Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4837

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: Re: POB a letní prázdniny

- od: Veronika     datum: 2006-04-12
Zákon o sociálním zabezpečení, § 80 odst.1) Příspěvek při péči o blízkou nebo jinou osobu (dále jen "příspěvek") náleží občanovi pečujícímu osobně, celodenně a řádně o blízkou osobu... dále v § 82 odst.1) je stanoveno, kdy se podmínka celodenní péče považuje za splněnou,v odst.2) je stanoveno kdy se podmínka celodenní péče též považuje za splněnou, jestliže občan pečující o blízkou nebo jinou osobu zabezpečil péči o tuto osobu jinou zletilou osobou, ale že by to bylo myšleno déle než na několik hodin, to těžko...Myslím, že je to dostatečně jasně napsáno.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: POB a letní prázdniny

Název: Re: POB a letní prázdniny

- od: Dita     datum: 2006-04-11
Ale pozor na rozhodnutní soudu, pokud mu nebudeš dceru dávat, může tě žalovat a ty dostat pokutu jako vrata. Pokud máš nejasnosti nejprve bych se dotázala na POB, a případně bych se obrátila na soud. Ta pokuta od soudu to myslím smrtelně vážně a jedná se o desítky tisíc korun - mám zkušenost ve svém okolí a jednalo se o jeden den, kdy se kluk vracel ze školy v přírodě a nemohl tedy se k tátovi dostat včas.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: POB a letní prázdniny

Název: Alergie???

- od: Petra     datum: 2006-04-10
Prosím o radu zkušených:můj syn(17 měsíců)byl 16 měsíců kojen.První rok jsme stále stonali,kašel,rýma,průdušky.Na jaře se objevila alergie na pyl a roztoče,která díky homeopatické léčbě ustala.Od pediatra dostal jen Fenistil,který stejně nepomáhal.Po zavedení příkrmů mi začal velmi málo přibírat,ačkoliv jsem pevně dodržovala hypoalergenní stravu,o které jsem byla informována jen díky internetu a časopisům.Lékařka mě nutila dávat synovi mléčné kaše i mléčné výrobky,ale nedávala jsem je.Asi v 9 měsíci hlídala syna tchyně a i přes můj výslovný zákaz,podala synovi mléčnou kaši.Druhý den byl syn celý osypaný,kromě obličeje.Byli jsme posláni na gastroenterologii,alergie na kravské mléko ani na lepek nebyla potvrzena.Z pozorování jsem zjistila,že pokud syn dostane větší množství mléčných výrobků,má průjmovou stolici s kyselým zápachem a občas i s nestráveným jídlem.To se začalo projevovat nejvíce,když se odstavil a přešel na umělé mléko.Zkusila jsem Sunar,Bebu,Nutrilon,a to hypoalerg.,mléčné a Nutrilon bez laktozy.Jediné co pomáhá je Kokosové mléko.Lékařka se na mne utrhuje,že po mléce to mít nemůže,ač jsme u ní byli 2x,když měl z těchto stolic opruzený zadeček až do masa.Chtěla bych synovi nechat udělat veškeré testy na alergii.Poraďte mi prosím,kam se mohu obrátit i bez doporučení lékaře.Jinak,syn podědil alergii po manželovi,který má potvrzenou alergii na pyl,roztoče,v dětství prodělal velmi silný AE a trpěl astmatem.Já mám lehkou alergii na roztoče a chemické výrobky.Děkuji moc za rady.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Alergie???

Název: Re: Alergie???

- od: Monča     datum: 2006-04-10
Jestli už jsi byla přímo na alergii,tak se objednej znovu,ale jinak s doporučením.Alergie na mléko a je jedno jestli to je na bílkovinu nebo cukr můžou testy klidně ukázat až na pošesté,tak bude lepší je zopakovat.Nic si z toho nedělej já taky narazila na krávu doktorku na gastru,ale teď chodím s dcerou na alergii a ta se o ní stará lépe.Držím palce a dobrý nervy.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie???

Název: Re: Alergie???

- od: Lenka     datum: 2006-04-11
Hledej jiného doktora, ale asi bych zůstala v oboru gastorlogie, kvůli tem průjmům. My jsme měli v 1 roce vše od mléka taky negativní, pak jsem na radu lékaře dala synovi jogurt a za 3 hodiny jsme už leželi v nemocnici na kapačkách pro úpoprné zvracení, ke kterému se přidal průjem. Chtěli nás přeložit na infekční, já jsem odmítla, podepsala revers a šla se synem domů, protože jsem věděla, že to měl po jogurtu, ale nikdo to nechtěl vidět. Pátrej po gastrologii ve velké nemocnici, aspoň okresní (ale budou chtít pravděpodobně doporučení). JInak zkus ještě mléko AL110, tam je té laktózy 100x méně než v Nutrilonu low lactosa. Mléko, které by Vám určitě pomohlo je Nutrilon MCT, ale dostaneš ho na recept jen na gastro, takže zkus sehnat někoho jiného, protože jinak se nepohneš z místa. Nevím odkud seš, ale mohu doporučit dětskou kliniku, Ke Karlovu, Praha 2.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie???

Název: Re: Alergie???

- od: Dita     datum: 2006-04-11
No jak to popisuješ tak to vypadá na 4. typ alergické reakce, kdy protilátky nejsou vytvářeny a tedy obsaženy v krvi, ale díky klinickým příznakům to může být alergie na KM. No upřímně já bych si stoupla do ordinace a řekla, že chci doporučení na alergologii, jinak ať mi dají písemně že mě odmítají doporučení dát, jinak se obrátím na lékařskou komoru. No a pak na alergologii, nebo gastro - Já už jsem tady psala, že místa, kam jsem se dostala já s Verčou byla plná lidí, kteří tomu rozumí - takže alergologie Bulovka - prim. Fuchs - gastro - Dětská nemocnice Ke Karlovu 2 MUDr. Houšťková. Mléko bude asi (pokud je to alergie) tak Nutrilon Peptinebo Nutrilon Pepti MCT, my nesnášeli ani to tak máme Neocate - zkušenosti jen výborné. Tak se drž a nenech se odradit. Jo a můžeš doporučit knihu a potrav. alergiích - Alergie číhá v jídle a pití - autor M. Fuchs - tam si to o té alergii 4. typu na mléko může tvá lékařka přečíst - že je to možné.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie???

Název: Re: Alergie???

- od: Veronika     datum: 2006-04-11
Moje roční dcera má 2x negativní testy na mléko, ale mléko nemůže, protože má reakci. Na alergologii se se mnou taky moc nebaví, protože na tu nesnášenlivost nemám potvrzené výsledky, takže dodržuji dietu a řídím se reakcemi. Dvakrát jsem zkusila tvaroh a jogurt (malé množství) a do několika málo hodin měla malá reakci. Nám vyhovuje Nutrilon Pepti, protože nám zřejmě vadí některá z bílkovin.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie???

Název: Re: Re: Alergie???

- od: Petra     datum: 2006-04-12
Všem vám moc díky za rady a informace.Knihu od Mudr.Fuchse jsem koupila hned jak vyšla,a ve vzteku a zoufalství už jsem jí chtěla donést naší doktorce.No,v úterý jdeme konečně na alergologii k Mudr.Puchmajerové,nevyžaduje doporučení,tak jsem zvědavá jak dopadneme a doufám,že už se pohneme z místa a bude dobře.Každopádně se sháním po novém pediatrovi,takže sbírám informace a zkušenosti o jiných pediatrech od kamarádek,pak vybrané obvolám a vyberu.Ještě jsem zapomněla napsat,že cca v 6 měsících jsme 2x prodělali akutní zvracení obloukem,doprovázené průjmovou stolicí s krví.Nebyli jsme hospitalizováni,ale pokaždé nás hlídali na Hagiboru a udělali kompletní vyšetření kde vůbec nic nezjistili,takže nikdo netušil,z čeho to měl.Přisuzovali to nějakému bacilu,ale nevím ani kde by co chytil a podivovali se nad tím i doktoři.Letos jsme během měsíce prodělali 2x laryngitidu.Naše doktorka mi k tomu ani nic moc neřekla,vlastně vůbec nic.Nejvíc jsem se toho dozvěděla na pohotovosti,kde při první laryng.sloužila fakt skvělá doktorka.Podruhé tam byla jiná a vůbec nevěděla co nám dát,vyptávala se mě,co jsme měli poprvé.Naštěstí nás nehospitalizovali a zvládli jsme to s čípkem. Jo,taky mu v prvním půlroce dělali několikrát krevní obraz skrz jeho věčné stonání a neměl skoro žádné obranné látky,dostali jsme nějaký vitamín,pak to bylo trochu lepší a tím to dr.ukončila.No,doufám,že konečně se to pohne k lepšímu.Všem vám moc díky a určitě napíšu jak se vše vyvíjí.Petra.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Alergie???

Název: dotaz

- od: Dnisa     datum: 2006-04-06
Můj syn ma potr.alergii téměř na vše,už jsem se ale zorientovala-velke zlepšení!Co ale se soj.lecitinem při alergii na soju?DIKY
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : dotaz

Název: Re: dotaz

- od: DENISA     datum: 2006-04-07
opravdu nemate někdo zkušenost,jestli alergizuje soj.lecitin při alergii na soju?Je totiž skoro všude...
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: dotaz

Název: Re: Re: dotaz

- od: Marcela     datum: 2006-04-07
Můj tříletý syn má alergii na mléko a i soju. Mléko jsem vyřadila úplně v jakékoli podobě a nahrazuji vápníkovými tabletami. Výrobky se soji jsem vyřadila taky a samozřejmě i ty, kde je sojový lecitin, tudíž i alternativní rostlinné mléka typu sojové, rýžové , pohankové, ovesné, protože lecitin je i tam a dávají do toho i sojový olej.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: dotaz

Název: Re: Re: Re: dotaz

- od: DENISA     datum: 2006-04-07
Ach jo,tak to se nám značně zužuje vyběr čehokoli,nejvíc mě trápí ,co na chleba a nejaké sušenky..Ma alergii mléko,vejce,soja mak,ořechy,med aj.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: dotaz

Název: Re: Re: dotaz

- od: Monča     datum: 2006-04-10
Je to sójový olej.Podle knížky pro alergiky je pro zvlášť citlivé sójové alergiky pokrmy obsahující lecitin nejsou vhodné.Po jejich požití by mohlo dojít k vážné nehodě.Já se sójou nemám problém,tak jsem vám ,alespoň tohle našla v knížce snad vám to pomůže.Monča
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: dotaz

Název: Re: Re: Re: dotaz

- od: DENISA     datum: 2006-04-10
Jste moc hodna,tak to opravdu nemůže skoro nic,ozvěte se prsím,kdo má tak široké postižení jako my-mleko,soja med,cerstva zelenina,ovoce,mak,vejce-co davate na svačiny a co nějaké dobrůtky?Lukáškovi je 5let.DIKY
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: dotaz

Název: Re: Re: Re: Re: dotaz

- od: dita     datum: 2006-04-12
a to na všechno ovoce je Lukášek alergický? Nebo jenom když je syrové? Já dceři dělám musli - pohank. vločky opražit, přidat právě ovoce (jablko, švestky, borůvky nebo jen marmeládu co jsem malé dělala v létě) a zalít jejím mlékem. Nebo vařím pohanku lámanku - a zase přidávám ovoce. a trochu mléka. Pak kupuji vafle - jen škrob (dieta PKU) a zase přidávám třeba rozvař. borůvky -. A ze zeleniny může co? Co na dopolední svačinu dávat třeba polévku?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: dotaz

Název: Re: Re: Re: Re: dotaz

- od: dita     datum: 2006-04-12
a to na všechno ovoce je Lukášek alergický? Nebo jenom když je syrové? Já dceři dělám musli - pohank. vločky opražit, přidat právě ovoce (jablko, švestky, borůvky nebo jen marmeládu co jsem malé dělala v létě) a zalít jejím mlékem. Nebo vařím pohanku lámanku - a zase přidávám ovoce. a trochu mléka. Pak kupuji vafle - jen škrob (dieta PKU) a zase přidávám třeba rozvař. borůvky -. A ze zeleniny může co? Co na dopolední svačinu dávat třeba polévku? A co třeba zkusit upéct kynuté těsto posypané jen drobenkou z cukru, mouky, a margarínu. Vejce nahradit Solamylem, mléko - jeho. A nebo udělat z toho buchty plněné marmeládou - to by mohl? A co karob - může?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: dotaz

Název: Re: Re: Re: Re: dotaz

- od: Dita     datum: 2006-04-12
ahoj na těchto stránkách jsem našla výrobky, které mnohdy neobsahují sojový lecitin ani vejce a mléko, třeba by si tam něco pro Lukáška vybrala. www.pku.webz.cz
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: dotaz

Název: Re: Re: Re: Re: Re: dotaz

- od: DENISA     datum: 2006-04-13
Na ovoce je za syrova i dušené,zelenou zeleninu zvládá uvařenou.Vařené jídlo není problém,je fakt,že k snídani má klidně polívku,protože rohlíku se šunkou už má dost i chleba se sádlem a pažitkou."Rostl.másla nesnese.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: dotaz

Název: Re: Re: Re: Re: Re: dotaz

- od: DENISA     datum: 2006-04-13
Ahoj Dito,za ty stránky dík,zase jsem chytřejší.Jen mi ještě napiš,co to kupuješ za vafle?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: dotaz

Název: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dotaz

- od: DENISA     datum: 2006-04-13
Jsi hodna,hned se na ty stránky podívám.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Re: dotaz

 

  Počet všech příspěvků : 4837

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava