Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4847

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Intolerance laktózy - příznaky

- od: Majka     datum: 2005-11-09
Promiňte, že píšu na odpověď, ale na novým příspěvek mi to nešlo. Četla jsem si články o alergiích a příběhy alergiků a zajímalo by mě u příběhu Peťky a alergie laktóza, myslím, že ho psala Lenka, tedy dotaz na ni: jaké konzistence mají nebo měly stoličky a co všechno musela s jídelníčku vyřadit. Mám syna, který má stejné příznaky a jsem z toho už trochu nervózní. Děkuji předem.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Intolerance laktózy - příznaky

Název: Re: Intolerance laktózy - příznaky

- od: bea     datum: 2005-11-12
Ahoj, moje malá má sice alergii na BKM, ale odpovídám.Než v roce odhalili její diagnózu, dávala jsemjí jako příkrm kaše z HA mléka a u kojení jsem nedržela bezmléčnou dietu. Takže byla dost drážděná. Mívala často 3-5x denně řidčí stolici, dost páchnoucí s nestrávenými zbytky např. mrkve. Chodili jsme pořád po výtěrech, většinou tam žádný bacil nebyl. Už jsem si připadala paranoidní, že děcko moc pozoruji, ale nakonec se ukázali nevšímaví lékaři. Když jsem jí v roce dala trochu jogurtu, naskákala jí kopřivka kolem úst, pak nám udělali testy a bylo to jasné. Nejhorší kromě ekzému a průjmů bylo ale nechutenství, každě krmení utrpení, kromě kojení do roka skoro nejedla. Po nasazení diety se zázračně objevila chuť k jídlu, nádherný zážitek vidět svoje dítě normálně bez nucení a pláče jíst. Takže jestli máš podobné problémy, nech si dítko otestovat na potravní alergie. Hodně štěstí.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Intolerance laktózy - příznaky

Název: Re: Re: Intolerance laktózy

- od: Alena     datum: 2013-05-07
necelý rok provozuji obchod s veganskou stravou a velmi přísně dbám na výběr produktů. U nás máte 100% jistotu celého sortimentu bez laktózy a mléčné bílkoviny. Píši to proto, že se na nás obrací stále více rodičů i dospělých s tímto problémem. Vegan Foods
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Intolerance laktózy

Název: Re: Intolerance laktózy - příznaky

- od: Lenka     datum: 2005-11-14
Zkusím to napsat stručně. Stolice tak 3-5x denně. Ráno to ještě šlo. ale přes den to vypadalo jako kopec řidší kaše s nestránevými zbytky jídla páchnoucími do kysela. Osvědčilo se nám mléko od nestlé AL 110, které neobsahuje téměř žádnou laktózu. Nechte si udělat testy na alergii na potraviny, podle toho upravit dietu. My máme všechno negativní. Na etiketách musíte hledat pojem mléčný cukr nebo laktóza. Nejvíce dávat pozor na léky, mutivitamíny apod. je to v 90% léků. na laktózu je dieta opravdu přísná. Jogurty pouze sojové, sýry taky. z pečiva jenom obyčejnou šumavu jinak nic, velmi zřídka sladké pečivo z listového těsta (max. 1x14 dni). Nesmí se prostě nic, co běželo kolem mléka i velmi velkým obloukem. Hlavně číst etikety. Je to neuvěřitelné, ale laktóza je i v šunce, slaných brambůrkách apod. takže hledat opravdu všude. V sekci jídelníček - suroviny najdete malý přehled vhodných potravin. Kdyby jste chtěla vědět další podrobné informace, tak alergie.mleko@seznam.cz
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Intolerance laktózy - příznaky

Název: Homeopatie a potravinová intolerance či alerie

- od: Petr     datum: 2005-11-03
Dobrý den, trochu jsem studoval informace o homeopatii (viz článek Homeopatie a homeopatická léčba) a hledal jsem možnosti léčby naší problematiky, ale nic konkrétního jsem nenašel. Máte nějakou konkrétní zkušenost kdy může homeopatie pomoci? Díky P.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Homeopatie a potravinová intolerance či alerie

Název: Re: Homeopatie a potravinová intolerance či alerie

- od: Bea     datum: 2005-11-04
Dobrý den Petře, my chodíme s Terkou na homeopatii už od 1,5 roku, teď má 3. Chodíme k dr. do Litovle. Vždy ji proměřuje na miniampérmetru a podle toho nasadí lék. Terka pořád není dobrá, takže nemůžu říct jestli to funguje. Ale chodíme tam, protože mi to dává naději, aspoň něco. Teď zrovna dostala nové kuličky a zase je o trochu lepší. Ale to může být i něčím jiným, však víš. Můj názor je, že zkusit se to může. Ta homeopatka říká, že je to dlouodobá léčba, že u tak těžkého alergika to trvá, máme být trpěliví. Jinak můj brácha má s homeopatií dobrou zkušenost. Po jedné dávce mu zmizel letitý ekzém na obličeji a v druhém případě se po jedné dávce uzdravil z dlouhodobých angín, kdy měl co měsíc antibiotika.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Homeopatie a potravinová intolerance či alerie

Název: Alergie na bílkovinu kravského mléka (ABKM) a jogurty

- od: Vlaďka     datum: 2005-10-17
Je možné při nesnášenlivosti bílkoviny KM podávat jogurt?Alergolog mi doporučil Nutrilon soya i klasické jogurty,ale zdá se mi,že dítě na něco z toho špatně reaguje.Děkuji
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Alergie na bílkovinu kravského mléka (ABKM) a jogurty

Název: Re: ABKM a jogurty

- od: Petr     datum: 2005-10-17
Dobrý den, pokud nemáte alergii na sóju, tak by se sójovým jogurtem neměl být problém (kupujeme v Tesco nebo ve zdravé výživě) a klasické jogurty jsou už specifické, protože někteří alergici na bílkovinu kravského mléka snesou i některé jogurty z mléka (zakysané). Ale jak říkal pan přimář z gastroentrologie - je třeba zjistit limitní množství, které organismus snese. Doporučuju však to zkoušet ve velmi malých dávkách, my jsme skončili v nemocnici po jednom jogurtu Prince (ale máme intoleranci laktózy, což není alergie na bílkovinu kravského mléka).
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: ABKM a jogurty

Název: Re: Re: ABKM a jogurty

- od: Majka     datum: 2005-11-09
Přečetla jsem hodně příspěvků a článků a ráda bych se dozvěděla jestli může mít dítě zároveň alergii na BKM a laktozovou intoleranci. Děkuji Vám moc za informaci.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: ABKM a jogurty

Název: Re: Alergie na bílkovinu kravského mléka (ABKM) a jogurty

- od: Veronika     datum: 2005-10-17
Moc zkušeností sice nemám, ale když jsem dceři místo klasického Nutrilonu podala na doporučení lékaře Nutrilon soya po dvou dávkách se mi osypala. U alergiků na BKM je prý poměrně častá i alergie na sóju, takže bych asi radši dávala Nutrilon Pepti. S těmi jogurty mě to doporučení alergologa překvapuje, mléčná bílkovina se kysáním nemění, mění se laktóza. Asi bych zkusila jedno na čas vysadit.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie na bílkovinu kravského mléka (ABKM) a jogurty

Název: Re: Alergie na bílkovinu kravského mléka (ABKM) a jogurty

- od: Bea     datum: 2005-10-19
Ahoj, opravdu někteří alergici na BKM snesou třeba tvrdý sýr a jogurt, nevím jak to, docela bych tomu chtěla rozumět. Možná ale záleží na věku, u malého dítěte bych byla opatrná. Gastroenterolog mi říkal, že jogurty jsou ještě horší, protože v kyselém prostřědí se bílkovina lépe vstřebá a může nastat šok. Samožřejmě kvasí jen cukr, bílkovina ne, ta hnije, takže se kvašením nemění. Možná můžeš zkusit namazat trochu jogurtu na kůži nebo kolem úst, ale opatrně. Expozice mlékem se jinak provádí pod lékařským dozorem v nemocnici.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie na bílkovinu kravského mléka (ABKM) a jogurty

Název: Re: Re: Alergie na bílkovinu kravského mléka (ABKM) a jogurty

- od: Petr     datum: 2005-10-20
Shodou okolností jsem včera hovořil prodejně zdravé výživy s paní, která má alergii na bílkovinu kravského mléka a v omezeném množství může například tvrdé sýry a tvaroh. Výrobky z kozího mléka a kozí mléko samotné jí absolutně nevadí.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Alergie na bílkovinu kravského mléka (ABKM) a jogurty

Název: Re: Re: Re: Alergie na bílkovinu kravského mléka (ABKM) a jogurty

- od: Bea     datum: 2005-10-25
to je fakt zajímavé. Moje sousedka, paní přes 60, taky nesnáší sladké mléko a vejce a jogurty a sýry může. Stejně manželova kolegyně a ještě jedna známá. Po obyčejném mléku zvrací a sýry v pohodě jí. Má dokonce nadváhu, takže trávicí problémy nemá. Chápeš, čím to je? Já teda ne. Bílkovina se přece kvašením nemění, jen cukry. U sýrů je prý bílkovina denaturovaná -nevím ale čím. Chtělo by to asi odborný výklad, a ´t ty děti nejsou zbytečně ochuzovány.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Alergie na bílkovinu kravského mléka (ABKM) a jogurty

Název: Alergie na mléko a na vejce a konzumace drůbežího a hovězího masa

- od: veronika     datum: 2005-10-20
Chtěla bych se zeptat jestli při ABKM a alergii na vejce vynecháváte ze stravy i hovězí a kuřecí maso. Děkuji Veronika
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Alergie na mléko a na vejce a konzumace drůbežího a hovězího masa

Název: Re: Alergie na mléko a na vejce a konzumace drůbežího a hovězího masa

- od: Bea     datum: 2005-10-23
Ne, tato masa nevynecháváme. Testovali nám hovězí a bylo negativní, vepřové hraniční. Drůbeží otestováno nemám.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie na mléko a na vejce a konzumace drůbežího a hovězího masa

Název: Re: Alergie na bílkovinu kravského mléka (ABKM) a jogurty

- od: Nikol     datum: 2008-03-19
Já sama mám alergii na bílkovinu kravského mléka. Když se vracím zpětně bylo mi tak 5 let a nechápala jsem proč ostatní mohou vše a já ne. Tvrdé sýry mi nevadí nejhorší je to s obyčekným mlékem a s jogurty. Někdy mi vadí i tavený sýr. Myslím že to co můžete jíst s ABKM je individuální. Měla jsem kamarádku a ta nemohla vůbec žádné mléčné výrobky a jiné zase skoro nic nevadilo. Během 1. stupně školy se má situace zlepšila, ale na 2. stupni základní školy se můj stav zatím trvale zhoršil nemohu nic ani v malém množství (mimo sýru). Tuto alergi bych asi již nepodceňovala. Do jisté doby jsem si říkala, že to nic není., ale opak je pravdou. NEHAZARDUJTE SE SVÝM ZDRAVÍM!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie na bílkovinu kravského mléka (ABKM) a jogurty

Název: jogurty

- od: Sandy     datum: 2008-04-08
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli je možné abych snášela dobře sýry ale dělalí mi špatně jogurty. Vždy když sním bílý jogurt začne mě bolet hlava a udělá se mi nevolno. Nevím jak je to možné. děkiji za odpověď :-)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : jogurty

Název: Re: jogurty

- od: Markéta     datum: 2010-08-08
Ahoj, tuším, že je to možné, právě jsem hledala odpověď na stejný problém, takže nejméně dvě máme stejné potíže. Problémy mi začaly před pár dny , nikdy mi mléčné výrobky nevadily.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: jogurty

Název: jablečný dortík

- od: Bea     datum: 2005-10-16
K svátku jsem Terezce úspěšně udělala tento dortík: Nastrouháme jablka a rozvaříme s trochou vody a s cukrem a skořicí. Až je to měkké, přidáme 1 vanilkový puding rozmíchaný s trochou studené vody. Za chvíli to zhoustne. Vezmeme vhodnou nádobu (větší misku, dortovou formu vyloženou mikrotenem...) a vrstvíme střídavě jablka a raciolky. Můžeme zlepšit rozinkami. Dobrou chuť.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : jablečný dortík

Název: Re: jablečný dortík

- od: Andy     datum: 2005-10-16
ahojky, dělám ho obdobně Ingredience: 4větší jablka, 100g krystal.cukru, 3/4l vody, 2vanilk.pudinky. Popis přípravy: Nastrouhaná jablka dáme do 1/2l vroucí vody, přidáme cukr, skořici, kapku rumu a vaříme cca 5minut. Pudinky smícháme se zbytkem studené vody a za stálého míchání přiléváme k jablkám. Do dortové formy nalijeme pyré a dáme vychladit do lednice Ty Raciolky- nebudou v tom moc takové rozbředlé???
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: jablečný dortík

 

  Počet všech příspěvků : 4847

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava