Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4846

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: léčba elergie

- od: Ivana     datum: 2007-05-14
Hezký podvečer, jen píši náš příběh,byli jsme s manželem silní alergici na pyly a prachy,poté,co jsme si nechali udělat analýzu stopových prvků z vlasů,musím zaklepat ale po roce a půl jsme "přečkali" úspěšně jaro.Je to fantastická metoda ,jelikož ve vlasech se zjistí 50násobně vyšší koncentrace prvků než v krvi.Dále nám tato metoda pomohla otěhotnět a od té doby se zabývám touto analýzou.Stříhala jsem i holčičiku 3-letou která měla alergii na kravské mléko,pan doktor ji nasadil dietku přímo ušitou na míru a po určité době mohla všechno papat.Opravdu bych to doporučila každému,kdo má sebemenší problém.Můj kontakt pro zájemce je:Ivana.Klingerová tel:724301968
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : léčba elergie

Název: Re: léčba elergie

- od: Michaela Pažoutová     datum: 2008-03-14
Vážená paní, zaujal mne Váš příspěvek k léčbě alergie.Můj manžel trpí cca od 16 let potravinovou alergii.Velice těžko stopujeme potraviny, které mu tyto potíže vyvolávají,protože jednou tu či onu potravinu může pozřít a žádná reakce nenastane,ale napříště oteče a pak nezbývá než použít prášek na alergii,který ne vždy zabere.Můžete nám doporučit nějaký kontakt? Děkuji a přeji hezký den Míša
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: léčba elergie

Název: Nový recept a další článek

- od: Webmaster     datum: 2007-05-10
Dobrý den, dnes jsem vložil recept Wallusky na Domácí karobovou čokoládu. Dále jsem vložil dalšé díl článků o Makrobiotice od Lenky. Lence i Wallusce moc děkujeme. P.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Nový recept a další článek

Název: Články o makrobiotice od Lenky

- od: Petr     datum: 2007-05-12
Dobrý den, již jsem vložil všechny články o Makrobiotice od Lenky, ty poslední jsou Minerály - zdroje a účinky na organismus, Vitamíny přehled a zdroje v potravě, Makrobiotika III. makrobiotická kuchyně. Lence moc děkujeme a těšíme se na slíbené makrobiotické recepty :-). P.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Články o makrobiotice od Lenky

Název: Zkřížené alergie

- od: Marcela     datum: 2007-05-10
Syn má potravinovou alergii, které se projevjí atopickým ekzém už od narození, je mu 4,5 roku. Krevní testy mu brali hodněkrát, kromě mléka mu pozitivně vyšly jen hraniční na soju, čočku a celer. Teď na jaře jak všechno kvetlo se mu ekzém hodně zhoršil a zjistili jsme, že po hrušce se celý osypal, takže jsme usoudili, že se zřejmě zkřížila bříza a hruška, protože jinak hrušky jí a nic. Myslím, že pátrat a studovat zkřížené alergeny je dobrá cesta. Nicméně máte někdo podobnou zkušenost? My pátráme už pátým rokem a myslím, že jsme konečně našly směr pátrání.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Zkřížené alergie

Název: Re: Zkřížené alergie

- od: Naďa     datum: 2007-06-02
Pylové alergie se velmi často s alergie mi na ovoce, bříza třeba např. s kiwi, ale více podrobností ti určitě zdělí alergolog. Bříza je jehnědovitá takže jsou pravděpodobné veškeré alegi na jehnědovité rostliny. Alergie se s věkem zhoršuje pokud není léčena (vakcíny...) a postupně se každým rokem může objevit alergie na další a další ovoce. Kamarádka má pylovou alergii na břízu a nemůže kiwi, třešně, jablka, broskve. Je to velmi složitý, zkuste se obrátit na nějakého dobrého dětského homeopata, tato léčba nazatěžuje organismus, mám dobré zkušenosti. Dobrá je MuDr. Miriam Kabelková, kontakt nemám, ale možná Vám ho poskytnou ve firmě Boiron, ta s ní spolupracuje, tel. 224835090. Hodně zdaru.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Zkřížené alergie

Název: V čem perete?

- od: Lenka     datum: 2007-05-08
Dobrý den, našla jsem pro sebe a své děti prací prostředky od firmy Eurona (jedná se o bezfosfátové přípravky bez plnidel a různých dráždidel apod.) Nabízejí speciálně prostředek pro děti a osoby s citlivou pokožkou. A i jiné čistící prostředky, které jsou daleko vhodnější a ekologické.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : V čem perete?

Název: Re: V čem perete?

- od: Denisa     datum: 2007-05-08
Prací prášek od nich nepoužívám,ale čistící prostředky moho doporučit.Nejenže čistí,ale nesmrdí a neobsahují nic škodlivého...
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: V čem perete?

Název: Re: V čem perete?

- od: scheri     datum: 2007-06-23
Bezplatné zaslání katalogu 211 výrobků, nebo zajištění zákaznické registrace, která k ničemu nezavazuje, ale získáváte 20% slevu oproti konečným katalogovým cenám objednete na scheri@seznam.cz
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: V čem perete?

Název: Jedeni maku v tehotenstvi

- od: Marketa     datum: 2007-05-04
Jsem skoro v 28 tydnu tehotenstvi a asi tak od 23 tydne jsem zjistila, ze mam cim dal tim vetsi chut na mak. Snim tak pul az cely kelimek od jogurtu skoro kady den. Proste ho musim mit!!! Muze mi nekdo rict, zda-li tady neni nejake nebezpeci pro miminko. Vim, ze mak obsahuje radu vitaminu a mineralu, ale na druhou stranu taky z nezraleho maku a makovic se vyrabi opium. Prosim o Vasi radu. Dekuji.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Jedeni maku v tehotenstvi

Název: Re: Jedeni maku v tehotenstvi

- od: bea     datum: 2007-05-05
Těžko říct, ale mák je stejně jako většina semen a ořechů poměrně silný alergen. Já bych to asi nepřeháněla
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Jedeni maku v tehotenstvi

Název: Re: Jedeni maku v tehotenstvi

- od: Marcela     datum: 2007-05-10
Dle mého názoru v těhotenství se nemá nic přehánět, hlavně kvůli tomu, že se může narodit alergické dítě. Mák patří mezi potraviny alergické. A v tak velkém množství v jakém ho konzumujete by se dalo polemizovat i o tom opiu. Pokud vám záleží na zdraví miminka bych ho určitě přestala konzumovat.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Jedeni maku v tehotenstvi

Název: Re: Jedeni maku v tehotenstvi

- od: Monča     datum: 2007-05-12
Mák což není všeobecně tolik známo obsahuje hodně vápníku a železa,tělo na nedostatky reaguje přehnanou chutí ,tak se zkus nechat vyšetřit na vápník a železo jestli ho nemáš málo.Mě osobně se v těhotenství ztratilo železo a doktoři nepřišly na to proč byla jsem pokaždé málem na výměně krve.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Jedeni maku v tehotenstvi

Název: Příspěvek na péči a rodičák

- od: Lenka     datum: 2007-05-03
Ahoj všem. Tak mám teď trochu zamotanou hlavu...dceři schválili PP I. stupeň(kupodivu, paní ze sociálky mi říkala, že spoustě dětí ho nedali), ale mě běží až do září rodičovský příspěvek. Musím to tedy někde oznamovat? Díky moc Lenka
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Příspěvek na péči a rodičák

Název: Re: Příspěvek na péči a rodičák

- od: Lenka     datum: 2007-05-03
Nevím, jak kde, ale u nás to návzájem ví. Ale určitě bych to na odd. dávek SSP oznámila. POkud tedy berete PP, máte nárok jen na 1/2 RP. POkud Vám končí rodičovský příspěvek do 4 let věku a chcete nadále zůstat doma, nebo dávat dítě jen na dopol. školku,požádejte si o zdravotní posudek tam, kde dávají rodičovský příspěvek. POkud budete posouzeni na II. a vyšší stupeň budete mít nárok na rodičovský příspěvek do 7 let. věku.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Příspěvek na péči a rodičák

Název: Potravinová alergie na pelyněk

- od: Attes     datum: 2007-05-02
Pyl pelyňku patří mezi nejdůležitější alergeny letní pylové sezóny, ale pylová alergie není jediným problémem s touto rostlinou. Nemám v úmyslu zabývat se zkříženými alergiemi mezi pylem pelyňku a potravinami. Tyto syndromy jsou popsány. Samotný pelyněk je zdrojem alergenů pylových a zároveň potravinových. O tom se píše málo a nepříliš jasně. V potravinářství je používán jako koření. Jeho alergeny vnikají do těla nejen vdechováním pylu, ale také konzumací potravin, které obsahují ocet ochucený estragonovou silicí. Pelyněk může být v každé potravině obsahující koření nebo výtažek z koření. Výrobci nejsou povinni udávat složení kořenící směsi. Také nápoje s hořkou chutí mohou obsahovat pelyněk. Rostlina je konzervována sušením, kterému alergeny odolávají. Inhalace sušeného estragonu u mne vyvolá příznaky senné rýmy. Zatím nevím, jestli alergeny pelyňku odolávají vaření a trávení. Mohou vyvolat zánět střevní sliznice nebo jenom pronikat z trávicího ústrojí do krevního oběhu a způsobit potíže jinde. Alergici nemusí vždy poznat, že jim pelyněk škodí i mimo pylovou sezónu. Potíže mohou být mírné, nejasné a někdy skryté jejich smyslům. Mám více zdravotních potíží, které jsou možná komplikacemi potravinové alergie. Proto jsem pelyněk důsledně vyloučil. Musel jsem vyškrtat mnoho potravin včetně těch, které mají uvedeno neúplné složení. Pokud se moje zdravotní potíže zlepší, napíšu o tom více. Předem díky všem, kteří se k tomuto tématu připojí, třeba jen drobným poznatkem.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Potravinová alergie na pelyněk

Název: Re: Potravinová alergie na pelyněk

- od: Attes     datum: 2008-05-13
Minulý rok jsem prožil léto bez rýmy, jen jsem si občas kýchnul. Vyloučení pelyňku z potravy snížilo citlivost na jeho pyly. Moje alergie na pelyněk se kříží s pampeliškou. Loni na jaře jsem měl pylovou rýmu. Letos si nemohu stěžovat. Přitom pampelišky všude kvetou.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Potravinová alergie na pelyněk

Název: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

- od: Kohout     datum: 2009-04-18
Dodržoval jsem protialergickou dietu a potíže stále přetrvávaly. Později mi našli vysoké IgE na pelyněk. Důsledně jsem vyloučil z potravy estragon a zbavil se chronického zánětu nosohltanu. Estragon je tradiční koření k tučnému masu a proto pozor na uzeniny a masové konzervy.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

Název: Re: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

- od: Věra     datum: 2009-04-18
Protialergická dieta, kde je povoleno konzumovat uzeniny a masové konzervy není dobrá protialergická dieta :-)) *V*
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

Název: Re: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

- od: Attes     datum: 2009-04-28
Uzeniny nejsou vhodné do zdravé stravy. Alergici by je měli alespoň omezovat a vybírat si ty kvalitnější. Uzeniny však mohou obsahovat alergen a spotřebitel je z toho bezradný. Vakuově balené uzeniny mají nalepený štítek kde je uvedeno slovo koření. Ani uzenáři nevědí co tam vlastně je. Dávají do výrobků kořenící směsi a namáčejí maso do konzervačních roztoků kde mohou být směsi kořenících výtažků. Podobně jsou na tom pekaři. Vím, že do těsta přidávají přípravky zlepšující zpracovatelnost a přitom nevědí z čeho se skládají (poznámka-pelyněk tam určitě není). Složení přípravků je tajemstvím výrobce. Proto ani u těch uzenin nezjistíme, jestli obsahují ruský či francouzský pelyněk estragonový, pelyněk brotan nebo jiný kuchyňský druh. Pelyněk může být v sýru, v bylinkovém máslu, v pomazánkách, v nealkoholickém nápoji Tonic, obsahují ho marinády, hořké likéry a vína. Dříve byl přidáván do piva. Takže ani dnes nemusí být chmel tím hlavním co pivu dává chuť. Důležitým ochucovadlem octa je estragonová silice. Jistě si každý domyslí množství potravin, ve kterých je pelyněk skrytý pod složkou ocet. V kuchyni je pelyněk používán po celém světě už od starověku. Proto ho může obsahovat jakýkoliv polotovar a hotové mražené jídlo. Potraviny mohou obsahovat pelyněk vždy, když je ve složení uvedeno: koření, výtažky koření, extrakt koření, kořenící přísada, kořenící směs a podobně.Pelyněk je medonosná rostlina. Po vyloučení pelyňku z potravy se nemusí dostavit úleva. Způsobují to zkřížené reakce. Z koření se může křížit: koriandr, fenykl, pepř, hořčice, anýz ,kmín, paprika, tymián, libeček, oregano, saturejka, majoránka, bazalka, kopr. Kořenová zelenina celer, petržel, mrkev. Pelyněk se dále může křížit na heřmánek a ambrózii. Jsou známy alergie celer-pelyněk-bříza, celer-mrkev-pelyněk-bříza-koření, celer-mrkev-pelyněk-koření. Našel jsem zmínky o křížení na cibuli, česnek, ovoce, ořechy a dokonce na slunečnicový olej. Zkřížené alergie nelze podceňovat. Často dochází nejprve ke vznikum pylové alergie a teprve po letech se začne objevovat zkřížená potravinová alergie.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

 

  Počet všech příspěvků : 4846

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava