Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4846

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: alergie na kravské mléko

- od: Petr     datum: 2005-01-07
Více o problematice alergie na bílkovinu kvavského mléka naleznete v sekci odkazy tohoto serveru (Česká lékařská společnost Jana Evangelisty Purkyně, DOPORUČENÉ POSTUPY PRO PRAKTICKÉ LÉKAŘE, Alergie na bílkovinu kravského mléka)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na kravské mléko

Název: Re: alergie na kravské mléko

- od: Ola     datum: 2005-01-07
Zdravím Hanko,mám 20-ti měsíčního syna, kterého jsem do 1 roku kojila a pak dala hypoalergenní mléko. Do týdne dostal průjmy a exém. Gastroenterolog nám nasadil preparát Nutrilon pepti MCT a vse se velice zlepšilo.Ze začátku mu moc nechutnalo, ale zřejmě pochopil, že jiné nedostane. Před měsícem zjistili celiakii mé 9-ti leté dceři, takže vařím už dvě diety: jednu bezmléčnou a jednu bezlepkovou. Každou diagnozu jsem si sice obrečela, ale stejně to nezměním. Naděje pro mě je ta, že z alergie na mléko se dá "vyrůst". Kolem zhruba 5-ti let prý už většinou děti mléko snesou bez potíží. Ale otázka je, jestli je mléko pro ně prospěšné, i když už na něj nemají viditelné alergie.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na kravské mléko

Název: carobella bez oříšků

- od: Lenka     datum: 2005-01-02
Byl tady před časem dotaz na carobellu bez oříšků. Objevila jsem ji ve zdravé výživě. Jmenuje se Carobella - naturel. Občas je mají i v Globusu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : carobella bez oříšků

Název: Re: carobella bez oříšků

- od: Andy     datum: 2005-01-03
Ahojky, tak to jsem se ptala já. Díky moc. Bohužel tu Globus nemáme, ale jestli se vyrábí bez oříšků, mohli by mi jí snad objednat ve Zdravé výživě, kde mají tu s oříšky. Díky
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: carobella bez oříšků

Název: KRÁSNÉ VÁNOCE

- od: Andy     datum: 2004-12-20
Chtěla bych vám všem popřát krásné vánoce, hlavně zdravíčko pro naše děti. Klid a pohodu nejen o svátcích a ať ten příští rok je lepší než ten letošní!!!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : KRÁSNÉ VÁNOCE

Název: Re: KRÁSNÉ VÁNOCE

- od: Denisa     datum: 2004-12-21
Tím nejkrásnějším dárkem k vánocům není nic,co se zlatem třpytí.Je to ÚSMĚV,LÁSKA,POHLAZENÍ,nad takový dar žádný jiný není.Kouzelné vánoce a především hodně zdraví,štěstí,lásky a splněných přání v příštím roce 2005 Vám všem z celého srdce přejí Denisa,můj manžel Denis a kluci Jakoubek a Štěpánek.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: KRÁSNÉ VÁNOCE

Název: Re: KRÁSNÉ VÁNOCE

- od: Petr     datum: 2004-12-22
Všem VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2005, zejména hodně zdraví a taky štěstí přejí Lenka a Petr. PS: Dovolte abychom Vám všem poděkovali za spolupráci při vytváření tohoto webu a věřím, že spolupráce bude pokračovat a web se bude dál rozvíjet ke spokojenosti Vás všech.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: KRÁSNÉ VÁNOCE

Název: Re: KRÁSNÉ VÁNOCE

- od: Iva Jaklová     datum: 2004-12-23
také bychom Vám všem chtěli popřát hlavně klidné prožití Vánočních svátků. Hlavně ať jste všichni zdryví - protože to je nejdůležitější, ať Vás hřeje Láska - ta je potřeba a ať Vás doprovází v příštím roce jen samé štěstí - toho je poskromnu.To Vám ze srdce přeje Tomášek, Iva a Milan Jaklovi
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: KRÁSNÉ VÁNOCE

Název: kravské mléko

- od: Jana     datum: 2004-12-17
ahojky všichni mám desetiměsíční dcerku u které byla zjištěná alergie na kravské mléko.sem z toho docela paf.vůbec nevím co jí mohu dávat a co ne.máme nutrilon pepti jinak pořád kojím.ale ta možnost něco jí dát je tak omezená.když jdu do lékarny tak mají jen jediný drh kaše a to je všechno.teď mám doma od nestlé rýžovou ale obsahuje stopy mléka tak se to ani neodvážím malé dát.poraďte mi prosím.sojové mléko u nás nění k sehnání :o(
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : kravské mléko

Název: Re: kravské mléko

- od: Petr     datum: 2004-12-18
Dobrý den Jano. Ten Nutrilon by měl být vhodnou aleternativou. Co se týká obecně potravinářských výrobků bez mléka nebo laktózy, tak je problém v tom, že jsou většinou vyráběny v provozech, kde se vyrábí také produkty, které mléko obsahují (viz například varianty Nutrilonu) na stejných linkách. Z tohoto důvodu mají povinnost výrobci označit tento fakt na etiketách, tak věty typu výrobek může obsahovat mléko nebo stopové množství mléka. To znamená, že výrobek může být mlékem nebo jeho součástí kontaminován, ale většinou tomu tak není. U některých kaší od Nestlé je to uvedeno na obalu a našemu synovi je dáváme. Jen podotýkám, že syn je alergický na laktózu a ne na bílkovinu kravského mléka jako Vaše dcerka a dále neznám konkrétní kaši.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: kravské mléko

Název: Re: kravské mléko

- od: Marcela     datum: 2005-01-06
Ráda bych se podělila o zkušenost s alergií na bílkovinu kravského mléka svého syna, kterému budou 2 roky. Taky jsem řešila problém sehnat nějakou instantní kaši bez mléka. Rýžová je dobrá, ale brzy se jí syn přejedl. Tak jsem vyzkoušela instantní kukuřičnou ve zdravé výživě a v lékárně jsem objevila instantní nemléčnou bezlepkovou od firmy Hero (asi tak nějak), byla opravdu chutná. Obsahuje bezlepk. pšeničnou mouku, amarantovou, rýžovou a kukuřičnou. Není ani moc drahá, asi kolem 40 - 50 Kč. Jinak s atopickým ekzémem mám zkušenost dost hroznou. Syn je osypaný kromě 1 měsíce neustále. Samozřejmě kortikoidný masti mají vedlejší účinky. Osvědčilo se mi potírat ho několikrát denně vývarem z ovesných vloček, pš.otrub dubové kůry. Vývar mi vydrží 2-3 dny v lednici. Vždy se mu ekzém zklidní, takže mast používám max 1x týdně na ty nejhorší části. Promazávací mast si dělám sama z modré indulony, pupalkového oleje, rakytníkového oleje,calciové masti nebo infadolanu, někdy i trochu endiaronu. Dobrý je i krém z bílým ichtamolem (v lékárně). Největší zhoršení je vždy v létě. Na sluníčko nechodíme, ani do bazénu, celkově těch omezení je hodně jak v praní, tak ve stravování, atd. Mějte se a držte se. Ahoj
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: kravské mléko

Název: Re: Re: kravské mléko

- od: Lenka     datum: 2005-01-12
Marcelo, prosím, ozvěte se mi na alergie.mleko@seznam.cz, ohledně vašeho mazání na ekzém. Moc děkuji.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: kravské mléko

Název: Re: Re: Re: kravské mléko

- od: Marcela     datum: 2005-01-15
Napiš, prosím tě, o co konkrétně máš zájem. Ráda ti sdělím cokoliv. Marcela.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: kravské mléko

Název: Re: Re: kravské mléko

- od: amarok     datum: 2005-05-30
Ahoj. S atopickým exémem mám sama také zkušenosti. Jediné, co na to opravdu pomáhá, je neživočišná strava. Vyloučila jsem jakékoli živočišné bílkoviny (laicky řečeno je atopický exém právě alergií na některé z nich) - tzn. maso, vajíčka, jakékoli mléčné výrobky a výrobky živočišného původu. Ještě před dvěma lety jsem si ale moc nevšímala, jestli nějaké sojové mléko obsahuje laktózu apod. a exém se mi neustále vracel, sice v neporovnatelně menší míře než předtím, ale stále jsem ho musela promazávat a někdy, např. při sportu, a ve vedru jsem musela použít i kortikoid. To se nestalo už dobrý rok, po tom, co jsem si stravu začala pořádně hlídat a živočišné bílkoviny vyloučila úplně, tzn. vyloučila i obsah laktózy 0,001g m sojovém mléce. Takto korektní sojová mléka je možné koupit Provamel, sice jsou trošku dražší (litr kolem 50kč), k sehnání ve zdravých výživách. Z práškových soj. mlék pak jsou to např. Soja milk od APO, ale jen myslím dva druhy, s vitaminy A,C,E a natural, přírodní, to nevím přesně. Co se týče dětí, pokud je třeba přikrmovat během kojení, je dobré podávat např. šípkový čaj, zeleninové šťávy z odstředivky, ovocné šťávy (z meruněk, hrozen), jablka, žádné kyselé ovoce (citrusy) ani jahody, maliny, ostružiny, na to by mohla vzniknout také alergie. A jinak posílám recept na alternativní mléko pro děti: 40 gr. rýže natural, 20 gr. krup, 15 gr. pšenice. luštěnin - čočky, hrachu, fazolí, dohromady 20 gr, 5 gr. lněných semínek. Pokud možno z bilogického zemědělství. Každá část se propere, dobře promyje a společně namočí přes noc. Další den se přidá voda tak, aby poměr vody obilí byl 1:5 a vaří se na mírném plameni v tlakovém hrnci 75 až 90 minut. Uvařená kaše se propasíruje přes síto nebo pomele na masovém mlýnku a pak protlačí přes síto s plátnem, dobře vychladí a pokud se podává dospělým, může se přidat malá špetka soli. Nebo také dobré mléko z nehořkých ořechů např kešu, para. Pomelte je na prášek, na litr nápoje 80 - 100 gr. ořechů. Tento prášek potom rozmixujete s litrem vody, přidá se ječmenný, či rýžový slad a podává se dětem v množství max 150 - 200 ml. denně. Takováto strava je jako nutričně vyhovující prohlášena také americkou výživovou asociací. Doufám, že jsem aspoň trochu pomohla, kdyby měl kdokoli jakékoli dotazy, velmi ráda pomohu, budu-li moct.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: kravské mléko

Název: Re: kravské mléko

- od: ola     datum: 2005-01-07
Zdravím Jano. Doporučuji kupovat bezmléčné kaše, které se připravují do Vámi připraveného mléka Nutrilon: od Hami jsou na trhu nemléčná rýžová(neslazená), rýžová banánová,rýžová jablečná(lehce slazené). Od firmy Nestlé nemléčná pětizrnná a osmizrnná-bifidus(slazené), od firmy Hipp bezmléčná rýžová a vícezrnná(neslazené). Sama mám 20-ti měsíčního syna s alergií na kravské mléko a tyto kaše střídáme.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: kravské mléko

Název: Poznatky

- od: Iva Jaklová     datum: 2004-12-12
Ahoj všichni!!! Chtěla bych Vám opožděně poděkovat za všechny tipy na kaše, které jste mi pomohly uskutečnit - Díky - ještě dnes je několik věcí, které náš Tomík nejí i když by mohl, neboť neobsahují žadnou mléčnou složku - ale možná jde jen o zvyk...nevím, na to příjdeme asi až časem. Chtěla bych se s Vámi podělit jen o několik málo poznatků, které jsem zjistila svým pečlivým "bádáním": náš Tomášek zvrací i mléko kozí - z toho usuzuji, že zřejmě bude alergie i na celkově živošišnou složku - sojový Nutrilon pije dobře!!(Díky Bohu!!) Možná Luci - tip pro Tebe - píšeš - že dcerce je jen 8 měsíců, našemu Tomíkovi bude te´d ve středu rok - takže nejsou tolik od sebe - Tomča dokáže v sobě udržet a dokonce mu chutnají sojové jogurty od firmy ALA - je to 125g a stojí - 11 - 12kč. dál bych Ti chtěla jen poradit jednu kaši, která neobsahuje ani stopy mléčné bílkoviny - je to vícezrnná kaše od Hippu od 6.měsíců - dělám jí se sojovým mlékem od firmy ASP to je i pro děti mladší 3 let!!! Jinak jsem zkoušela koupit mléko ovesné - bohužel jsme na něj ještě moc malí - není doporučováno dětem mladší 3 let - což mě mrzí, neboť jak Denča psala je v něm i dostatek vápníku - ani výrobky s názvem Zajíc nejdou pro děti mladší 3 let - takže ty také odpadly:-( kaši Sinlac jsem opravdu ještě neměla odvahu koupit - čekám na komentář gastroenteroložky v úterý - zatím je pro nás finančně nepřístupná.. Kaše od Nestle - ta pětizrnná - obsahuje, bohužel, "stopy mléka" - cituji z obalu - ale schovávám si ji, třeba nás tato alergie bude chtít někdy opustit!!! Kéž by!!za tipy ale moockrát děkuji - usnadnilo mi to mnoho práce!!!!! Díky!!! Musím vám napsat, že se chystám sama doma upéct narozeninový dort pro našeho synka - nevím co se z toho vyklube a jestli to, chudák aspoň ochutná, ale chci upéct minidortík bez krémů, smetany, mléka jen a jen pro něj - pak objednám běžný dort pro ostatní - tak pak napíšu, jak to všechno dopadlo - uvidíme. Čas hrozně utíká - nikdy jsem si toho tak nevšímala jako teď když vidím Tomíka jak už téměř chodí... nikdy jsem si toho tak nevážila jako nyní... Mějte se krásně.pá Iva
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Poznatky

Název: bezvaječná a nemléčná dieta

- od: Lucka     datum: 2004-12-10
Ráda bych poprosila o rady ohledně naší diety. Máme osmiměsíční holčičku, jelikož mi několikrát otekla po sušené mléčné kaši, byli jsme odesláni na alergologii. Z testů vyšla alergie na mléko a vajíčka. Lepek a sója jsou negativní. Někde jsem se tu dočetla, že dokud inkriminovanou potravinu dítě nepozře, alergie se nedá zjistit. Zatím nic sójového ani moučného neměla, je tedy možné, že by se tato alergie ještě mohla projevit? Také jsem se dočetla, že místo vajec se používá jakási náhražka či xanthanová guma. Máme s nimi zkušenosti? Místo mléka asi budeme zkoušet ovesné nebo rýžové mléko. Můžete mi poradit, čeho ještě bych se měla vyvarovat? Omlouvám se za svou spoustu dotazů, ale zatím v tom šíleně tápu. Dozvěděli jsme se výsledky ve středu, takže se snažím zjistit, co se dá. Děkuji za vaši pomoc. Lucka
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : bezvaječná a nemléčná dieta

Název: Re: bezvaječná a nemléčná dieta

- od: Andy     datum: 2004-12-11
Ahojky Lucí. Ani nevíš, jak je mi líto, že máš také nemocné dítko!!! Chodím na tyto stránky skoro denně, čekám, kdo sem co napíše nového, ale vždy tu přibude nový človíček, který něco nesmí. Hrůza! A naše zdravotnictví stále nic!!! Já už mám naštěstí větší dceru(skoro 5let) takže nemusíme přemýšlet nad mléčnou stravou. Vejce jsme úplně vynechali, žádnou náhražku nepoužívám, mléko dávám sušené sójové. Myslím, že někdo tu nedávno psal, že i když inkriminovanou potravu nejedla, může se alergie na ni zjistit. Moc ti ve tvých dotazech nepomůžu, ale je tu spousta dobrých lidiček, kteří mají větší přehled. My k lékařům už raději ani nechodíme. Měj se krásně a pevné nervy
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: bezvaječná a nemléčná dieta

Název: Re: bezvaječná a nemléčná dieta

- od: daska     datum: 2007-05-15
ahoj chapu tvoji situaci jsme na tom podobne akorat ze moji dceri je 16mesicu ve 4 mesicich jsem musela do nemocnice tak museli dat male nutrilon kdyz jsem se za vratila tak mala mela na tvarich vyrazku.doktorka tvrdila ze potnicky pak zase ze alergie na praci prasek a tak to slo az do tedka.nakonec jsem se nastvala a zasla na alergologii kde male vzali krev a zjistili naznakovou alergii na vajecny bilek ale ja ji vajicka a ani zloutky do roku vubec nedavala.tak jsem to nechapala taky jak kdyz pila jen nutrilon a ja ji kojila jak muze mit alegicke projevy na vajicka.tak ted pecu martince chleb susenky jen z lekarny a hlidame kde muzou byt vejce.doktorka me pekne vystasila rekla me ze pokud se budou vejce ve strave objevovat tak ze se muze alergie vypestovat a zhorsit se az v astma.jestli budes mit zajem o recept na chleb rada poslu je jednoduchy .
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: bezvaječná a nemléčná dieta

Název: Re: bezvaječná a nemléčná dieta

- od: daska     datum: 2007-05-15
ahoj chapu tvoji situaci jsme na tom podobne akorat ze moji dceri je 16mesicu ve 4 mesicich jsem musela do nemocnice tak museli dat male nutrilon kdyz jsem se za vratila tak mala mela na tvarich vyrazku.doktorka tvrdila ze potnicky pak zase ze alergie na praci prasek a tak to slo az do tedka.nakonec jsem se nastvala a zasla na alergologii kde male vzali krev a zjistili naznakovou alergii na vajecny bilek ale ja ji vajicka a ani zloutky do roku vubec nedavala.tak jsem to nechapala taky jak kdyz pila jen nutrilon a ja ji kojila jak muze mit alegicke projevy na vajicka.tak ted pecu martince chleb susenky jen z lekarny a hlidame kde muzou byt vejce.doktorka me pekne vystasila rekla me ze pokud se budou vejce ve strave objevovat tak ze se muze alergie vypestovat a zhorsit se az v astma.jestli budes mit zajem o recept na chleb rada poslu je jednoduchy .
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: bezvaječná a nemléčná dieta

 

  Počet všech příspěvků : 4846

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava