Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4838

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: jak na jídelníček?

- od: Jitka     datum: 2006-08-17
Prosím moc o radu. Dceři je nyní osm měsíců, když jí bylo 6 měsíců měla transplantovaná játra. Přibližně před 14 dny se jí objevila vyrážka, byli jsme na kožním, doktorka zatím neví, z čeho vyrážka může být. Děti s nemocí, kterou má moje dcera a která byla důvodem k transplantaci jater, trpí na těžké ekzémy a potravinové alergie. Chtěla bych složit její jídelníček tak, aby se možnost vzniku jejích alergií minimalizovala. Koupila jsem bio mrkev, bio brambory a bio hovězí, ale před chvílí jsem se tu někde dočetla, že hovězí není ideální. Můžete, prosím, poradit, jak na to? Děkuji :o)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : jak na jídelníček?

Název: Re: jak na jídelníček?

- od: Veronika     datum: 2006-08-17
Mně moc pomohla knížka Alergie číhá v jídle pití od MUDr. Martina Fuchse, která je psaná velice srozumitelně. Objednat lze na www.adela.cz/alergie. Lze se podle ní řídit při sestavování jídelníčku, tak jak potřebujete.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: jak na jídelníček?

Název: Re: jak na jídelníček?

- od: Katka     datum: 2006-08-18
Ahoj Jitko, reaguji na tvůj dotaz. Myslím, že mám pro tvoji holčičku řešení. Je to vše na přírodní bázi. Hodně lidem to pomohlo. Mé známé také. Měj se zatím pěkně.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: jak na jídelníček?

Název: Bezlaktózové jogurty

- od: Lenka     datum: 2006-08-16
(pro Denisu a ostatní) V nejbližší době 1-2 měsíce by se měli na našem trhu objevit rakouské bezlaktózové jogurty a ostatní mléčné výrobky. Nebudou zatím v žádném řetězci, ale ve zdravých výživách.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Bezlaktózové jogurty

Název: Re: Bezlaktózové jogurty

- od: Andy     datum: 2006-08-16
Lenko náhodou nevíš aspoň firmu nebo něco bližšího ohledně těch bezlaktózových výrobcích?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Bezlaktózové jogurty

Název: Re: Re: Bezlaktózové jogurty

- od: Andy     datum: 2006-08-16
??Společnost allexx.com??
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Bezlaktózové jogurty

Název: Re: Bezlaktózové jogurty

- od: Denisa     datum: 2006-08-17
No tak to je super!!!Nějaké bližší info??
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Bezlaktózové jogurty

Název: Re: Re: Bezlaktózové jogurty

- od: Lenka     datum: 2006-08-18
Zatím, nic bližšího nevím, jen to, že k nám do výživy by měli dorazit max. do 14 dní. Zkusím zjistit něco bližšího a určitě se ozvu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Bezlaktózové jogurty

Název: Re: Re: Re: Bezlaktózové jogurty

- od: Andy     datum: 2006-08-18
Ahojky Leni, včera jsem se ptala u nác ve zdravé výživě zda něco neví a prý ne-e, ale stejně záleží na odběratelých co vezmou a co jí nabídnou, takže to prý není na ní....
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Bezlaktózové jogurty

Název: Slovensko a Podhajska

- od: Eva     datum: 2006-08-26
Deniso, prosim to Ty jsi reagovala na muj clanek o Slovensku Podhajske? Rada bych podotkla, ze v haluskach nemusi byt vejce (to jsem si samozrejme overila) a brynza je ovci syr, ktera byva a mym synem je dobre snasen. Dietu dodrzuje a rozhodne nejsem nejaka uletova matka, na dietu a lecebny rezim dbam za KAZDYCH okolnosti. Nikdy jsem nerekla, ze na Slovensku nejsou mili lide. Ale respektuji Tvuj nazor, kazda jen mame jinou zkusenost.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Slovensko a Podhajska

Název: Nutrilon Pepti 2 na recept od Dr.

- od: Gábina     datum: 2006-08-15
Dobrý den, v roce a čtvrt zjisili mému synovi alergii na kravské mléko, dr.alergoložka nám naordinovala Nutrilon Pepti, dětská lékařka nám dělala velké problémy s vypsáním receptu na toto mléko, dnes mi sdělila, že se toto mléko může předepisovat jen do 18 měsíců, od té doby , že si ho musím hradit plně. Jaké s tím máte zkušenosti? Je to opravdu pravda? Není možno nějaké vyjímky u revizního lékaře zdravotní pojišťovny? Díky moc všem za vaše zkušenosti.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Nutrilon Pepti 2 na recept od Dr.

Název: Re: Nutrilon Pepti 2 na recept od Dr.

- od: Lenka     datum: 2006-08-16
Taky jsem měla tento problém. Lékařka - pediatr mi pro změnu řekla, že 2.leté dítě žádné mléko nepotřebuje a nenapsala mi nic. Vyměnila jsem pediatra a žádný problém nemám. To je krajní možnost. Lepší mi připadá se informovat na zdravotní pojištovně a případně ji vyměnit. U OZP nemám žádnej problém. Co jsem zatím ale zjistila, tak u těchto "malých" věcí je to problém lékaře, ne pojištovny. Možná má alergolog na dietetická mléka nějaká omezení, nevím, ale toto mléko může předepsat i pediatr s II.atestací.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Nutrilon Pepti 2 na recept od Dr.

Název: Re: Re: Nutrilon Pepti 2 na recept od Dr.

- od: Gábina     datum: 2006-08-20
Tak jsem psala na tu pojišťovnu, tak je to vše vpořádku, vytiskla jsem tu odpověď i pro dětskou dr. a uvidíme co bude dál, když tak najdeme nějakou jinou dětskou dr, které předpis nebude činit problém. Díky za odpověď. G.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Nutrilon Pepti 2 na recept od Dr.

Název: Sociální dávky, státní sociální podpora - články

- od: Webmaster     datum: 2006-08-15
Dobrý den, Lenka napsala články na téma Sociální dávky, státní sociální podpora , Sociální dávky – zvýšení životního minima, příklad výpočtu a Zdravotní posudek – postup vyřízení. Myslím, jde o velmi dobře napsané informace přinášející komplexní pohled na státní podporu pro naší komunitu. Články naleznete v sekci Články a Lence tímto moc děkujeme. P.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Sociální dávky, státní sociální podpora - články

Název: Od kdy rostlinná mléka?

- od: Marcela     datum: 2006-08-14
Od kdy mohu dát malému /11 měsíců/ do jídla rostlinné mléko- rýžové, kukuřičné, ovesné a pod. Má alergii na mléko a vejce, je kojený a držíme dietu. Já používám místo mléka kukuřičné a ovesné. Můžu mu ho dát třeba do bramborové kaše, nebo udělat pudink? Chtěla bych trochu obohatit jídelníček. Nebo si mám nechat raději napsat Nutrilon pepti? Jak se z něho vaří? Díky za rady.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Od kdy rostlinná mléka?

Název: Re: Od kdy rostlinná mléka?

- od: Veronika     datum: 2006-08-14
Nutrilonem pepti se dají ředit kaše a přidávat ho do jídel, chtělo by to vyzkoušet, také záleží na tom, zda ho dítě vůbec přijme. S normálním mlékem a jeho vlastnostmi se podle mne nedá vůbec srovnat, při vaření se chová dost odlišně. Malé (16 m) ho přidávám do brambor a různých jídel až nakonec, při vyšší teplotě dost zhořkne. Pudink jsem z něj zkoušela a nakonec jsem našla způsob jak ho udělat docela jedlý. Pudink uvařím z vody, té dám néně, aby byl hustý, za občasného míchání ho vychladím a potom do něj přidám hotové mléko N.Pepti. Musí se jíst čerstvý, nedávám ho příliš často, ale je to trochu změna. Rostliná mléka nedávám, máme zatím docela potíže, takže nechci dítě zbytečně zatěžovat. Jsou psaná většinou až od 3 let. Pokud by dítě bylo v pohodě možná bych to zkusila, ale po konzultaci s lékařem.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Od kdy rostlinná mléka?

Název: nesnášenlivost mléka?

- od: martina     datum: 2006-08-14
Ahoj, chtěla bych poradit. Mám 4,5 měsíční dceru, která trpí na atop.ekzém od 4týdnů, to jsem ještě kojila. Ted má 4,5 měsíce, atop se výrazně zhoršuje. Nyní na radu kožní lékařky zkoušíme Nutrilon soya. Třeba je alergická na mléko či jeho nějakou složku. Od mimina trpí na přůjmy či obecně velmi řídkou stolici, jinak prospívá dobře. Ve 4m vážila rových 7kg. Kojená byla plně do 8týdnů, pak jsme museli začít dokrmovat - Nutrilon HA 1, od 12týdnů plně na NUtrilon HA 1. Nyní máme Nutrilon Soya ( teprve 3.den) a mám pocit, že se kůže zlepšuje. Současně však bere kortikoidy Dermatop - už 5dnů, ekzém již měla po celém těle. Promazáváme Ambidermanem, koupeme v Linole, používáme bavlněné plíny, tak nevím. Myslíte, že by to mohlo být tím mlékem? Nic jiného samozřejmě nejí. JInak s jídlem nemá problém, papá hezky. Předem díky za Váš názor. Martina
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : nesnášenlivost mléka?

Název: Re: nesnášenlivost mléka?

- od: Veronika     datum: 2006-08-15
V první řadě bych se obrátila na gastro. Průjem značí někjaký problém. S tím N.Soya bych byla opatrná, myslím, a to je můj osobní názor, že by bylo lepší přejít na hydrolizované mléko N.Pepti nebo Nutrilon Pepti MCT. Záleží na tom, co Vám vadí, zda bílkovina nebo mléčný cukr. Každopádně na nic nečekejte a nechte malé udělat testy. Zlepšení ekzému bych přisuzovala kortikoidu. AE je odpovědí kůže na vnitřní příčinu, takže bych předpokládala, že Vaše holčička bude mít zřejmě problém s mlékem, zvlášť když má průjmy. U nás mělo zavedení hydrol. mléka za následek rychlé zlepšení průjmů tak v krátké době i ekzému. Ambiderman mi nepřipadá na promazávání dostatečný, ale pokud vyhovuje nic proti němu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: nesnášenlivost mléka?

Název: Re: Re: nesnášenlivost mléka?

- od: Martina     datum: 2006-08-16
Díky za radu. Osobně se mi taky zdálo lepší vyzkoušet nejdříve N.Pepti nebo to MCT. Nakonec jsem se však nechala přesvědčit kožní lékařkou a pediatrem, že Soya bude lepší. Uvidíme. Nyní máme zkoušet N.Soya 1 měsíc, pak nám byly slíbeny testy. Průjem se nyní zlepšil, a to výrazně. Zřejmě to nebude tou sojou, ale rýžovou kaší (smíchanou s N.Soya), kterou dostává k večeři. Ekzém nyní zmizel, otázka na jak dlohou. Jaký je rozdíl mezi Nutrilon Pepti a Nutrilon pepti MCT ? Dívala jsem se na jejcih inter.stránky, ale moc jsem to nepochopila. Díky, Martina
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: nesnášenlivost mléka?

Název: Re: Re: Re: nesnášenlivost mléka?

- od: Veronika     datum: 2006-08-16
N.Pepti má syrovátkové bílkoviny rozštěpené(hydrolizované)a cukry obsahují cca 50% laktózy, tuky jsou rostlinného původu. Je určený pro děti s alergií ns bílkovinu kravského mléka. N. Pepti MCT má oproti předchozímu mléku veškeré cukry nahrazené glukózou a tuky z 50% MCT tuky. Používá se u dětí s poruchami trávení a vstřebávání a alergií na bílkovinu KM i laktózu. Takže pokud je dítě alergické na bílkovinu KM je vhodný 1. typ mléka, pokud má dítě metabolickou poruchu vstřebávání např. mléčného cukru nebo jiné potíže při nesnášenlivosti KM je vhodný N.Pepti MCT. O vhodnosti použití by měl rozhodnout lékař. Nevím proč kožní lékařka s pediatrem prosazují sóju, jestli v tom nejsou zase peníze. Jinak Vám držím palce.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: nesnášenlivost mléka?

 

  Počet všech příspěvků : 4838

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava