Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4848

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: Sušenky

- od: monča     datum: 2006-02-21
Ahoj Andy,já to celkem neřeším kde je napsáno může obsahovat mléko,protože jinak by nebylo prakticky co koupit.Taky kupuju esíčka a karamelové sušenky nevím,jak se jmenujou,ale na obalu mají medvídka Pú.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Sušenky

Název: Re: Re: Sušenky

- od: Andy     datum: 2006-02-21
Moni- karamelové sušenky znám, ale malá je jich tak přejezená, že je nechce:-( Esička neobsahují nic, co malá nesmí? Jé tak to se podívám!!!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Sušenky

Název: Re: Re: Re: Sušenky

- od: Monča     datum: 2006-02-22
Esíčka jsou úplně bez KM,akorát tam píšou ,že se zpracovávají v závodě,kde se peče z KM.A taky kupuju,jako jsou sesíčka,ale jsou kakaové je to taky v krabici.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Sušenky

Název: Re: Re: Re: Sušenky

- od: Monča     datum: 2006-02-22
Včera jsem pekla Elišce Krtkův dort,překvapilo mě,že nic neobsahuje a místo šlehačky jsem použila rostl.šlehačku a chutná dobře.Sice proti normální šlehačce ta rostlin. chutná,jako "umělá hmota",ale Eliška je šťastná,že má dort.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Sušenky

Název: Re: Re: Re: Re: Sušenky

- od: Andy     datum: 2006-02-22
Tak jsem dneska koupila Asíčka a fakt je NIki asi bude smět!!! Díky! Rostlinnou šlehačku kupuju tekutou na šlehání od firmy Holé, je slazená, ale děsně tuhá. Je skvělá! Doporučuju
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Sušenky

Název: Ovesné mléko

- od: lenka     datum: 2006-02-14
Dobrý den, syn má alergologem prokázanou alergii na KM, pije Nutrilon Pepti. Chtěla bych se zeptat, zda nevíte, proč se může dávat ovesné mléko (to krabicové, sušené) až od tří let, co je v tom tak nepřijatelného pro dítě mladší 3 let. Synovi je 14m, tak jsem si myslela, že třeba do pudinku bych mu ho mohla dát. A co jeho pití, takhle malým dítětem? Nebo myslíte, že opravdu radši až od tří let? Děkuji Lenka
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Ovesné mléko

Název: Re: Ovesné mléko

- od: Dita     datum: 2006-02-15
Ahoj, ono opravdu záleží na Tobě, ale myslím si, že ona bílkovina obsažená právě v náhr. mléku (ovesné, rýžové ...) nemusí být též ideální. Do pudingu můžeš dát i ten Nutrilon. Četla jsem, že po "vysazení" potraviny ( v tomto případe KM) se střevo, které se "poškodilo" opak. setkáním s alergenem se zotavuje až 6 měsíců. Ono se vlastně stane propustným. Tak vydrž, ono jestli něco na takovou alergii zabírá tak je obvykle čas.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Ovesné mléko

Název: Re: Re: Ovesné mléko

- od: Lenka     datum: 2006-02-15
Myslím, že problém ve značení těchto výrobků až od tří let, jsou klinické zkoušky. Jiné jsou pro potraviny a dětské výživy pro malinké děti, jiné jsou pro výrobky pro děti od tří let a jiné jsou pro potravní doplňky. Asi je jasné, že ty nejpřísnější zkoušky (pro ty nejmenší) jsou nejdražšší, tak se výrobci snaží co není nezbytně nutné zařadit tak, aby je testování vyšlo co nejlevněji. na tvém místě bych jestě chvíli počkala, tak okolo dvou let si myslím, že by to mělo být už v pohodě.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Ovesné mléko

Název: Re: Ovesné mléko

- od: Monča     datum: 2006-02-18
Myslím,že je to nevhodné,protože obsahuje lecitin.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Ovesné mléko

Název: Re: Re: Ovesné mléko

- od: Lenka     datum: 2006-02-21
Lecitin je většinou sojový a obsahuje ho i kojenecké mléko určené pro novorozence. Myslím, že se řešil problém alergie KM a vhodnosti náhradních mlék což nesouvisí s obsahem a druhu lecitinu v náhradním mléce. Je to trošku jiný problém. Vhodným kompromisem může být sojové mléko od Nutricie, které je vhodné pro nejmenší děti.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Ovesné mléko

Název: alergie a těhotenství

- od: Johana     datum: 2006-02-13
Dobrý den, ráda bych se zeptala - mám prokázanou nesnášenlivost na veškeré mléčné výrobky, 4 roky dodržuji dietu, která jediná pomáhá. Co ale dělat v případě těhotenství, kdy organismus potřebuje zvýšené množství vápníku? Těžko jej asi v tuto dobu nahradím pouze ořechy, listovou zeleninou sojou apod. Máme s tím někdo nějaké zkušenosti? Děkuji
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : alergie a těhotenství

Název: Re: alergie a těhotenství

- od: Veronika     datum: 2006-02-13
Já jsem v těhotenství také nejedla mléčné výrobky a doplnila jsem stravu multivitamínem pro dobu těhotenství, jinak žádné doplňky stravy neberu. Doporučuji probrat v těhotenské poradně. V
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie a těhotenství

Název: Re: alergie a těhotenství

- od:     datum: 2006-02-15
A co vápník v tabletách? Třeba Vitacalcin. Nebo něco šumivého, třeba rovnou v kombinaci s hořčíkem.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie a těhotenství

Název: párové alergie

- od: jana     datum: 2006-02-12
ahoj.mám hodně alergií,ale nejhorší asi na sóju a výrobky z ní. Zhruba před rokem jsem po snězení pizzy, ve které byla sója opuchla a následně omdlela. O tom,že mi nikdo z přítomných nepomohl nemluvím. Chci se jen zeptat někoho, kdo trpí alergií na sóju, zda ví o nějakém párovém "spouštěči".Lékař mi řekl, že vždy je něco, co to vyvolá. Že když sním samotnou sóju, tak se nemusí nic stát, ale ve spojení s druhou látkou to udělá děsivou reakci. Což je přesně můj případ. Když se mi to stane, a zajdu k lékaři, tak tvrdí, že nemůže zjistit, co to vyvolalo, jelikož ta látka je obalená protilátky, a proto nejde ihned zjistit. Děkuji.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : párové alergie

Název: Re: párové alergie

- od: Monča     datum: 2006-02-12
Nemám sice zkušenosti s alergií na sóju,ale mám knížku:Alergie číhá v jídle a pití,jde o zkřížené alergie,tak jsem ti tam koukla a může neprospívat u nízké:fazole,hrách,aditiva luštěninového původu,vlašský ořech,kešu,para ořech,hořčice,sezam,slunečnice,kokos,mandle,latex.u střední:nejrůznější boby,arašíd,čočka.To je z orientačního plánu co může být zkřížená alergie se sójou.zvláště varují pokrmy obsahující lecitin,po jejich požití by mohlo dojít k vážné nehodě.doufám,že ti to trochu pomohlo.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: párové alergie

Název: Re: Re: párové alergie

- od: jana     datum: 2006-02-13
děkuji za info.A jelikož mám alergii i na všechny ořechy,mandle,arašídy apod, tak to nebude jednoduché.Na lecitin dávám pozor, ale ten je taky skoro ve všech potravinách.Nedá se to uhlídat. Hlavně v restauraci. Kniha je novější, nebo starší? Podívala bych se po ní.Četla jsem již několik, ale moc mi nepomohly. Děkuji Jana
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: párové alergie

Název: Re: Re: Re: párové alergie

- od: Monča     datum: 2006-02-13
Koupila jsem si jí v listopadu přes internet:Alergie číhá v jídle a pití...od doktora Martina Fuchse,nakl.Adéla.Je to o alergiích na potraviny+zkřížené potrav.alergie na:mléko,ovoce,zelenina,mouka,vejce,sója,ořechy,koření,semena,olivy,ryby,korýši,měkkýši,latex,aditiva.Obsahuje tabulky čím nahrazovat vápník,kde hledat tu zakázanou potravinu+na co si dávat pozor v souvislostis dannou potravinou.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: párové alergie

Název: Re: Re: Re: Re: párové alergie

- od: jana     datum: 2006-02-14
Děkuji. Už jsem ji našla, hned objednávám... Takové tabulky hledám už dva roky. Ve většině knih ti poradí: vyměntě polštáře, vyhodtě zvířata a vyhýbejte se alergenům. Ale odborná rada nikde.Díky Jana
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: párové alergie

Název: ecobek, nalcrom

- od: bea     datum: 2006-02-12
Zmínili jste ecobek na prevenci dýchacích potíží. Prosím, co je to ten ecobek, co obsahuje, vedlejší účinky atd? Díky TAky jsem se již jednou ptala na nalcrom, doba se trochu změnila, nalcrom se stává populárnější. Alergolog mi ho dost nabízel pro malou, měla by ho prý brát 3 - 4tablety denně po dobu 1 - 2 let. TO se mi nechce, ale prý působí preventivně. Nevíte, zda působí preventivně i na astma. Máte s tím zkušenosti:
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : ecobek, nalcrom

Název: Re: ecobek, nalcrom

- od: Andy     datum: 2006-02-13
Beo- Nalcrom jsme taky dostali, malá ho měla brát 3x denně, dávky jsem snížila na 2x. Řekla jsem to mudr. a ten, že to je nejnižší dávka, ale může to tak být. Nevím, ale na astma to asi není, na to máme Singulair (1x večer)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: ecobek, nalcrom

 

  Počet všech příspěvků : 4848

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava