Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4848

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: zajímavost

- od: Monča     datum: 2006-02-25
Ten enzym je pravda,dočetla jsem se,že alerg.na KM spočívá v tom,že tělo ho nedokáže zpracovat,protože ve slinivce se nevytváří určitý enzym,který dokáže štěpit právě kravskou bílkovinu,protože je to bílkovina od savce,tak se jí velmi podobá ta která je v mateřském mléce.Dokonce,když matka špatně tráví KB,tak tuto alergii dostane dítě přes mateřské mléko a to je taky důvod proč nemůžou být alergici kojení.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: zajímavost

Název: atopický ekzém-pomoc

- od: Iva     datum: 2006-02-20
Jen bych chtěla dodat, že skvěle se mně i mým známým osvědčily výrobky z konopí. Vyrábí je více firem, dají se sehnat v lékárnách a hlavně zdravých výživách.Nejsou nijak levné, ale účinkují.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : atopický ekzém-pomoc

Název: Re: atopický ekzém-pomoc

- od: Míša     datum: 2006-04-02
Chci se zeptat jestli vyrobky z konopi sezenu v jakychkoliv lekarnach?a kolik asi stoji,mam ted ekzem na rukach a zkousim se toho ruzne zbavit, ale zatim nic nepomaha.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: atopický ekzém-pomoc

Název: celiakie - právní nárok na sociální příspěvek

- od: Zdenek     datum: 2006-02-20
Synovi poskytoval Městský úřad příspěvek na dietu, ale ten mu byl výrazně snížen dosažením 15. roku věku a od 18 let již mu nebuide přiznán. Bezlepková dieta je zpravidla dietou celoživotní a značně finančně náročnou. Nevím, zda někdo z vás má se snižováním příspěvku obdobné zkušenosti - pokud ano, napište mi. Dávám do pléna otázku, zda by nebylo vhodné iniciovat na určitý kolektiv osob - celiaků podnět pro naše zákonodárce, aby příspěvek pro celiaky byl buď konstantní a nebo byl dovršením 15. roku věku navýšen stejně jako dovršením 18. roku věku, neboť potřeby ve stravování rostou. A potraviny bezlepkové jsou značně drahé hlavně pro takové rodiče dětí, kteří nemají možnost zaměstnání s vyšším příjmem. Díky a čekám. A ještě jeden dotaz - Zapojil jsem se do diskuse až teď a v receptech procházejí jména Lenka, Dagmar a další. Mohu na tyto "spojence" dostat bližší kontakt? Zdenek
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : celiakie - právní nárok na sociální příspěvek

Název: Re: celiakie - právní nárok na sociální příspěvek

- od: Lenka     datum: 2006-02-21
Budu ráda, když se ozveš. Náš syn je ještě malý, tak to finančně není tak zlé. Zajímalo by mě, jaký dostáváte příspěvěk na tu stravu. My příspěvěk nedostáváme žádný, pouze nám byla zvýšena hranice životního minima, ze kterého se počítají dávky z důvodu zdravotního postižení. POkud vím, tak příspěvky na tyto účely byly zhruba před 3 lety zrušeny, nebo to neplatí pro děti? My jsme to v té době ještě nepotřebovali a u nás na úřadě není vůbec nic, vše si člověk musí zjistit sám, takže budu ráda za info.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: celiakie - právní nárok na sociální příspěvek

Název: Re: celiakie - právní nárok na sociální příspěvek

- od: Lenka     datum: 2006-02-21
Klub celiaků již vystupuje ve věci příspěvků u našich zákonodárců, takže zřejmě se nějaká jednání vedou, nicméně zatím bez úspěchu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: celiakie - právní nárok na sociální příspěvek

Název: Re: celiakie - právní nárok na sociální příspěvek

- od: foltýnková     datum: 2007-08-16
Dobrý den, syn má taky bezlepkovou dietu, na kterou se dle odborníků došlo 5 minut po dvanácté, a to v 15.letech. Do té doby měl neustálé problémy, ale hlavně nerostl a byl slabý. Dietou se tento problém upravil. Máte pravdu jedná se o finančně nákladnou dietu na celý život. Tato nemoc je dědičná. Sotva jsme si dali žádost o finanční příspěvek, byly tyto příspěvky zrušeny, nevím zda je možné ještě v současné době žádat. Když se zeptám na odpovědných místech, řeknou, že není. Ráda bych Vás dle možností podpořila, ale nevím zatím jak. Přeji pěkný den. S pozdravem Foltýnková
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: celiakie - právní nárok na sociální příspěvek

Název: celiakie

- od: Zdenek     datum: 2006-02-20
Neví někdo, zda existuje nějaký přehled o firmách, které se zabývají výrobou zaručeně bezlepkových potravin? Jde mi hlavně o mléčné a masné výrobky. Vím, že testy u takových potravin jsou drahé a výrobcům se do nich nechce, ale snad nějaké takové domácí firmy existují. Pokud takový seznam není,n tak budu asi muset kontaktovat všehcny výrobce mléčných a masných výrobků a diskutovat s nimi o vhodnosti jejich výrobků pro celiaka.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : celiakie

Název: Re: celiakie

- od: Lenka     datum: 2006-02-21
Existuje publikace Rukověť celiaka, kterou jsme dostali na dětské gastroenterologii. Vydalo ji sdružení celiaků ČR a recenzi provedl pan primář Fruhauf Děkské kliniky VFN Praha, Ke karlovu 2. Zde v recenzích se dozvíš víc. Pokud neuspěješ u lékaře , tak se případně obrať na klub celiaků ČR. Jinak co se týče mastných výrobků, tak velký pokrok udělali v Globusu. Vhodné Mastné výrobky mají označeny logem přeskrtnutého klasu a v oddělení uzenin je k dispozici popis všech jejich mastných výrobků a jeho detailní složení. Globus má tyto výrobky i certifikované. kontak na mě je kontaktní adresa stránek. Alergie.mleko@seznam.cz.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: celiakie

Název: celiakie

- od: Zdenek     datum: 2006-02-20
Synovi se výrazně zhoršily testy, i když se snažíme kupovat bezlepkové potraviny. Uvítám každou radu, každé doporučení na výrobce bezlepkových potravin. Současně bych moc rád osobní kontakt s někým z okresů Náchod, Trutnov, H. Králové, Rychnov n/Kn. nebo Jičín, kdo řeší podobné problémy. Jaké máte zkušenosti s masnými výrobky od firmy Váhala? Můžete doporučit výrobce mléčných výrobků? A ještě další prosba - Jaké máte zkušenosti (nejlépe osobní) s nárokováním či již přímo s vyplácení sociálního příspěvku na zdravotní postižení u celiaků? Zajímá měl výše ve vztahu k věku a zejména, zda se někomu stalo, že by tato nemoc byla ohodnocena jako nemoc vyžadující celoživotní léčení a speciální stravování? Rady a doporučení buď přes email nebo na mobil 777017117. Díky za pomoc, stáváme se pomalu ale jistě bezradnými.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : celiakie

Název: O co vám vůbec jde?

- od: Ina     datum: 2006-02-20
A to si jako myslíte, že konzumace mléčných výrobků je v dnešní době ještě něco zdravého. Přečtěte si třeba knížku Pravda o mléce - jak ji potvrzuje věda, kde jsou publikovány nezávislé výzkumy o škodlivosti mléka na lidský organismus. Třeba pak budete ještě rády, že jste na KM alergické. Vyhnete se tak pozdějším komplikacím, které konzumace mléka ve spojitosti s hormonální antikoncepcí může přinést - rakovina prsu. Co by za to některé onkologické pacientky dnes daly, kdyby jim mléko nechutnalo...
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : O co vám vůbec jde?

Název: Re: O co vám vůbec jde?

- od: Ina     datum: 2006-02-20
Omlouvám se. Nějak jsem nepochopila, jak to tu je s řazením příspěvků. Ten se týkal alergie na mléčné výrobky: Kam s tím?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: O co vám vůbec jde?

Název: Re: Re: O co vám vůbec jde?

- od: Lenka     datum: 2006-02-21
příspěvky jsou řezeny chronologicky a následně odpovědi k nim. POkud chceš odpovědět k tématu, tak dej odpovědět a zařadí se ti odpověd pod příspěvěk, jinak si zadej vlastní příspěvěk, at ty "stromy" odpovědí zůstanou přehledné
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: O co vám vůbec jde?

Název: Re: Re: O co vám vůbec jde?

- od: Lenka     datum: 2006-02-21
Musím se přidat k těm ostatním, co ti odpovídali. Zkus si jít do obchodu vynechat všechny výrobky s mléčnou přísadou (i do pečiva se dává), případně aby sis to užila tak ještě všechny co obsahují běžné typy mouky a pšeničných škrobů, přidej si k tomu citrusy, soju a další, které s tím bývají spojené a odejdeš z obchodu s pytlíkem luštěnin, jablkem a banány a to ještě ne vždy. Zřejmě nemáš děti a nevíš co to je, když dítěti nemůžeš koupit téměř nic k jídlu. My tu neřešíme alternativní druhy stravování podle módy či nějakého momentálního přesvědčení. POdle mého názoru tě pouhé vynechání mléka a jogurtu od rakoviny stejně nezachrání, pokud ji má celé tvoje příbuzenstvo. Rozdíl bude možná v tom, že nebudeš mít rakovinu prsu, ale něčeho jiného. POkud bys chvěla mít absolutně zdravou stravu tak jedině do hor a vlastní farmu, jinak to nevidím.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: O co vám vůbec jde?

Název: Re: Re: Re: O co vám vůbec jde?

- od: Andy     datum: 2006-02-21
napsala si to skvěle! Díky
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: O co vám vůbec jde?

Název: Re: O co vám vůbec jde?

- od: Andy     datum: 2006-02-21
O co nám vůbec jde? Hloupá otázka! Mám být tedy šťastná, že mám nemocné dítě???? Ono nejde jen o mléko, ale o řadu výrobků, kde jsou nějaké stopové prvky právě mléka a nejhorší je, že málo dětí-lidí je alergických právě jen na mléko. Je s tím spojeno více alergenů
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: O co vám vůbec jde?

Název: Re: O co vám vůbec jde?

- od: Monča     datum: 2006-02-21
Nevím zda jsi se vzdělávala v tom,jak je mléko nezdravé nebo jsi se setkala s alergií na KM,ale podle toho co píšeš víš o alergii na KM houby a bereš to na lehkou váhu.Mám pětiletou dceru,která nemá ve školce svačinu ani obědy,protože nejsou schopni ani povinní vařit tuto dietu.Nejde jen o pití KM,ale alergik nesmí cokoliv vyráběného z mléka a hovězího masa.Téměř není šance koupit dítěti čokoládu,sušenku,jídlo,kopičkovou zmrzlinu,a zákusky nebo dorty.Tak to tady nemůžeš líčit,jako vítěztví,že to nejí to bych se fakt dost naštvala.Doufám,že odpovíš.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: O co vám vůbec jde?

Název: Re: O co vám vůbec jde?

- od: roman     datum: 2007-05-05
Tady nejde o nezdravost mleka ale o jeho potrebu....tak zakazte malemu diteti mleko at mu s chuti deravi kosti...:(
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: O co vám vůbec jde?

Název: Re: Re: O co vám vůbec jde?

- od: Denisa     datum: 2007-05-05
Bez mléka se dá žít,pokud je strava pestrá,vápníku je v ní až až..Počítali jsme to s doktorkou.To máme z komun.dob zafixované,že se bez mléka,probiňáčků a tvarohů nedá žít..Dá a jak snadno..
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: O co vám vůbec jde?

Název: Sušenky

- od: Andy     datum: 2006-02-20
Koupila jsem v Hypernově sušenky Tea biscuits,jsou jako Be-be od Euro-shopper (jsou tak značené levné výrobky Hypernovy- červeno-bílý obal) a je na nich napsáno Může obsahovat stopové prvky laktozy a sezamu, takže nemusí. Kupuju malé i čoko na vaření od Orionu a na ní je taky napsáno Může obsahovat stopy mléka a ořechů. Ale malá je po ní bez reakce.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Sušenky

 

  Počet všech příspěvků : 4848

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava