Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4838

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: Otázka

- od: Andrea Steinova     datum: 2007-10-09
Dobrý den chtela bych se zeptat mam zjistenou alergii na viry a bakterie podavané v potravě a moc tomu nerozumím co to pro mě znaméná a kterým potravinam se mam vyhýbat???? Predem za odpověď děkuji Steinová
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Otázka

Název: Ad: stačí to

- od: bea     datum: 2006-05-25
Psala jsem níže příspěvek se stejným názvem - stačí to? Někdo se divil, proč držím u druhé dcerky preventivní bezmléčnou a bezveječnou dietu a tuto dietu držím i já, když kojím. Prostě proto, že mi to doporučili všichni doktoři, kterých jsem se ptala, co mohu pro své druhé dítě udělat, aby nebylo stejně alergické,jako to první. Druhá dcerka - 10m je v pohodě, nevím jestli díky dietě nebo je to od přírody - snad jo. Teď spíš nevím, jak z diety ven, tj. kdy a jestli jí mohu začít dávat např. jogurty. Doktoři jsou velmi opatrní, doporučují mi počkat. Jo, dokonce jsem slyšela názor, že by matka alergika měla nasadit dietu už v posledním trimestru těhotenství. Ale názory se různí.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Ad: stačí to

Název: Re: Ad: stačí to

- od: Andy     datum: 2006-05-25
tedy Beo...nevím ke kterým doktorům chodíte, ale takovéhle rady nepodložené žádnými testy.....nevím. Přijde mi to zvláštní a jakoby chtěli být z obliga, kdyby náhodou! Jestli je dítě alergické, alergii na tu či onu alergii má v sobě a tím, že potravinu nedáte hned, projeví se alergie stejně později. A s alergií se dítě většinou narodí....tedy aspoň podle mě. Takže takováhle omezení mi přijdou zbytečná. Buď je alergické a děláte dobře nebo není a tudíž je zbytečné dodržovat dietu. Prostě to musíte zkusit
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Ad: stačí to

Název: Re: Re: Ad: stačí to

- od: Veronika     datum: 2006-05-25
Myslím, že dodržování diety u dítěte, které má sourozence alergického, tudíž ohroženého alergií, má svoje opodstatnění. Organizmus dítěte má šanci vyzrát a není zbytečně zatěžován v "nezralém" stavu. 100% záruka to asi ale není. Pokud Vám, Beo, lékaři radí počkat se zaváděním některých potravin do určitého věku, tak bych je poslechla. Přeji hodně štěstí.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Ad: stačí to

Název: Re: Re: Ad: stačí to

- od: Eva Mendlova     datum: 2006-06-02
Mila Andy, z toho co rikate se mi jezi kuze. K jakym lekarum chodite Vy? Mate vubec aspon zakladni informace o chovani alergenu v tele? A ze organizmus vyzrava a meni se? Je dulezite, aby se alergie objevila co mozna nejpozdeji. Bea je svou opatrnosti vzorna. Urcite bych nechtela byt ditetem matky, ktere prijde opatrnost zbytecna. Jsem proti hysterii z jednoho pupinku, ale alergie je beh na dlouhou trat. Opatrnost je zcela na miste.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Ad: stačí to

Název: Re: Re: Ad: stačí to

- od: Jitka     datum: 2006-08-04
Tak to si vubec nemyslim, ze by bylo zbytecne drzet dietu pri podezdreni, ze by ji mohlo dite mit. Naopak si myslim, ze by to melo byt prinosne, protoze proc zbytecne zkouset, jestli dite alergiecke je a trapit ho tim? Gor, kdyz se streva miminka postupne vyvijeji, tak proc zbytecne organismus drazdit? Cim dele mleko do stravy clovek nasadi, tim dle meho nazoru lepe, mleko jen organismu skodi a to uz je obecne znamy nazor...
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Ad: stačí to

Název: Re: Ad: stačí to

- od: Marcela     datum: 2006-05-26
Pokud je dítěti 10 měsíců a je jen kojeno, tak dle mého názoru více vápníku určitě potřebuje. Pokud nemá žádné alergické projevy jako průjem, ekzém nebo třeba dých. problémy, tak nevidím důvod to nezkusit s jogurtem, nebo vhodným mlékem. Já jsem také při kojení nepila mléko a držela dietu a stejně měl syn ekzém. Ale je to můj názor a určitě bych to s lékaři prodiskutovala, protože to dítě vápník potřebuje na prvním místě.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Ad: stačí to

Název: Re: Ad: stačí to

- od: Monča     datum: 2006-05-26
Mám kamarádku,která je celiatik,když jí bylo 8let zmizeli jí příznaky alergie,tak jí prohlásily za vyléčenou a dietu přestala držet.Při prvním těhotenství porodila už v šestém měsíci jako důvod předčasného porodu bylo nedržení diety nebo infekce do dneška se neví.Kluk je naštěstí zdráv a bez alergie,když plánovali druhé dítě měla nařízeno od doktorů držet dietu už půl roku před otěhotněním,v těhotenství a během kojení.Dceru donosila a přestože syn alergii nemá musela dceru držet do roka na bezlepkové dietě z preventivních důvodů.Alergie bývá vrozená z malé části většinou se získává během života,proto je dobře,když lékaři ani rodiče nepodceńují prevenci,když má rodinou zátěž.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Ad: stačí to

Název: Re: Re: Ad: stačí to

- od: Jitka     datum: 2006-08-04
Celiakie neni alergie, ale nesnasenlivost lepku a je to sakra velky rozdil!!! Nesnasenlivosti lepku uz se clovek nikdy nezbavi a dietu by mel drzet cely zivot, rozhodne ne preventivne pul roku pred otehotnenim?! Nechapu, jak v dnesni dobe jeste tohle nejaky lekar muze doporucit?!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Ad: stačí to

Název: Doplatek na Neocate

- od: DIta     datum: 2006-05-23
Ahoj, vzkaz všem kteří užívají neocate - doplatek 31,40 Kč na bulovce, 120 na Urologické nemoc. Praha 2, u 10 balení doplatek 130,- na jednom a 31,40 dělá cca 1000 Kč. Doplatek na pokračující (zelená plechovka Neocate 0,- Kč) Takto významné rozdíly budou určitě i v dalších náhražkových mlékách, možná stojí za to uvést některé příklady. Prostě někdy platíme více než bychom možná musely. Co si o tom myslíte Vy?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Doplatek na Neocate

Název: Re: Doplatek na Neocate

- od: Veronika     datum: 2006-05-23
Mám neustále potíže se zjískáním předpisu na mléko. Kupuji MCT, v současné době stojí od 360 do 380 Kč/ bal. a máme ho na 3dny. Alergolog se se mnou vůbec nezabývá, neb jsme v "pohodě", dětský mi ho napsat nemůže a na gastru se k tomu nehlásí...
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Doplatek na Neocate

Název: Re: Doplatek na Neocate

- od: Radka     datum: 2011-07-02
já dpolácela 270 Kč na obyčejný neocate a měla jsem za to, že je doplatek všude stejný. pak po přečtení diskusí jsem našla lékárnu kde platím 130/ks. nevíte někdo o něčem levnějším v mém okolí (střední morava)?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Doplatek na Neocate

Název: změna mléka

- od: Veronika     datum: 2006-05-19
Moje dcera dostávala N. Pepti a byla vcelku v pohodě, v devátém měsíci se u ní objevil znovu průjem s nestrávenými zbytky. Absolvovala vyšetření na celiakii, znova vyšetření na alergii na KM, ale nic se neprokázalo (klinicky nám vadí KM, sója, vejce). Zkouším mléko MCT s celkem pozitivním výsledkem. Zkouším ho teprve týden. Na gastru mi lékařka řekla, že nám asi N.Pepti přestal vyhovovat. Anna má ve 14 měsících 8,6 kg a dva měsíce už nepřibrala ani deko. Máte někdo podobnou zkušenost?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : změna mléka

Název: Re: změna mléka

- od: dita     datum: 2006-05-23
ahoj, no nám hned v začátku Pepti nevyhovovalo, a tak jsme přešly s dcerkou na Neocate. A jsem s ním max. spokojená. 8,6 kg pokud nemá být dcerka pokom drobnější se mi osobně zdá dost málo. Verunka od doby kdy jsme nasadily "vhodné" mléko, přibírá pravidelně, dobře, netrpí ani průjmy, ani bolestmi bříška ani víceméně ekzémem. Ono to MCT má opravdu hroznou chuť a ne každé dítě je schopno jej přijmout. Neocate má podstatně lepší chuť a je prý více tolerováno. Tak vám moc držím palce.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: změna mléka

Název: Re: Re: změna mléka

- od: Veronika     datum: 2006-05-23
U těchto mlék je velice důležité dodržet přesný návod přípravy, myslím tím teplotu vody, pokud je voda příliš studená, nebo naopak horká je mléko hořké a špatně se rozpouští. Pokud je voda akorát mléko je celkem ucházející. Naštěstí Anna zatím neprotestuje. Akorát, že se z něj nedá udělat třeba pudink, pro spestření. Tedy dá se udělat, ale nedá se jíst, protože je hořký.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: změna mléka

Název: Re: změna mléka

- od: Lenka     datum: 2006-05-24
Ahoj, my jsme za 4 roky vystřídali 4 mléka, než jsme narazili na to správné. Jak píšeš, měli jsme ho nějakou dobu a pak zase průjem, a tak to šlo dál. Začali jsme na Nutrilon Pepti, pak MCT, pak po určení diagnózy Nutrlolin Low lactosa a nakonec naštěstí schválili licenci na AL110. Musíš hledat, hlavně podle diagnózy. POkud alergie na bílkovinu, tak hledat mléko s co nejvíc naštěpenými bílkovinami, pokud laktózová intolerance, tak s co nejmenším obsahem laktózy. Ten Neocate si chválí všichni. Kolik váží dítě je pouze vodítko, spíše je důležité jestli prospívá a přibírá pravidelně (i když třeba méně než ostatní děti). Malá to určitě časem dožene. My ve 3 letech 13,5 kg, ted ve 4,5 letech cca 17 kg. Po zavedení a usazení diety se to začlo měnit k lepšímu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: změna mléka

Název: Re: změna mléka

- od: bea     datum: 2006-05-25
podobná zkušenost. Malá měla od 1. roku do 3 let N. pepti. Zkraje vyhovovalo, ve 2,5 roku se silně zhoršil ekzém, zažívací obtíže naštěstí ne. V Prostějově nám nikdo neuměl poradit, až ve FN Olomouc nám nabídli Neocate a po 3 měsících je kůže OK. Zkus taky vyšší pracoviště.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: změna mléka

Název: Re: změna mléka

- od: a.s.     datum: 2006-05-31

odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: změna mléka

Název: Re: změna mléka

- od:     datum: 2006-05-31
náš syn má 2,5roku a má 11,5kg, absolvovali jsme řadu vyšetření, ale kromě alergie na KM vše negativní, přesto napřibírá, má hlenové stolice, občas průjem, zkoušíme kdeco zatím celkem bez efektu. trochu úomohla alternativní medicína, ale úplně v pořádku není, má někdo podobnou zkušenost?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: změna mléka

Název: celiakie a cukrovka 1.typu

- od: Kin     datum: 2006-05-19
Dobrý den. Má z vás někdo zkušenosti s kombinací cukrovky 1.typu a celiakie? Cukrovku "léčíme" aplikováním inzulínu asi půl roku a nyní byla definitivně potvrzena i celiakie. Nebo existují stránky pro lidi s bezlepkovodiabetickou dietou? Díky
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : celiakie a cukrovka 1.typu

 

  Počet všech příspěvků : 4838

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava