Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4840

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: Re:

- od: Míša     datum: 2005-02-09
Dekuju moc za radu, v patek jdeme za pediatrem (prijde mi celkem fajn, tak se s nim nejak snad domluvim). A priste se polepsim s nazvem prispevku, v tu chvili me nejak nic inteligentniho nenapadlo :-)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re:

Název: Re:

- od: Lenka     datum: 2005-02-08
Míšo, piš název příspěvku, jinak se odpovědi špatně přiřazují k tématu, jak se to stalo u mé odpovědi pro tebe.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re:

Název: Mléka Nutrilon

- od: Lenka     datum: 2005-02-06
Od února budou všechny mléka Nutrilon volně prodejná - tedy i naše mléka Nutrilon Pepti, Nutrilon Pepti MCT, Nutrilon Low Lactosa a další speciální mléka, ale za plnou cenu. V případě receptu bude pojištovna doplácet okolo 10,- Kč. Nyní se ještě dají koupit na recept s obvyklým doplatkem pojištovny, ovšem bude to trvat tak 14 dní. Tak neváhejte a sežeňte si recept, zvlášť u těch menších dětí, kdy je spotřeba mléka poměrně velká, to bude jistě znát. Informaci mám tzv. přímo od pramene.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Mléka Nutrilon

Název: Re: Re: Mléka Nutrilon

- od:     datum: 2005-02-06
Trošku poopravím Vaši informaci. Podle zpávy zástupce firmy Nutricia z 25.1.2005 může tato mléka předepsat i obvodní pediatr -jedná se o Nutrilon 1 pepti -tam uhradí pojištovna 97 Kč, Nutrilon Pepti MCT ,tam uhradí 107 Kč a Nutrilon low lactose ,tam pouze 9 Kč. Toto opatření platí již od začátku roku. Nutrilon soya i nadále předepisují spec.centra,Nutrilon nenatal pro nedonošené pediatr s vyšší atestací.Platí ale,že všechna mléka zn. Nutricia lze volně koupit bez receptu,pak ale za plnou cenu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Mléka Nutrilon

Název: Re: Re: Re: Mléka Nutrilon

- od: Lenka     datum: 2005-02-06
Tak to jsem ráda, že je tato informace přesná, v lékárnách toho ještě moc nevědí. Nicméně výsledkem této úpravy pojištovny je, že oproti původním asi 60,- korunám za balení budeme doplácet cca 120,-.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Mléka Nutrilon

Název: Re: Re: Re: Re: Mléka Nutrilon

- od: zdena     datum: 2005-02-07
Bohuže,lépe to nevychází ani u mlék zn.Nestlé .Může je sice předepsat i obvodní pediatr,ale úhrada je od pojištovny stejná,jako u Nutricie. All 110 - 9 kč /147 Kč /, Alfaré 97,80 Kč/307 Kč/. Jedině u kojenců zkusit přes obvodního vyřídit na pojištovně vyjímku.Občas se to povede.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Mléka Nutrilon

Název: Re: Mléka Nutrilon

- od: Marcela     datum: 2005-02-13
Tento týden jsem si byla v lékárně vyzvednout mléko Nutrilom pepti I a platila jsem Kč 130,- za balení. Takže zdražení si myslím dost velké. Malý mi ho stejně moc nechce, nechutná mu. Tak ho asi přestanu kupovat. Mátě někdo zkušenosti s rýžovým mlékém?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Mléka Nutrilon

Název: Re: Mléka Nutrilon

- od: Iva Jaklová     datum: 2005-02-16
ahoj Holky! Tak u nás v Trutnově se doplácí na Nutrilon Pepti MCT 260kc na jedno 400g baleni:-((( od 1.1.05 - bohužel.. Jsme u ZP Ministerstva vnitra a na můj dotaz, zda by nebylo možné udělat vyjímku nebo nějaký individuální příspěvek když synkovi je 14 měsíců, mi bylo revizním lékařem sděleno, že by synkova potřeba musela týdně přesahovat 3500kč - na to jsem měla jen jednu odpověď: Kdyby nás synkova strava stála týdně 3500kč, tak už nejíme ani já ani můj manžel a Vaše 200kč jako individuální příspěvek nám nepomohou.... Iva
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Mléka Nutrilon

Název: Mléčný tuk

- od: Mirka     datum: 2005-02-03
Zajímalo by mě, co znamená pojem mléčný tuk. Konkrétně Banánky v čokoládě (hořké) od firmy Nestlé mají dle složení v sobě mléčný tuk, o řádek níže píší může obsahovas stopy mléčné bílkoviny (to neřešíme). Znamená to tedy, že v mléčném tuku není ani ml. bílkovina ani laktóza? Ve velkém balení těchto mini banánků mléčný tuk uveden není.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Mléčný tuk

Název: Re: Mléčný tuk

- od: Lenka     datum: 2005-02-04
Dle mého názoru je mléčný tuk smetana a máslo. Já bych to neriskovala. Zcela jiště v bonbonech ten tuk nebude čistý. Čistý tuk se dá získat popouštěním. V kastrolu se v páře rozpustí máslo a vaří se v páře dokud se máslo nerozdělí na složky - tuk, syrovátku a bílkoviny. tuk se oddělí zvlášť. Nevím, jak se postupuje ve výrobě. Co se týká banánků v čokoládě, tak známá je synovi s alergií na bílkoviny KM dává a je v pohodě. Já bych mu je nedala, to mi ty banánky za to nestojí.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Mléčný tuk

Název: šok

- od: Andy     datum: 2005-02-03
Jak už jsem psala, máme tu jen jeden obchůdek se zdravou výživou, zboží jim chodí jen ve středu ve 12h. Před 14 dny jsem Niki koupila jiný druh jogurtu- Sojafit a chutnal jí. Prodavčka mi řekla, že jim ale chodí jen 1x za 14 dní. Tak jsem tam ve středu v poledne šla aptám se, jestli už dostali zboží- prý ano, že ho ale ještě nevyložili. Ptám se, jestli jim přišli tyhle jogurty, prý ne, tak jsem chtěla ty tříbarevné, dole s carobovou čokoládu, také ne. Tak se ptám, co jim vůbec přišlo? Prý jen Áli a to jen jedno plato!!! Jenže Niki se těhle jogurtů přejedla a nechce je. Carobellu Natural mám už přes měsíc objednanou a taky nepřišla. Prý ale nějaký pan doktor byl ve firmě Countrylife a dovezl asi 10 nových jogurtů. Když jsem ale koukla na cenu, šla jsem do kolen! 21kč za 125g kelímek! Nabídla mi i hotový pudink (vanilka nebo karamel) v krabičce za 58kč!!! Možná bych ho koupila, ale kde je jistota, že ho malá bude jíst? Zkusila jsem jí udělat z obyč pudinku a sojového mléka pudink, ale nechutnal jí, tak brát něco na zkoušku skoro za 60kč, obsah asi 400ml (???) se mi zdá šílený! Je to děs! Kradu?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : šok

Název: Re: šok

- od: Mirka     datum: 2005-02-03
Pudink vařím ze sojového mléka a doma všem chutná, dříve jsem ho vařila ze sušeného kozího mléka, malý ho také jedl, ale starší syn ne - chuťově je to podobné, ale dětičky si vybírají(nepamatuji se ale jestli by Vaše holčička kozí mléko mohla).
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: šok

Název: Re: Re: šok

- od: Andy     datum: 2005-02-04
Bohužel, kozí mléko Niki nesmí. Nesmí žádné živočišné. Koupila jsem na zkoušku pohankové- je také značky Zajíc. Uvidíme.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: šok

Název: Re: šok

- od: Iva Jaklová     datum: 2005-02-04
Ahoj Andy!! Nevím, jestli jsi nás tu také zaregistrovala - teď jsem dlouho nic nepsala - byli jsme dost nemocni tak ani nebyl čas - ale můj syn je na tom dost podobně jako Nikča! Náš synek taky nesmí nic ze živočisné složky a jí taky jogurty, které musíme kupovat ve zdravé výživě - s tím rozdílem, že Tomča jí jen ty od firmy Ali - jiné mi do pusy ani nevezme - je to děs viď? Stejně jako vy - jsme dělali pudinky z normalniho pudinku + sojového mlíčka - byla stejná reakce jako u Vás ani sousto nepozřel - taky jsem se pak všude ptala po něčem podobném - také mi nabídli ten pudink už hotový za 58kc - čekala jsem na výplatu a pak si řekla, že ho zkusím - Andy - koupila jsem ho, malý ho měl asi dvakrát - reakce byla všelijaká - nic moc - pak jsem do toho míchala cereální mušličky - nechala jsem je tam nabobtnat, ale taky nic moc - většinu jsme stejně museli vyhodit - což pro nás bylo taky dost finančně nepředstavitelné - ale - co Ti chci napsat - sehnala jsem tady ve zdravé výživě - pudink sojový v prášku ..... moment - donesu si ho z kuchyně a opíšu přesně název a cenu.... tak - je to výrobek firmy ASP - jmenuje se "puding" a je to s vanilkovou příchutí - je to na 8 porcí - přesně je tu napsáno 2x85g a stojí to 28kc - což už je o dost pozitivnější, ne?? Jinak k uvaření stačí jen voda - ja to pak dozahušťovala ještě trochu zajícem:-)tedy sojovým mlékem... Zkus se po tom poptat - tento puding malý jedl - nevím, jaký v tom je rozdíl, ale jedl ho - zkus to - kdyžtak napiš - nějak bych Ti to poslala - aspoň by jsi to zkusila - jinak se z toho zblázníš jako my... Pozdravuj Nikolku a zatím pá Iva Jaklová
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: šok

Název: Prujem!

- od: Hanka     datum: 2005-02-01
Dneska jsem se poprve dostala na tyto stranky a jsem prekvapena kolik deti a lidi vubec ma alergii na mlicko. Ale proc tu vlastne jsem...muj pritel zrejme taky neco jako alergii na mleko, ale projevuje se to jen prujmem. Zadne exemky, nic takoveho. Cokoliv v cem je mleko ho donuti stravit par minut na toalete. Nekde se docetl, ze se daji v lekarne koupit jakysi enzymy. Kdyby jste nekdo vedel neco vic... Dekuji za kazdou odpoved. Mejte se hezky a drzim vsem pesticky.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Prujem!

Název: Re: Prujem!

- od: Věra     datum: 2005-02-01
Také jsem dnes poprvé na těchto stránkách. Vypadá to, že alergii na mléko mají jen děti. Ovšem zřejmě tímto onemocněním trpí i dospělí lidé. Můj syn má 21 let a od svých 12 let drží bezlepkovou dietu. Bohužel, také jsme se museli "prokousávat" nezájmem lékařů, až jsme se vnutili do dětské nemocnice v Brně. Bezlepková dieta synovy problémy minimalizovala (stále ji drží), ale čím je starší, tím se nevolnosti a křeče do břicha víc vracejí. Na ošetření v dětské nemocnici již nemá nárok a tak zkoušel držet kvasinkovou dietu. Nic. Už jsme vynaložili spoustu peněz na různé kůry a léky, potraviny apod. K obvodnímu lékaři nemá cenu chodit. Hledám na internetu a dnes jsem narazila na tyto stránky. Prosím, máte někdo z dospělých alergii na mléko? Nevíte, zda je s tímto problémem možné zajít na alergologii a nechat si udělat test? Samozřejmě testy z krve mu v dětské nemocnici před lety dělali, ovšem byly na hranici a tak se tím dále nezabývali. Je to strašné, syn místo aby normálně žil a studoval, tak trpí bolestmi, je hubený...
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Prujem!

Název: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prujem!

- od: bija     datum: 2011-06-25
pred tydnem jsme se synem absolvovaly gastroeterologii.mely jsme prujem.i my mame celiakii neboli bezlepkovou dietu.je pravda ze brno je od prahy daleko ale ta cesta a namha by za to stala.praha nemocnice motol je to misto kde vam pomuzou a poradi co s tim a jak co delat.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prujem!

Název: Re: Re: Prujem!

- od: lenka     datum: 2005-02-01
Jak jsem již tady psala, s průjmem Vám na alergologii nepomůžou, musíte navštívit gastroenterologii, kde jsou na tyto problémy specializovaní. Syn může trpět jinou nemocí zažívacího traktu. Mezi nejčastejší patří Crohnova choroba a různé typy zánětů střev. Tyto nemoci se začínají projevovat v dospělosti a jejich rozvoj trvá několik let. Popisujete, že je syn hubený, bývá to jedním ze znaků uvedených chorob (ale nemusí). Nečekejte a objednejte se na gastrologii, čím dříve, tím lépe.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Prujem!

Název: Re: Re: Re: Prujem!

- od: zdena     datum: 2005-02-02
Naprosto souhlasím s Lenkou. Onemocnění zažívacího traktu která se projevují průjmy,bolestmi břicha,váhovým neprospíváním apod rozhodně patří ke gastroenterologovi.Tam Vám vyšetří zažívací trakt kompletně a jistě budou pomýšlet i na možný podíl alergie na bílkovinu kravského mléka nebo intoleranci laktosy.Je-li syn celiak,měl by být v dispenzární péči gastroenterologa nebo alespon praktického lékaře celý život a i když by potíže neměl,měl by čas od času mít kontrolovány hladiny protilátek proti lepku a vyšetřeny i ostatní autoprotilátky.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Prujem!

Název: Re: Re: Re: Re: Prujem!

- od: Mirka     datum: 2005-02-03
Kromě dítěte s alergií na mléko mám i manžela s Crohnovou nemocí (určitý druh zánětu např. ve střevech). Z vlastních zkušeností bych tedy chtěla varovat před tím , si myslet, že na gastroenterologii automaticky vyšetřují např. možnou alergii na mléko. Není tomu tak (alespoň v HK) a každý nemocný si musí co se týká stravy poradit sám - každému vyhovuje něco jiného. Jinak konkrétně nemocným Crohnem dělá mléko problémy velice často. Z zkušenosti mohu povtrdit i to, že mléko a výrobky z něj nevyhovují ani lidem s krevní skupinou O a tato skupina má k těmto zánětům trávicího traktu blízko. Takže na gastroetorologii zajisté ano, ale nespoléhat jen na ně.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Prujem!

 

  Počet všech příspěvků : 4840

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava