Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4845

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Nový příběh Šimon-alergie BKM,vejce,lepek...

- od: Webmaster     datum: 2007-03-26
Dobrý den, vložil jsem nový příběh, který nám zaslala paní Katka, Šimonek má problémy s ABKM, alergií na lepek, vejce i jiné. Moc držíme palce a děkujeme. P.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Nový příběh Šimon-alergie BKM,vejce,lepek...

Název: Re: Nový příběh Šimon-alergie BKM,vejce,lepek...

- od: radka     datum: 2007-06-01
Dobrý den, nebo večer,jak si kdo bude můj příspěvek číst. Vyhledala jsem si tyto stánky po pobytu v nemocnici se svým 4.měsíčním synem. Ve 3.měsísích se objevil Peťkovi atopicky ekzém + dosud nevysvětlená alergická reakci při kojení, která se projevovala obrovskýmy rudými fleky po celé hlavičce, rukou a hrudníčku. Kupodivu to syna nijak nesvědilo a do pul hodiny, co se syn dokojil, byly fleky pryč. Nejvíce mě mrzela reakce lékařů, kteří zastávali názor, že toto ještě neviděli, tak to asi nebude ani možné!! Nicméně, pokud je to potravinová alergie, určitě to bude ABKM. Bohužel pro lékaře, synova krev byla negativní. Teď čekáme na rozbor MM. Syna jsem se slzami v očích přestala koje a převedla na Nutrilon pepti. Po přečtení článku o malém Šimonkovi se mi zdá máš problém téměř nicotný a Šimonkovu maminku obdivuji, jak se s problémem poprala, ale na druhou stranu mám obrovský strach, co nás jěště čeká. Děkuji ze existenci těchto webstránek, byly pro mě moc poučné i povzbuzující.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Nový příběh Šimon-alergie BKM,vejce,lepek...

Název: Re: Re: Nový příběh Šimon-alergie BKM,vejce,lepek...

- od: blanka     datum: 2010-03-30
Dobrý den, můj 4.měsíční syn má AE. Já držím už přes tři měsíce dietu. Ekzém má stále. Lékaři mi doporučují přestat kojit. Rozbor mého mléka je prý nemožný. Můžete mi prosím někdo podat informace, zda přestat kojit skutečně pomohlo? Děkuji
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Nový příběh Šimon-alergie BKM,vejce,lepek...

Název: Re: Re: Re: Nový příběh Šimon-alergie BKM,vejce,lepek...

- od: Vera     datum: 2010-03-31
Jakou dietu držíte? Rozbor mléka se nedělá, dělají se odběry na sIgE protilátky u syna. Tak se dají poznat alergeny, na které syn reaguje. Ale je fakt, že je na náběry krve poměrně malý...snazší a i spolehlivější by to bylo vychytat doma, proto se ptám, jakou že to dietu držíte...
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Nový příběh Šimon-alergie BKM,vejce,lepek...

Název: Re: Re: Re: Re: Nový příběh Šimon-alergie BKM,vejce,lepek...

- od: Blanka     datum: 2010-03-31
Od prosince držím bezmléčnou a s vyloučením hlavních alergenů. V únoru sem vyloučila jako poslední vejce. Teď 14 dnů jím pouze rýži, králíka a brokolici. Brokolici jsem teď musela zaměnit za cuketu a kukuřici. IGE měl v normě, eosinofily vysoké. Obávám se, že by to mohla být intolerance. Specifické protilátky mu ještě nenabírali. Zajímalo by mne, zda to skutečně někomu pomohlo...přestat kojit a přejít na umělou.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Nový příběh Šimon-alergie BKM,vejce,lepek...

Název: Re: Re: Re: Re: Re: Nový příběh Šimon-alergie BKM,vejce,lepek...

- od: Vera     datum: 2010-04-05
Znám případy, kdy to pomohlo, přejít na umělou stravu. Kdyby byla ta možnost, zkusila bych např.týden jen odsávat a dávat nejl.Neocate. Vysoké eosinofily také mohou napovídat na možnou atopii. Jak vypadají synovy projevy?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Nový příběh Šimon-alergie BKM,vejce,lepek...

Název: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nový příběh Šimon-alergie BKM,vejce,lepek...

- od: Blanka     datum: 2010-04-08
Já právě neznám ani jediný, jen negativní. Obávám se, že vrátit se ke kojení v takovém rozsahu by už možná nešlo. A hlavně týden je krátká doba na to, aby se úplně vyčistil. Poslední tři týdny spí hodně špatně v noci, hlídám mu stále ruce. Stačí jednou se trefit do ložiska a začne hned mokvat a rozšiřovat se. Je už z toho škrábání vzteklý. Jelikož je dost tlusťoučký, má velký faldy, je hned zapocený a to potom rozškrábe celé tělo. Teď má rudou celou vlasovou část hlavy, u uší a částečně tváře. Nyní to má podobu zanícených pupínků, které se drbáním slejí do sebe a mokvají. Také záda celá. Dneska jsme byli na odběru krve. Výsledky budou za 14 dnů. Bohužel mi trochu zkazila radost jiná lékařka, které věřím. Prý z toho vyjdou akorát nesmysly a já z toho budu mít zamotanou hlavu ještě víc. Myslela jsem, že výsledky mohou být jen falešně pozitivní, ale dozvěděla jsem se, že i falešně negativní. Tak to už je beznaděj. Koupím si odsavačku a začnu plnit mrazák. Také přemýšlím, že bych na nějakou dobu odjela do jiného prostředí.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nový příběh Šimon-alergie BKM,vejce,lepek...

Název: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nový příběh Šimon-alergie BKM,vejce,lepek...

- od: Vera     datum: 2010-04-09
Týden je dostatečně dlouhá doba na to, aby se ukázalo, zda má smysl přejít na UM. Je dost možné, že se dítě úplně nevyčistí (měla jsem sice už hodně dětiček, které se i z úporného ekzému vyčistily za např.3 dny, ale máte pravdu, že větš.to trvalo cca 14 dní - po týdnu by se ale už ukazoval případný efekt, resp.zda má či nemá smysl kojit či přejít na UM, a o to jde hlavně). Bohužel lékařka, které věříte, má s těmi krevními testy naprostou pravdu. Jsou děti silní alergici např.na BKM, jimž nevyšla alergie (sIgE protilátky) v testech a naopak- existují děti, kterým BKM nic nedělá a testy jsou falešně pozitivní. Ta falešná negativita je dána tím, že dnešní diagnostika se opírá o zjištění IgE protilátek, zatímco řada potrav.alergií je tzv. nonIgE, čili současné krevní testy na sIgE ji nemohou zjistit, přestože je. Statisticky je to např.u BKM 60% IgE alergií a nonIgE alergií cca 40%, takže to máte víceméně tak 50 na 50, že testy odhalí pravdu. Nejsměrodatnější je proto vystopovat doma, na co dítě reaguje. Což se ale u vás jeví jako velmi obtížné (intolerance dle vašeho popisu to není, ale jednoznačně alergie) - proto první velmi rozumná rada je držet dietu, kterou ale už držíte (jak ji popisuju v jednom ze svých článků zde na potrav.alergii aneb dieta dle Rezzy a Cardiho)-a pokud toto nevychází a ekzém je stále, je možno podezřívat jednu z potravin, na nichž stojí tato dieta (už jsem měla dětičky alergické na rýži ve stravě matky, kukuřici, atd.). Proto rozumná rada č.2 teď pro vás je vysadit kojení (odsávat a plnit mrazák) na cca týden (lépe 14dní), za tu dobu uvidíte, jakým směrem se ubírá stav kůže vašeho syna. Také je možné, že do toho nař. vstupuje infekce (infikovaný ekzém), popř.ještě jiné vlivy. Jsou tedy 2 možnosti: jednak: stav kůže se bude lepšit (=signál, že ve vaší stravě, i po zavedení diety, je alergen), nebo bude setrvalý stav- pak by se dalo usuzovat na např.vliv infekce, popř.jiný vliv než strava. Jako UM doporučuju jednoznačně Neocate (ať napíše lékař).
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nový příběh Šimon-alergie BKM,vejce,lepek...

Název: Re: Nový příběh Šimon-alergie BKM,vejce,lepek...

- od: Jana hytilová     datum: 2009-01-14
Můj syn je alergický na bílek a BKM,chtěla jsem poprosit značku sušenek které objevila maminka Šimonka děkuji
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Nový příběh Šimon-alergie BKM,vejce,lepek...

Název: Re: Re: Nový příběh Šimon-alergie BKM,vejce,lepek...

- od: Lenka     datum: 2009-05-25
Ráda bych si popovídala s Šimonkovou maminkou,jak to zvládají a jestli mají nějaké nové lepší zprávičky.Máme stejné problémy jako oni.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Nový příběh Šimon-alergie BKM,vejce,lepek...

Název: Re: Re: Nový příběh Šimon-alergie BKM,vejce,lepek...

- od: Jiřina     datum: 2009-11-11
dobrý den, můj syn je také alergický ABKM,LEPEK.Prosím poradíte mi značku sušenek ?děkuji
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Nový příběh Šimon-alergie BKM,vejce,lepek...

Název: Re: Re: Re: Nový příběh Šimon-alergie BKM,vejce,lepek...

- od: Vera     datum: 2009-11-12
Jukněte na wéwéwé tečka mlekobezlaktozy.cz/produktybezlepku.htm
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Nový příběh Šimon-alergie BKM,vejce,lepek...

Název: Nalcrom - potravinova alergie, ekzem

- od: Jandula     datum: 2007-03-26
Dobry den, nemate nekdo prosim zkusenost s preparatem Nalcrom (laicky: vychytava alergeny ve streve z potravy).Syn ma atop. ekzem + rozsahlou potrav alergii, uzivame 2 mesic a vysledek zatim bohuzel zadny, kortikoidy kazdy 3-4 den (krk, ruce, kolena, narty).Zlepseil se nekomu z vas v podobnem pripade stav ekzemu do 2 mesicu? Nevim jestli mam pokracovat v uzivani nebo na nas proste Nalcrom nezabral? Dekuji Jandula
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Nalcrom - potravinova alergie, ekzem

Název: Re: Nalcrom - potravinova alergie, ekzem

- od: Milena     datum: 2007-03-26
Ahoj,náš Fanda mápolyvalentní potr. alergii ,Nalcrom jsme využívali jedno bal.,neviděla jsem žádný efekt,Dr.mi řekla,že záleží na mě jestli mu to budu dávat nebo ne a pokud nemá zažívací potíže,tak nemusím,ekzém to nezmírnilo,tak nevím asi u něj taky nezabral.S ekzémem bojujeme od narození,ted je mu 3,5roku,mám vyzkoušenou A-dermu a nimbový olej,trochu to pomáhá.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Nalcrom - potravinova alergie, ekzem

Název: Re: Re: Nalcrom - potravinova alergie, ekzem

- od: Jandula     datum: 2007-03-27
Ahoj Mileno, prosim co je ta polyvalentni alergie? A-derma u Honzy (3 roky) zadny efekt, nimbovym olejem natiras postiz mista, koupes? Od koho prosim ho kupujes? (Vyrobce) Diky Jandula
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Nalcrom - potravinova alergie, ekzem

Název: Re: Re: Re: Nalcrom - potravinova alergie, ekzem

- od: Milena     datum: 2007-03-27
Ahoj ,Fanda má alergii na pšenici,žito,vejce,mléko,banány,kukuřici,brambory a pomeranče,dietu je velmi náročné dodržet,když něco sní,hned je zahleněný,škrábe se,má astm. záchvat.Nimbový olej jsem koupila ve zdravé výživě,je i tělové mléko,olejem potírám postižené místo 2x denně,nebo ho pár kapek přidám do krému,dost teda zapáchá,ale docela se nám osvědčil,zkuste to,já vyzkoušela dost věcí ,než jsme našli co pomáhá.Nejúčinnější je dieta.koukni na w Milena
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Nalcrom - potravinova alergie, ekzem

Název: Re: Re: Re: Re: Nalcrom - potravinova alergie, ekzem

- od: Jandula     datum: 2007-03-28
Prosim, kam mam kouknout? w Milena??? Diky
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Nalcrom - potravinova alergie, ekzem

Název: Re: Re: Nalcrom - potravinova alergie, ekzem

- od: Denisa     datum: 2007-03-27
Ahoj,taky máme rozsáhlou potravinovou alergii,Nalcrom jsme zkoušeli,ale výsledek také žádný,ve výsledku nám pomohlo důkl.alergo vyšetření a hlavně testy na potraviny,chce to opravdu vše co jí..t.j.mouky,droždí,mléko,vejce,brambory,rýže..Dokud jsme toto nepodstoupili,tak výsledky nijaké a po výsledcích nasadili přísnou dietu,výsledek je sice vidět téměř okamžitě,ale je to boj..Maštičky a oleje jsou fajn,ale podstatu to neřeší.Přeji brzké zlepšení.Denisa
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Nalcrom - potravinova alergie, ekzem

Název: Re: Re: Nalcrom - potravinova alergie, ekzem

- od: Renata     datum: 2012-04-22
Dobrý den, zkuste potírat postižená místa bahnem z Mrtvého moře. Velice dobrý je přípravek od Manufaktury (Manufaktura 100% přírodní bahno z Mrtvého moře). V prvních okamžicích po nanesení bahna postižená místa štípou a svědí, po třech minutách by však měl tento pocit odeznít. Po pravidelné aplikaci by měl ekzém ustoupit. Nic nezaručuji. Nicméně mně osobně toto pomohlo. Hodně štěstí! :)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Nalcrom - potravinova alergie, ekzem

Název: Re: Nalcrom - potravinova alergie, ekzem

- od: Marika     datum: 2007-03-28
Z 3 ročných vlastných skúsenosti môžem potvrdiť ( mám potravinovú alergiu), že mi Nalcrom vôber nepomohol. Problémy som mala stále rovnaké, či som Nalcrom brala alebo som ho vynechala.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Nalcrom - potravinova alergie, ekzem

 

  Počet všech příspěvků : 4845

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava