Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4848

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: Re: Re: co to je?? A co je příčinou?

- od: bea     datum: 2006-03-11
my jsme taky měli puchýřky na dlaních, ale malá je atopik, tak jse to brala jako jednu z forem. Kožařka mi poradila koupat ruce několikrát denně v roztoku hypermanganu růžovém jako piják.Heřmánek je totiž pro atopiky nevhodný.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: co to je?? A co je příčinou?

Název: Re: Re: Re: co to je?? A co je příčinou?

- od: Veronika     datum: 2009-08-11
Musím do toho vstoupit, jako ekzematik,alergik, občas člověk zkouší vše, šetrná dietka na chvíli pomůže,ale máčet ruce a vůbec jakoukoliv část těla v heřmánku je šílené!!!To prosím ne, je to velký alergen
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: co to je?? A co je příčinou?

Název: Re: co to je?? A co je příčinou?

- od: Moučková KArolína     datum: 2008-08-10
Dobrý den, náš malej měl něco podobného.Doktorka mě řekla že je to ruce,nohy a krk.Na nohou a rukou se mu ukázalo to co u Vás a ještě k tomu afty na jazyku a horečka.Je to prý nějaká nová nemoc a odeznělo to samo.Jen při horečkách jsem dávala Nurofen a hodně pomáhají borůvky.Krásný den Moučková
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: co to je?? A co je příčinou?

Název: Žampióny

- od: Veronika     datum: 2006-03-03
V časopisu Meduňka jsem našla článek o používání žampiónů (prášku z nich) jako "léku" u alergií. Hovoří tam o zlepšení stavu u velkého procenta alergiků. Máte s tím někdo zkušenosti?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Žampióny

Název: Re: Žampióny

- od: Marcela     datum: 2006-03-05
Syn má 3 roky, je alergický na mléko, soju, celer. Ekzém má od narození, někdy lepší, někdy horší s průjmovými projevy v podstatě doteď. Žampiony jsme oloupali nakrájeli, usušili, rozemleli na prášek a několikrát za den asi na špičku nože přidávali do jídla. Slyšela jsem velkou chválu na tuto kůru, ale bohužel synovi nepomohla. Užíval to asi 14 dní, nevím možná je to málo, a možná, že vám to zabere. Máme vyzkoušené snad skoro vše, ale vždy nakonec sáhnu po kortikoidu a Elidelu. Samozřejmě, že dietu dodržujeme, ale stačí jen málo alergenu a ekzém se zhorší. Nejhorší jsou návštěvy, takže ty taky minimalizujeme. Zkoušeli jsme i léčitele, a dokonce i jasnovidce. Ten nám sice řekl diagnózu, ale to je vše. Takže držím palce a přeju hodně trpělivosti.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Žampióny

Název: ALERGIE TEMER NA VSE:(((

- od: olga     datum: 2006-03-03
Už nevím co mám dělat, je mi 22 a stále je to horší... mám ale alergii na pyly, ale zárověň i potravinovou... nemůžu ořechy, jablka, mléko, mrkev, kiwi,různé koření, v létě i banány, meloun, okurky... k tomu se mi začíná nejspíš rozvíjet i astma. Vím že existují i horší věci, ale jsem teď v naprosté depresi, nevím co už mám jíst a mám pocit že to bude jen horší...:( ráda bych našla někoho kdo je na tom podobně, ať se o tom můžu aspoň s někým pobavit... v okolí to nikdo nechápe ale potřebovala bych podpořit...:(
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : ALERGIE TEMER NA VSE:(((

Název: Re: ALERGIE TEMER NA VSE:(((

- od: Dáša     datum: 2006-03-03
Ahoj Olgo, já sice alergii nemám (teda doufám), jenom nemůžu řepný cukr, ale naše dvě dcery na tom byly podobně jako Ty. Jestli chceš, ozvi se mi na mail kolarovi@c-mail.cz a můžeme si popovídat. Taky Ti můžu dát kontakty, kde se holky léčí (dost se zlepšují). Měj se hezky a drž se. Já mám doma dvě malé ukázky toho, že i ošklivá potravinová alergie se může zlepšit ! Ahoj, Dáša.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: ALERGIE TEMER NA VSE:(((

Název: Re: ALERGIE TEMER NA VSE:(((

- od: Monča     datum: 2006-03-04
jestli jsi z Českých Budějovic tak se ráda sejdu.Já už jednou dávala výzvu na srazy,ale nikdo se mi neozval,tak jsou všichni asi od pryč,ale klidně napiš.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: ALERGIE TEMER NA VSE:(((

Název: Nový obchod

- od: Martina     datum: 2006-03-03
Dneska jsem dostala do ruky letáček, že na Praze 5 v Plzeňské 193 otevírají 7.3.2006 nový obchod kde prý budou mít úplně všechno bez lepku. Jo, a v úterý tam budou mít ochutnávku, tak se tam jdu juknout! Zatím ahojjjj !!!!!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Nový obchod

Název: alergie na kravské mléko

- od: bubli     datum: 2006-02-28
Ahoj je mi 28 a byla mi zjištěná alergie na kravské mléko výsledky byli IgG 2,9 a IgA 2,0 ,nemám žádné problémy jen někdy mírné nadýmání,máte někdo nějaké zkušenosti ,jsou ty vysledky nějak extra vysoké a jaká by měla mýt dieta, opravdu vše mléčné výrobky vyloučit? Děkuji za každou odpověď
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : alergie na kravské mléko

Název: Re: alergie na kravské mléko

- od: Monča     datum: 2006-03-04
Ahoj,měla bys vše vynechat,protože i bez vážnějších projevů nejvíce trpí tlusté střevo a bez diety může být tak namáhané,že vznik rakoviny tlustého střeva má velkou šanci.Mám alergickou dceru a když se naučíš čím co nahradit není to vaření zas tak hrozné,jenom s tím sladkým je to hrozné.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na kravské mléko

Název: Re: alergie na kravské mléko

- od: bea     datum: 2006-03-11
ahoj, myslím, že ty výsledky nejsou nijak závratné, na to že mléko normálně jíš, moje dcera má i při dietě kolem 6. Slyšela jsem od lékařů, že nejdůležitějšoí pro léčbu nejsou výsledky rozborů krve, ale klinický obraz pacienta, tj. jak se cítíš. Jeden lékař z fakultní nemocnice mi říkal, že jsou lidi, kteří to v krvi mají a klinicky jim konzumace mléka nevadí. Dělají se tzv. eliminační testy, tj. mléčná bílkovina se vynechá na urč. dobu, např. 6 neděl (možná i 3 měsíce), poté se znovu zařadí do jídelníčku a pozorují se výsledky. Jestli ke zlepšení nedošlo, nemá cenu držet dietu. Ty jsi už dospělá, dokážeš na sobě vypozorovat, co ti vadí, u dětí je to horší. A znám dospělé alergiky na bílkovinu KM, kteří nepijí mléko, ale např. tvrdý sýr jim nevadí. Najdi si zkušeného gastroenterologa, nemá význam chodit tam, kde bys byla první pacient s touto diagnózou.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na kravské mléko

Název: co způsobuje nic nejedení

- od: BARBIE14J     datum: 2006-02-28
závratě . ale hlavně pokles váhy na bod mrazu
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : co způsobuje nic nejedení

Název: Re: co způsobuje nic nejedení

- od: hana     datum: 2012-03-01
Hlad
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: co způsobuje nic nejedení

Název: Prosím o radu

- od: marcela     datum: 2006-02-27
Psala jsem na tyto stánky před dvěma dny: mám půl ročního syna, plně kojeného, od dvou měsíců ekzém,na kožním kortikoidy. Po omytí v syrovátce, silná alergická reakce. Dnes jsem na Vaši radu volala na alergoligii a doktorka mi řekla, že to vypadá na alergii na mléko, že mám kojit co nejdéle a odsunout podání mléka a mléčných výrobků. Testy prý nemá cenu teď dělat, že se udělají až začnu podávat mléčné výrobky, prý mám zkusit tak v devíti měsících jogurt. Kdzž jsem se ptala, jestli mám já držet bezmléčnou dietu, tak řekla, ať zkusím tak týden a uvidím. Ale co když je malý alergický i na něco jiného, co jím a zlepšení nemusí nastat. Jinak mám začít podávat zeleninu a ovoce. Chtěla jsem se zeptat, speciální mléka mi předepíšou až po prokázané alergii z testů? Myslela jsem, že bych zkusila na noc kaše, ale odstříkat mi moc nejde a když dám kaši do vody, tak malého asi moc nezasytí. Zkouším vysadit vše mléčné, pomalu začnu se zeleninkou na oběd a o něco déle ovocem. Ty kaše nevím. Ještě mi doktorka řekla, že laktózu může, ale já si nejsem jistá. Prosím o Vaše názory, jak postupovat.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Prosím o radu

Název: Re: Prosím o radu

- od: Veronika     datum: 2006-02-27
Tu bezmléčnou dietu jsem také držela při kojení, ke zlepšení ekzému došlo poměrně rychle. U nás byl ekzém lepší tak o 80 %, potom jsem zkusila vynechat ještě vejce (sama od sebe) a bylo to jako zázrak. Po celou dobu kojení jsem vynechávala všechno co jsem si myslela, že by malé mohlo vadit (např.rajčata, ananas, džusy apod.). U těch příkrmů jsem začala v poledne zeleninou, asi po měsíci jsem začala dávat kaši se speciálním mlékem Nutrilon Pepti a ovoce jako svačiny. To mléko může předepsat i dětský lékař s druhou atestací. Nám ho předepsal, protože dítě mělo reakci na Nutrilon HA a Nutrilon Soya. Krevní testy nám vyšly na mléko negativně. Alergolog mi doporučil dávat N.pepti do jednoho roku. Veronika
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Prosím o radu

Název: Re: Prosím o radu

- od: Šárka     datum: 2006-03-03
Marcelo! Moje 8měsíční dcera má alergii na BKM. Zkus kaši od firmy Nestlé SINLAC. Je vynikající.Než jsem na ni přišla, hodně jsme zkusili.Dávám ji na noc, jinak kojím + zelenina a ovoce.Pak dej vědět, jak to dopadlo. Já teď sháním nějaké sušenky bez mléka a vajec, protože malá nemůže ani od HERO ani od Nestlé. Poradíte mě někdo?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Prosím o radu

Název: Re: Prosím o radu

- od: bea     datum: 2006-03-07
Ahoj, najdi si jiného doktora tato bude tak šílená, jako ta naše. Pokud podáš na její radu alergikovi jogurt, taky můžeš zažít anafylaktický šok, to bych doma rozhodně neriskovala, známě se to stalo. Alergikům se mléko podává v nemocnici pod lékařským dozorem. ZAjdi si na gastroenterologii, tam budou příčetnější. Nebo někam na fakultní nemocnici, ale k této babě bych nešla. Testy na alergii se dělají i menším dětem, to že je moc malé je častá výmluva, asi jim je o náklady, nechápu.. Dítě, pokud je alergik, tak už je zatížené kr. mlékem, které se kněmu dostalo přes tebe, takže mu ty testy mohou udělat, exponované -* tj. zatížené už bylo. Naše doktorka taky nevěděla, že je to možné. Měla by vrátit diplom.. Já to dělám u své druhé dcery z preventivních důvodů takto: maá 7 měsíců, do 6 plně kojená, poté k obědu zeleninu, později zahuštěnou pohankou nebo jáhlemi, totéž k večeři. Kup si kaši sinlac, tam je hydrolyzovaná rýže, která nedráždí. Ta speciální mléka napíše gastroenterolog. Podle knížky dr. Jiřiny Hofhanzlové Kašičky pro nejmenší nenípotřeba u kojiného děcka, které kojíš alespoň 3x denně a jí příkrmy, dodávat jiné kravské mléko. Malé ta zeleninka na večeři stačí a prospívá hezky. Kdybych měla tuto informaci u první alergické dcerky, nemusela jsem ji tak alergizovat. Já jsem do ní totiž na radu dr. pořád cpala HA mléko a tím jsem jí škodila. Tak to nedělej a bude to ok. Hlavně ne ty jogurty!! Ten šok opravdu hrozí. A ty sama taky bys měla držet přísnou dietu bez kr. mmlkéka, sýrů, jogurtů, atd.. vajec, sóji, ryb, semen,ořechů. Zní to hrozně ale nakonec to zvládneš. jako my všichni tady, uvidíš
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Prosím o radu

Název: Vymizení protilátek

- od: Dita     datum: 2006-02-26
Ještě dodávám, že ekzém měla všude snad 1 cm z celého povrchu těla nebyl ekzémem zasažen. Škoda,že zde Vámnemohu ukázat foto, kdy si ji při první prohlídce fotografovala MUDR. Čapková, zničené, smutné dítě a teď je naprosto úžasná. Probouzela se a měla špatnou náladu, bylo jí špatně,zvracela, měla průjmy, celé tělíčko jí svědilo a bolelo.První změna nastala co se týká nálady po podání Neocatu a hned po té, co jsem dostala tu správnou mast. Také mi MUDr. Čapková říkala, že u takových těžkých ekzematiků nefungují dobře kortikoidy. Tak to jen k diskusi.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Vymizení protilátek

Název: Zajímavost

- od: Dita     datum: 2006-02-26
Ahoj Beo, to co píšeš je zajímavé, ale nemůže to být prostě tím, že jednoduše alergie vymizela? Tak jako některým dalším? Trénink imunity chápu u dětí, které ji mají vyzrálou, ale co ty, které ji vyzrálou nemají? Jak to bylo asi s tou její?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Zajímavost

 

  Počet všech příspěvků : 4848

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava