Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4848

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: Zajímavost

- od: bea     datum: 2006-02-26
Asi ano, ale mě to prostě zaujalo, že i před 20 lety někdo diagnostikoval tuto alergii a jak ji léčil - úplně jinak než dnes. Ten úspěch, myslím si, byl asi z větší části dán tím, že měli štěstí a vyrostli z toho. No a hlavně ta holka neměla ekzém, jen zažívací potíže.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Zajímavost

Název: Vymizení protilátek

- od: Dita     datum: 2006-02-26
Ahoj všechny (všichni), Verunka má od mala problémy s ekzémem (od 2 m.) alergie postupně prokázána na vejce, pšenici, mléko, banán. Z důvodů, které jsem již psala jsem byla nucena vynechat veškeré obiloviny (rýže, proso, oves ...) Ve věku 4,5 m. konečně dostala mléko které ji pomohlo a to Neocate. Dnes (testy prováděny v roce) vymizely protilátky jak proti mléku, tak proti pšenici. Mám takových několik dotazů, třeba Vás napadnou odpovědi. Proč tak brzy "výroba"protilátek skončila? Je to z důvodu podávání Neocatu od brzkého věku? Je to 100 % držená dieta.? Je to i tím, že např. zřejmě to byla alergie na syrovátku, která jak víme je nestabilní a mizí cca v 95 % případů? Jakou roli v tom všem hrálo podávání (a to jsou kg) pohanky? Ta jak víme regeneruje cévní systém. Jen takový další příspěvěk nad čím diskutovat, ono mi bylo řečeno, že tak brzy, kdy protilátky zmizí se s tím ještě lékařka nesetkala. Očekáváná doba byla cca 2-3 roky. Poslední poznámka nakonec. Od doby cca 6 měsíců nemá Verunka problém s ekzémem. Prostě ho nemá.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Vymizení protilátek

Název: Re: Vymizení protilátek

- od: Veronika     datum: 2006-02-27
To je zajímavé. Moje dcera (11m) má neméčnou dietu od cca tří měsíců, testy v 6 měsících vyšly na mléko negativní, a také s ekzémem nemáme žádné potíže. Minulý týden jsem vyzkoušela na pusince jogurt, do čtvrt hodiny měla okolo pusinky flíčky, ty ale do večera zmizely. Po dvou dnech jsem vyzkoušela ještě tvaroh - reakce na kůži žádná, ale měla potom průjem. Myslím, že důsledná dieta dá čas, aby to dětské trávení mohlo "dozrát". Ale je to výrazně individuální. Všem držím palce, aby to bylo jenom lepší.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Vymizení protilátek

Název: Re: Vymizení protilátek

- od: Lenka     datum: 2006-03-01
Je to přísným dodržováním diety a taky tím, že jste ji začali držet velmi brzo. U malých dětí je ten metabolismus daleko rychlejší a tělo se tedy dřív zbaví nežádoucích látek proti kterým vyrábí protilátky. Když tedy přísně dodržuješ dietu, tak všechno, co tělu dodáš je pro nej "stravitelné" a pokud tedy nenajde nic s čím si neví rady, tak proč by dál produkovalo protilátky. Čím menší dítě, tím je reakce na dietní opatření rychlejší a snad i efektivnější. Měli jste obrovské štěstí na doktory a na to, že jste určiti správnou diagnózu velice brzy.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Vymizení protilátek

Název: Syrovátka

- od: Dita     datum: 2006-02-26
A už dělali malému testy na alergologii?Jestli má ekzém od 2 m. jak je na tom nyní? Ještě kojíš, nebo máš jiné mléko? A co potraviny? Ono se může mléko vyskytnout i v takových potravinách, kde by si je nečekala. Občas je napsáno, že výrobek může obsahovat stopy mléka, ale třeba u dalamánku (tam je syrovátka) se to nedozvíš.Pozor také na jakékoli náhr. mléka kravského třeba ovesné, sojové, kozí apod.v knížce "Atopický ekzém" je zásadně v kojeneckém věku NEDOPORUČUJÍ. Za to knížka je úžasná a tu bych Ti doporučila zakoupit. A v knížce "Alergie číhá v pití a jídle" se můžeš dozvědět např. že zhruba v 50 % případů u alergie na mléko je souběh s alergií na sóju. Také se nedoporučuje podávání hovězího masa. Já jsem dceři kupovala (kupuji) telecí a to nám nic nedělá, ale chce to vyzkoušet. Také ostatní typy alergenů (rajče, jahoda, broskev, maliny, celer...) je doporučováno vynechat. Také pozor na cukr. Já sladím ovocným - Fruktóza, nebo Glukopur.Čaj pouze černý, černý bez, Fenykl. Prostě je toho více, co ohlídat, ono postupně po zavádění nových potravin, a tady souhlasím, dávat novou potravinu jednu novou několik dní po sobě a sledovat malého, jaká je reakce, zjistíš, že se Ti okruh, z čeho můžeš vařit rozšiřuje.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Syrovátka

Název: Syrovátka

- od: Marcela     datum: 2006-02-25
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Mám půlročního chlapečka plně kojeného, který trpí od 2 měsíců ekzémem, kožní nám dala kortikoidy a tak jsem zkoušela vše možné, abych se jim vyhla. Někdo mi poradil omývat syrovátkou kožní říkala, že je dobrá. Jenže malý se po pár sekundách od omytí totálně osypal, kůže mu hrozně zrudla, opuchla a objevily se bílé fleky, jako štípance od komára. No hrůza, podle mě alergická reakce jak blázen. Volala jsem doktorce a dala mu dithiaden a pak se to zklidnilo. Co mám dál dělat? Nejspíš je to alergie na mléko? Takže jsem nyní zkusila vysadit mléčné výrobky a odsunula zavádění příkrmů. Doufám, že mě doktorka dá doporučení na alergologii, ale čekací doba je kolem měsice. Co do té doby, mám zkusit zeleninu, nebo čekat a jen kojit? Děkuji za všechny ohlasy.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Syrovátka

Název: Re: Syrovátka

- od: Veronika     datum: 2006-02-25
Zeleninu bych zkusila, ale zkoušela bych každý druh s odstupem několika dní, kvůli případné reakci. Začala bych zeleninou s relativně nízkou alergicitou (mrkev, brambory, brokolice, květák, kapusta, růžičková kapusta, špenát, cuketa - vše vařené). Zkoušela jste vynechat ze svojí stravy mléko, mělo efekt na ekzém? Veronika
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Syrovátka

Název: Re: Syrovátka

- od: bea     datum: 2006-02-26
ahoj, nám se stalo něco podobného. Dcera, dnes 3 roky, měla ekzém od 3 měsíců a kožařka doporučila koupel s přidáním mléka. Malá po tom hrozně zrudla. Lékařku ani mě bohužel nenapadla souvislost, takže nám diagnózu stanovili až v roce, ale když si na to vzpomenu, byl to jasný signál. Buď ráda, že se to projevilo tak brzo, můžeš včas zahájit léčbu a to je vždy lepší. Zajdi si hlavně na gastroenterologii. Příkrmy se běžně dávají od půl roku, pokud do té doby kojení stačí. když ne, pozor na HA mléka, to alergikům vadí, měl by být nasazen hydrolyzát - nutrilon pepti, nepocate ... Ta zeleninka se podává, jak už někdo psal, po jednom druhu a s odstupem času. Když to všechno snese, pak se až dělají polívky s více druhů. A lepek až po roce.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Syrovátka

Název: SINLAC - kaše od Nestlé

- od: Dáša     datum: 2006-02-25
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s nemléčnou kaší Sinlac od Nestlé. Je pro alergiky na kravské mléko a soju. Včera jsem holkám kaši udělala k večeři a moc jim chutnala. Píšou tam ale, že se má jíst pod dohledem lékaře, což píšou i u hypoalergenního mléka. Dáváte někdo tuto kaši? Děkuji. Dáša
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : SINLAC - kaše od Nestlé

Název: Re: SINLAC - kaše od Nestlé

- od: Veronika     datum: 2006-02-26
Dávám dceři nemléčné kaše Sunarka - zatím jen rýžovou, jsou teď nově asi tři druhy (rýžová, rýžová s kukuřicí, ty jsou od 4.ukončeného měsíce, s osmi cereáliemi a medem od uk.6.měsíce - u toho medu nevím...),trochu nám je přisladili, takže už nejdou dávat do slaných jídel. Jsou obohacené o vitamíny a minerální látky. Také Hami dělá nemléčné rýžové kaše a kaše s příchutěmi ovoce, ale ty malá nechce, protože jsou šíleně sladké. Myslím, že u kaše Sinlac jde o kontrolu výživy dítěte obecně, protože se jedná o speciální kaši určenou alergikům. Veronika
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: SINLAC - kaše od Nestlé

Název: Re: Re: SINLAC - kaše od Nestlé

- od: Lenka     datum: 2006-02-28
Tu osmi cereální kaši bych vypustila, určitě obsahuje lepek, který se u alergiků doporučuje až po 1. roce a s tím medem bych taky neexperimentovala. Od Hami je dobrá rýžová kaše s jablky. Ty ostatní mi taky malej nechce, že jsou sladké, ale tuto jí v pohodě (opravdu není tak sladká, chutnala jsem ji)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: SINLAC - kaše od Nestlé

Název: Re: Re: SINLAC - kaše od Nestlé

- od: Alena     datum: 2006-03-23
Moje Katka měla 16.12. 2005 dva roky, s exemem a potravinovou alergií se trápíme cca od 1 roku. Nejhorší je,že podle výsledku krve nemá alergii na nic a je vlastně "zdravá".Kaši Sinlac jsem kupovala a zdálo se mi, že i po ní se malá škrábe. Nadávala jsem sama sobě, že jsem nemožná, že si všechno namlouvám a alergika jsem z malé udělala já.Když mi nakonec alergoložka doporučila výbornou knížku Alergie číhá v jídle a pití od MUDr. Fuchse, dočetla jsem se, že v této kaši je až 7 % rostlinných bílkovin a pokud je dítě alergické touto cestou, tato kaše mu bude dělat problémy. Takže jsem se aspoň přesvědčila, že Katčiné reakce nejsou mé výmysly.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: SINLAC - kaše od Nestlé

Název: Re: SINLAC - kaše od Nestlé

- od: David P.     datum: 2008-08-17
My mu dali (Šimon 8 měsíců) už celou krabici a načli druhou - doporučila nám to dětská lékařka a zatím bez problémů. Doktorka ho sleduje jen při standartních kontrolách. Co víc ? (PS: jí ji jako divý...) Pa H
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: SINLAC - kaše od Nestlé

Název: Varilrix

- od: ciza     datum: 2006-02-23
Tak hlasim,ze jsem v pondeli nechala malou naockovat na nestovice. Dnes ctvrty den,zhorseny ekzem v loktech,v podkolenni /to se jeste da zvladat/,bohuzel dnes vecer vybehnul pekny "limec" kolem krku spadajici az na prsicka,uvidim jaka bude noc. Jinak okamzite reakce /prvni a druhy den-teploty,ekzem/ zadne.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Varilrix

Název: Re: Varilrix

- od: Lenka     datum: 2006-03-01
Teda trochu me strašíš, taky mmám v plánu nechat malýho naočkovat. Jaké ti řekli nežádoucí účinky? Platíte si to, nebo jste už někdo uspěv u pojištovny s uhrazením očkování? Napiš, jak to u Vás pokračuje. díky.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Varilrix

Název: Re: Re: Varilrix

- od: ciza     datum: 2006-02-28
Pokracovani je stejne. Prakticky ekzem vylezl ven,ma ho nejvice v loktech a na krku. Minuly tyden se to na dva dny zhorsilo /vyrazne na nozkach/,ale to bylo zrejme na zaklade podani novych brambor /prestoze byly varene,byla tam reakce-mala je alergik i na ne. /. Nicmene pred ockovanim ta kuze byla cistounka a vlacna,ted neni a je hodne vysusena. A mala se zacala opet v noci budit a skrabe se. Jinak je OK /az nove na zlomeny pravy palecek na ruce-snowbord :-(((/ I presto bych do toho sla znovu,ve srovnani s lonskem a predeslymi lety se ekzem totiz neda vubec porovnavat. Takhle by mohla reagovat na jakekoliv jine ockovani. Bala jsem se vyraznejsiho zhorseni,protoze se preci jenom jednalo o zivou vakcinu a hlavne vakcinu na kozni nemoc.A mala mela v predeslych letech velmi velmi spatny ekzem-generalizovany na celem telicku. Snad jen prstiky byly v pohode. K reakcim nam rekli-zvysena teplota,zanet hornich cest dychacich,ekzem a do 14 dnu je mozny i vysev nestovic. Zatim jsme na desatem dnu a tuktuk nic. Z toho se nam zhorsil pouze ten ekzem,teplota nebyla.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Varilrix

Název: Re: Re: Varilrix

- od: ciza     datum: 2006-02-28
Jo,Leni a k te platbe-samozrejme ani nase pojistova OZP nic neproplaci. Platila jsem necelych 1500,- a obehla jsem pet lekaren,uspech jsem mela v nemocnicni v Motole,ovsem meli tam take pouze jedno baleni. Na objednani to je ale v pohode,ja to chtela ten den i pichnout.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Varilrix

Název: Re: Varilrix

- od: Veronika     datum: 2006-07-31
Vakcína obsahuje monohydrát laktózy, je možné, že by to mohlo vadit?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Varilrix

Název: zajímavost

- od: bea     datum: 2006-02-23
Zjistila jsem, že kolegyně z práce má 19tiletou dceru a ta jako dítě trpěla alergií na mléko. Kolegyně tvrdí, že dcera nesnášela bílkovinu, ale mě se to podle popisu situace jeví spíše jako laktóza, tehdy byla jiná doba, neznalost větší než dnes. Ale léčba mi přijde zajímavá, proto vám to popíšu. Dítě nebylo kojeno a neprospívalo, neustálé průjmy, ale bez ekzému.místo mléka měla pořád čaj, na radu lékařů - rutinní léčba průjmu. Potom je zachránilo, že se dostali asi ve 3 měsících k MUDr. Pozlerovi do Hradce Králové. Ten diagnostikoval alergii (i když kolegyni říkal, že tělu chybí enzym na štěpení bílkoviny???)Místo sunaru začali vozit kolegyni z porodnice ostříkané mateřské mléko, lyzáty nebyly. Dr. Pozler jí ale přikázal, že musí začít postupně dítě zatěžovat normálním sunarem, nejprve vyměnila lžičku sunaru do mléka, potom víc až nakonem po delší době přešla na sunar. Měla pozorovat stolici, když byl průjem horší, měla dávku mléka snížit ale v zátěži pokračovat. Stejně tam dítě nesnášelo řepný cekr a vejce. To si zase muselo denně líznout lízátka, aby se tělo trénovalo. Ale ve třech letech byli už na normální stravě. Ta holka, dnes 19, mléko miluje, a jen když přežene množství - vypije více než 1 litr!!! tak dostane průjem. Prý když chce zhubnout, pořádně si zamlsá, dostane průjem a zhubne. Takže asi ta laktóza?? Zdá se mi to být zajímavý případ, který se skutečně stal. Dr. Pozler možná ještě dnes ordinuje. Je zajímavé, jak se postupem času změnila léčba, dnes se prosazuje co nejpřísnější dieta a tehdy naopak. Prý se mělo tělo trénovat, aby bylo schopno normálně jíst. Ovšem ta hola se z toho díky tréninku a asi i velkému štěstí dostala. To je - co?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : zajímavost

Název: Re: zajímavost

- od: Lenka     datum: 2006-02-23
No mě se to na laktózu moc nejeví. Náš Petka atopický ekzém měl, i když nikdy ho neměl do puchýřů a krve. Navíc mateřské mléko obsahuje veliké množství laktózy. Takže oblíbená rada lékařů, že nejlepší je kojení, je v případě laktózové intolerace dost kontraproduktivní rada. Povědomí pediatrů o této diagnóze je dosti nízká takže varianta, že by se tato diagnóza začala zjištovat již v kojeneckém věku je v našem zdravotnictví téměř vyloučena. u laktózové intolerance se dítě již rodí s velmi nízkým obsahem laktázy ve střevě a ta s věkem spíše klesá. Kdyby někdo věděl jak nasadit enzymy do střeva, které tam nejsou tak tam stojí zástup lidí s metabolickými poruchami. U popsaného případu si myslím spíš, že se jednalo o "trénink" imunitního systému. Testovali by jste své dítě každý den na potraviny s vyhlídkou, že to buď snese nebo ne a bude mít další týden ekzém nebo průjem?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: zajímavost

 

  Počet všech příspěvků : 4848

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava