Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4837

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: očkování plané neštovice

- od: ciza     datum: 2006-01-22
Beo,prosim te,neni u tohoto ockovani nejaka kontraindikace-alergie na vejce,mleko,apod? U tve male je prokazana nejaka alergie? Pravda je,ze se nestovic bojim jak blazen,ted jsem nechala male dat konecne tetanovku v patem roce a chtela bych i toto ockovani,ale asi mezitim musi byt nejaka mezera. diky za info,nebo pokud bys mela ten pribalovy letak,neslo by to naskenovat a zaslat mi to mailem? Dekuju
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: očkování plané neštovice

Název: Re: Re: očkování plané neštovice

- od: bea     datum: 2006-01-28
Ahoj, moje malá je taky alergik na mléko, vejce, sóju + atop. ekzém. Proto jsem ji taky nechala naočkovat, atopici prý mají těžký průběh neštovic. Na příbalovém letáku nebyla uvedena alergie jako kontraindikace, vakcína obsahovala oslabené živé bakterie pěstované na lidském séru, ne třeba na zárodcích kuřat. Ten leták už nemám, ale třeba by ti ho sehnali v lékárně. Mezi vedlejšími účinky byla uvedena vyrážka a i celková alergická reakce, ale u nás to zaplaťpánbůh tak nebylo.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: očkování plané neštovice

Název: Re: Re: Re: očkování plané neštovice

- od: ciza     datum: 2006-01-31
Diky moc za info,za tri nedele jdem na to taky. Ted je tyden po tetanovce,takze musime chvilku pockat. Jen si vazne drzim palecky,aby to mala zvladla jako vy. Po tetanu ma samozrejme bulku.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: očkování plané neštovice

Název: Re: očkování plané neštovice

- od: Dita     datum: 2006-02-01
Ahoj Beo, prosím Tě kolik je dcerce let abych si udělala představu o našem očkovacím plánu. Díky Dita
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: očkování plané neštovice

Název: Re: Re: očkování plané neštovice

- od: bea     datum: 2006-02-02
Malá měla v listopadu 2005 tři roky. Jsme očkováni jako jiné děti, individuální plán nemáme(díky nulové znalosti naší doktory o alergiích), teď jen navíc ty neštovice.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: očkování plané neštovice

Název: Reflux a alergie na mléko???

- od: Radka     datum: 2006-01-20
Naše 3-měsíční dcera má prokázaný silný reflux s dost závažnou komplikací (ALTE)... gastroenteroložka mi doporučila vyřadit z mého jídelníčku veškeré mléčné výrobky, protože soudí, že malá (je plně kojená)má ty problémy jako důsledek alergie na mléko (zatím neprokázané...). Manžel i já jsme alergici, ale na mléko alergičtí nejsme, i když nějaké potravinové alergie máme - ořechy, a zkřížené alergie na jablka, třešně apod... Dietu držím týden, ale už nevím co mám pořádně jíst... I když pár tipů jsem tady našla :-) Myslíte, že je nutné abych tu dietu držela, když ta alergie vlastně není prokázaná, nebo mám donutit doktorku tu alrgii prvně prokázat?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Reflux a alergie na mléko???

Název: Re: Reflux a alergie na mléko???

- od: Lenka     datum: 2006-01-23
Zkusit můžete necht udělat testy, tím nic nezkazíte, ale problém je v tom, že u takto malých dětí nejsou testy 100% výsledek může být jak falešně negativní, tak falešně pozitivní. U malých dětí jsou ty testy pouze vodítko, nelze je brát jako bernou minci, takže ve výsledku Vám stejně nezbyde nic jiného než držet dietu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Reflux a alergie na mléko???

Název: Re: Reflux a alergie na mléko???

- od: Dita     datum: 2006-02-01
Moje Verunka taky měla silný reflux, k tomu ještě průjem i ekzém, ale i když jsem držela opravdu důslednou dietu (věděla jste, že např. v dalamánku bývá syrovátka?) moc se její stav nelepšil. Až přechod na speciální mléko nám pomohl a můžu říct, že obrat k lepšimu byl vidět hned. Do 3 dnů bylo po refluxu, průjem ustával i ekzém ustupoval pomaleji. Až v půl roce se objevily protilátky v krvi, do té doby jsme pouze (rozuměj lékaři)odhadovali z příznaků alergii na KM. Dita
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Reflux a alergie na mléko???

Název: Re: Reflux

- od: Hana Dudová     datum: 2008-01-08
Dobrý den! Mám 4 měsičního syna, který v 1,5 byl hospitalizován pro neprospívání. Byl zjíštěn gastroezofageální reflux, byli jsme poučeni o réžimové terapii. Týden nato celý promodral při pláči (2h po jídle) a přestal dýchat (cca 45sek.).Následovala hospitalizace, kde nasadili Prepulsid. Během pobytu v nemocnici se stav opakoval. Po 14dnech od propuštění to udělal znovu. Odvezen na dětské ARO. Byl vyšetřen neurologem (vše v pořádku, ale nasadili Ulfamid), byl na megnet.rezonanci (vše v pořádku). Během této hospital.stav opět opakoval. Po tomto propuštění po 3týdnech se vše opakovalo (nedýchal cca 4min). Z nemocnice propuštěn 3den se žádnými změnami. Poraďte nám, prosím, kam či na koho se máme obrátit????? Při každém pláči dítěte máme strach, že se situace bude opakovat. Děkuji!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Reflux

Název: informace o komisich

- od: pavla     datum: 2006-01-19
mam dotaz jak probíhají komise ohledně zdr.dětí na Svitavsku_..prístup,rychlost apod.mam š deti nemocné a jedná se mi jen o prodlouženíPBO,budem se sem stehovat z jineho regionu a tam to je bezproblemu..poradte mi i na koho se mame obratit ve Svitavech...
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : informace o komisich

Název: Re: informace o komisich

- od: Lenka     datum: 2006-01-23
V každém městě je to jiné, každopádně se ptejte na informace tam, kde vám POB vyplácení, tam Vám dají podrobnější info. Když už Vám to jednou přiznali, tak nevidím důvod, proč by měl být závěr nyní jiný, pokud nešlo k zásadní změně zdravotního stavu dítěte, ale pravděpodobně kolečko - sociálka, lékař, vyplnění formulářů, posudková a zpět sociálka budete muset absolvovat znovu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: informace o komisich

Název: Antikoncepce a intolerance laktózy a sacharózy

- od: Veronika     datum: 2006-01-18
Dobrý den, před pár dny jsem se po dlouhodobém a usilovném pátrání po důvodu mé dyspepsie dozvěděla, že trpím závažným deficitem laktázy kombinovaným s deficitem sacharázy. Chtěla bych se zeptat, jestli mohu užívat antikoncepci obsahující laktózu, nebo je třeba léky změnit. Mimochodem antikoncepci užívám z důvodu diagnózy endometrióza. Děkuji za odpověď, Veronika
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Antikoncepce a intolerance laktózy a sacharózy

Název: Re: Antikoncepce a intolerance laktózy a sacharózy

- od: Lenka     datum: 2006-01-19
Na Váš dotaz není vůbec jednoduchá odpověď. Každý tu hranici má jinou a reakce jsou rovněž zcela individuální. Já se vyhýbám jakýmkoliv lékům obsahujícím laktózu. Syn si své minimální množství vypije ve speciálním mléku a vyzkoušela jsem, že už nic dalšího nesnese. Takže bych se snažila vyhnout všemu co někde tyto cukry "potkalo". Zaujal mne Váš deficit sacharázy. Jste první s tímto problémem na našich stránkách a proto bych Vás chtěla požádat, zda by jste k tomuto tématu nenapsala více na adresu stránek. děkuji.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Antikoncepce a intolerance laktózy a sacharózy

Název: Kolik mléka v roce

- od: Lenak     datum: 2006-01-13
Ahoj, můj syn (12,5měsíce)má zjištěnou alergii na KM, proto pije Nutrilon pepti. Ráno vypije tak 230 ml a večer tak 120ml a ze 150ml má kaši. Nevíte, kolik by mělo takhle staré dítě vypít mléka, když jogurty nemůže? Mám mu ještě jednu dávku přidat a jak připravenou, protože pít už víc nebude, prosím, poraďte.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Kolik mléka v roce

Název: Re: Kolik mléka v roce

- od: Petr     datum: 2006-01-14
Dobrý den, asi jsme zcela nepochopil o co přesně Vám jde. Pokud jde o to, aby měl Váš syn dostatek Vápníku, tak je možné ho nahradit různými formami, podrobněji viz vyhledávání v diskusi. P.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Kolik mléka v roce

Název: Re: Re: Kolik mléka v roce

- od: Lenka     datum: 2006-01-16
Nechte si udělat test na alergii na soju. V případě dobrého výsledku můžete rozšířit jídelníček o sojové produkty . jsou na trhu jogurty i sýry. POkud dude mít dítě pestrou stravu, myslím, že k nedostatku vápníku nedojde. Ovšem, pokud by si dítě začalo stěžovat na bolesti nožiček (okolo 2 roku) po konzultaci s lékařem asi bude potřeba vápník přidávat. Myslím, že zatím můžete být v klidu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Kolik mléka v roce

Název: Potravinove alergie

- od: Petr Honak     datum: 2006-01-13
Pomoooc , u kamarada jsem videl knihu Alergie ciha v jidle a piti od primare Fuchse, ale nemohu ji nikde sehnat a docela bych ji potreboval - doma mam maleho alergika. V prodejne knih mi rekli, ze je kniha rozebrana, poradi mi nekdo kde jde sehnat? Pry ji snad nabizi i nekdo na internetu (?}Dekuji Petr.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Potravinove alergie

Název: Re: Potravinove alergie

- od: Andy     datum: 2006-01-13
http://www.adela.cz/alergie/
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Potravinove alergie

Název: Re: Re: Potravinove alergie

- od: Honak     datum: 2006-01-22
Milá Andy! Moc děkuji, kniha o potavinových alergiích je skutečně výjimečně dobrá a recepty přišly skutečně vhod. Ještě jednou děkuji.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Potravinove alergie

Název: Re: Potravinove alergie

- od: Monika     datum: 2006-01-14
Ta knížka je skvělá mám jí taky a objednala jsem si jí na internetu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Potravinove alergie

 

  Počet všech příspěvků : 4837

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava