Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4848

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Ovocný závin

- od: Andy     datum: 2005-02-10
Byla jsem nakoupit Niki sójové jogurty do zdravé výživy a objevila tam od Country Life Závin ovocný-červené ovoce BIO. FRUIT BREAK Složení: náplň z červeného ovoce- 33%, kukuřično-glukozový sirup, ovoce- 10%, (višně, maliny, jahody), voda, ovesná mouka hrubá, skořice, přírodní ochucovadla(malina, černý rybíz, mandle) kyselina jablečná, regulátor kyselosti(citrát vápníku), špaldová mouka, nehydrogenovaný rostlinný tuk, voda, kypřící prostředek, sůl. Zkusila jsem koupit jeden kousek, stojí to 13kč. Jenže Niki to nechutnalo. Mě teda také ne. Ale komu chutnají špaldové výrobky, doporučuji
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Ovocný závin

Název: Eidam - alternative

- od: Lenka, Petr     datum: 2005-02-09
Tak jsem v Penny zakoupila sýr Eidam alternative. Opravdu je to něco mezi cihlou a taveným sýrem. Má trochu jinou chuť než eidam. složení: rostl. tuk, pšeničný škrob, sůl, emulgátor E450,E331, karoten, kys. sorbová a rennet casein. Trochu jsem pátrala po info o rennetu. Rennet je syřidlo, který se používá k vysrážení, ovšem rennet casein je sladké syřidlo, vyrobené z mléka. Takže, dle mého názoru pro naše diety nevhodný.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Eidam - alternative

Název: Re: Eidam - alternative

- od: agent     datum: 2009-02-15
rennet je sice syřidlo, ale rennet casein je kasein (tj. mléčná bílkovina) získaný sladkým srážením, při kterém se používá právě syřidlo (tj. enzym způsobující vysrážení kaseinu z mléka) a samotné syřidlo se nevyrábí z mléka, dříve se izoloval z žaludku sajících telat, dnes se získává zejména mikrobiální cestou.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Eidam - alternative

Název: testování KM na alergikovi

- od: Bea     datum: 2005-02-09
Zdravím, mám dcerku 2 a 1/4 roku, od 1 roku má zjištěnou alergii na bílkovinmu kravského mléka a sóju (střední hladina protilátek) a na vajíčka (vysoká hladina). Chodíme na gastroenterologii, dcera pije Nutrilon Petpi a dělám jí z nějk kaše. Po zjištění diagnózy konečně ustaly Vám všem známé problém (průjmy, ekzém, nechutenství), nyní je malá dost v pohodě. Doktor na gastroenterologii mi už po druhé nabízí, že ji otestuje, zda již kravské mléko snáší. Že prý se to dělá v nemocnici, nejprve se mléko kápne na kůži, potom na jazyk, potom 1 lžička atd. No a to je moje otázka. Nevím, zda do toho mám jít, doktor mě dost nutí, že prý by mi bez tohoto testu pojišťovna dál nepřiplácela Nutrilon Pepti(nevěděla jsem, že jsme ta hlavní zátěž pro české zdravotnictví :). Mě se do toho nechce, protože dcera na dietě prospívá a já jsem si už taky zvykla, mám obavy, abych jí neuváženým testováním a popř. podáváním mléka neuškodila. Nesnášenlivost se nemusí projevit hned, že jo, a já už nechci znova zažívat tu hrůzu alergizace, známe to všichni. Jednou to stačilo. Taky mám strach, aby nebyla více nemocná, když se mlékem střevo "lehce" podráždí. Zatím je celkem zdravá, ale po prázdninách ji čeká školka. Máte s tímto testováním někdo zkušenost? Na telefonický dotaz mi doktor Utěšený z Brna (kapacita) řekl, že nejméně dráždí alergiky tvrdý sýr (jaký?) a tvaroh. Mám dojem, že nasazením mléka víc riskuji, než mohu dostat. Znám pár dospělých alergiků na mléko, kteří bez problémů jedí překvašené mléčné výrobky a sýry, ale po mléku mají křeče a jiné obtíže. Z alergie určité procento lidí vyrůstá, nebo se to aspoň mění na toleranci překvašených výrobků, to je fakt. Jaký je Váš názor na tyto testy, který mléčný výrobek eventuelně Vaše děti snáší. K jakým doktorům Vaše děti chodí? My máme pediatra, kožaře a gastroenterologa. Na alergologie/imunologii mě dětská nechce poslat, že prý je to pro starší děti. Jaký je Váš názor, je to k něčemu, ta alergologie? Děkuji, Bea
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : testování KM na alergikovi

Název: Re: testování KM na alergikovi

- od: Lenka     datum: 2005-02-09
Ahoj, tvůj dotaz, respektive tvůj doktor mě docela rozhodil. Abych předeslala s tímto testováním zkušenosti nemám.Dle mého názoru je dcera na testování alergizace hrozně malá. Já bych to v tomto věku a stádiu rozhodně nedovolila. Z alergie se sice může "vyrůst", ale taky nemusí. navíc, co jsem nastudovala, tak nejdříve kolem třetího roku dochází ke zlepšení. Ale rozhodně to nebude tak, že dítěti alergie během měsíce zmizí. Podle mě je to proces daleko dlouhodobější. Pokud bych o něčem takovém vůbec uvažovala, tak nejříve tak v 8 letech, spíš ještě později. Myslím, že za ty případné problémy, které by jste po jednom testování léčila nejméně měsíc to rozhodně nestojí. Když dcera prospívá a je vše v pořádku, tak proč to dráždit? S mlékem si do 3 let rozhodně starosti nedělejte. Nevím, jak je to u Nutrilonu Pepti, ale Nutrilon Low lactosa není omezená věkem. Informuj se u svého pediatra, dá ti přesné informace dle aktuálního katalogu. Jinak co se týká jídla, tak opravdu doporučují tvrdý sýr, u těch zakysaných výrobků bych byla dost opatrná, protože sice jsou zakysané, ale firmy je po procesu kysání ještě upravují, aby byly chutnější, což v tomto případě může být na škodu. Já bych to opravdu nedráždila a počkala, až dcera ještě povyroste. Doktoři to mají nastudovaný, ale každé dítě je jiné a jinak reaguje. Vy víte nejlíp, co dítěti prospěje a co ne. Co se týká doktorů, tak mi chodíme v podstatě jenom na gastro a k pediatrovi. Pokud dcera prospívá a nemá potíže, tak proč na alergologii? testy na na základní protilátky udělají i na gastro (aspoň u nás) Když si přečtete předchozí příspěvky, tak na alergo nejsou moc trénovaní na potravinové alergie a související diety.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: testování KM na alergikovi

Název: Re:BEA testování KM na alergikovi

- od: Salma     datum: 2005-03-13
Na alergologii můžete chodit třeba i s 2měsíčním dítětem !! Ve Vašem případě je to rozhodně nutné, protože potravinové alergie se velmi často po 2.-4.roce života překlopí v alergii na inhalační alergeny (pyly, plísně, roztoči, zvířecí srst apod.). Pokud jste z většího města, objednejte se na dětskou kliniku sama. S Vaší anamnésou Vás opravdu nemohou vyhodit. Nebudou-li Vás chtít vzít bez doporučení, může Vám ho napsat opravdu kdokoliv, včetně ORL specialisty, nemusí to být jen dětská.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re:BEA testování KM na alergikovi

Název: Re:

- od: Lenka     datum: 2005-02-08
V našem případě se taky v nemocnici po urputném zvracení a průjmu, které následovalo po snězení jogurtu neobtěžovali se zjištěním příčiny obtíží, i když se v tomto přídadě příčina nabízela. Ještě nás chtěli přeložit na infekční odd! Pokud máte pocit, že chlapeček nepřibírá, a něco je v nepořádku ( zvrací po kouscích jídla) stůjte si na svém a přesvědčte pediatra, aby Vám dal doporučení k odbornému lékaři, pravděpodobně na gastrologii, Nejlépe na dětskou kliniku nebo větší dětskou nemocnici. Nenechte se od nikoho, ani od lékaře přesvědčit, že chlapeček je drobný, že se to někdy stane, jídlo mu nesedlo apod.(ze zkušeností nás všech tady bych shrnula, pokud lékař nemá praktickou zkušenost s takovými případy, pravděpodobně Vám nepomůže) Čím dřív to začnete řešit, tím dřív budete mít jasno, budete klidnější, a budete mít jasno na čem jste. Kdybych náš problém řešila hned, při podezření na problém, mohla jsem synovi ušetřit více jak půl roku potíží a celé rodině nervy. Pokud neuspějete ozvěte se na alergie.mleko@seznam.cz Přeju hodně štěstí (na doktory) a pevné nervy.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re:

Název: Re: Re:

- od:     datum: 2005-02-08
ještě jsem zapomněla, na gastro Vám udělají taky testy na různé protilátky.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re:

Název: Re: Re:

- od: Míša     datum: 2005-02-09
Dekuju moc za radu, v patek jdeme za pediatrem (prijde mi celkem fajn, tak se s nim nejak snad domluvim). A priste se polepsim s nazvem prispevku, v tu chvili me nejak nic inteligentniho nenapadlo :-)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re:

Název: Re:

- od: Lenka     datum: 2005-02-08
Míšo, piš název příspěvku, jinak se odpovědi špatně přiřazují k tématu, jak se to stalo u mé odpovědi pro tebe.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re:

Název: Mléka Nutrilon

- od: Lenka     datum: 2005-02-06
Od února budou všechny mléka Nutrilon volně prodejná - tedy i naše mléka Nutrilon Pepti, Nutrilon Pepti MCT, Nutrilon Low Lactosa a další speciální mléka, ale za plnou cenu. V případě receptu bude pojištovna doplácet okolo 10,- Kč. Nyní se ještě dají koupit na recept s obvyklým doplatkem pojištovny, ovšem bude to trvat tak 14 dní. Tak neváhejte a sežeňte si recept, zvlášť u těch menších dětí, kdy je spotřeba mléka poměrně velká, to bude jistě znát. Informaci mám tzv. přímo od pramene.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Mléka Nutrilon

Název: Re: Re: Mléka Nutrilon

- od:     datum: 2005-02-06
Trošku poopravím Vaši informaci. Podle zpávy zástupce firmy Nutricia z 25.1.2005 může tato mléka předepsat i obvodní pediatr -jedná se o Nutrilon 1 pepti -tam uhradí pojištovna 97 Kč, Nutrilon Pepti MCT ,tam uhradí 107 Kč a Nutrilon low lactose ,tam pouze 9 Kč. Toto opatření platí již od začátku roku. Nutrilon soya i nadále předepisují spec.centra,Nutrilon nenatal pro nedonošené pediatr s vyšší atestací.Platí ale,že všechna mléka zn. Nutricia lze volně koupit bez receptu,pak ale za plnou cenu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Mléka Nutrilon

Název: Re: Re: Re: Mléka Nutrilon

- od: Lenka     datum: 2005-02-06
Tak to jsem ráda, že je tato informace přesná, v lékárnách toho ještě moc nevědí. Nicméně výsledkem této úpravy pojištovny je, že oproti původním asi 60,- korunám za balení budeme doplácet cca 120,-.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Mléka Nutrilon

Název: Re: Re: Re: Re: Mléka Nutrilon

- od: zdena     datum: 2005-02-07
Bohuže,lépe to nevychází ani u mlék zn.Nestlé .Může je sice předepsat i obvodní pediatr,ale úhrada je od pojištovny stejná,jako u Nutricie. All 110 - 9 kč /147 Kč /, Alfaré 97,80 Kč/307 Kč/. Jedině u kojenců zkusit přes obvodního vyřídit na pojištovně vyjímku.Občas se to povede.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Mléka Nutrilon

Název: Re: Mléka Nutrilon

- od: Marcela     datum: 2005-02-13
Tento týden jsem si byla v lékárně vyzvednout mléko Nutrilom pepti I a platila jsem Kč 130,- za balení. Takže zdražení si myslím dost velké. Malý mi ho stejně moc nechce, nechutná mu. Tak ho asi přestanu kupovat. Mátě někdo zkušenosti s rýžovým mlékém?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Mléka Nutrilon

Název: Re: Mléka Nutrilon

- od: Iva Jaklová     datum: 2005-02-16
ahoj Holky! Tak u nás v Trutnově se doplácí na Nutrilon Pepti MCT 260kc na jedno 400g baleni:-((( od 1.1.05 - bohužel.. Jsme u ZP Ministerstva vnitra a na můj dotaz, zda by nebylo možné udělat vyjímku nebo nějaký individuální příspěvek když synkovi je 14 měsíců, mi bylo revizním lékařem sděleno, že by synkova potřeba musela týdně přesahovat 3500kč - na to jsem měla jen jednu odpověď: Kdyby nás synkova strava stála týdně 3500kč, tak už nejíme ani já ani můj manžel a Vaše 200kč jako individuální příspěvek nám nepomohou.... Iva
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Mléka Nutrilon

Název: Mléčný tuk

- od: Mirka     datum: 2005-02-03
Zajímalo by mě, co znamená pojem mléčný tuk. Konkrétně Banánky v čokoládě (hořké) od firmy Nestlé mají dle složení v sobě mléčný tuk, o řádek níže píší může obsahovas stopy mléčné bílkoviny (to neřešíme). Znamená to tedy, že v mléčném tuku není ani ml. bílkovina ani laktóza? Ve velkém balení těchto mini banánků mléčný tuk uveden není.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Mléčný tuk

Název: Re: Mléčný tuk

- od: Lenka     datum: 2005-02-04
Dle mého názoru je mléčný tuk smetana a máslo. Já bych to neriskovala. Zcela jiště v bonbonech ten tuk nebude čistý. Čistý tuk se dá získat popouštěním. V kastrolu se v páře rozpustí máslo a vaří se v páře dokud se máslo nerozdělí na složky - tuk, syrovátku a bílkoviny. tuk se oddělí zvlášť. Nevím, jak se postupuje ve výrobě. Co se týká banánků v čokoládě, tak známá je synovi s alergií na bílkoviny KM dává a je v pohodě. Já bych mu je nedala, to mi ty banánky za to nestojí.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Mléčný tuk

Název: šok

- od: Andy     datum: 2005-02-03
Jak už jsem psala, máme tu jen jeden obchůdek se zdravou výživou, zboží jim chodí jen ve středu ve 12h. Před 14 dny jsem Niki koupila jiný druh jogurtu- Sojafit a chutnal jí. Prodavčka mi řekla, že jim ale chodí jen 1x za 14 dní. Tak jsem tam ve středu v poledne šla aptám se, jestli už dostali zboží- prý ano, že ho ale ještě nevyložili. Ptám se, jestli jim přišli tyhle jogurty, prý ne, tak jsem chtěla ty tříbarevné, dole s carobovou čokoládu, také ne. Tak se ptám, co jim vůbec přišlo? Prý jen Áli a to jen jedno plato!!! Jenže Niki se těhle jogurtů přejedla a nechce je. Carobellu Natural mám už přes měsíc objednanou a taky nepřišla. Prý ale nějaký pan doktor byl ve firmě Countrylife a dovezl asi 10 nových jogurtů. Když jsem ale koukla na cenu, šla jsem do kolen! 21kč za 125g kelímek! Nabídla mi i hotový pudink (vanilka nebo karamel) v krabičce za 58kč!!! Možná bych ho koupila, ale kde je jistota, že ho malá bude jíst? Zkusila jsem jí udělat z obyč pudinku a sojového mléka pudink, ale nechutnal jí, tak brát něco na zkoušku skoro za 60kč, obsah asi 400ml (???) se mi zdá šílený! Je to děs! Kradu?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : šok

Název: Re: šok

- od: Mirka     datum: 2005-02-03
Pudink vařím ze sojového mléka a doma všem chutná, dříve jsem ho vařila ze sušeného kozího mléka, malý ho také jedl, ale starší syn ne - chuťově je to podobné, ale dětičky si vybírají(nepamatuji se ale jestli by Vaše holčička kozí mléko mohla).
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: šok

 

  Počet všech příspěvků : 4848

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava