Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4851

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: Alergie na česnek?

- od: Veronika     datum: 2006-07-31
Alergie určitě možná je, ale Vámi popsané příznaky jsou spíš asi jiného původu. Pokud Vám dělá potíže klasický česnek lze jej nahradit medvědím česnekem.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie na česnek?

Název: Re: Alergie na česnek?

- od: Lenka     datum: 2006-08-02
Ahoj, asi te nepotěším. Podobný problém je i s křenem. Vzniká zvýšenou citlivostí žaludeční stěny, nebo narušenou mikroflórou žaludku. Problémy vznikají většinou po užití antibiotik, nebo u předstadií různých onemocnění trávicícho traktu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie na česnek?

Název: Re: Alergie na česnek?

- od: Dita     datum: 2006-08-03
Alergie je v podstatě možná na cokoli co si vzpomeneš a reakce bývají různé - vyrážka, ekzém, opuchlý jazyk, také průjmy, zvracení . . . nemusí být příznaky vždy stejné. Moje Verunka po vejcích se osype a po rýži zvrací a KM měla průjmy.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie na česnek?

Název: Re: Re: Alergie na česnek?

- od: simonka     datum: 2010-05-05
ja som hodne skusala a na konec sem nasla v lekarni bilini vino CONDURANGO--HERBADENT VYROBEK JE VAZNE SUPROV,TAKE SEM MNELA PROBLEM ALE MI MOC POMAHA AJ USTNI VODU HERBADENT JE PREMNA TO NAJ SKUS HO......
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Alergie na česnek?

Název: Re: Alergie na česnek?

- od: amater     datum: 2007-04-11
mno ja osobne cesnek miluju ale nemuzu cibuli, kdyz je dceri po cesneku zle tak ji ho ROZHODNE NEDAVEJTE, zkuste ji do polivky nakrajet cibuli a je to, ALE OPRAVDU JI CESNEK PRESTANTE IHNED DAVAT a kdyz varite tak na ni berte ohled a nedavajte do jidla cesnek vubec, cesnek je velmi silny lek ale 1 clovek na 1 milion lidi na nej muze skutecne umrit
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie na česnek?

Název: Re: Alergie na česnek?

- od: Jiřka     datum: 2007-05-04
Ano, jsem také na česnek alergická, už od svých dětských let. Ale co jsem zjistila, dráždí mi žaludek jen česnek čerstvý. Vařený či jinak dostatečně tepelně upravený mi nevadí, ale i tak se to nesmí přehánět. Např. špenát (míním tím 1 balíček) bez stroužku česneku je úplně bez chuti, ale jednou tam příbuzný hodil celou palici a to jsem myslela už po prvním soustu, že vyhodím nejen žaludek, ale i střeva ven. Je pravda, že jsem si před pár lety špatnou životosprávou zavinila žaludeční vředy a od té doby mi dělá zle i med a jiné silně aromatické potraviny, ale na česnek jako takový jsem byla alergická už od malička, kdy ještě vše bylo v pořádku. Vždy mi po pozření čerstvého česneku pomohlo se normálně vyzvracet, protože pokud se nedostane okamžitě ven, snadno se dostává do celého těla a působí hodně zle. Takže první pomoc: zvracet. Co nejdřív, aby se česnek neměl šanci v těle dál "projevovat". Já naposledy měla díky tomu dva dny průjem, neskutečné křeče, opuchly mi oči, vše mě svědilo a špatně se mi dýchalo. Neustále mdlo, velmi nízký tlak. Chlad po celém těle. Chce to hodně spánku, teplo a čistou vodu, hodně pít. Zatím pořád zápasím s napuchlým krkem (povedlo se mi nedopatřením pozřít čerstvý mladý česnek před dvěma dny), na to jsem si už koupila kapky na alergii "Žampion" od značky "Naděje". Beru to zatím jeden den, žádná změna. Nic jiného v krámku s léky na přírodní bázi zrovna neměli. Tak zkouším. Ale určitě si dokoupím i čaj na průdušky a byl by v tom čert, aby to nepovolilo. Kdyby to neodeznělo do konce víkendu, zajdu až pak za doktorkou (vzhledem ke svému podrážděnému žaludku se obávám antibiotik, proto vše řeším pokud možno přírodně). Snad jsem alespoň trochu pomohla.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie na česnek?

Název: Re: Alergie na česnek?

- od: Káťa     datum: 2011-11-17
asi před měsícem sem zjistila že mám alergii na česnek.. vždycky když ho sním je mi neskutečně těžko, bolí mě břicho a zvracím.. je mi to děsně líto, protože ho miluju, třeba špagety bez česneku, to není ono.. asi jediným lékem je vyhnout se mu..
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie na česnek?

Název: Re: Re: Alergie na česnek?

- od: Kateřina K.     datum: 2012-08-06
Dobrý den, zcela chápu, mám ten samý problém... :-(
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Alergie na česnek?

Název: Re: Re: Re: Alergie na česnek?

- od: pavla     datum: 2016-02-01
Dobrý den,je možné,že po konzumaci česneku manželovi o puchne některá část obličeje?Nejdříve to byly různé části rtů,teď již po několikáté jedno oko.Konzumuje syrový,vždy 3 a více stroužků.Dekuji
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Alergie na česnek?

Název: ekzém?

- od: Veronika     datum: 2006-07-29
Prosím, máte někdo také takový problém? Anně se teď udělaly na nožičkách pupínky, velikosti asi špendlíkové hlavičky, jsou žlutavé barvy, lesklé a takové tvrdé. Nevím, zda je to "příslušenství" ekzému, nebo něco jiného.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : ekzém?

Název: Re: ekzém?

- od: Denisa     datum: 2006-07-31
Asi tě nepotěším,vypadá to jako moluska,jsou to malé inf.tvrdé puchýřky,měl to Lukášek,na kožním mu to vyškrábli,ale pak jsem to dělala sama nehtem,chce to rychle zabrat,důstane dˇolík,nenech to rozšířit po těle..
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: ekzém?

Název: Re: Re: ekzém?

- od: Dita     datum: 2006-08-03
Pokud je to moluska - je to nejspíše z bazénu, ve kterém jste se koupali v posledních dnech. - jen pro info
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: ekzém?

Název: Re: Re: Re: ekzém?

- od: Veronika     datum: 2006-08-03
Do veřejného bazénu bych s Annou vůbec nešla, ale manželovi rodiče mají bazén a tchýně v něm Anně máčela nožky, nevím jestli je možné , aby to dostala tam. Jinak jsem se dočetla, že inkubační doba je 3 týdny až několik měsíců. Děti, které mají ekzém, jsou na tato virová onemocnění zvlášť náchylné. Zatím mažu genciánou, aby se to nešířilo. Chtěla bych vyzkoušet homeopatii, je prý v tomto případě docela účinná.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: ekzém?

Název: Re: ekzém?

- od: Andy     datum: 2006-07-31
taky jsem chtěla napsat, že je to asi moluska, ale my to měli spíš na zadečku a stehnech. Chce to zaprášit pudrem Sulfothion a namazat Calciem...oni postupně vylezou sami. K doktorce jsme šli jen jednou na bolestivé vyškrabávání a stejně se to rozšířilo!!!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: ekzém?

Název: Re: Re: ekzém?

- od: Veronika     datum: 2006-07-31
Děkuji za odpovědi. Dnes jsem byla u lékaře a skutečeně jsou to moluska. Máme jít na očkování proti neštovicím a lékař mi říkal, že by to mohlo pomoci i s těmi molusky. Dávat na to prý zatím nemám nic, doufám, že to nějak zvládneme.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: ekzém?

Název: Re: Re: Re: ekzém?

- od: katka     datum: 2008-09-29
Dobrý den, syn měl také molusky, a byli jsme na vyškrabávání. Ale objevili se znova. Pak dostal neštovice a molusky se ztratily. Paní dětská doktorka říkala, že jeden vir "sežral" druhý. Radím proto neočkovat a nechat proběhnout normálně neštovice. Nám se moluska nevrátila a samozřejmě posílit imunitu. Super je Imunoglukan - sirup pro děti. :-)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: ekzém?

Název: spamy

- od: bea     datum: 2006-07-26
Petře, prosím Tě, nešly by ty spamy vymazat, než nás úplně zahltí. Až po dovolené, samozřejmě. dík
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : spamy

Název: Re: spamy

- od: Petr     datum: 2006-07-31
Omlouvám se všem, někteří roboti jsou chytřejší než já :-( , pokusím se to vyřešit, aby nás to již neobtěžovalo. :-)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: spamy

Název: RE: spamy

- od: Petr     datum: 2006-08-01
Ještě jednou se omlouvám všem za spamy, nyní snad bude vše v pořádku a spam roboti nám snad již dají pokoj :-)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : RE: spamy

Název: Vaření bez mléka a vajec

- od: Marcela     datum: 2006-07-24
Zdravím všechny na těchto stránkách. Mám 11 měsíční dítko s ekzémem a alergií na KM a vejce. Tyto stránky mi moc pomohly před půl rokem, kdy jsme zjistili alergii a začali držet dietu- kojím takže ji držíme s malým oba, a tak bych chtěla napsat pár poznatků, třeba se někomu budou hodit. Taky se mi zdálo ze začátku hrozné vařit bez mléka a vajec, vždyť jsou ve všem, ale skoro po půl roce jsem celkem v pohodě a nic mi nechybí. Vařím skoro vše a vejce a mléko prostě vynechám a hodně věcí mě překvapilo, že to není skoro poznat. Naposledy jsem zkusila palačinky,vejce jsem nahradila trochou solamylu a mléko ovesným, namazala marmeládou, nechtělo se mi dělat najednou i klasické, tak je dostal k večeři i manžel a nic nepoznal. Moje mamka dělá z kynutého těsta houskové knedlíky, ovocné knedlíky, pizzu a je to opravdu normální a to mléko nahradí vodou a vejce prostě nedá. Ze začátku vařila taky dvojmo, ale teď, když ví, že přijedu vaří jen ty moje a jedí to všichni a nikomu to nepřijde jiný. Dnes jsem v Penny objevila čajové sušenky bez mléka a vajec, celkem dobré a tak dnes dostal kousek i malý, byl doteď jen na kukuřičných a rýžových křupkách, protože zatím nesměl lepek. Za měsíc jedem na alergo a tak máme lepek nasadit měsíc před testy. Každý kolem mi říká jak je ta dieta hrozná, ale mě to už nepřijde, není to tak hrozný, jsou mnohem horší věci, než potravinová alergie. Jednou přestanu kojit a malej z toho snad taky vyroste. Mějte se všichni moc hezky a pište, ráda si pročítám Vaše příspěvky.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Vaření bez mléka a vajec

 

  Počet všech příspěvků : 4851

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava