Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4837

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: celiakie

- od: Zdenek     datum: 2006-02-20
Synovi se výrazně zhoršily testy, i když se snažíme kupovat bezlepkové potraviny. Uvítám každou radu, každé doporučení na výrobce bezlepkových potravin. Současně bych moc rád osobní kontakt s někým z okresů Náchod, Trutnov, H. Králové, Rychnov n/Kn. nebo Jičín, kdo řeší podobné problémy. Jaké máte zkušenosti s masnými výrobky od firmy Váhala? Můžete doporučit výrobce mléčných výrobků? A ještě další prosba - Jaké máte zkušenosti (nejlépe osobní) s nárokováním či již přímo s vyplácení sociálního příspěvku na zdravotní postižení u celiaků? Zajímá měl výše ve vztahu k věku a zejména, zda se někomu stalo, že by tato nemoc byla ohodnocena jako nemoc vyžadující celoživotní léčení a speciální stravování? Rady a doporučení buď přes email nebo na mobil 777017117. Díky za pomoc, stáváme se pomalu ale jistě bezradnými.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : celiakie

Název: O co vám vůbec jde?

- od: Ina     datum: 2006-02-20
A to si jako myslíte, že konzumace mléčných výrobků je v dnešní době ještě něco zdravého. Přečtěte si třeba knížku Pravda o mléce - jak ji potvrzuje věda, kde jsou publikovány nezávislé výzkumy o škodlivosti mléka na lidský organismus. Třeba pak budete ještě rády, že jste na KM alergické. Vyhnete se tak pozdějším komplikacím, které konzumace mléka ve spojitosti s hormonální antikoncepcí může přinést - rakovina prsu. Co by za to některé onkologické pacientky dnes daly, kdyby jim mléko nechutnalo...
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : O co vám vůbec jde?

Název: Re: O co vám vůbec jde?

- od: Ina     datum: 2006-02-20
Omlouvám se. Nějak jsem nepochopila, jak to tu je s řazením příspěvků. Ten se týkal alergie na mléčné výrobky: Kam s tím?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: O co vám vůbec jde?

Název: Re: Re: O co vám vůbec jde?

- od: Lenka     datum: 2006-02-21
příspěvky jsou řezeny chronologicky a následně odpovědi k nim. POkud chceš odpovědět k tématu, tak dej odpovědět a zařadí se ti odpověd pod příspěvěk, jinak si zadej vlastní příspěvěk, at ty "stromy" odpovědí zůstanou přehledné
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: O co vám vůbec jde?

Název: Re: Re: O co vám vůbec jde?

- od: Lenka     datum: 2006-02-21
Musím se přidat k těm ostatním, co ti odpovídali. Zkus si jít do obchodu vynechat všechny výrobky s mléčnou přísadou (i do pečiva se dává), případně aby sis to užila tak ještě všechny co obsahují běžné typy mouky a pšeničných škrobů, přidej si k tomu citrusy, soju a další, které s tím bývají spojené a odejdeš z obchodu s pytlíkem luštěnin, jablkem a banány a to ještě ne vždy. Zřejmě nemáš děti a nevíš co to je, když dítěti nemůžeš koupit téměř nic k jídlu. My tu neřešíme alternativní druhy stravování podle módy či nějakého momentálního přesvědčení. POdle mého názoru tě pouhé vynechání mléka a jogurtu od rakoviny stejně nezachrání, pokud ji má celé tvoje příbuzenstvo. Rozdíl bude možná v tom, že nebudeš mít rakovinu prsu, ale něčeho jiného. POkud bys chvěla mít absolutně zdravou stravu tak jedině do hor a vlastní farmu, jinak to nevidím.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: O co vám vůbec jde?

Název: Re: Re: Re: O co vám vůbec jde?

- od: Andy     datum: 2006-02-21
napsala si to skvěle! Díky
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: O co vám vůbec jde?

Název: Re: O co vám vůbec jde?

- od: Andy     datum: 2006-02-21
O co nám vůbec jde? Hloupá otázka! Mám být tedy šťastná, že mám nemocné dítě???? Ono nejde jen o mléko, ale o řadu výrobků, kde jsou nějaké stopové prvky právě mléka a nejhorší je, že málo dětí-lidí je alergických právě jen na mléko. Je s tím spojeno více alergenů
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: O co vám vůbec jde?

Název: Re: O co vám vůbec jde?

- od: Monča     datum: 2006-02-21
Nevím zda jsi se vzdělávala v tom,jak je mléko nezdravé nebo jsi se setkala s alergií na KM,ale podle toho co píšeš víš o alergii na KM houby a bereš to na lehkou váhu.Mám pětiletou dceru,která nemá ve školce svačinu ani obědy,protože nejsou schopni ani povinní vařit tuto dietu.Nejde jen o pití KM,ale alergik nesmí cokoliv vyráběného z mléka a hovězího masa.Téměř není šance koupit dítěti čokoládu,sušenku,jídlo,kopičkovou zmrzlinu,a zákusky nebo dorty.Tak to tady nemůžeš líčit,jako vítěztví,že to nejí to bych se fakt dost naštvala.Doufám,že odpovíš.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: O co vám vůbec jde?

Název: Re: O co vám vůbec jde?

- od: roman     datum: 2007-05-05
Tady nejde o nezdravost mleka ale o jeho potrebu....tak zakazte malemu diteti mleko at mu s chuti deravi kosti...:(
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: O co vám vůbec jde?

Název: Re: Re: O co vám vůbec jde?

- od: Denisa     datum: 2007-05-05
Bez mléka se dá žít,pokud je strava pestrá,vápníku je v ní až až..Počítali jsme to s doktorkou.To máme z komun.dob zafixované,že se bez mléka,probiňáčků a tvarohů nedá žít..Dá a jak snadno..
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: O co vám vůbec jde?

Název: Sušenky

- od: Andy     datum: 2006-02-20
Koupila jsem v Hypernově sušenky Tea biscuits,jsou jako Be-be od Euro-shopper (jsou tak značené levné výrobky Hypernovy- červeno-bílý obal) a je na nich napsáno Může obsahovat stopové prvky laktozy a sezamu, takže nemusí. Kupuju malé i čoko na vaření od Orionu a na ní je taky napsáno Může obsahovat stopy mléka a ořechů. Ale malá je po ní bez reakce.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Sušenky

Název: Re: Sušenky

- od: monča     datum: 2006-02-21
Ahoj Andy,já to celkem neřeším kde je napsáno může obsahovat mléko,protože jinak by nebylo prakticky co koupit.Taky kupuju esíčka a karamelové sušenky nevím,jak se jmenujou,ale na obalu mají medvídka Pú.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Sušenky

Název: Re: Re: Sušenky

- od: Andy     datum: 2006-02-21
Moni- karamelové sušenky znám, ale malá je jich tak přejezená, že je nechce:-( Esička neobsahují nic, co malá nesmí? Jé tak to se podívám!!!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Sušenky

Název: Re: Re: Re: Sušenky

- od: Monča     datum: 2006-02-22
Esíčka jsou úplně bez KM,akorát tam píšou ,že se zpracovávají v závodě,kde se peče z KM.A taky kupuju,jako jsou sesíčka,ale jsou kakaové je to taky v krabici.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Sušenky

Název: Re: Re: Re: Sušenky

- od: Monča     datum: 2006-02-22
Včera jsem pekla Elišce Krtkův dort,překvapilo mě,že nic neobsahuje a místo šlehačky jsem použila rostl.šlehačku a chutná dobře.Sice proti normální šlehačce ta rostlin. chutná,jako "umělá hmota",ale Eliška je šťastná,že má dort.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Sušenky

Název: Re: Re: Re: Re: Sušenky

- od: Andy     datum: 2006-02-22
Tak jsem dneska koupila Asíčka a fakt je NIki asi bude smět!!! Díky! Rostlinnou šlehačku kupuju tekutou na šlehání od firmy Holé, je slazená, ale děsně tuhá. Je skvělá! Doporučuju
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Sušenky

Název: Ovesné mléko

- od: lenka     datum: 2006-02-14
Dobrý den, syn má alergologem prokázanou alergii na KM, pije Nutrilon Pepti. Chtěla bych se zeptat, zda nevíte, proč se může dávat ovesné mléko (to krabicové, sušené) až od tří let, co je v tom tak nepřijatelného pro dítě mladší 3 let. Synovi je 14m, tak jsem si myslela, že třeba do pudinku bych mu ho mohla dát. A co jeho pití, takhle malým dítětem? Nebo myslíte, že opravdu radši až od tří let? Děkuji Lenka
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Ovesné mléko

Název: Re: Ovesné mléko

- od: Dita     datum: 2006-02-15
Ahoj, ono opravdu záleží na Tobě, ale myslím si, že ona bílkovina obsažená právě v náhr. mléku (ovesné, rýžové ...) nemusí být též ideální. Do pudingu můžeš dát i ten Nutrilon. Četla jsem, že po "vysazení" potraviny ( v tomto případe KM) se střevo, které se "poškodilo" opak. setkáním s alergenem se zotavuje až 6 měsíců. Ono se vlastně stane propustným. Tak vydrž, ono jestli něco na takovou alergii zabírá tak je obvykle čas.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Ovesné mléko

Název: Re: Re: Ovesné mléko

- od: Lenka     datum: 2006-02-15
Myslím, že problém ve značení těchto výrobků až od tří let, jsou klinické zkoušky. Jiné jsou pro potraviny a dětské výživy pro malinké děti, jiné jsou pro výrobky pro děti od tří let a jiné jsou pro potravní doplňky. Asi je jasné, že ty nejpřísnější zkoušky (pro ty nejmenší) jsou nejdražšší, tak se výrobci snaží co není nezbytně nutné zařadit tak, aby je testování vyšlo co nejlevněji. na tvém místě bych jestě chvíli počkala, tak okolo dvou let si myslím, že by to mělo být už v pohodě.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Ovesné mléko

Název: Re: Ovesné mléko

- od: Monča     datum: 2006-02-18
Myslím,že je to nevhodné,protože obsahuje lecitin.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Ovesné mléko

 

  Počet všech příspěvků : 4837

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava