Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4833

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: Test potravinové intolerance

- od: Marie Dvořáková     datum: 2011-12-13
Dobrý den, letos v létě mi byla diagnostikována celiakie. Přesto, že dietu striktně dodržuji, mám problémy, průjmy, bolesti břicha... Nesnášenlivost lepku se často kombinuje s nesnášenlivostí jiným potravin. Má gastroenteroložka šetří a odmítá mí testy nechat provést testy, nechce mne ani informovat, jaké všechny testy by byly vhodné při této diagnostice provést. Dokonce jsem slyšela, že jsou některé testy velice podrobné, například: mléko - snášenlivost dobrá, sýry - intolerance. Velice děkuji za Vaše informace, doplnění a rady.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Test potravinové intolerance

Název: Re: Re: Test potravinové intolerance

- od: Zdeňka     datum: 2012-01-28
Prosím, nechával si tu někdo dělat test na potravinovou intoleranci v TMN nebo jinde? (IgG). Jakou s tím máte zkušenost? Bylo to přínosné? Pomohlo to? Moc děkuju za pomoc při rozhodování.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Test potravinové intolerance

Název: Re: Re: Re: Test potravinové intolerance

- od: Bára     datum: 2012-02-06
Nejsem si jistá, co myslíte pod zkratkou TMN, nicméně tak jako tak jsem chtěla přispět do diskuze. Po dvouročním trápení s trávením jsem objevila test potravinové intolerance ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze-Krči. Testuje se přes 200 potravin, výsledkem je podrobná "databáze" s výsledky - tedy např. každé mléko, každá obilovina aj. je uvedeno zvlášť s číselným výsledkem. Dietu podle tohoto testu držím měsíc a jsem neskutečně ráda, že se konečně objevilo něco, co mi pomůže (samozřejmě mám za sebou snad všechny možná vyšetření). Test stojí něco přes 8,000, což určitě není málo, ale viděla jsem ho i u jedné anti-age kliniky asi za 24000. Doufám, že má zkušenost někomu pomůže.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Test potravinové intolerance

Název: Re: Re: Re: Test potravinové intolerance

- od: Martina     datum: 2012-04-02
Mám podobnou zkušenost jako Bára, už jsme byli tak zoufalí, že jsme hned druhý den jeli do Prahy/ thomayerova nemocnice v Krči. Test byl do týdne hotový a můžu říct, že ta změna je naprosto užasná. Dokonce malé zmizel i reflux, který byl v takové fázi, že nezabíral ani helicid. Testy na alergologii malé dělali dvakrát na všecko a pokaždé byli negativní. I testy na celiakii byli negativní. Po 4 letech máme konečně výsledek. určitě doporučuju.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Test potravinové intolerance

Název: Re: Re: Re: Re: Test potravinové intolerance

- od: Zdeňka     datum: 2012-02-10
Děkuji Báro. TMN = Thomayerova nemocnice. Takže ti to bylo hodně k užitku a pomohlo? Konzultovala si pak výsledky s dr. Paulíkem nebo jinde?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Test potravinové intolerance

Název: Re: Re: Re: Re: Test potravinové intolerance

- od: adéla     datum: 2013-02-16
v té Thomayerce dělají testy i na konzervanty, léky a candida albicans nebo jen na potraviny? to je zahrnuto totiž v těch testech té anti-aging kliniky..nikde jinde jsem nenašla, že by testovali i konzervanty atd...všude jen potraviny. Přitom konzervanty jsou také důležité..hlavně jsou všude :/
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Test potravinové intolerance

Název: Re: Re: Re: Re: Re: Test potravinové intolerance

- od: dasa     datum: 2012-02-19
zkoušel jste někdo test food-detective? je tam míň potravin, ale je podstatně levnější
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Test potravinové intolerance

Název: Test potravinové intolerance

- od: Beata     datum: 2012-06-08
Já a přítel jsme tento test koupili.Mi vyšel gluten a kravské mléko. Příteli vyšly vejce a kravské mléko. Co se týče mě, po vysazení kravského mléka a lepku se citím o hodně lépe než jsem se cítila. Měla jsem úzkosti, třes, deprese, pláčtivé dny, byla jsem hodně náladová, hyperaktivita se střídala s velkou únavou. Ano, doporučuji.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Test potravinové intolerance

Název: Re: Re: Test potravinové intolerance

- od: domaporad     datum: 2015-10-13
zkuste SCD,více se dozvíte na stránkách uzdravtesejídlem.cz
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Test potravinové intolerance

Název: Re: Re: Re: Test potravinové intolerance

- od: Věra Zabloudilová     datum: 2016-02-20
Absolvovala jsem už x vyšetření dalo by se říct že americký kosmonaut není tak vyšetřen samo i alergologii všude vše ne dobré ale vyjímečně excelentní výsledky teď naposled mi bylo nabídnut test potravinové intolerance na jedné klinice na Praze 1 cena asi 16 000 Kč a k rozboru se to prý posílá do Německa no jsu už tak ,,postižená" že ve všem vidím podvod aby mi neudělali ten test z lékárny za 1600 Kč a já nebyla za krávu. Nejde mi o peníze nekouřím nepiji alkohol ani kafe tak můžu něco investovat do zdraví ale?????.......Můj problém spočívá v tom že mě více či méně pálí rozpraskaný jazyk / reflux to není/,jedno úplně co jím,soused se mi směje že mi nic není a že mám ,,granát v hlavě " tak nevím ale kdyby mi ten test za tu cenu už konečně něco našel dala bych klidně i své auto je to dost blbé a zajímavé je že to přejde jak usnu a když se vzbudím do minuty to tam je ,jo jo na psychině už jsem byla taky.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Test potravinové intolerance

Název: Ceny mléka

- od: Martina     datum: 2006-05-29
Chtěla jsem se jen podělit o tuto zkušenost - v lékárně v Kauflandu jsem objevila, že nabízejí různá mléka (ovesná, rýžová, pohanková ...), která jinak běžně nakupuji ve zdravých výživách, a byla jsem překvapená, o kolik míň peněz v lékárně stojí. U nás např. rýžové stojí dost přes 60,-Kč, v lékárně 52,-Kč. Bohužel ale nevím, kdo lékárnu provozuje, v jiném Kauflandu tomu třeba tak nemusí být.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Ceny mléka

Název: Re: Ceny mléka

- od: Andy     datum: 2006-05-29
Martino, bohužel u nás Kaufland lékárnu nemá.....Ale objevila jsem sójové mléko Zajíc u Alberta za 49kč a naše Zdravá výživa ho má za 62kč!!!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Ceny mléka

Název: Re: Ceny mléka

- od: Hanka     datum: 2006-06-16
Doporučuji Globus (zkušenost se Zličínem). Mají tam slušné zásobený regál s biopotravinami (tedy na to, že jsou "normální" sámoška). Nepamatuji si ceny mlék, ale například kukuřičné vločky bez cukru tam stojí cca 35,- Kč, zatímco v bioprodejnách cca 45,- Kč. I ostatní věci mi přišly levnější.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Ceny mléka

Název: bea

- od: ad ad: stačí to     datum: 2006-05-28
ahoj, jen jsem chtěla doplnit, že dcerku (10m) kromě kojení standardně dokrmuji příkrmy - maso, zelenina, bezl. obilniny, ovoce. To od 6m. Kdybych ji jen kojila, tak ji utrápím chudinku hladem. Dietu držím, protože mi to lékaři poradili, vzhledem k tomu, co jsem zažila se starší dcerkou, bych udělala prostě cokoli, aby ta malá na tom byla líp. Taky myslím, že alergie je vrozená, ale pokud dítě nenaalergizuji hned z počátku, pokud držím do cca 1 roku přísnou dietu bez vajec a mléka, tak je snad šance na vyzrání organizmu a i kdyby tam alergie byla, tak se s alergenem utká tělíčko už trochu víc vyzrálé. No prostě, myslím, doufám, že dělám dobře. how
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : bea

Název: Otázka

- od: majda     datum: 2006-05-27
Chtěla bych poradit.Jsem alergik a mám hodně ekzém na rukou,hlavně na prstech,když mi ekzém na nějaký čas zmizí,tak mám stále nateklé prsty,chtěla bych se Vás proto zeptat,jestli nemáte skušenost s něčím,čím by se ty otoky daly odstranit.Děkuji
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Otázka

Název: Re: Otázka

- od: Andrea Steinova     datum: 2007-10-09
Dobrý den chtela bych se zeptat mam zjistenou alergii na viry a bakterie podavané v potravě a moc tomu nerozumím co to pro mě znaméná a kterým potravinam se mam vyhýbat???? Predem za odpověď děkuji Steinová
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Otázka

Název: Ad: stačí to

- od: bea     datum: 2006-05-25
Psala jsem níže příspěvek se stejným názvem - stačí to? Někdo se divil, proč držím u druhé dcerky preventivní bezmléčnou a bezveječnou dietu a tuto dietu držím i já, když kojím. Prostě proto, že mi to doporučili všichni doktoři, kterých jsem se ptala, co mohu pro své druhé dítě udělat, aby nebylo stejně alergické,jako to první. Druhá dcerka - 10m je v pohodě, nevím jestli díky dietě nebo je to od přírody - snad jo. Teď spíš nevím, jak z diety ven, tj. kdy a jestli jí mohu začít dávat např. jogurty. Doktoři jsou velmi opatrní, doporučují mi počkat. Jo, dokonce jsem slyšela názor, že by matka alergika měla nasadit dietu už v posledním trimestru těhotenství. Ale názory se různí.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Ad: stačí to

Název: Re: Ad: stačí to

- od: Andy     datum: 2006-05-25
tedy Beo...nevím ke kterým doktorům chodíte, ale takovéhle rady nepodložené žádnými testy.....nevím. Přijde mi to zvláštní a jakoby chtěli být z obliga, kdyby náhodou! Jestli je dítě alergické, alergii na tu či onu alergii má v sobě a tím, že potravinu nedáte hned, projeví se alergie stejně později. A s alergií se dítě většinou narodí....tedy aspoň podle mě. Takže takováhle omezení mi přijdou zbytečná. Buď je alergické a děláte dobře nebo není a tudíž je zbytečné dodržovat dietu. Prostě to musíte zkusit
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Ad: stačí to

Název: Re: Re: Ad: stačí to

- od: Veronika     datum: 2006-05-25
Myslím, že dodržování diety u dítěte, které má sourozence alergického, tudíž ohroženého alergií, má svoje opodstatnění. Organizmus dítěte má šanci vyzrát a není zbytečně zatěžován v "nezralém" stavu. 100% záruka to asi ale není. Pokud Vám, Beo, lékaři radí počkat se zaváděním některých potravin do určitého věku, tak bych je poslechla. Přeji hodně štěstí.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Ad: stačí to

Název: Re: Re: Ad: stačí to

- od: Eva Mendlova     datum: 2006-06-02
Mila Andy, z toho co rikate se mi jezi kuze. K jakym lekarum chodite Vy? Mate vubec aspon zakladni informace o chovani alergenu v tele? A ze organizmus vyzrava a meni se? Je dulezite, aby se alergie objevila co mozna nejpozdeji. Bea je svou opatrnosti vzorna. Urcite bych nechtela byt ditetem matky, ktere prijde opatrnost zbytecna. Jsem proti hysterii z jednoho pupinku, ale alergie je beh na dlouhou trat. Opatrnost je zcela na miste.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Ad: stačí to

 

  Počet všech příspěvků : 4833

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava