Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4837

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: díky

- od: Andy     datum: 2005-07-12
moc vám všem děkuju. Jsem z toho ještě furt tak nějak mimo. Řešit něco po telefonu s tím, že mám změnit dietu a že za 2měsíce se dozvím jak...divný. nechce se mi do toho, muž mi říká: přežila to do teď, bude žít dál, nedělej z ní pokusného králíka... Ale já musím. Teď bych jí už vědomě ubližovala. Akorát nevím, jak jí zakázat doposud možné. Na jiné mléko a jiné potraviny si zvykla, protože kravské mléko a vejceč nikdy nejedla, ale teď, když ví, jak chutná obyč rohlík a já jí upeču nějaký pohankový...Bude to těžký a bez vajec o to horší. Moc na výběr nemáme:-((
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : díky

Název: Re: díky

- od: dita     datum: 2005-07-13
Ahoj Andy, nedalo mi to, a znovu četla ten tvůj deník.Když jsem si promítla, že průběh alergie má Tvoje Niki obdobný jako Verunka je to hrůza. Nevím jestli jsi již koukala na stránky o bezlepkové dietě, ale psali tam že snad oves by neměl vadit pokud při pěstování a zpracování nepřijde do styku s lepkem. Já myslím, že si malá zvykne. Uvidíš až jí koupíš "alternativní"rohlík. Ale prosím Tě napiš mi proč nesmíte rýži ani kukuřici. Jak jsem psala Verunka má s rýží potíže ale celiakici jí používají normálně. V obchodě jsem viděla (Tesco)směs na bezlepkový mazanec. Bohužel pro mě je tam rýžová mouka,v kaši Sinlac zase 52 % rýžové mouky apod. Dnes jsem v Kauflandu koupila jáhlové vločky - výborné.Místo krupicové kaše.Snadná příprava a za 10 min. může malá jíst. Já vím, je to jedno jídlo, ale až se zorientuješ, bude to lepší. Já někdy kolem poloviny srpna jdu k MUDr. Fuchsovi - budu se hodně ptát, tak pak napíšu informace, pokud by Ti mohly pomoci. Navzdory tomu, že naše děti mají taková trápení je skvělé, že existují tyto stránky a internet a člověk se může rychleji dopátrat jak informací tak lidí, kteří jsou na tom úplně stejně. Tak ještě jednou držím Vám pěsti. Všem ostatním děkuji za info ohledně "kuchařky" od M. Fuchse.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: díky

Název: Re: Re: díky

- od: Andy     datum: 2005-07-13
K Mudr.Fuchsovi chodíme také. Právě s ním jsem měla včerejší telefonát, kde mi zdělil, že veškeré obiloviny krom pohanky a amarantu prostě vyloučit. Ostatní hodnoty má dost vysoké, takže raději ne. Fakt nevím a opravdu netuším co dál. Dnes jsem navštívila zdravou výživu. Bezlepkových potravin mají kvanta- i hotové pečivo, ale ty obsahují buď něco z vajec nebo mléka apod. a nebo již zmiňovanou kukuř. a rýžovou mouku a to ve větší míře např. k pohankové. Takže jsem koupila jen bezlep. mouku Unimix, ale netuším, co s ní a pohankové těstoviny- kolínka. Můžu jí i nadále do potravin přidávat ovesné mléko. Prodím tě, ty jáhlové vločky jsou v krabici nebo pytlíku? jak se připravují? Ale nevím, zda je smí. Budu muset stejně asi počkat až na testy na gastru. Opravdu netuším, co a jak dál!?!?!?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: díky

Název: Re: Re: Re: díky

- od: dita     datum: 2005-07-14
Prodávají se v průsvitném pytlíku. Mají i pohankové. Návod je tam napsán, tak Ti ho nebudu psát.Když ho nenajdeš napiš, odepíši. Jáhly jsou přirozeně bezlepkové, ale máš pravdu, když i rýži, která je bezlepková zakázali je lepší se zeptat. Jinak já Ti jen mohu říct, že si vše moc beru a protože jsem z toho ze všeho byla zralá na špagát (zvlášť po té, co jsem si přečetla o bezlepkové dietě) jsem si řekla, že Verunka má holt drobný handicap v příjímání některých potravin. Diabetické děti se taky naučí, že holt nemohou sníst vše a v takové míře, na co mají chuť. Až se situace trochu uklidní - myslím ten první nápor až zjistíš co a jak vařit tak se srovnáš s danou situací. Niki to zvládne možná líp, než si teď myslíš. Já tomu věřím. Je v těch nejlepších rukách. Tak zatím.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: díky

Název: Re: Re: díky

- od: aaa     datum: 2005-07-16
S tim ovsem jsem to taky četla,jenže to se týkalo ovsa pěstovaného v zahraničí.Určitě ne našeho.Rozhodně doporučuju zařadit si oves mezi lepkové potraviny.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: díky

Název: recepty pro děti

- od: Marcela     datum: 2010-10-11
Doporučuji knihu: Atopický ekzém, alergie, astma - od MUDr. Hofhanzlové Judity. Najdete tam mnoho receptů pro děti, časté příčiny alergií, atd. Je to moc užitečná knížka. Také malému vařím podle ní.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : recepty pro děti

Název: polenta

- od: Bea     datum: 2005-07-12
Nemáte náhodou některá recept na domácí polentu, popř. jiný knedlík z kukuřičné mouky? Viděla jsem v TV, do vody se nasypala kukuř. mouka, sůl a nechá se to propařit, nemíchá se to, jen protřepává, ale nevím poměry. Ta koupená polenta se mi zdá nechutná.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : polenta

Název: Re: polenta

- od: Lenka     datum: 2005-07-12
Napsala jsem dva recepty do rubriky. Ve zkratce: koupíš kukuřičnou krupici naliješ voudou povaříš až se voda vypaří, přiklopíš, zabalíš do utěrkyy, ručníku a dáš do tepla dojít. Já dávám dojít do peřin aspon na 1 hod. dá se vařit na slano i sladko, obojí moc dobré. Tak se koukni na ty poměry do receptů.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: polenta

Název: výsledky

- od: Andy     datum: 2005-07-12
Dnes jsem volala do Prahy pro výsledky a dozvěděla jsem se, že Niki je nejenom alerg.na mléko a vejce, ale asi bude i celitatik. Musím jí objednat na gastro- mám volat až v září... Pan doktor mě prozatím požádal o vyloučení mouky z jídelníčku, ale co mám dceři probůh dávat? Rohlíky miluje, denně jich sní 4-5! Chléb nemusí, ale i kdybych ho upekla, z jaké mouky? Přeci nemůžu najednou vše nahradit jen pohankou! Prý jí vadí i rýže, kukuřice... Chtěla bych poprosit Ditu- máš nějaký typ? A ještě- nemáte někdo zajímavý odkaz na takovéto podobné diskusní fórum pro celiakii?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : výsledky

Název: Re: výsledky

- od: Bea     datum: 2005-07-12
To je docela hrůza. Mám ale známou, ta má holčičku s celiakií, alergií na mléko,vejce a sóju a žijí s tím a ta malá je docela spokojená, i když je to těžké. O celiakii moc nevím, ale existuje sdružení nebo klub celiakiků. Boužel, při celiakii se mouka nahrazuje nejčastěji sójou. Ve zdravých výživách si můžeš pro malou objednat bezlepkové pečivo a koupit i mouku. Je do drahé, na sociálce je na to jen příspěvk na výživu, ale ten už možná bereš. Kdybys chtěla, tak ti od té známé seženu recetp na nějakou buchtu. Jaké problémy vlastně Niky má? Má průjem, ekzém, neprospívá? Naše výsledky taky stojí za houby, ale doktoři mě utěšují, ať si všímám děcka a neléčím výsledky, ale dítě. A Terka je (zatím) veselá a to mě drží. Dneska jsme se zase dozvěděli, že má šíleně vysoké hodnoty IGE na brambory (28), minulý měsíc měla jen 6, vůbec tomu nezrozumím, doktoři taky asi ne a nechtějí to řešit. Průjem nemá, ale ekzém už 1/2 roku jo. Pak se z toho nezblázni...
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: výsledky

Název: Re: Re: výsledky

- od: Andy     datum: 2005-07-12
ahojky, za receptíky budu vděčná. S alergií na mléko a vejce žijem od narození- Niki je 5let. Bohužel se právě teď zjistila i mouka. Sóju prý zatím mohu i nadále používat (i když byla zjištěna 15x vyšší, než je norma,ale pokud jto malé nevadí-nemá reakce, tak snad...) ale obilovin jako takových se vyhnout. Spíše používat pohanku a amarant. Takže budu muset začít i péct pečivo. Největší reakce- okamžité zvracení, pak svědivé fleky a pupínky na těle, nakonec průjem
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: výsledky

Název: Re: Re: výsledky

- od: Dita     datum: 2005-07-12
Ahoj Beo, je to opravdu hrůza. Včera jsem si přečetla na stánkách, které jsem napsala i Andy, že ani nemusí být při alergii na lepek průjem či zvacení. Prý děti méně rostou apod. Jak říkám, včera jsem to řešila u sebe rumem. A jinak mě řekla lékařka, že děti, které trpí alergiemi, jako ty naše mají obvykle výbornou náturu a vysoký intelekt. Já jsem oponovala, že by mě stačil zlatý střed, hlavně aby Verunka byla nealergická na vše co se podívá, ale výměný obchod s přírodou nelze zajistit. Tak ahoj.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: výsledky

Název: Re: výsledky

- od: Dita     datum: 2005-07-12
Ahoj Andy, včera jsem zrovna "lovila"na webu www.coeliac.cz, kde jsou recepty, ale i prodejny s čerstvým pečivem. Z toho co jsem četla o problémech lidí s bezlepkovou dietou jsem byla úplně mimo a manžel mi musel nalít panáka rumu. Na této adrese najdeš i další neméně dobré informace. Posílám Ti ještě jednu adresu, tam jsem si přečetla, co případně naši dceru čeká. Jinak jsem četla článek o možnostech léčby, byl starý 2 roky, kdy předpokládají,že snad bakteriální enzym by mohl naštěpit molekulu gliadinu -látky co je odpovědný za zánětlivou reakci ve střevech. Asi tento výzkum dále nepokročil, ale co já vím. Divím se že jí vadí i kukuřice a rýže, když jsou to bezlepkové potraviny.Já protože po rýži blinká a zatím nikdo diagnózu celiakie nestanovil dávám jáhly, místo rýže - několikrát musíš spařit horkou vodou - pak uvařit jinak by byly hořké. Pak samozřejmě pohanku a dle mého soudu můžeš koupit pečivo z amarantu. Třeba najdeš i další možnosti. Držím Ti a především Niki palce. Ale i s touto dietou se dá žít.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: výsledky

Název: Re: výsledky

- od: Dita     datum: 2005-07-12
Andy, ještě tu adresu www.pctipy.com/dieta/bezlep_dieta.htm.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: výsledky

Název: Re: výsledky

- od: Lenka     datum: 2005-07-12
odkazy jsou. WWW.coeliac.cz, www.bezlepka.cz. a výborný je www. sweb.cz/gfcfcz. Ta poslední je o bezmléčné a bezlepkové diete dohromady. Velice doporučuji knížku, jak už tady psali - tana Balintova - vaříme bez lepku a mléka - asi 70 kč normálně v knihkupectví. Na tech ostatních webech můžeš zakoupit na dobírku potraviny. Ty bezlepkové mouky - základy pro chleba a ostatní pečivo jsou většinou škroby, ale v některých je detivát mléka, případně vajec. Zkus v nekteré zdravé výživě to prostudovat. Jinak používat amaranthovou mouku, dá se i cizrnová, pohanková aspod. Já se sojovu nemám zrovna dobré zkušenosti, ráda se připaluje. Zvládneš to, zvládla jsem to taky. Bude to stejné, jako ted akorát vyměníš mouky a navíc budeš péct chleba další pečivo. Moc doporučuji tu knížku a dá se objednat na tom webu gfcfcz.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: výsledky

Název: Re: Re: výsledky

- od: Lenka     datum: 2005-07-12
Ješte sjem zapomněla. Příspěvky na tuto stravu zrušili asi před 2 lety. Pokus chceš příspěvek musíš vyřídit na posudkové komisi posudek a na sociálce se pak rozhodnou, jestli ti neco dají nebo ne. Více je v rubrice sociální dávky.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: výsledky

Název: Kuchařka

- od: dita     datum: 2005-07-11
Ahoj všichni. Mám od své lékařky - MUDr. Čapkové informaci, že prim. MUDr. Fuchs - odborník na potravinové alergie - snad nejlepší - vydává v těchto dnech kuchařku pro alergiky. Prý je složitá, ale něco by se snad z ní dalo vybrat. Nečetl jste jí někdo? Díky Dita
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Kuchařka

Název: Re: Kuchařka

- od: Vladislava     datum: 2005-07-12
Kuchařku jsem přečetla jedním dechem.Našla jsem v ní,pro nás,dost informací,které jsem před tím nevěděla.Co se týče receptů jsem si moc nevybrala,protože při našich alergiích na cokoli musím vymýšlet sama.Mám doma ještě jednu(byla pro babičku,ale ta si jí nechce přečíst ani se jí řídit,protože si myslí svoje).Kdyby měl někdo zájem mohu mu jí poslat,zdarma.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Kuchařka

Název: Re: Re: Kuchařka

- od: Pavla     datum: 2007-01-15
Dobrý den, dnes mi moje alergoložka doporučila právě tuto knihu. Mám dlouhá léta potravinovou a pylovou alergii, poslední dobou značně zhoršenou. Knihu bych potřebovala co nejdříve. Pokud je ještě volná, prosím o mailovou zprávu. Nechci ji zadarmo. Děkuji moc.Pavla K.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Kuchařka

Název: Re: Re: Kuchařka

- od: Pokorná Jitka     datum: 2007-10-18
Prosím všechny maminky, zda by mi mohly poradit- mail:pokorna.j@tiscali.cz, kde kuchařku koupit, případně zda u domácí pekárny pro bezlepkovou stravu musí být opravdu zvláštní program. K panu dr.Fuchsovi jsem objednaná s dcerkou, která má alergii na mléko a neprokázanou celiakii-ale na lepek reaguje řídkou stolicí, až 6krát denně, svědí ji kůže, v 5ti letech má stále jen 14kilo a 104cm. Prošli jsme spoustu vyšetření. Pokud jí lepek s mlékem, je i chudokrevná a má ekzém. Maminky, prosím, nemá někdo zkušenost s nespecifickými projevy? Krve na lepek negativní, ale......Budu vděčná za každý email. Třeba hovězí maso ji dávám. Děkuji moc.Pokorná
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Kuchařka

 

  Počet všech příspěvků : 4837

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava