Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4848

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: POB

- od: Monča     datum: 2006-12-14
Kdo má zájem najděte si:částka 37 108/2006 Sb. Je tam nové znění.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : POB

Název: péče o osobu blízkou v dobé pobírání rodič. příspěvku

- od: Helena     datum: 2006-12-13
jsem ještě na mateř.dovolené.Mamince byla přiznána převážná bezmosnost a rozhodla se pro péči o osobu blízkou členem rodiny /mnou/.Neztratím nárok na rodičovský příspěvek?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : péče o osobu blízkou v dobé pobírání rodič. příspěvku

Název: Re: péče o osobu blízkou v dobé pobírání rodič. příspěvku

- od: Lenka     datum: 2006-12-14
Dřív to tak bylo, ale od loňska je to tak, že pokud osoba POB a dítě s kterým jste na MD nejsou totožné osoby, tak neztratíte. Ale od ledna platí nové zákony. Myslím si, že v tomto bodě ke změně nedoslo. Podrobnější info Vám podají na sociálce, kde žádáte o POB.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: péče o osobu blízkou v dobé pobírání rodič. příspěvku

Název: Re: péče o osobu blízkou v dobé pobírání rodič. příspěvku

- od: bea     datum: 2006-12-17
Já mám rodičovský příspěvek na mladší a pob na starší, takže to dohromady jde.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: péče o osobu blízkou v dobé pobírání rodič. příspěvku

Název: cukroví

- od: Ivana     datum: 2006-12-13
Nevíte proč se při pečení rozteče cukroví po plechu,může to být tukem?Postupovala jsem přesně podle receptu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : cukroví

Název: Re: cukroví

- od: Lenka     datum: 2006-12-14
Může to být tukem, protože každý tuk "snese" jinou teplotu (pokud jste nedala totžný jako v receptu.) Dále to může být vyšší teplotou a samozřejmě kombinací obobou faktorů.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: cukroví

Název: Re: Re: cukroví

- od: Monča     datum: 2006-12-15
Rozteklé cukrový může být ,proto:5ídké těsto,špatný tuk,nízká teplota pečení,když je nízká teplota těsto se peče moc dlouho a tuk se zbytečně rozpouští,jestli zkoušíš nový recept bez vyskoušení nebo neznámý může být špatný.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: cukroví

Název: ABKM-strava?

- od: Klára     datum: 2006-12-13
Dcera má ABKM, nyní se prokázala v 10 měs.znovu při expozičním testu. Potřebovala bych poradit, co dál s jídlem. Aňa je hodně nepřizpůsobivá, nechce zkoušet další věci, v jídle je hodně podezíravá. Doteďka /je jí 10 měs./ pije jen Neocate, popř. Neocate s nemléčnou kaší a jí vař. ovoce-jablka, broskve, třešně a banán nevařený. Na vař.meruňky a hrušky měla reakci, takže jsme je z jídelníčku vyškrtli. Odmítá jíst jakékoliv zeleninové, masozeleninové příkrmy, zkoušela jsem vařené, kupované, maso zamíchané s banánem, ale nic do ní nedostanu. Zkoušela jsem jí dát i vařenou bramboru na žužlání do ruky, ale ta skončila rozpatlaná všude, jen ne v puse. Chtěla bych poradit, co ještě tito alergici smí, co jsem koukala na dětské sušenky, tak ve všem mléko je, občas jí kupuju v bioshopu kukuřičné tyčinky, které jí, ale chtěla bych její jídelníček rozšiřovat. Lepek jí podle všeho nevadí, dáváme jí kaši a snáší jí. Jak je to s čerstvým ovocem-jako jablka, smí se dávat už v tomto věku? Dcera prospívá, má 8,3 kg a 75 cm v 10 měs., lékařka jí dělala i krevní testy, jestli jí něco nechybí, a zatím je vše v normě, ale myslím, že už je opravdu nutné její jídelníček rozšířit. Prosím o nějaké tipy:)) Díky, Klára
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : ABKM-strava?

Název: Re: ABKM-strava?

- od: Monča     datum: 2006-12-13
Bez mléka jsou např.sušenky BEBEkakaové,Karamelové sušenky s obal.medvídkem pú,dlouhé piškoty,bebe brumlík lodička,pims piškoty.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: ABKM-strava?

Název: Re: Re: ABKM-strava?

- od: Klára     datum: 2006-12-13
Kakao jsme ještě nezkoušeli, nevím, jestli je vhodné jí ho dávat před rokem, lodičky od Brumíka jsou s náplněma-dcera nesnáší meruňky a jahody jsme zatím také nezkoušeli, mimo to jsme dosud nezkoušeli vejce, které se u alergiků doporučuje až po roce..... Klára
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: ABKM-strava?

Název: Re: ABKM-strava?

- od: bea     datum: 2006-12-13
ze sušenek můžou být rasiolky - tj. ochucené rýžové chlebíčky. Do stravy zkus zařadit nějaké obilniny - třeba pohanku (světlá lámanka, dobrá je šmajstrlova), jemné ovesné vločky, jáhly, rýži - lze uvařit s ovocem, zeleninou. Mě malá do roka téměř nic taky nejedla, po roce se to zlepšilo,tak třeba... Syrové ovoce - jakbo, můžeš opatrně zkusit, u každého je to individuální. Ve většině sušenek je vejce - na to poroz.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: ABKM-strava?

Název: Re: Re: ABKM-strava?

- od: Klára     datum: 2006-12-13
Mně právě primář na gastru řekl, že pokud nezačneme s nějakým normálním jídlem do roka, že budeme mít problémy....v ovoci jsem rýži zkoušela, to projde, kupuji jí i přesnídávku s oves.vločkama, to jí nevadí, ale prostě odmítá masozeleninová jídla, jako k obědu, takže vlastně má 3 krát denně mléko popř.mléko s kaší a dvakrát denně ovoce-přesnídávku nebo rozvařené ovoce. Teď poslední dny jí zkouším přidávat do přesnídávek trošku masozeleninových příkrmů, ale může ho tam být opravdu jenom trochu, aby to byla ochotná sníst... Klára
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: ABKM-strava?

Název: Re: ABKM-strava?

- od: Marcela     datum: 2006-12-18
V deseti měsících bych určitě potraviny s lepkem nedoporučila, i když to malé problémy nedělá, u alergiků se doporučuje lepek až po 1 roce, ale i později. Po kompotovaných meruňkách se u našeho syna ekzém také zhoršil, s tou potravou bych to zkoušelo hodně pozvolna, v malých dávkách a vždy jeden druh, a počkala bych 2-3 dny na reakci. Ty kukuřičné tyčinky a chlebíčky nebo i rýžové jsou určitě vhodné. Zdravím.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: ABKM-strava?

Název: Nepečené vánoční cukroví

- od: Petr     datum: 2006-12-11
Pokud nestíháte napéct vánoční cukroví, tak společnost Vegetarianka dodává do většiny prodejen se zdravou výživou nepečené vánoční cukroví bez lepku i bez laktózy, více informaci získáte kliknutím na odkaz na nahoře vpravo na všech stránkách našeho webu. Petr.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Nepečené vánoční cukroví

Název: POB

- od: Monča     datum: 2006-12-08
Od včera vím o případu celiakie zařazeného podle nové vyhlášky do skupiny 3 za 9000,kč.Holčičce je 1,5roku.Doufám,že tak zařadí každého potravinového alergika.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : POB

Název: Re: POB

- od: Ivana     datum: 2006-12-13
Dcera je zařazená také do III.skupiny,ale má dost těžkou alergii,viz.Kristýnka-polyvalentní..
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: POB

Název: tuk na pečení

- od: Andy     datum: 2006-12-07
mě už z toho jde hlava kolem, tak modro-bílý tuk Tesco není vhodný na pečení cukroví, červeno-bílý prý obsahuje mléčnou bílkovinu (???) a co třeba tuk Lando? 70% rostlinný tuk na pečení. Složení tuky, rostlinné tuky, rostlinné oleje, zružené rostlinné tuky, zružené rostlinné oleje, voda, emulgátory, mono a diglyceridy mastných kyselin, lecitin, estery mono a diglyceridů s kyselinou citronovou, sůl, konzervanty, sorbát draselný, kyselina, kyselina citronová, barvivo, beta karoten, aroma, vitamíny, vit.A, vit.D...Já vím, samý hnus, ale z čeho probůh péct????
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : tuk na pečení

Název: Re: tuk na pečení

- od: Monča     datum: 2006-12-08
margarím s trojštvrtinovým množstvom tuku-bílo červený alobal.obsahuje:rostlinné oleje a tuky,voda,emulgátory E471,E322,jedlá sůl,konzervant E200,máslové aroma,kys.citr.E330,barvivo E160,vitamín A a D3.Tam bílkovina není.!!!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: tuk na pečení

Název: Re: tuk na pečení

- od: marie     datum: 2006-12-13
Zdravím, řešila jsem stejnou otázku a našla výrobek ve zdravé výživě - obchod Rozmarýna na Smíchově nabízí rostlinný tuk - margarin vhodný k pečení i pro studenou kuchyni. Výrobce fa Rapunzel, je to biokvalita, dražší, ale bez fujtajblů. Namazaný na chlebu mňam, až upeču i cukroví, dám vědět.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: tuk na pečení

Název: Re: Re: tuk na pečení

- od: ciza     datum: 2006-12-13
Ano,je to tuk Prima. Upekla jsem z toho linecke. Pak jsem pouzila stoprocentni palmovy tuk,take ze zdrave vyzivy. Bohuzel musim rict,ze oba vyrobky jsou hooodne mastne,zvlastne pak ten palmovy tuk,priste bych dala mene, i kdyz v receptu je napr. 250g. Delala jsem z toho pracny a to pecivko je takove tezke... V lineckem tu Primu chutove citim. Sice jedle to je,ale z obycejne flory mi chutnalo vloni vic.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: tuk na pečení

 

  Počet všech příspěvků : 4848

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava