Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4837

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: V čem perete?

- od: Denisa     datum: 2007-05-08
Prací prášek od nich nepoužívám,ale čistící prostředky moho doporučit.Nejenže čistí,ale nesmrdí a neobsahují nic škodlivého...
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: V čem perete?

Název: Re: V čem perete?

- od: scheri     datum: 2007-06-23
Bezplatné zaslání katalogu 211 výrobků, nebo zajištění zákaznické registrace, která k ničemu nezavazuje, ale získáváte 20% slevu oproti konečným katalogovým cenám objednete na scheri@seznam.cz
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: V čem perete?

Název: Jedeni maku v tehotenstvi

- od: Marketa     datum: 2007-05-04
Jsem skoro v 28 tydnu tehotenstvi a asi tak od 23 tydne jsem zjistila, ze mam cim dal tim vetsi chut na mak. Snim tak pul az cely kelimek od jogurtu skoro kady den. Proste ho musim mit!!! Muze mi nekdo rict, zda-li tady neni nejake nebezpeci pro miminko. Vim, ze mak obsahuje radu vitaminu a mineralu, ale na druhou stranu taky z nezraleho maku a makovic se vyrabi opium. Prosim o Vasi radu. Dekuji.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Jedeni maku v tehotenstvi

Název: Re: Jedeni maku v tehotenstvi

- od: bea     datum: 2007-05-05
Těžko říct, ale mák je stejně jako většina semen a ořechů poměrně silný alergen. Já bych to asi nepřeháněla
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Jedeni maku v tehotenstvi

Název: Re: Jedeni maku v tehotenstvi

- od: Marcela     datum: 2007-05-10
Dle mého názoru v těhotenství se nemá nic přehánět, hlavně kvůli tomu, že se může narodit alergické dítě. Mák patří mezi potraviny alergické. A v tak velkém množství v jakém ho konzumujete by se dalo polemizovat i o tom opiu. Pokud vám záleží na zdraví miminka bych ho určitě přestala konzumovat.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Jedeni maku v tehotenstvi

Název: Re: Jedeni maku v tehotenstvi

- od: Monča     datum: 2007-05-12
Mák což není všeobecně tolik známo obsahuje hodně vápníku a železa,tělo na nedostatky reaguje přehnanou chutí ,tak se zkus nechat vyšetřit na vápník a železo jestli ho nemáš málo.Mě osobně se v těhotenství ztratilo železo a doktoři nepřišly na to proč byla jsem pokaždé málem na výměně krve.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Jedeni maku v tehotenstvi

Název: Příspěvek na péči a rodičák

- od: Lenka     datum: 2007-05-03
Ahoj všem. Tak mám teď trochu zamotanou hlavu...dceři schválili PP I. stupeň(kupodivu, paní ze sociálky mi říkala, že spoustě dětí ho nedali), ale mě běží až do září rodičovský příspěvek. Musím to tedy někde oznamovat? Díky moc Lenka
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Příspěvek na péči a rodičák

Název: Re: Příspěvek na péči a rodičák

- od: Lenka     datum: 2007-05-03
Nevím, jak kde, ale u nás to návzájem ví. Ale určitě bych to na odd. dávek SSP oznámila. POkud tedy berete PP, máte nárok jen na 1/2 RP. POkud Vám končí rodičovský příspěvek do 4 let věku a chcete nadále zůstat doma, nebo dávat dítě jen na dopol. školku,požádejte si o zdravotní posudek tam, kde dávají rodičovský příspěvek. POkud budete posouzeni na II. a vyšší stupeň budete mít nárok na rodičovský příspěvek do 7 let. věku.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Příspěvek na péči a rodičák

Název: Potravinová alergie na pelyněk

- od: Attes     datum: 2007-05-02
Pyl pelyňku patří mezi nejdůležitější alergeny letní pylové sezóny, ale pylová alergie není jediným problémem s touto rostlinou. Nemám v úmyslu zabývat se zkříženými alergiemi mezi pylem pelyňku a potravinami. Tyto syndromy jsou popsány. Samotný pelyněk je zdrojem alergenů pylových a zároveň potravinových. O tom se píše málo a nepříliš jasně. V potravinářství je používán jako koření. Jeho alergeny vnikají do těla nejen vdechováním pylu, ale také konzumací potravin, které obsahují ocet ochucený estragonovou silicí. Pelyněk může být v každé potravině obsahující koření nebo výtažek z koření. Výrobci nejsou povinni udávat složení kořenící směsi. Také nápoje s hořkou chutí mohou obsahovat pelyněk. Rostlina je konzervována sušením, kterému alergeny odolávají. Inhalace sušeného estragonu u mne vyvolá příznaky senné rýmy. Zatím nevím, jestli alergeny pelyňku odolávají vaření a trávení. Mohou vyvolat zánět střevní sliznice nebo jenom pronikat z trávicího ústrojí do krevního oběhu a způsobit potíže jinde. Alergici nemusí vždy poznat, že jim pelyněk škodí i mimo pylovou sezónu. Potíže mohou být mírné, nejasné a někdy skryté jejich smyslům. Mám více zdravotních potíží, které jsou možná komplikacemi potravinové alergie. Proto jsem pelyněk důsledně vyloučil. Musel jsem vyškrtat mnoho potravin včetně těch, které mají uvedeno neúplné složení. Pokud se moje zdravotní potíže zlepší, napíšu o tom více. Předem díky všem, kteří se k tomuto tématu připojí, třeba jen drobným poznatkem.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Potravinová alergie na pelyněk

Název: Re: Potravinová alergie na pelyněk

- od: Attes     datum: 2008-05-13
Minulý rok jsem prožil léto bez rýmy, jen jsem si občas kýchnul. Vyloučení pelyňku z potravy snížilo citlivost na jeho pyly. Moje alergie na pelyněk se kříží s pampeliškou. Loni na jaře jsem měl pylovou rýmu. Letos si nemohu stěžovat. Přitom pampelišky všude kvetou.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Potravinová alergie na pelyněk

Název: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

- od: Kohout     datum: 2009-04-18
Dodržoval jsem protialergickou dietu a potíže stále přetrvávaly. Později mi našli vysoké IgE na pelyněk. Důsledně jsem vyloučil z potravy estragon a zbavil se chronického zánětu nosohltanu. Estragon je tradiční koření k tučnému masu a proto pozor na uzeniny a masové konzervy.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

Název: Re: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

- od: Věra     datum: 2009-04-18
Protialergická dieta, kde je povoleno konzumovat uzeniny a masové konzervy není dobrá protialergická dieta :-)) *V*
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

Název: Re: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

- od: Attes     datum: 2009-04-28
Uzeniny nejsou vhodné do zdravé stravy. Alergici by je měli alespoň omezovat a vybírat si ty kvalitnější. Uzeniny však mohou obsahovat alergen a spotřebitel je z toho bezradný. Vakuově balené uzeniny mají nalepený štítek kde je uvedeno slovo koření. Ani uzenáři nevědí co tam vlastně je. Dávají do výrobků kořenící směsi a namáčejí maso do konzervačních roztoků kde mohou být směsi kořenících výtažků. Podobně jsou na tom pekaři. Vím, že do těsta přidávají přípravky zlepšující zpracovatelnost a přitom nevědí z čeho se skládají (poznámka-pelyněk tam určitě není). Složení přípravků je tajemstvím výrobce. Proto ani u těch uzenin nezjistíme, jestli obsahují ruský či francouzský pelyněk estragonový, pelyněk brotan nebo jiný kuchyňský druh. Pelyněk může být v sýru, v bylinkovém máslu, v pomazánkách, v nealkoholickém nápoji Tonic, obsahují ho marinády, hořké likéry a vína. Dříve byl přidáván do piva. Takže ani dnes nemusí být chmel tím hlavním co pivu dává chuť. Důležitým ochucovadlem octa je estragonová silice. Jistě si každý domyslí množství potravin, ve kterých je pelyněk skrytý pod složkou ocet. V kuchyni je pelyněk používán po celém světě už od starověku. Proto ho může obsahovat jakýkoliv polotovar a hotové mražené jídlo. Potraviny mohou obsahovat pelyněk vždy, když je ve složení uvedeno: koření, výtažky koření, extrakt koření, kořenící přísada, kořenící směs a podobně.Pelyněk je medonosná rostlina. Po vyloučení pelyňku z potravy se nemusí dostavit úleva. Způsobují to zkřížené reakce. Z koření se může křížit: koriandr, fenykl, pepř, hořčice, anýz ,kmín, paprika, tymián, libeček, oregano, saturejka, majoránka, bazalka, kopr. Kořenová zelenina celer, petržel, mrkev. Pelyněk se dále může křížit na heřmánek a ambrózii. Jsou známy alergie celer-pelyněk-bříza, celer-mrkev-pelyněk-bříza-koření, celer-mrkev-pelyněk-koření. Našel jsem zmínky o křížení na cibuli, česnek, ovoce, ořechy a dokonce na slunečnicový olej. Zkřížené alergie nelze podceňovat. Často dochází nejprve ke vznikum pylové alergie a teprve po letech se začne objevovat zkřížená potravinová alergie.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

Název: Re: Re: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

- od: Kohout     datum: 2009-05-07
Hodně uzenin má mírně pikantní chuť. Mohou obsahovat trochu pepře a papriky nebo pelyněk estragonový se zvláštní kořeněnou vůní a pálivě kyselou chutí. Francouzský druh estragonu má vůni připomínající fenykl, anýz a lékořici. Ovšem podle chuti a vůně nelze alergizující uzeniny eliminovat, protože v uzeninách bývá více přísad. Konzumuji kuřecí šunku a dušenou vepřovou šunku, ale jenom balené výrobky opatřené štítkem. Některé neobsahují koření vůbec. Ve složení bývá uvedena ochucovací látka E621. Je to glutaman sodný, nikoliv kořenící extrakt. Omezování není nic příjemného, málokdo si bude uzeniny vyrábět sám a tak nám zbývá, kromě několika šunkových výrobků, upéci si domácí sekanou. Pozor na sušenky a pečivo, hlavně sladké. Tyto potraviny mohou obsahovat koření, které se na pelyněk kříží. Stejně tak uzeniny mohou obsahovat koření křížené na pelyněk. Proto doporučuji udělat další alergologické testy.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

Název: Re: Re: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

- od: bakik     datum: 2009-05-26
Do této diskuse moc nepatřím, ale zaujalo mě neúplné složení potravin. Údaj kořenící směs je neurčitý. To pochopí hned každý, ale ne vždy je to jasné. Nesprávně bývá chápán údaj koření a k tomu je v závorce uvedeno 3-5 druhů koření. Jsou to pouze nejdůležitější kořenící složky. Potravina přitom obsahuje 10 i více druhů koření. Stejná záludnost se vyskytuje u mléčných výrobků. Ovocná složka je v závorce doplněna údaji o druhu ovoce a přídavku cukru. Není tam uvedeno ochucovadlo a barvivo, na které jsem alergický. Nápravu údajů o přesném složení zatím nelze očekávat. Proto musíme ty nejasné potraviny vylučovat a nespoléhat se, že to tam asi nebude. Chtěl jsem jenom upozornit na obecné pojmy a údaje v závorkách ve skladbě potravin. Můžeme se snadno alergizovat a nevíme čím to bylo.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

Název: Re: Re: Re: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

- od: Attes     datum: 2009-05-09
Zeleninu a koření nemám otestováno úplně. Například pravděpodobnost křížení anýzu a pelyňku je vysoká. Anýz je pekařské a cukrářské koření. Nízkou pravděpodobnost má meloun, brambory, rajčata, hrášek, naše ovoce, kiwi a ořechy. Podezřelých potravin je opravdu dost a to zejména při křížené alergii pelyněk-pampeliška. Ani nevím, která z obou rostlin obsahuje primární alergen. Před pylem se nedá schovat, avšak škodlivé potraviny se dají vychytat všechny. Potravinová alergie může způsobit zánět střevní sliznice. Chronický zánět vyvolaný jedním alergenem urychlí rozvoj alergií na další potraviny. Potíže mohou být chronické a nejasné. Po požití potraviny nemusí vzniknout náhlá reakce a jiné přechodné potíže. Potom nelze alergen jednoduše zjistit. Při velkém množství podezřelých potravin mohou vyšetření usnadnit testovací směsi alergenů.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

Název: Potravinová alergie na pelyněk

- od: Petra     datum: 2009-07-24
Pozor alergici, pelyněk je obsažen také ve vermutu a becheru! Po mixovaném nápoji jsem skončila v nemocnici, tak dávejte bacha :-)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Potravinová alergie na pelyněk

Název: Re: Potravinová alergie na pelyněk

- od: Pavel     datum: 2009-08-12
Pane, tak s Vámi bych si chtěl dopisovat. Alergie na pelyněk mě trápí již 18 let. Nejdříve jsem neměl tušení co to je. Poslední 2 roky mně ´úspěšně pomáhá Ostropestřecová směs - velmi to potalčí obtíže, obejdu se téměř bez léků= zázrak.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Potravinová alergie na pelyněk

Název: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

- od: izabela     datum: 2009-08-15
Dobrý večer, roky sa trápim s alergiou, už som vyskúšala všetko možné, niekedy úspešne (napríklad keď som začala brať gél z aloe vera, na chvíľku mi alergia odišla, ale potom sa zase vrátila, potvora), niekedy menej úspešne. O liečbe ostropestrecovou zmesou som ešte nepočula. Chcem sa spýtať, kde sa tá zmes dá dostať a v akej forme ju užívate. Vďaka za odpoveď. Majte sa krásne! Izabela
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

Název: Re: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

- od: Attes     datum: 2009-09-15
Na Internetu je mnoho informací o této čajové směsi. Osobně s tím nemám zkušenost. Směs obsahuje pampelišku a čekanku. Jsou známy křížené alergie na pelyněk.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

 

  Počet všech příspěvků : 4837

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava