Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4837

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: pokračování

- od: Dita     datum: 2005-06-20
Ahoj, já mám jediný fígl, a to ponožky -nejlepší jsou ty protiskluzové. Mají na spodu gumové hvězdičky, takže se Verča poškrábe, ale nepodrápe. Na noc pak u všech pyžamek zašít rukávy. A samozřejme antihistaminika. Držím palce-ať je druhé mimčo bez alergie. Já sama mám pocit, že bojuji s větrnými mlýny. Ahoj
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: pokračování

Název: Re: pokračování

- od: zdenka dzurusova     datum: 2009-03-06
chci se zeptat jak uvařit maizenu pro miminko do koupele.Dekuji
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: pokračování

Název: Re: Re: pokračování

- od: Věra     datum: 2009-03-07
Tanin nemusí být pouze z dub.kůry, taniny jsou obecně třísloviny a nalezneme je čajích, víně, ovoci (borůvky, atd.), atd. Dubová kůra je obecně osvědčeným receptem na některé druhy a stádia ekzémů. Někteří ekzematici si chválí dubovou mast od Dědka kořenáře (lze najít na netu). Tady je ale třeba napsat, že mnozí dělají v ošetřování ekzému zásadní chybu: vždy ošetřujeme atop.ekzém dle toho, v jakém stádiu se nachází - čili vyvarume se chyb typu olejovitá látka na akutní formy ekzému (pupínky, puchýřky, mokvavé plochy, atd.) - a přitom řada maminek v případě takto postižené kůže chybně přidává olej do koupele, maže olejem, vazelínou a jinými hydrofobními přípravky po koupeli, atd. ... Naproti tomu suchá chronická stádia (olupující se ekzém, atd.) nikdy nevysoušíme (zinková mast, odvary z škrobu -viz Maizena, oves.vloček, atd.atd.), ale naopak promašťujeme. *V*
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: pokračování

Název: AE na kožním v Brně

- od: Bea     datum: 2005-06-20
Minulý týden jsem byla hospitalizovaná s malou na kožním v dětské nemocnici v Brně. Předtím jsem vůbec nevěděla, že s atop. ekzémem je hospitalizace možná. Jeli jsme do této nemocnice na ambulantní konzultaci, protože ekzém a škrabání byly už dost hrozné a oni nám nabídli hospitalizaci. I když se mi moc nechtělo, nakonec ten pobyt hodnotím pozitivne. Sice to nepomohlo na 100%, ale aspoň nějaké zlepšení nastalo. Pokud to někomu pomůže, můžu napsat, jaký postup při léčbě AE tam používají. Terka má ekzém suchý, červený, nemokvavý, u mokvavého by možná postupovali jinak. Takže: promazávají 3x denně, ráno, v poledne, večer. Mají svoje promazávací masti, z nichž nám nejlépe sedla ZM mast. Za dost užitečnou považuji techniku cover flex. Postižené místo (končetiny) se na noc, nebo i přes den promáznou mastným krémem a překryjí bavlněnou punčoškou prodávanou pod názvam cover flex (10 m stojí v lékárně kolem 300, ale 200 jde na pojišťovnu). První punčoška je namočená v teplé vodě a vyždímaná, překryje se suchou punčoškou. Terka si ji už bohužel umí sundat, když se škrábe, ale když punčošku znovu namočím, tak to trochu pomůže. Prý z toho materiálu může šikovnéá maminka ušít jakýsi obleček, který znemožní škrabání. Dále používali suché obvazy. Na gázu dali ve vrstvě krém polyzan s olejem (dezinfekční, lehký), přemotali fáčem a zafixovali síťovanou punčoškou pruban. Tak to nechali i 2 dny a ekzém se uklidnil, i když byla potom kůže hodně suchá. ale bledá. Dále je dobré potírání ložisek metyléhovou modří rozpuštěnou ve vodě. Vypadá to jako genciánová violeť, jen j to víc tyrkysové a krásně to uklidňuje zarudlá místa, taky prý neškodné. Jen se to špatně shání, protože to snad nemá atest EU. Taky Terce dočasně přidali antihistaminika, v 10 kapkám zirtecu jí navečer přidali 1/2 ditiadenu. Kortikoidy použili jen 2x, locoid. Jinak spíš používali antibiotikum bactroban. Zhodnocení: v nemocnici byla kůže dost dobrá, doma se postupně horší, ale naučila jsem se aspoň ty obvazové techniky, což trochu pomáhá. Taky mi to trochu pomohlo psychicky, když jsem zjistila, že kromě naší kožařky existuje i někdy jiný, kdo ví zase víc. Už jsem totiž měla pocit, že nám prostě nic nepomůže.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : AE na kožním v Brně

Název: Re: AE na kožním v Brně

- od: katka     datum: 2006-03-20
ahoj,ten kolotoč moc dobře znám.moji dceři po ruzných kortikoidech aji.,pomohla mastička,a to s okamžitým učinkem,jmenuje se NEWSTAR a da se objednat na tel.čís.606683310 na dobírku,nebo vydzvednout osobně,je to bylinková mast.je dražší asi kolem 500kč.naší malé ekzém přes jedinou noc začal ustupovat a do tydne byl pryč,ted už je uplně bez potíží.opravdu jedině doporučuji a přeji hodně uspěchu v léčbě.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: AE na kožním v Brně

Název: Re: Re: AE na kožním v Brně

- od: Jana Srbová     datum: 2006-12-04
Dobrý den paní Katko, zaujal mě váš příspěvek k atopickému ekzému. Mohla by jste mi prosím napsat více o té mastičce NEWSTAR a také jak u vás to probíhalo a jaké máte zkušenosti. Mám syna 7 měsíců a atopický ekzém má od 3 měsíce. Má to hlavně na tvářích, což je samozřejmě nejhorší esteticky. Měl to ještě trošku na nožičkách ale to se mu již zcela ztratilo. Ale na těch tvářích se toho nemůžeme zbavit. A vy opravdu nemáte již žádný ekzém? Děkji za odpověď a že se se mnou podělíte o své zkušenosti. S pozdravem Srbová Jana
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: AE na kožním v Brně

Název: Re: Re: AE na kožním v Brně

- od: Marcela     datum: 2009-07-08
Zdravím Katko, ráda bych se dozvěděla více o mastičce NEWSTAR. Můžete mi ,prosím, napsat něco bližšího. Mám 19-ti letou dceru a zkoušíme kde co a nemůžeme se toho protivného ekzemu zbavit. Prosím poradťe ! Děkuji Marcela P.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: AE na kožním v Brně

Název: Re: AE na kožním v Brně

- od: Marketa     datum: 2006-08-24
Mám 2 letou dceru s AE od 4 měsiců.Kortikoidy jsem pouzila jenom kdyz se budila 10x za noc!Taky to měla po celém tělíčku na některých místech mokvajici a jinde zase strupate ale postupně to začalo ustupovat. Promazávám 2x denně Atoderm krém nebo Lipikar a ekzem mažu volne prodejnou homeopatickou masti HALICAR-salbe kterou všem doporučuji protože po té masti máme ekzemek už jenom pod koleny!!!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: AE na kožním v Brně

Název: atopicky ekzem

- od: Marketa     datum: 2006-08-24
Mám 2 letou dceru s AE od 4 měsiců.Kortikoidy jsem pouzila jenom kdyz se budila 10x za noc!Taky to měla po celém tělíčku na některých místech mokvajici a jinde zase strupate ale postupně to začalo ustupovat. Promazávám 2x denně Atoderm krém nebo Lipikar a ekzem mažu volne prodejnou homeopatickou masti HALICAR-salbe kterou všem doporučuji protože po té masti máme ekzemek už jenom pod koleny!!!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : atopicky ekzem

Název: Re: AE na kožním v Brně

- od: Silvia Kabátová     datum: 2009-10-20
Dobrý deň, prosím Vás o informáciu o kréme POLYZAN, o ktorom píšete vo svojom príspevku. Tento krém odporučil môjmu ťažko chorému a na lôžko pripútanému otcovi ošetrujúci lekár, ktorý ale nevedel poradiť, kde môžem tento krém kúpiť. Prípadne mi pošlite prosím zloženie tohoto krému, je možné, že sa vyrába pod iným názvom v rovnakom zložení. Ďakujem.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: AE na kožním v Brně

Název: Verča

- od: Dita     datum: 2005-06-20
Prosím všechny o radu, čím nahradit rýži, když je na ni malá alergická?Zvrací po ní. Mám na mysli, nějakou kaši, nemléčnou, bezlepkovou, nealergení. Díky všem.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Verča

Název: Re: Verča

- od: Lenka     datum: 2005-06-20
Myslím, že se vyrábí kojenecká kukuřičná, prodává se v lékárně.ale jinak ti asi nezbyde nic jiného než ve zdravé výživě koupit kukuřičnou, pohankovou nebo amaranthovou krupici, doma namočit a svařit dle potřeby a vodou či mlékem. Kaše jsou dobré, pokud se nechají v teple "dojít". V recepty, jsou recepty na polentu. Je to odzkoušené a musím říct, že i chutné.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Verča

Název: Verča

- od: Dita     datum: 2005-06-19
Právě jsem přečetla deník Niki. S hrůzou jsem zjistila, že průběh u mé 6,5 m. dcery je obdobný. Měla jsem však štěstí v neštěstí. Těžký ekzém po celém tělě, nejprve mokvající praská do krve, následně suchá olupující pokožka na celém těle. Na alergologii jsem se dostala k prim. MUDr. Fuchsovi - BUlovka. Tam nám vzali krev a potvrdili alergii na bílek. Vynechala jsem vejce ze stravy. Dcera dále průjmy, nepřibívání na váze. Opět štěstí - Metabolická jednotka v Praze. Potvrzená alergie na bílkovinu kr. mléka. Vynechávám ze stravy. Moje kojení je k ničemu - výživová hodnota se blíží nule - dítě nepřibívá na váze. Další krok skvělá lékařka - gastroenterolog - mléko Neocate - rozložení bílkoviny na jednotlivou aminokyselinu. Ekzém ustupuje. Dítě začíná skvěle prospívat. Vynikající specialistka na ekzém - MUDr. Čapková - Motol - napsala nám rozpis, dala rady a knihu - mám jí jako "Bibli" - Atopický ekzém - mohu jen doporučit.Dá se koupit např. v nemocnici Motol - stojí cca 150,- Kč. V současné době převádím malou na pevnou stravu, zatím vše dobré. Kromě BANÁNU a RÝŽE. Jestli jsem svým příběhem alespoň trochu pomohla, jsem ráda.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Verča

Název: nemléčné kojenecké kaše

- od: Lenka     datum: 2005-06-18
Přišel mi mail od fy Nestlé, že stahují z výroby Ovocnou kaši. Kaše je, spíše byla, bezlepková a bezmléčná. Opravdu tedy neví, čím by potěšily rodiče dětí s alternativní výživou. Těch nezmléčných kaší je na trhu poskromnu a ještě je stahují.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : nemléčné kojenecké kaše

Název: Re: nemléčné kojenecké kaše

- od: dita     datum: 2005-06-19
Milá Lenko, nevím, jestli víš, ale existuje HAMI - nemléčná kaše - rýžová, rýžová s banánem, s jablkem. Mají jí např. v lékárně ve stanici Ládví.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: nemléčné kojenecké kaše

Název: Re: Re: nemléčné kojenecké kaše

- od: Lenka     datum: 2005-06-20
Já o nich vím, je to ted poměrně novinka. Ale zřejmě jich budu muset koupit víc druhů a namíchat je. Zkoušela jsem banánovou a malý mi ji vrátil se zdůvodněním, že je sladká. Spíš to člověka naštve, že už má něco zajetý a musí zase hledat něco dalšího. Navíc, když bezmléčných kaší je na trhu minimum a pokud ještě člověk chce bezlepkovou, tak už moc možností není.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: nemléčné kojenecké kaše

Název: alergie

- od: hana     datum: 2005-06-17
Alergie je nemocný trávící systém.Léky situaci jen utlumí, ale příčina přetrvává, až přeroste do velkých zdravotních problémů. Zkusili jste Buněčnou výživu? Napiš na hanasysalova@centrum.cz a zkusím poradit.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : alergie

Název: Re: alergie

- od: Vladislava     datum: 2005-06-18
Právě jsem si prostudovala vaše stránky o buněčné výživě.Složení výrobku(soja,kaseinát,lecitin)je naprosto nevhodné pro některé alergiky.Jistě bylinky dokáží pročistit organismus,tělo potřebuje lepší výživu,ale není to vhodné pro malé děti .Náš známý se živil prodejem buněčné výživy a při každém setkání mi tvrdil,že umřu tlustá a nemocná,tudíž ošklivá a myslel to vážně(to jen pro zasmání).
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie

Název: Mléko, lepek, vejce, soja

- od: Vladislava     datum: 2005-06-17
Přeji hezký den,mám 21m holčičku s AE a alergií na mléko,vejce,lepek,soju a vzhledem na vysoké IgE příležitostně na jakoukoli potravinu.AE a alergii mame v podstatě od narození.Nemléčnou,bezvaj.,bezlep a bezsoj. dietu jsem držela do 9m.Pak jsme se pro závažný stav dostali do Motola.Bylo mi řečeno,že v mém případě je zbytečné držet dietu,protože by dcera reagovala alergicky na všechno co jím a to bych za chvíli nemohla jíst nic.Přesto si myslím,že dieta při kojení je vhodná.Člověk by měl zkusit všechno co by mohlo alespoň trochu pomoci.Já to vnímám i jako zodpovědnost vůči dítěti.Doufám,že to nevyznělo jako nějaké moralizování.Jsou to jen moje zkušenosti.Jinak jsem velmi ráda,že existují tyto stránky.Jsou pro mě inspirací i oporou, protože péče o ty naše alergické robátka je náročná i psychicky.Přeji nám všem hodně síly k boji s alergií. Vlaďka
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Mléko, lepek, vejce, soja

Název: Lehká forma potravinové alergie

- od: Ivča     datum: 2005-06-16
Ahoj, tak už jsem tu dlouho nebyla, ale čas od času si příspěvky přečtu. A jednu věc vám tak trochu i závidím a to, jak dokážete tu dietu dodržovat. Je pravda, že pokud pak to dítě zvrací, je osypané apod., tak to asi jde tak trochu samo, ne? Já mám právě jen lehčí formu alergie a spíš mám problémy se svěděním a zažívací problémy, takže nic na co se "umírá". Jenže alergoložka mi řekla, ať asi na 2-3 měsíce vysadím mléko a všechny mléčné výrobky a píšu si deník - co sním a jak mi po tom je. Jenže tady narazila kosa na kámen, protože mám ráda mazací sýry a bílé jogurty a vůbec si neumím představit, že bych to měla dodržovat. Nevíte, jak na to? Já vím, že to je asi hloupý dotaz od dospělého člověka, jenom fakt tu sebekázeň nemám. Jinak vám přeju, ať to všechno dobře zvládáte, někde jsem četla, že asi do 6 let z toho většina dětí vyroste, tak třeba to bude to vaše :-D
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Lehká forma potravinové alergie

 

  Počet všech příspěvků : 4837

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava