Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4840

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Alergie pylová a alergie na laktózu :(((

- od: Ivan Barták     datum: 2007-04-18
Ahoj, mám takový problém, nevím jestli někdo nemá třeba podobný. Mám jak alergii na pyl tak na laktózu a problém je v tom, že musím užívat léky proti alergii, jenomže snad všechny obsahují laktózu, po které se mi dělá ekzém. Nevíte náhodou někdo o nějakém léku, který je bez laktózy? Předem moc děkuju za info.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Alergie pylová a alergie na laktózu :(((

Název: Re: Alergie pylová a alergie na laktózu :(((

- od: Denisa     datum: 2007-04-19
Jedna moje známá řešila podobný problém a musela se rozhodnout pro menší zlo..Pokud jste bez léků bez ekzému a laktosu si v jídle vychytáte(dieta je stejně nejlepší léčba..),tak buďte bez léku.Proč se nechat alergizovat dalšími alergeny.Na pyl fungují dobře místní antihistaminika do nosu a očí.Denisa
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie pylová a alergie na laktózu :(((

Název: Re: Alergie pylová a alergie na laktózu :(((

- od: Lenka     datum: 2007-04-19
volte léky v "tekuté" podobě, např. Zyrtec kapky jsou bez laktózy a léky ji obsahují. Obecně řečeno, ve většině tablet je laktóza pojivem, takže pokud zvolíte formu kapek nebo sirupu, většinou laktózu neobsahují, protože není třeba je "lepit" do nějakého tvaru - jako pojiva slouží většinou cukry, zejména laktóza, ale jsou samozřejmě vyjímky, tak si prostudujte vždy složení. Ale nejprve začněte u těch "tekutých" preparátů, nalezení vhodného léku bude daleko snažší a rychlejší.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie pylová a alergie na laktózu :(((

Název: Re: Alergie pylová a alergie na laktózu :(((

- od: Helena     datum: 2007-04-23
Ahoj, ja mám ten istý problém a užívam lieky vo forme kvapiek. Tie laktózu neobsahujú.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie pylová a alergie na laktózu :(((

Název: Nesnášenlivost laktózy?

- od: Eva     datum: 2007-04-17
Ahoj všem. Prosím o radu. Mám občas na starosti děti svého přítele. Těm řekla lékařka, že by se měly vyvarovat veškerých mléčných výrobků (zakysané, prostě vše). Údajně se jim akne (děvče, 12 let) a pupínky na vnějších stranách paží (děvče, 10 let) dělají právě z požívání mléčných výrobků. Starší z nich často trpí na záněty hcd a zahlenění. Je diagnóza správná? Díky za pomoc a přeju hodně zdraví, Eva
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Nesnášenlivost laktózy?

Název: Re: Nesnášenlivost laktózy?

- od: Lenka     datum: 2007-04-24
Je pravdou že mléčné výrobky zhuštují hlen, kterých se tělo pak hůře zbavuje. Já bych to řešila tak, že bych tyto výrobky omezila, ale nevyřadila, případně nahradila např. tvrdým sýrem. Nechala udělat test na alergii na mléko a podle výsledku situaci řešila dál. Je osvědčené, je v období, kdy je dítě postiženo virózou či zánětem průdušek, či zánětem středouší nepodávat mléčné výrobky, řidších hlenů se tělo zbavuje lépe aq usnadňuje uzravení. Děti jsou v tomto věku ve fázi intenzivního růstua vápník nezbytně potřebují, nastal by vám problém s jeho doplňováním.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Nesnášenlivost laktózy?

Název: Prosím o radu

- od: Káča     datum: 2007-04-16
Jsem sama s malou dcerou (4) a synem (21), který je celiak. Syn pracuje, má minimální mzdu a já jsem vedena na úřadu práce (po mateřské) a pobírám soc.dávky. Není toho moc, opravdu jen na přežití a ta synova dieta je tak drahá...Prosím, nevíte někdo, jestli máme nárok na nějaký příspěvek na synovu dietu (i když je zaměstnaný)?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Prosím o radu

Název: Re: Prosím o radu

- od: Monča     datum: 2007-04-16
Kamarádka je také celiatik a zažádala si o částečný invalidní důchod a prý na něj má nárok,tak si zažádejte.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Prosím o radu

Název: Re: Prosím o radu

- od: Lenka     datum: 2007-04-16
V tomto případě to bude už poněkud složitější, protože syn již není z pohledu státu Vámi vyživovanou osobou (vydělává ), tutíž je již víceméně samostatný a vše si musí již vyřídit sám. Vy se můžete žádat pouze sociální dávky na Vás a dceru. Pro syna zůstává možnost požádat o příspěvek při péči, v případě prvního stupně je to 3000,- měs, ale děti jsou posuzovány jinak než dospělí, tak nejsem schopna posoudit Vaše šance, ale zkusit to můžete. Další variantou je částečný invalidní důchod, zde je třeba zvážit, jestli by vůbec vznikl nárok a dále, jestli by vám (synovi) nepřinesl další těžkosti v budoucnu, poslední možnost vidím v některých sociálních dávkách, dokterých by se po navýšení syn mohl vejít. Na to je třeba požádat o zdravotní posouzení, na jehož základě, je možné spočítat nárok na některé dávky. Zde ale záleží na výsldku posouzení a na přesném výpočtu dle výdělku. Měli by Vám na soc. odboru, kde si žádáte o dávky poradit.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Prosím o radu

Název: vaříme bez lepku a mléka

- od: bea     datum: 2007-04-12
Ahoj, objevila jsem kuchařku Vaříme bez lepku a bez mléka, autor Táňa Bálintová, vydavatel Ivo Železný, edice praktické recepty, rok 2004. Je v ní 161 receptů bez mléka, lepku, něco i bez vajec, obsahuje kompletní jídelníček - snídaně, pomazánky, polévky, hlavní jídla, omáčky, bezmasá jídla,těstoviny, sladká jídla, koláče, sladkosti, pečení chleba, pudingy, speciality. Vypadá docela užitečně. Nevím, zda se dá ještě koupit, mě ji půjčila známá. email na autorku grcfcz@post.cz
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : vaříme bez lepku a mléka

Název: Re: vaříme bez lepku a mléka

- od: Lenka     datum: 2007-04-13
Ahoj, ta kuchařka je opravdu dobrá, pak je výborný ještě titul od polských autorek s názvem bezmléčná a bezlepková dieta. Ta kniha co uvádíš na mé potřeby má vněkterých receptech obsažen i tvrdý sýr,což mi není zcela jasné. Opravuji mail na autorku této publikace: gfcfcz@post.cz. Kniha se dá koupit ve větších knihkupectvích. Pokud bys ji u vás nesehnala, můžu ti ji koupit.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: vaříme bez lepku a mléka

Název: Nové recepty

- od: Webmaster     datum: 2007-04-11
Dobrý den, vložil jsem nové recepty na (Ne) čokoládové muffiny, Piškotový dort s ovocem a šlehačkou, Vděčný mls pro děti od Wallusky, Andy a Margotky. Moc jim děkujeme a těšíme se na nové i od ostatních. S pozdravem P.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Nové recepty

Název: nejasná alergie

- od: Irena     datum: 2007-04-10
Děkuji všem za rady,dnes jsem dostala výsledky vyšetření.Maruška má silnou alergii na mléčnou bílkovinu.Musíme změnit celý jídelníček.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : nejasná alergie

Název: pp a rodičák na jedno dítě

- od: HELENA     datum: 2007-04-10
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat,mám 5.letého syna celiaka,Byl mu přiznán příspěvek na péči -3.stupen postižení -9000,.kč. V lednu jsem žádala o polovinu rodičáku,na kterou bych měla mít nárok do 7 let syna a dnes mi přišlo rozhodnutí,že se žádost zamítá. Mám nárok na rodičák? Děkuji a přeji hezký den. helena
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : pp a rodičák na jedno dítě

Název: Re: pp a rodičák na jedno dítě

- od: Lenka     datum: 2007-04-10
Musíte mít jinej posudek z LSPP - na PP a na dávky SSP - což je i rodičák musíte mít jinek posudek. Přečtete si zde na stránkách články s tomuto tématu. POkud Vám ho zamítli, tak určitě napsali zdůvodnění. Pokud máte posudek na II. a vyšší stupeň, tak by Vám ho měli přiznat. Pokud s tím nesouhlasíte, musíte podat odvolání, které jde na magistrát k opětovnému posouzení. POkud nesouhlasíte se zdravotním posudkem, rovněž podat odvolání, jde na magistrát a odtud na ministerrstvo k novému posouzení. Závěrem - musíte mít posudek na dítě dlouhodobě postižené nebo dlouhodobě těžce postižené, pak máte nárok. Musíte mít posudky 2 - zvlášt na PP a zvlášt na SPP (rodičák). POkud toto nemáte, tak opravdu nemáte nárok, ale prozkoumejte nebo mi napište zdovodnění zamítnutí a já vám řeknu jak dál.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: pp a rodičák na jedno dítě

Název: Re: Re: pp a rodičák na jedno dítě

- od: HELENA     datum: 2007-04-10
DOBRÝ VEČER LENKO, VŮBEC SI NEVÍM RADY. PP MI BYL PŘIZNÁN V LEDNU 07,BYLA JSEM SE SYNEM NA POSUDKOVÉ.ZAŘADILI HO DO 3.STUPNĚ POSTIŽENÍ.V PAPÍRECH MÁM NAPSÁNO,ŽE JDE O DLOUHODOBĚ TĚŽCE ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÉ DÍTĚ VYŽADUJÍCÍ MIMOŘÁDNOU PÉČI. V LEDNU JSEM SI JEŠTĚ ZAŽÁDALA ÚŘADU MĚSTSKÉ ČÁSTI O RODIČÁK A MUSELA JSEM K DĚTSKÉ DOKTORCE,KTERÁ POSÍLALA ZNOVU NA POSUDKOVOU SYNOVY PAPÍRY O JEHO ZDRAVOTNÍM STAVU,DOKLÁDALA JSEM KAŽDÝ MĚSÍC PAPÍR ZE ŠKOLKY,ŽE SYN NAVŠTĚVUJE ŠKOLKU JEN 4 HODINY DENNĚ. A DNES MI PŘIŠLO ROZHODNUTÍ,ŽE MOJE ŽÁDOST BYLA ZAMÍTNUTA. ODŮVODNĚNÍ-SYN NEMÁ DOLOŽEN DLOUHODOBĚ NEPŘÍZNIVÝ ZDRAVOTNÍ STAV-STUPEN ZP NEBO TZP. URČITĚ BYCH SE ODVOLALA,ALE NEJDŘÍV BYCH CHTĚLA ZJISTIT,JESTLI OPRAVDU NA RP MÁM NÁROK NEBO NE. MOC DĚKUJI ZA ODPOVĚD A PŘEJU HEZKÝ VEČER. HELENA
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: pp a rodičák na jedno dítě

Název: Re: Re: Re: pp a rodičák na jedno dítě

- od: Monča     datum: 2007-04-11
Určitě se odvolej,já dostala rodičák na dceru až na odvolání.K týhle komisy musíš mít nemoc rozepsanou do posledního puntíku,aby to mohly spočítat na body.Podle toho co slyším,si myslím,že to nikomu na poprvé nedávají,aby toho nevyplácely tolik.Vezmi si kolik lidí sklapne paty a už se neodvolá,tak nic nedostane málo kdo vydrží až do konce.Tak vydrž a bojuj,jestliže už jsi byla jednou podle novýho posouzená musí tě posoudit úplně stejně.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: pp a rodičák na jedno dítě

Název: Re: Re: Re: pp a rodičák na jedno dítě

- od: Lenka     datum: 2007-04-11
Pokud bereš PP, tak máš nárok na 1/2 rodičáku. Pokud jste znovu posílali na posudkovou žádost o posouzení, tak at ti na sociálce předloží, výsledek posouzení. POdle toho co píšeš, tak jim ještě nedorazil zpět. Rodičák jsou povinni ti vyplatit 3 měsíce zpět. Takže navrhuju podej odvolání proti rozhodnutí a zdůvodni to, že jsi žádala o posouzení zdravotního stavu tehdy a tehdy. (Sociálka je povinna tě informovat o výsledku posouzení, já si nechávám dělat kopii posudku) Do dnešního dne jsi z jejich strany nebyla informována o výsledku posouzení syna.Nic mě ted nenapadá, ale kulantně napiš, že nemůžeš za to , že posudek dosun nebyl vyřízen, tudíž se odvoláváš proti nepřiznání dávky. 1. získáš čas, třeba zatím dorazí posudek 2. pokud ti přijde pouze 1. stupeň tak se můžeš zase odvolat na nesouhlas s posudkem a běží ti další lhůta,která se do těch 3 měsíců nepočítá 3. vinna v tomto případě není na tvé straně, tudíž proč bys měla přijít o 1/2 rodičáku, na který máš nárok, jenom proto, že posudková zrovna nestíhá. Akorát mi není jasný, dosud ti ho vypláceli - rodičák, na základě toho starýho posudku? Nebo sis požádala za leden? Proč ti to zamítli až v dubnu? Ale určitě se odvolej.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: pp a rodičák na jedno dítě

Název: Re: Re: Re: Re: pp a rodičák na jedno dítě

- od: HELENA     datum: 2007-04-11
AHOJKY, MOC DĚKUJI ZA RADY,SEBERU VŠECHNY PAPÍRY,SEPÍŠU ODVOLÁNÍ A JDU NA ÚŘAD.BUDU JE OTRAVOVAT TAK DLOUHO,DOKUD MI TO NEDAJ. O RODIČÁK JSEM ŽÁDALA V LEDNU 07 A VYJÁDŘENÍ MI PŘIŠLO AŽ V DUBNU. LONI JSEM POBÍRALA JENOM POB,PROTOŽE NEBYLO MOŽNÉ DOSTÁVAT POB A RP SOUČASNĚ . DÁM VĚDĚT,JAK JSEM USPĚLA. JENOM SE JEŠTĚ ZEPTÁM,JAKÉ MAJÍ TERMÍNY NA VYŘÍZENÍ JAK VYŘÍZENÍ ŽÁDOSTI,TAK POTOM PO ODVOLÁNÍ. JEŠTĚ JEDNOU MOC DĚKUJI A PŘEJI HEZKÝ DEN. HELENA
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: pp a rodičák na jedno dítě

Název: Re: Re: Re: Re: Re: pp a rodičák na jedno dítě

- od: Lenka     datum: 2007-04-12
Tvoje odvolací lhůta je 15 dní, jejich Termín na vyřízení odvolání je 30 dní, do té doby ti dají něco písemně vědět, mě např. sdělili, že mé odvolání postoupili na ministerstvo zdravotnictví. Ale mě přijde dost divný, že jsi žádala v lednu a vyjádřili je až v dubnu. POkud jsi žádala (o RP) za leden, tak by ti měli odpovědět nejpozděj do konce února.POkud se ptáš, jaký jsou termíny na vyřízení u posudkové komise, tak ta by měla rozhodnout do 60 dní, ale v této oblasti jsou termíny opravdu velmi různorodé(1-5 měsíců). Přesto ovšem nevidím důvod, proč bys o ty peníze měla přijít kvůli nedodržováním lhůt nějakýho jinýho úřadu. Pokud to odvolání půjde dále, tak se ti ta doba do vyřízení nezapočítává do té doby nároku na daný příspěvek -§ aspoň tak mi to napsali z magistrátu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: pp a rodičák na jedno dítě

 

  Počet všech příspěvků : 4840

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava