Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4838

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pp a rodičák na jedno dítě

- od: Lenka     datum: 2007-04-13
ahoj, ozvi se mi na mail mullerovalenk@seznam.cz. Jsem taky z Proseka.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pp a rodičák na jedno dítě

Název: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pp a rodičák na jedno dítě

- od: Květa     datum: 2007-09-02
Zajímalo by mě Helenko, jak to odvolání dopadlo a důvody, které uváděli lékaři.Děkuji za odpověď.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pp a rodičák na jedno dítě

Název: Výběr školy

- od: Janina     datum: 2007-04-08
Ahojky, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nevíte o škole, kam může začít chodit od 1. třídy alergik (s potravinovou alergií a bezlepkovou dietou), navíc s poruchou hyperaktivita. Tedy aby to bylo pedagogické zařízení, kde se umí věnovat hyperaktivním dětem a je možnost dietních jídel. Předem děkuji. J.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Výběr školy

Název: Re: Výběr školy

- od: Lenka     datum: 2007-04-10
Nenapsala jste odkud jste, ale obecně, musíe si zjistit co nejvíc informací o každé škole a pak se individuálně domluvit. V sekci článků zjistíte, že pokud dítě se bude individuálně stravovat ve školní jídelně, nespadá to pod hygienická pravidla, tudíž se škola na to nemůže vymlouvat. Kde Vám nebudou chtít vyhovět, s stejně přijdou d nějakým důvodem proč to nejde. Do takové školy dítě nedávejte, nebude spokojené dítě ani vy. Bohužel, vše je to o přístupu dané školy k žákům a rodičům. Ještě poznámka. Zvažte, jestli opravdu chcete, aby dítěti vařily, vy ztratíte kontrolu nad tím co dítě jí a v jídelně vše nepohlídají, zvlášt, jak píšete, je těch potraqvinových alergenů více. Já to považuji za rizikové.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Výběr školy

Název: Re: Výběr školy

- od: Monča     datum: 2007-04-10
Já jsem z česk.budějovic,sice jsem Elišce dala odklad škola nerudova,ale na můj dotaz bezmléčná dieta jsou velmi vstřícní,že by jí uvařily už prý vařily bezlepkovou.Ale taky nemám důvěru,že by to zvládaly úplně.Já po roce a půl vaření diety,taky občas ujedu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Výběr školy

Název: Veselé Velikonoce

- od: Monča     datum: 2007-04-07
Přeji všem velmi hezké Velikonoce.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Veselé Velikonoce

Název: PP

- od: Monča     datum: 2007-04-07
Jen chci napsat,jak jsme se obávaly,že podle nových zákonů se nevejdeme do příspěvku,tak Eliška byla posouzena na 70% postižení těla tedy na 3stupeň.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : PP

Název: velikonoční beránek

- od: Ivana     datum: 2007-04-07
Prosím neporadil by mi někdo jak udělat bezlepkového beránka bez vajec?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : velikonoční beránek

Název: Re: velikonoční beránek

- od: Peťula     datum: 2007-04-08
Ahoj Ivo, právě jsme jednoho takového beránka spáchali :-), akorát já peču od oka, ale i tak chutná velice dobře, ač z netradičních surovin. Beránek je pečený bez vajec, bez mléka, bez lepku a s minimem cukru, resp. já sladím fruktózou nebo obilnými slady, případně cukrem třtinovým s melasou. Přehled surovin a postup - akorát fakt tam nejsou ´míry´ kolik čeho přesně: Suroviny: jáhly jablečný mošt rozinky strouhaný kokos špetka soli psylium (vláknina) bezlepková mouka (Finax) olej (slunečnicový, Rama Culinesse) pomletá slunečnicová semínka fruktóza nebo jiné sladidlo 1/2 prášku do pečiva V jablečném moštu (v Hypernově mají bio z Bílých Karpat asi za 10,- Kč 0,7 l) uvařím jáhly s rozinkami do měkka. Jahel je tak 1/2-3/4 hrnku - hodně nabydou, rozinek tak 5-7 dkg. Je-li jahelná směs po zchladnutí hustá, přileju další mošt, abych získala řídkou konzistenci. Přidám cca 1/2 šálku strouhaného kokosu. V hrníčku s cca 1 dcl vody rozpustím 1 lžičku psylia a nechám 10 min. odstát. To asi maminky bezlepkářky potvrdí, jak fajn je tahle příměs do bezlepkového těsta, které udrží skvěle vláčné, těsto neztvrdne. Vlákninovou hmotu přiliju do jahelné směsi. Dále přidám slunečnicový olej cca 3/4 hrnku nebo Rama Culinesse, špetku soli. Přidám přiměřeně bezlepkovou mouku (používám půl na půl zelenou a modrou Finaxku - dle mě asi nejlepší bezlepková mouka), na mouku nasypu 1/2 prášku do pečiva. Promíchám, ochutnám, případně trochu dosladím fruktózou. Jo a vmíchávám pomletá slunečnicová semena, kdo má rád v pečivu jemně chrupavé kousky a nemůže mandle nebo jiné ořechy. Konečné těsto je lehce řídké (hustotu upravuju zase moštem), skapává ze lžíce - mouky tam moc třeba není. Vymažu a vysypu formu na beránka, vleju těsto a peču tak 3/4 hodiny, i víc. Zcela vychladlého beránka vyklopím a potírám karobovou polevou (karob, sladěnka, voda, lžíce oleje, agar). Beránek je velmi vláčný a šťavnatý a vzhledem k použitým surovinám ho dlabe i můj malý 1.1/4 letý syn. Tak dobrou chuť :-) Petra
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: velikonoční beránek

Název: děkuji

- od: Eliška     datum: 2007-04-02
Děkuju všem co jste mi napsali.Ještě, že takové stránky existují. Malej měl 60ml Nutrilonu Pepti a dalších 15hodin nic nechtěl.Ani čajík.Už jsem měla obavy,aby nebyl dehydrovaný.Ani neplakal a chtěl jen spinkat.Kojit jsem nemohla,ale pak jsem musela.Po 15h odmítání Nutrilonu i čaje se nedalo jinak.Po domluvě s doktorkou dali jiné mlíčko a to Neocate.Jak jste psala i Vy Deniso.Hned jsem ho ochutnala a když ho osladím lžičkou glukopuru dá se to..Pokud ta naše alergie bude na mléčnou bílkovinu máme štěstí, že je to jen dočasná záležitost.Začala jsem se o potravinové alergie více zajímat a obdivuju všechny maminky za to jak jsou obětavé.Určitě je to správné.Není to vůbec lehké a proto všem držim palce.Váš příběh jsem Deniso taky četla. O Štěpánkovi, pokud je tedy opravdu Váš ten příběh.Přeju jinak pevné zdraví:)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : děkuji

Název: Alergie na bílkovinu kravského mlíka

- od: Alena     datum: 2007-04-06
Dobrý den, četla jsem váš článek, a zdá se, že máte alergii na bílkovinu kravského mlíka. My bohužel tuto alergii máme a dáváme Nutrilon Pepti, ale zase máme to, že už nechce nic jiného, než toto mléko. Kojený už není a je mu 7 měsíců. Měl by už začít s příkrmama, ale je to složité, nic nechce, jen to mléko. Dočetla jsem se, že jste začali s mlíkem Neocate. Můžete mi říct bližší informace o tomto mléku? Díky moc a budu se těšit na odpověď :o)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Alergie na bílkovinu kravského mlíka

Název: alergie na mateřské mléko???

- od: Eliška     datum: 2007-04-01
Syn je plně kojen.Dietu jsem držela já. A myslím si, že opravdu striktně.Nemám vůbec žádné zkušenosti s alergiemi na potraviny.Mám zdravou dceru a u synka se s tím teprve seznamuju. Dneska vypil Nutrilonu Pepti 20ml a zbytek jsem dokojila.Manžel pomáhal a nebylo to jednoduhé to do něho dostat.Dokonce se ani neví jestli je to opravdu tímto. Co když ho vlastně postupně odstavím a nakonec se zjistí, že to bylo něco jiného?Určitě si pak znovu už prso nevezme. A co vůbec krevní testy?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : alergie na mateřské mléko???

Název: Re: alergie na mateřské mléko???

- od: Denisa     datum: 2007-04-02
Ve všech odborných studiích se dnes doporučuje řádně vyšetřit dítě,udělat podrobné potr.testy a na jejich základě má matka držet dietu a takto vydržet co nejdéle a dítě zbytečně nezatěžovat přímo náhražkami mat.mléka a příkrmy,protože je to obrovské riziko,že se bude alergie jen nabalovat.Pokud ale si budou trvat na jiném mléku,trvala bych na neocate.Je sice taky odporné,ale je to tutovka,že nebude alergizovat..
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na mateřské mléko???

Název: Re: Re: alergie na mateřské mléko???

- od: Ivana     datum: 2007-04-07
Moje dcera měla alergii na mateřské mléko,záleželo na tom co jsem snědla.U druhé dcery mi doporučil lékař abych se vyhýbala mléčným výrobkům a dráždivým potravinám do jejích 6měsíců.pomohlo to.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: alergie na mateřské mléko???

Název: alergie na mateřské mléko???

- od: Eliška     datum: 2007-03-31
Můj pětiměsíční syn má již18dní krev ve stolici a za poslední čtyři dny se to hodně zhoršilo.Jsou to krvavé hleny. Vysazené mléčné výrobky, soja, ryby, vejce, ořechy, exotické ovoce... a bezlepková dieta taky. Nezlepšilo se to. Bezlepkovou můžem ukončit. Tu druhou ne. Chodíme na gastroenterologii na Karlově. Malý má nejspíše takovou alergii na mléčnou bílkovinu až je alergický i na mé mateřské mléko. Doposud je plně kojený.Ještě jsem to neslyšela.Nechápu proč nedělají hned krevní testy. Dostali jsme Nutrilon Pepti MCT.Jenže ona to není žádná sranda převést malého na láhev.Vůbec mléko nechce a zkoušela jsem i plno saviček a nic.Dokonce můžu ze začátku přislazovat glukopurem a stejně mu nechutná.Jasné, nechat ho vyřvat, ale je to těžké. Máte někdo stejnou zkušenost?Již za tři dny mám dát vědět, že by se stolice měla upravit. To teda nevím jestli to tak rychle stihnu.Musím:(
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : alergie na mateřské mléko???

Název: Re: alergie na mateřské mléko???

- od: Lenka     datum: 2007-04-01
Nepíšete,jestli jste dietu držela taky. Senzitivní děti reagují i látky obsažené v mateřském mléce, syn reaguje na jgurt, který jste snědla vy přes mateřské mléko. Je pravděpodobné, že by se potíže zmírnili, kdyby jste držela přísnou dietu i vy, ale s lékaři na Karlově mám dobrou zkušenost a pravděpodobně ví, proč vám doporučili mléka mct.(nedivte se malému, ono to mléko MCT má opravdu dost hroznou chuť i "vůni", jenže opravdu vám nezbyde nic jiného než trpělivost. Alergie na bílkovinu mléka není na mateřskou, ale na jakoukoli jinou, ale problém bude v té prostupnosti látek do mateřského mléka.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na mateřské mléko???

Název: Re: alergie na mateřské mléko???

- od: Monča     datum: 2007-04-01
Lenko nemáš pravdu,alergie na kravskou bílkovinu je taková bestie a strašně se podobá i lidskému mateřs, mléku,že to má spojitost.Eliška je alerg.KB a nemohla jsem jí kojit zvracela takovým způsobem,že se to podobalo ,jak kýblem vyhozený.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na mateřské mléko???

Název: Re: Re: alergie na mateřské mléko???

- od: Denisa     datum: 2007-04-01
Taky se připojuji,na mateřské mléko alergie není ,ale na látky v něm obsažené..A to jsem toho pročetla opravdu hodně.. :-(
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: alergie na mateřské mléko???

Název: Re: alergie na mateřské mléko???

- od: Svata     datum: 2007-04-11
Ahojky mam dvouapul letou dceru elisku eliska zacala mit vazne problemy uy ve 2 mesicich zivota ,po hospitalizaci v nemocnici v Praze zacal ten pravej kolotoc najdriv sme skusili vysadit mliko ,nic moc pak nas hnali na neurologii tam mi rekli ze ele nema brisni a zadovy svali tak jsme cvicili vojtuto bilo do roka v pohode ktomu sme drzeli adrzime bezmlecnou dietu,k tomu vsemu se ji pridalo dost casne marodeni a astma, a ani tet vedvou letech to neni zadna slava tedy spis horor od lonska prodelala zapal plic a pichani usi a 5 zanet prudusek tet to dopadlo hrozne pred 4 tydny jsme bili opet vnemocnici dostala osklivou laryngitidu po 6 dnech pobytu v jih nem jsme nastoupili do praske nemocnice kde mame sveho alergologa,nas pobyt v nemocnici trval 14 dni ela dostala dalsi zanet prudusek ,tak nasledovalo rada vysetreni nektera dopadla dobre ale jina pro blbe ela ma silnreflux ten spusobil trvaly hnisavy zanet prudusek a problem se stolici asi se strvi to se bude resit asi tento tyden k tomu vsemu ma z refluxu pomerne silny astama.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na mateřské mléko???

Název: Re: alergie na mateřské mléko???

- od: Renča     datum: 2007-11-19
Dobrý den. Máme v současné době dost podobný problém jako vy. Mám malého téměř pětiměsíčního syna. Krev ve stolici se mu objevuje od 16. srpna, tzn. od 2 měsíce. Krev se objevuje též ve hlenu v intervalech po týdnu až čtrnácti dnech. Dělali mu už všechny možné odběry (krevní obraz, test na srážlivost krve, různé výtěry ze zadečku a tak), kromě zvýšených jaterních testů všechno vyšlo negativně. Minulý týden jsme navštívili poprvé gastroeterologické oddělení v Motole, kde nám pan doktor řekl, že to vypadá na kolitidu mateřského mléka a poslal nás na rektoskopii a pokud ta nic neukáže, tak poté na koloskopii a odběr kusu střevní sliznice. Moc nevím, co si pod kolitidou mateřského mléka mám představit. Zajímalo by mě, jestli opravdu existuje alergie na mateřské mléko nebo ne? A také by mě zajímalo, jak jste s tímto problémem pochodili vy? Pokud ještě tyto stránky navštěvujete, tak mi dejte, prosím, vědět. A nebo jestli má někdo podobný problém, tak budu moc ráda za příspěvky. Děkuji R
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na mateřské mléko???

 

  Počet všech příspěvků : 4838

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava