Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4844

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: Sdělení "alergie na mléko?" je pro Helču

- od: dita     datum: 2005-12-22
Helčo snad ti vše popsané pomůže. Dita
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Sdělení "alergie na mléko?" je pro Helču

Název: Re: Re: Sdělení

- od: h     datum: 2005-12-23
Všechny vás moc zdravím .Tak bezmléčná dieta nám pomáhá, jsme již bez průjmu .Hurááá...Jen bolesti bříška přetrvávaj a Tadeášek zhubnul a má kruhy pod očima .JInak je ale až moc živej a veselej .Včera jsem volala opět na výsledky a Táda má i alergii na lepek. Na tu kravskou bílkovinu ještě nepřišlo všechno .Moc všem děkuju za rady, které jste mi poskytli a které snad ještě poskytnete .H.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Sdělení

Název: Re: Re: Re: Sdělení

- od: Helča     datum: 2005-12-23
"H" jsem já, Helča:o))
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Sdělení

Název: Re: Re: Re: Re: Sdělení

- od: Helča     datum: 2006-01-02
Zdravím všechny v novém roce a přeju mnoho zdraví pro vás všechny . Tak dnes nám doktorka potvrdila k alergii na lepek i alergii´na kravskou bílkovinu .Cˇož už mi bylo ostatně jasný, protože dieta pomohla naprosto zázračně .Jen u druhého chlapečka, který ze solidarity drží taky dietu, ale ne tak 100%, se hodně zhoršil ekzém.Asi mu taky nechám vzít odběr .Mám obavu, že to maj oba .Prosím, poradíte mi někdo prodejnu v Praze, kde seženu sojový jogurty? A máte někdo zkušenost s kozim jogurtem ?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Sdělení

Název: Re: Re: Re: Re: Re: Sdělení

- od: Věra     datum: 2009-03-24
Kozí mléko ani produkty z něj nejsou při alergii na BKM dobrá volba. Stejně jako sojové výrobky. Bílkoviny jsou si příliš podobné a často vznikne alergie i na tyto produkty.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Sdělení

Název: Re: Alergie na KM

- od: Vladka     datum: 2009-03-22
Zatím jsem se setkala u všech příspěvků na alergii na KM s komentáři, kde maminky popisují,jak to u jejich miminka probíhalo a to ,že měly průjem,proto jsem se rozhodla napsat.Moje dcera má alergii na KM a naopak měla strašnou zácpu a to po dobu 20 dnů,než se na to přišlo.Po celou dobu jsem jí musela pomáhat rektální rourkou,aby se vůbec vykakala.Paní doktorka mi pořád říkala,že to někdy děti mají při přechodu na nové mléko.Jenže ta zácpa byla opravdu strašná a k tomu se přidal atopycky ekzem po celém tělíčku.Pak teprve paní doktorka vzala dceři krev a malá měla diagnozu potvrzenou.Proto píši,at maminky ví,že není vždy projevem průjem,ale taky dlouhá zácpa,malá mi přitom normálně přibývala.Alergii má opravdu silnou,při troše mléka,například v pečivu se okamžitě osype a nespí.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie na KM

Název: Re: Re: Alergie na KM

- od: Vera     datum: 2009-03-24
Ano, příznaky alergie na BKM jsou rozmanité. Z trávicích projevů to mohou být zvracení, průjmy, koliky (i s krví ve stolici), nadýmání a výjimečně i zácpa. Z respiračních (dýchacích projevů) to může být kašel, pískoty, dušnost, rýma, zahlenění, z kožních příznaků kopřivka, atop.ekzém, otoky, nejvážnější reakcí je reakce systémová (anafylaxe), u nonIgE alergie to však může být např.chronická bledost, chudokrevnost, atd.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Alergie na KM

Název: Re: Re: Re: Alergie na KM

- od: karin     datum: 2009-09-25
Můj skoro 3lety syn má také alergii na KM.Projevuje se to průjmy,již při malém podání třeba jogurtu.Ted nastoupil na 5 dnů v měsíci do školky a já mu tam musím denně vařit a nosit svačiny.Nedovedu si představit,jak to budeme zvládat až budu v zaměstnání...Pije jen rýžové mléko a já z něj dnes vařím celé rodině.Je to finančně náročnější,ale dá se to zvládat.Jen jsem ted měla špatnou zkušenost v MŠ.I přes prosbu,že mléko nedávat,dostal syn kakao...To už jsem pak /plně bezmocná...
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Alergie na KM

Název: Re: Re: Re: Re: Alergie na KM

- od: Teršlová Ing.     datum: 2009-09-29
Karin, napište mi mail, doporučim Vám OK Fakotr Baze a OK Omegu Plus a budete velice překvapená. klerens@post.cz
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Alergie na KM

Název: Alergie? možná...ale na co?

- od: Veronika     datum: 2010-05-24
Dobrý den, všechny Vás zdravím. Mám takový menší problém - asi mám alergii, ale bohužel nevím na co a jestli vůbec nějakou mám. Když piju mléko tak se nic nestane, máslo taky můžu. Ale jakmile si dám jogurt tak celá v obličeji zrudnu, oteču a je mi horko. Toto mi dělá pouze u některých jogurtů. Nevím čím to je. Proto bych potřebovala radu - když jsem s tím byla u doktorky tak ta mi řekla: ,,Nejezte jogurty"!!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Alergie? možná...ale na co?

Název: "másla"

- od: Dita     datum: 2005-12-22
Také na chléb, ale i na vaření používám Linco Family, mám odzkoušené i máslové Linco, to je také bez obsahu mléka, syrovátky apod.Dělám z toho i pomazánky. Vím, že se vyrábí Linco sýrové - myslím, že tam také není nic z mléka. Na pečení např. lineckého těsta je dobré Holland Family (Globus ČM).
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : "másla"

Název: "másla"

- od: Lenka     datum: 2005-12-20
Jak jsem zjistila, tak přestali vyrábět Provamel - slunečnicový a místo něj dělají sojový, což je pro většinu asi horší zpráva.opisuji složení: sojový olej, palmový olej sůl, sojový lecitin (asi E322) kyselina citrónová, vitamíny. Ale objevila jsem v Plusu další rostlinný margarín vhodný pro nás:rostlinné oleje a tuky, voda, emulgátory - monoglycerid a diglycerid mastných kyselin, lecitin, ester kyseliny citrónové, sůl, aroma (mléko) - to nevím, ale myslím, že by to mělo být OK, vetšinou esence mají zcela jiné složení, než to, co mají představovat. betakaroten, vitamíny. Hlavně cena cca 20 Kč. Chutná mi to jako máslo, tak z toho zkusím i něco vyrobit.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : "másla"

Název: Re:

- od: Marcela     datum: 2005-12-20
Já používám Linco family -Multivitamis + Calcium, složení: rostlinné oleje a tuky (není uvedeno jaké), emulgátor E 471,476, sůl, konz. látka E200, kys. citronová E330, máslové aroma, přírodní barvivo E160a, vitaminy a Calcium. Obsah tuku 38,9%.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re:

Název: Re: Re: máslo

- od: Andy     datum: 2005-12-20
Linco je i pro tepelnou úpravu? Leni jak se jmenuje ten tuk z Plusu? Děkuji
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: máslo

Název: Re: Re: Re: máslo

- od: Marcela     datum: 2005-12-23
Jestli se dá Linco použít pro tepelnou úpravu nevím, ještě jsem to nezkoušela, ale určitě dám vědět.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: máslo

Název: Re:

- od: ciza     datum: 2005-12-22
Ano,Provamel prestali vyrabet. Na muj dotaz- pry to byla velmi financne narocna vyroba. Takze pro tech nas par,co ho potrebujem-mame smulu. Ten Provamel maslo bylo totiz chutove nejlepsi ze vsech co jsme vyzkouseli. I do peceni byl vynikajici. Leni,taky by me zajimal nazev toho margarinu. DIky
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re:

Název: Re: Re: Provamel

- od: Lenka     datum: 2006-01-02
Ahoj, pro upřesnění přestali vyrábět ten slunečnicový Provamel, ale začali vyrábět sojový Provamel, ale připadá mi, že není tak dobrý. Ten, co jsem objevila v Plusu se jsmenuje Rela - rostlinný margarín - zelená verze.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Provamel

Název: Poraďte

- od: Helča     datum: 2005-12-13
Prosím, poradíte mi někdo ?Mám 18ti měsíční kluky, dvojčata .Oba mají lehčí průběh atopickýho ekzému a jeden klučík má od jednoho roku chronický průjem, který hodně kysele zapáchá a má zelenavou barvu .A i přesto, že vážili při narození oba stejně, nyní má ten s průjmama o 2kg míň .Podvýživou, ale určitě netrpí .V noci se často budí s pláčem, tak nevím, jestli ho nebolí bříško .Kojeni byli do jednoho roku, od té doby pijí Nutrilon .Nedávno měli střevní chřipku, při které nesměli nic mléčného a poprvé v životě měl pevnou stoličku .Doktorka v té době udělala vyšetření krve a na nic se nepřišlo .Nyní jsme se vrátili k normální stravě a průjem je zpět .Co mám dělat ?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Poraďte

Název: Re: Poraďte

- od: Hana     datum: 2005-12-13
Já si myslím, že by mohl být alergický na kravské mléko. Protože jak píšeš, že od jednoho roku má průjem a od té doby pije Nutrilon a když jsi vyloučila mléčnou stravu tak se stolice upravila. Já mám syna, který má atopický ekzém a také měl průjem, který hodně kysele zapáchal a měl zelenou barvu. Byla mu zjištěna alergie na kravské mléko a vejce. Bylo mu předepsáno mléko Nutrilon pepti MCT, které je určeno k léčbě alergie na kravské mléko a při dlouhotrvajících průjmech. Asi tak během dvou měsíců se mu stolice upravila a ekzém se velmi zlepšil.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Poraďte

Název: Re: Poraďte

- od: Bea     datum: 2005-12-14
zkus navštívit odborníka -gastroenterologa, protože obvodní lékaři se často v potravních alergiích nevyznají. Z krevních testů nemusela žádná alergie vyjít, protože se testují jen 3 nejčastěji alergizující bílkoviny(kasein, alfa-laktalbumin nebo tak nějak), kdežto mléko se skládá asi ze 100 druhů bílkovin a ty se už jednotlivě testovat nedají. Stejně ti doktor nakonec řekne, že důležitější než testy je klinický obraz, tedy reakce na podání té potraviny.A tos už vlastně vyzkoušela - to nasazení a vysazení mléka. Raději to nenech plavat, navštiv odborníka.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Poraďte

 

  Počet všech příspěvků : 4844

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava