Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4844

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: Re: dlouhotrvajici alergie

- od: hana     datum: 2005-12-14
dekuji za odpoved, u doktora jsem byla a ten mi rekl , ze je to nejaka alergie ale neda se zjistit jaka a tak mam porad jist prasky proti alergii. porad se mi delaji ty otoky a je to o nervy kolikrat se stim uz rano probudim a tak nevim z ceho to asi tak je . jinak ja nejsem v cesku a tak nevim jestli je doma neco jineho nez to co mi rekl on , a to , ze stim musim zit . a je to opravdu neprijemne , kazdy den mam telo v svedivem stavu a nebo mam otekly oblicej.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: dlouhotrvajici alergie

Název: Re: Re: Re: dlouhotrvajici alergie

- od: Petr     datum: 2005-12-14
Musím říci, že vyjádření Vašeho lékaře mi přijde dost nešikovné a neodborné, musíte hledat příčinu a asi bych doporučil i změnu lékaře. Pokud máte přístup k internetu a umíte anglicky, tak zkuste najít své symptomy a podle toho můžete nalézt i příčinu. Určitě to řešte i s jiným lékařem. P.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: dlouhotrvajici alergie

Název: Ještě o vápníku

- od: Marcela     datum: 2005-11-16
Nedávno jsme navštívili se synem (2 a 3/4) naši alergoložku, a ta nám vysadila mléko v jakékoli podobě a jako náhradu nám doporučila, cituji: Domácí "Jehněčí dieta dle Rezzy a Cardiho": Jehněčí maso(nebo vepřové)- 100g, olivový olej - 40g, předvařená rýže - 70g, vápník - druh dle doporučení lékařky (nám ho hradila VZP) - 300mg, sůl a 1 l vody. 1 litr této diety odpovídá 750 kaloriím a nahradí 1 litr mléka!!! Vše se samozřejmě připraví v jedlé podobě pro dítě. A ještě bych přidla citaci z knihy Jiřího Janči - Co nám chybí (nakl.Eminent): Při nedostatku vápníku dochází o odebírání vápníku z kostí, nejprve z čelistí a pak ze žeber, obratlů a kostí končetin. Abychom ale měli "hustější" kosti a zuby, je ovšem kromě vápníku třeba i dostatek vit.D,C a kyseliny listové. Přisvojitelnost vápníku v těle je vázána na přítomnost vit. D a i hořčíku. Dále uvádí obsah Ca v některých potravinách v mg na 100 gramů potraviny: sýry - od 700 do 995, sýry tavené tučné - 430 až 530, mléko a kefír - 118, celé vejce - 48, žloutky - 147(asi 6,5ks), šproty - 1003, sardinky bez oleje - 437, různá zelenina - 45až95. Takže z mé strany o vápníku je to vše, snad to někomu pomůže v orientaci. Ahojte.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Ještě o vápníku

Název: Re: Ještě o vápníku

- od: Monika     datum: 2005-11-16
Ja jsem psala o té knize a tam jsou i tabulky hodnot kolik jaká potravina obsahuje vápníku.např.100ml kravského mléka obsahuje 117-119mgvápníku a pomeranč střední vel. ho má 50-110mg a pro děti 1-6let je definovaná denní dávka 500-900mg vápníku.je to knížka napsaná doktorem určená i pro lékaře,když jsem si jí četla tak mě strach o vápník a pod. přešel.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Ještě o vápníku

Název: Re: Re: Ještě o vápníku

- od: Petr     datum: 2005-11-17
Dobrý den, podle mne nejde pouze o hodnoty množství vápníku v potravinách nebo potravinových doplňcích, ale jde také o fakt, jak je tělo schopné vápník vstřebat. Obecně lze konstatovat, že absence mléka ve stravě není pro příjem vápníku problémem, ale na druhou stranu můžeme na případě našeho Petra (popisovala to v předchozích příspěvcích Lenka) konstatovat, že vápník mu chybí a v určitém období vývoje je nutné ho asi doplňovat. Vzhledem k alergické reakci na citrus pro nás konkrétně pomeranče nepřipadají v úvahu. Kdysi se tvrdilo, že pokud dítě okusuje zdi, jde o jasný projev nedostatku vápníku - otázkou je zda se na to dá v dnešní době spolehnout :-).
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Ještě o vápníku

Název: Re: Re: Re: Ještě o vápníku

- od: Aneta     datum: 2009-02-12
Dobrý den chtěla bych se zeptat ....je mi 14 let a hrozne mi chutná okusování zdi....je to ostuda ja to vim nasi nevi co se mnou....mam zanet zaludku ale to mi nasli uz pred 2 roky a to jsem zed nejedla...ach jo hrozne mi to chutná...nevim jak s tím přestat zkousela jsem si tu chut zdi nekde najit v dalsich potravinách,ale nic....poradte mi prosim.....:( děkuji...
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Ještě o vápníku

Název: Re: Ještě o vápníku

- od: Blanka     datum: 2009-02-12
Tělo přijímá vápník lépe z rostlinných zdrojů než z živočišných. Přemíra bílkovin a fosfátů jeho vstřebávání blokuje.Např. ve 100g sezamu je ho asi tolik jako ve stejném množství sýru eidam, mandle a petrželka +-250mg, fenykl a tofu přes 100mg, brokolice skoro 90mg (vše ve 100g).
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Ještě o vápníku

Název: Nikdo neporadí

- od: Monika     datum: 2005-11-16
Měla jsem doktorku na dvě věci tak zvaně nic neřešilaDcera je alerg.na kravskou bílkovinu.Teď mám novou doktorku a ta mi půjčila knížku ALERGIE ČÍHÁ V JÍDLE A PITÍ od Martin Fuchs nakl.ADÉLA.Jsou tam většinou odpovědi na co se všichni ptáte o vápníku,co kupovat a pod.+diagnózy a není to jen o mléce,ale i zkřížené alerg.+mouka+ovoce+zeleniny.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Nikdo neporadí

Název: Re: Nikdo neporadí

- od: Petr     datum: 2005-11-17
Dobrý den, jedním z důvodů vzniku našeho webu bylo zvýšení povědomí o problematice potravinové alergie a potravinové intolerance nejen mezi laickou veřejností, ale také mezi lékaři. Naše zkušenost je taková, že na gastroentrologiích jsou kompetentní odborníci, ale někdy je problém na straně obvodních lékařů, pediatrů a co mne překvapuje nejvíce i u alergologů. Podle mne je celý problém u těch nekompetentních v tom, že nemají zájem se dále vzdělávat a k dalšímu vzdělání je donutí pouze opravdu vážný případ, což asi není ten správný motiv pro další profesní růst. Lenka o tom napsala článek Výběr pediatra (odkaz je v sekci články a vede ještě na starou alergii - alergie.mleko.webz.cz ). Pokud byste měla chuť napsat recenzi na uvedenou knihu, určitě ji rádi zveřejníme. Kontaktovat mne můžete na email info@potravinova-alergie.info .
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Nikdo neporadí

Název: OSSZ- žádost o svěření péče o osobu blízskou

- od: Andy     datum: 2005-11-14
Dnes jsem byla před posudkovou komisí, chci zůstat s dcerou doma- ohledně alergie na mléko a vejce + možná celiakie (enteroskopii jsme odsunuli za rok). Bohužel: jelikož toto onemocnění není vedeno v tabulkách a podle zákona....prostě mám smůlu! Já jsem tak vytočená!!!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : OSSZ- žádost o svěření péče o osobu blízskou

Název: Re: OSSZ- žádost o svěření péče o osobu blízskou

- od: Lenka     datum: 2005-11-14
To je divné, mě sice na začátku tvrdili, že o latózové intoleranci v životě neslyšeli, nicméně mi prodloužili mateřskou do 7 let - u více jak 50% postižení. Když je to méně než 50%, tak na mateřskou již nárok není, ale na příspěvěk při péči o osobu blízkou ano.(to jsme ještě neměli ani tu bezlepkovou dietu) Prostě všude se to posuzuje jinak.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: OSSZ- žádost o svěření péče o osobu blízskou

Název: Re: Re: OSSZ- žádost o svěření péče o osobu blízskou

- od: Andy     datum: 2005-11-14
Leni, já ale mateřskou končím s druhou dcerou. Téhle bude 6let. Doktorka to vzala zkrátka, byli jsme tam asi jen 10minut a nevěřím, že všechny papíry vůbec pročítala!!! Asi se fakt jen řídila tabulkama! já byla z její reakce tak vyhotovená, že jsem nemohla ani mluvit! nevíte, jak probíhá odvolání nebo kam je lépe se obrátit???
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: OSSZ- žádost o svěření péče o osobu blízskou

Název: Re: OSSZ- žádost o svěření péče o osobu blízskou

- od: Monika     datum: 2005-11-16
Nesmíte se dát zažádejte si příspěvek péče o osobu blízkou teď ho zvedli na 5300.kčpřibližně.Dostala jsem ho pro syna má těžkou dyslexii a jsem historicky první kdo ho dostal třikrát mi řekl ten doktor,že mi ho nedá,ale já se hádala tak dlouho až mi ho dal,aby se mě zbavil.Dcera má alergii na mléko taky teď dostala dietu chodí do školky a budu si žádat znova,protože ten příspěvek můžete mít na obě děti což dohr.dělá asi 9000.kč alespoň budu mít na tu dietu něco od státu.Jestli spadáte do kategorie pro soc.tak taky existuje nějaký přís.na zvýšené potřeby nebo náklady na dítě já tam teda nespadám.Hodně štěstí.Zkuste to znovu a nenechte se odradit tím,že nemáte nárok není to pravda.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: OSSZ- žádost o svěření péče o osobu blízskou

Název: Re: Re: OSSZ- žádost o svěření péče o osobu blízskou

- od: Andy     datum: 2005-11-16
Dnes jsem oficiálně ukončila mateřskou a jsem nezaměstnaná. Čekám na dopis z Okresu, kde mi příspěvek o osobu blízskou zamítnou. Nevím, čím víc mám komisi- skládající se z 1 dokrorky- oslnit nebo snad uplatit, abych mohla zůstat s dcerou doma, ale každopádně se odvolám!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: OSSZ- žádost o svěření péče o osobu blízskou

Název: Re: Re: Re: OSSZ- žádost o svěření péče o osobu blízskou

- od: bea     datum: 2005-11-18
Ahoj Andy, odvolej se určitě, v tom rozhodnutí bude poučení o odvolání. Já tu dávku tj. příspěvek na péči o osobu blíznou na Terezku taky beru (teda teď ne, jsem na MD od zaměstvatele), ale od nového roku si o to požádám. Na tom rozhodnutí o stupni postižení byla Terka zařazena prostředníáho stupně postižení. A má alergii na BKM, vejce, sóju a ekzém. Tak bojuj s větrnými mlýny.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: OSSZ- žádost o svěření péče o osobu blízskou

Název: Re: Re: Re: Re: OSSZ- žádost o svěření péče o osobu blízskou

- od: Andy     datum: 2005-11-18
Beo- díky za podporu. No uvidíme, nevzdám to. Doma zůstanu každopádně. Do práce jsem zkoušela jít, ale je to dost náročný. Uvidíme, dám pak vědět. Ale pochybuju, že uspěju!!!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: OSSZ- žádost o svěření péče o osobu blízskou

Název: Re: OSSZ- žádost o svěření péče o osobu blízskou

- od: Andy     datum: 2006-01-19
Dnes jsme byli kvůli odvolání v Plzni u posudkové komisi. Mou žádost opět zamítli. Důvod? Opět nejsme v tabulkách. Zákoník nepamataje na alergii tohoto druhu...máme smůlu, není pro nás paragraf:-(( Z Ministerstva mi ještě nikdo neodpověděl:-((
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: OSSZ- žádost o svěření péče o osobu blízskou

Název: Alergie na kravské mléko a vápník

- od: Jurina     datum: 2005-11-14
Dobrý den. Jsem na těchto stránkách poprvé a moc se neorientuju. Zajímalo by mě, jak řešíte problém nedostatku vápníku u dětí, které nesmí kravské mléko. Dcera má 18 měsíců, zatím ji kojím, ale časem budu muset přestat:o) Paní doktroka mi doporučila kojit co nejdýl, ale nevím co si pod tím konkrétně představit (prý třeba i do pěti let - to si moc nedovedu představit). Jak to řešit, až kojit přestanu?? Stačí jí vůbec "můj" vápník?? Pokud tady už diskuse o této problematice proběhla, prosím o odkaz. Jurina
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Alergie na kravské mléko a vápník

Název: Re: Alergie na kravské mléko a vápník

- od: Andy     datum: 2005-11-14
ahojky. Doktorka mi říkala, že dítě si vápník NĚKDE vezme samo. Ale kde, když nesmí mléčné výrobky mi nikdo už neřekl. Máš mimi ještě malé, ale já jsem koupila tablety s extra vápníkem. Nejdřív CEM-M, dnes už jen Marťánky. Dceři je 5let, zoubky má v pořádku, zlomeniny (naštěstí) zatím žádné. Zkus se zeptat v lékárně, zda je něco i pro tak malé děti, ale každopádně podle mě, by to něco chtělo!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie na kravské mléko a vápník

Název: Re: Alergie na kravské mléko a vápník

- od: Lenka     datum: 2005-11-14
Určitě doporučuji vápník podávat. My jsme to taky nevěděli a nepodávali jsme (nikdo nám nic neřekl) Syn žačal mít bolesti a křeče do nožiček, že chvílemi odmítal chodit. Nakonec nám na orthopedii řekli, že má opožděný vývoj kostí v chodidlech. Zhruba od těch 18-20 měsíců podáváme vápník. Nožičky se výrazně zlepšili. Dávali jsme vitakalcin puding, pak jsme přešli na Biomin H, který je vyroben ze skořápek a je stravitelnější než vápník anorganického původu (na ten správný preparát musíte přijít sama příp.po poradě s lékařem,my např.máme po multivitamínových preparátech průjem, i po šumivém Ca, proto ten jednosložkový vápník v prášku)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie na kravské mléko a vápník

 

  Počet všech příspěvků : 4844

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava