Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4837

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Předpis na mléko

- od: Veronika     datum: 2006-04-05
V pondělí jsem byla u lékaře na prohlídce v 1 roce, chtěla jsem po doktorovi předpis na mléko Nutrilon Pepti 2. Normálně ho kupiji, jen když jdu k lékaři, tak mi nějaké napíše. Tedy teď už ne, protože VZP změnila podmínky, takže mléko může předepsat jen metabolická jednotka, které jsou dvě v republice. Nechtělo se mi tomu věřit. Malá vypije dvě plechovky týdně.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Předpis na mléko

Název: Re: Předpis na mléko

- od: ciza     datum: 2006-04-05
Take jsme u VZP,a uz jsem parkrat narazila na problem. Jakoze,rehabilitaci /vojtovku/ u naseho zarizeni si jiz musim platit sama apod. Nevim,slysela jsem uz z vice stran,ze VZP dela nejake problemy...Jsem zvedava,az pujdu na alergo,zda mi teda napisi pro malou Neocate a dalsi leky. Ach jo...jako kdybychom nemeli dost starosti.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Předpis na mléko

Název: Re: Předpis na mléko

- od: Lenka     datum: 2006-04-09
Já být tebou tak zkusím změnit pojištovnu, třeba OZP, tam by to mohlo být schůdnější. POkud nebudeš chtít změnu pojištovny, tak bych se na tu jednotku objednala a nechala si tam napsat papír, že dítě to mléko potřebuje a předložila bych to pojištovně. Ale ta metabolická jednotka mi přijde nesmyslná. No, pan ministr šetří na "správných" místech.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Předpis na mléko

Název: Re: Předpis na mléko

- od: hana     datum: 2007-03-15
Dobrý večer. K tomu mléku,když vám spec.pracoviště dá papír o nutnosti užívání tohoto mléka a Vy ho dáte pediatrovi,tak je pojišťovna povina Vám část hradit a lékař předepisovat. Pokud se na spec.pracovišti domluvíte o tom,že předpisy na mléko půjdou přes revizního lékaře pojišťovny,tak pojišťovna hradí plnou cenu. My máme mléko Alfaré a mělo by to tak být. Pěkný večer
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Předpis na mléko

Název: Re: Re: Předpis na mléko

- od: Blanka     datum: 2008-07-01
Jaké specializované pracoviště máte na mysli? Dietologii, Gastroentr. atd?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Předpis na mléko

Název: mladší sestřička

- od: bea     datum: 2006-04-04
Ahoj, mám 3letou dcerku, ta je potravní alergik a 8měsíční miminko. Od narození mladší dcerky kojím, držím dietu bez vajec a mléka, atd. Od půl roku malou přikrmuji zeleninou a pohankou a jáhlemi, teď i trochu masem. Malá naštěstí vypadá zdravě, nemá ekzém, hezky jí, prospívá, prostě opak mých zkušeností se starším alergickým miminkem. Sice měla párkrát zarudlé místo na těla, ale to po namazání zinkem vždy zmizelo. Moje otázka zní: Máte někdo podobnou zkušenost a co vám radili lékaři? Do kdy má smysl držet při kojení bezmléčnou a bezvaječnou dietu, kdy je už jakási jistota, že dítě není alergik, dá se to nějak poznat? Bohužel, naše gastroenteroložka je fajn, ale dost opatrná, tak mi radí vytrvat co nejdéle a po roce chce začít dávat malé místo mléka lyzát, dokonce neocate. To se mi zdá přehnaně opatrné, pro případ , že ta malé je zdravá, zbytečně by byla na dietě. Co myslíte? Jiný doktor radil, že mám začít po roce dávat HA mléko, a až kdyby byla reakce, přejít na lyzáty. Tak nevím, mám riskovat nebo být opatrná a hlavně jak dlouho? Je zde přece i šance, že to dítě není alergik.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : mladší sestřička

Název: Re: mladší sestřička

- od: Eva     datum: 2006-04-04
Ahoj Beo, jsem maminka tříletého silně alergického prcka a donedávna jsem doufala v další miminko, proto se cítím trochu oprávněná Ti odpovědět. Vyzkoušej mléko a vejce potřít na kůži. Takový malý domácí kožní test. Vezmeš hrozně malinko testované látky a ukazováčkem jemně potřeš miminku kousek kůže, třeba na hřbetu ruky. Hlavně aby si na to dítě nesahalo a nestíralo. Počkej tak 5-8 minut. U mého synka byla reakce na vejce už po 3 minutách a i po důkladném opláchnutí ruky pupeny stále rostly.( Norma je méně než 0,35 a Alešek má víc než 100. Přes 100 se to už nezjišťuje.) Stejný postup jsem dělala i s mlékem. Museli jsme tak vyzkoušet několik H.A. mlék, než jsme našli to, které "nezlobí". A myslím že pro začátek by bylo asi lepší zkusit H.A. mléko, na normální můžeš přejít kdykoliv. Opačně pak může být problém mimču vysvětlit, že to dobré mlíčko už nikdy nebude. Moc Ti Beo přeji, aby se alergie nepotvrdila a přeji Ti hodně síly. Pohlaď za nás s Aleškem svou krásnou holčičku. Ahoj Eva Mendlová
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: mladší sestřička

Název: Re: mladší sestřička

- od: iva     datum: 2006-04-05
trochu mi pomohla kniha bezlepková a bemlečna dieta jolanta rujner pujčená z knihovny je v českém překladu a doporučená lékaři fak nem ostrava
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: mladší sestřička

Název: Velikonoční sladkosti

- od: Martina     datum: 2006-04-04
Dobrý den, blíží se velikonoce a opět s obavami čekám, kolik sladkostí z mléčné čokolády zase děti dostanou - samozřejmě jim je pak s manželem zabavíme:((( Proto bych se vás zde zeptala, nevíte, jsou-li teď v obchodech velikonoční čokolády třeba hořké? Nebo jak to řešíte vy, mají-li děti alergii na bílkovinu KM?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Velikonoční sladkosti

Název: Re: Velikonoční sladkosti

- od: Andy     datum: 2006-04-04
tak velikonoce...naštěstí mám dvě dcery, takže spíš dáváme výslužku, než nosíme. Za odměnu holky hledají na zahradě "zajíčka" a tam jim samozřejmě dávám co smí. jedna čokoládky, druhá gum.bonbony, roksová lízátka a z velikonočních dobrot želé, ale to jí moc nechutná
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Velikonoční sladkosti

Název: Re: Velikonoční sladkosti

- od: Monča     datum: 2006-04-05
Já se domlouvám se všemy kolik chtějí za velikonoce utratit a nakupuji sama.Aby mi někdo Elišce nedal co nemůže,pak je zbytečný brek,když jí to zabavím.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Velikonoční sladkosti

Název: Re: Velikonoční sladkosti

- od: dita     datum: 2006-04-11
Ahoj, zatím to nemusím tolik řešit - Verunce je teprve 16. měsíců - ale holt bych to zabavila a nahradila bonbonem - kupuji Vextra - takové gum. kostičky. Nic tam z mléka není - tak holt dělám alternat. řešení. Snad ve zdravé výživě by si sehnala něco z karobu. Je to smutné, ale nedá se nic dělat. tak alespoň přeji hezké velikonoce.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Velikonoční sladkosti

Název: Vápník a alergie na mléko a laktózu

- od: Mona     datum: 2006-04-03
Dcerka 19měs/8,8kg má 2týdny krevními testy prokázanou alergii na bílkovinu kr.mléka a nesnášenlivost laktózy. Není na tom tak zle, nemá ekzemy apod. jen častou a řídkou stolici a neprospívala. Do roku všechny mléčné "pokusy" vyzvracela, po 1.roce měla už "jen" průjmy. Od ledna je na bezmléčné dietě,aby se jí zhojili střeva(?). Náš alergolog je vyhlášený, jistě velmi zkušený, ale zcela uzavřený jakékoli mé otázce - a já jich mám plno: 1. Bílkoviny nahradíme masem, ale co vápník? Je ho třeba nahrazovat? 2. Pokud vysadíme mléčný cukr, je třeba ho nahrazovat? 3. Mléko má také plno tuků, ty taky není třeba nahrazovat? Můžete mi prosím poradit? Děkuji moc.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Vápník a alergie na mléko a laktózu

Název: Re: Vápník a alergie na mléko a laktózu

- od: Monča     datum: 2006-04-04
Hlavně také vynech hovězí maso,tam je ta bílkovina ,taky.Touhle alerg.skutečně trpí střeva a ta dieta má obnovit mikro.ve střevech,které se průjmem a nesprávným trávením ničí.Vápník ne z tablet,ale ze stravy na tohle je výborná knížka kde máš odpovědi na různé otázky co se týká mléka a jiných potravin"Alergie číhá v jídle a pití"od Martina Fuchse nakl.Adéla.Když zadáš na inter.nakladelství ,tak jí můžeš objednat v knihkupectví jsem jí neviděla.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Vápník a alergie na mléko a laktózu

Název: Re: Re: Vápník a alergie na mléko a laktózu

- od: bea     datum: 2006-04-04
Já myslím, že nemá cenu vylučovat ze stravy hovězí maso u každáho alergika na mléko. Vím, že u některých alergiků opravdu vadí, ale obecně u každého to neplatí. Alergické děti mají jídelníček i tak dost omezený, tak nemá cenu jim ho ještě ochuzovat. KAždý alergik je citlivý na něco jiného, nic zde neplatí paušálně. Kdybys vysadila všechny alergeny, nejedlo by děcko vůbec nic. Každý si musí individuálně vyzkoušet svou dietu, takže hovězí nejezte, jen pokud to vadí vašemu dítěti, ne pokud to vadí jiným dětem.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Vápník a alergie na mléko a laktózu

Název: Re: Re: Re: Vápník a alergie na mléko a laktózu

- od: Mona     datum: 2006-04-05
Zatím neumím posoudit, co vše jí vadí. Když jsme vysadili v lednu mléko, tak měla poprvé pevnější bobek, od té doby se to střídá a obden ji něco prožene. Ještě neumím dobře rozlišovat v potravinách, malá vždy ráda a hodně jedla a starší dítě je zdravé a jí "nezdravě" a tak malá od něj často něco ďobne, a taky s babičkama je to těžké. Řekla bych, že to, že něco nesprávného snědla už poznám podle zápachu. A chodíte s dětmi na dietách na kontrolní odběry krve? Myslím kvůli tomu, jestli dostávají vyváženou stravu a nic jim nechybí?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Vápník a alergie na mléko a laktózu

Název: Re: Re: Re: Vápník a alergie na mléko a laktózu

- od: Monča     datum: 2006-04-05
Eliška měla v září +++ a blbou doktorku pro ,kterou nemá význam dělat testy co přesně jí z mléka vadí,pak by se něco mohlo dovolit vrátit do jíelníčku,ale zatím mám vyzkoušeno,že jí vadí opravdu i hov.maso dokonce i v párkách a kabanosu.Tak radči kupuji jen šunku.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Vápník a alergie na mléko a laktózu

Název: Re: Vápník a alergie na mléko a laktózu

- od: Lenka     datum: 2006-04-09
My máme zkušenost (syn 4), že je třeba vápník nahrazovat, protože u malého jsme měli časté bolesti nožiček a křeče. Při této diete, pokud je opravdu přísná, tak může docházet ke zpomalenému vývoji kostí, což bylo u nás. Po substituci vápníkem se situace značně zlepšila. Mléčný cukr se ničím nenahrazuje, není čím. My nadále dáváme bezlaktózové kojenecké mléko - Al 110 a zatím jsem nevymyslela nic lepšího, co dávat větším dětem, takže zřejmě budu kupovat toto mléko ještě za 10 let. Dle mého názoru i ty upravená kojenecká mléka obsahují látky vhodné pro vývoj, takže i ty tuky. Jaké vy teda teď používáte mléko, Nutrilon Pepti MCT? To je naštěpené i nízkolaktózové, ale to se píše jen na gastru?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Vápník a alergie na mléko a laktózu

Název: Re: Re: Vápník a alergie na mléko a laktózu

- od: Mona     datum: 2006-04-10
No já jí teď právě žádné mléko nedávám a to mě děsí (má bezmléčnou dietu už skoro 10týdnů). Prostě se mi nechce věřit, že je to tak jednoduché, jen vynechat mléko a nic víc. Ve čtvrtek jdem zase na kontrolu a chci být na toho doktora nachystaná, dělá ze mne hloupou, že je to složité a že není třeba mi to vysvětlovat. Nejdřív diagnostikoval nesnášenlivost na mléčný cukr a když jsem se ptala a omylem použilo slovo alergie, tak mne hned vyjel. To bezlaktózové mléko je na předpis? A kterého doktora, alergologa nebo dětského? Děkuji moc za odpověď.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Vápník a alergie na mléko a laktózu

Název: ekzem

- od: Míša     datum: 2006-04-02
Chci se optat jetli nekdo neznate neco co urcite ucine pomaha na ekzem.delam kadernici a obevil se mi ekzem a nic mi na nej nepomaha, vyztkousela sem ruzne maste.a zatim nic, mam ho pres pul roku.predem dekuju jestli mi nekdo poradite.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : ekzem

 

  Počet všech příspěvků : 4837

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava