Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4837

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: bezlaktozove vyrobky

- od: denny     datum: 2007-09-11
Dobry den,mam dceru,ktera ma tento problem uz od narozeni po operaci,mam vyborne zkusenosti s vyrobky od nemecke firmy minusl,jejich produkty jsou chutove vyborne a myslim ze jsou jedini kteri je vyrabeji a tim jedina moznost jak jinak uspokojit lidi,kteri timto problemem trpi ne vlasni vinou-bohuzel :-/...jsem velice rada,ze i za tuto cenu je mohu dceri doprat! Tady posilam odkaz kde je mozne je zakoupit v CR nebo si je objednat.Eshop.mlekobezlaktozy.cz...preji hodne stesti D.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : bezlaktozove vyrobky

Název: Re: bezlaktozove vyrobky

- od: Andy     datum: 2007-09-11
Výrobky fa MinusL jsou bezlaktozové, bohužel ti comají alergii na bílkovinu kravského mléka tyto výrobky nesmí:-(
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: bezlaktozove vyrobky

Název: Re: bezlaktozove vyrobky

- od: Klára     datum: 2010-04-13
Myslim, že jediní nejsou. V lednu jsem viděla v letáčku Intersparu nabídku bezlaktozových výrobků. V německu jsou tyto výrobky k dostání i od firmy Heinrichtaler.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: bezlaktozove vyrobky

Název: Příspěvek na péči

- od: Ivana     datum: 2007-09-07
Prosím jestli někdo víte,jak je to s novým PNP,napište.Končí nám posudek a na sociálce nám řekli,že už na tento příspěvek nemáme nárok,pokud má dcera potravinovou alergii,a ne pohybové nebo mentální postižení.Napište prosím.Děkuji .Ivana
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Příspěvek na péči

Název: Re: Příspěvek na péči

- od: Lenka     datum: 2007-09-10
zkusit to můžete, výsledek je nejistý. některým dietním dětem je přiznám, jiným ne. Chystá se novela tohoto zákona. Tak si zkuste požádat, vyřízení trvá i půl roku, tak třeba do té doby bude platná ta novela a vyšlo by Vám to. Bez této novelizace zákona to vídím tak na 20% šanci. Určitě si požádejte, zkuste to, to Vím na soviálce zakázat nemohou.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Příspěvek na péči

Název: A co pečivo?

- od: mila     datum: 2007-09-07
Dobrý den, dle lékařky má dcera (4 měsíce) zřejmě alergii na kravské mléko (má cca obden krvavé žilky ve stoličce + častý průjem). Protože plně kojím, začala jsem držet bezmléčnou dietu. Chtěla jsem se zeptat, zda máze někdo zkušenost, zda vůbec/případně jaké mohu pečivo a zda se někdo z vás setkal s obdobnými příznaky u alergie na kravské mléko? Díky moc za pomoc, Míla
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : A co pečivo?

Název: Re: A co pečivo?

- od: Bea     datum: 2007-09-08
alergie na KM se nezjištuje podle stavu stolice, i když to je jeden z příznaků. Tyto problémy však může vyvolat leccos, např. infekce, nezralost střeva,nesnášenlivost laktózy... Chce to vyšetření na protilátky z krve. Navštivte gastroenterologii ve větší nemocnici.Při bezmléčné dietě obvykle můžeš obyčejný chléb a rohlíky.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: A co pečivo?

Název: Re: A co pečivo?

- od: dita     datum: 2007-09-12
Ahoj, dcerka neměla protilátky proti bílkovině kravského mléka cca do 6 měsíců, ale přesně jak popisuješ měla průjmy, jakoby stolice kvasila a zapáchala mlékem, ona k tomu i do cca hod a půl zvracela mléko (to jsem ji kojila), měla věčně náladu pod psa, plakala a nemohla spát. S pečivem je to potíž, ono vůbec je to potíž, protože vadí i stopové prvky mléka což je psáno ve všem že se mohou objevit stopy mléka apod. Pozor na dalamánky ty mají v sobě syrovátku. Střevo je již tak požkozeno alergenem (možná to bude ta mléčná bílkovina), že můžeš najít i nejen nitky krve ve stolici, ale opravdu krev. Určitě to chce vyloučit další možné onemocnění, každopádně nám bylo doporučeno okamžitě ukončit kojení a přejít na mléko Neocate. Verunce prakticky okamžitě ustaly nejen průjmy, také zvracení, ustoupil ekzém, zlepšila se nálada. Dodržovala jsem pro ni a dodržuji pořád, i když ne tak už tak přísnou dietu a až bude moci malá jíst další potraviny (až bude starší cca 7-8 měsíc)já vřele doporučuji pohanku - ona obsahuje velké množství rutinu a skvěle regeneruje např. to střevo - já na ni nedám dopustit.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: A co pečivo?

Název: Pozor úprava v diskusi (zadávání příspěvků)

- od: Webmaster     datum: 2007-09-06
Prosím o pozornost. Při zadávání příspěvků je třeba zadat kontrolní kód. Vím, že jde o opatření, které otravuje, ale počet spammu je neúnosný a tak kontrolní kód snad pomůže, aby nás neotravovali nesmyslné příspěvky, které s problematikou potravinových alergií a intolerancí nemají co dělat. V případě dotazů, problémů nebo připomínek mne určitě kontaktujte. Přeji pěkný den. P.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Pozor úprava v diskusi (zadávání příspěvků)

Název: Diskuse ke článku Bezezbytková dieta od Lenky

- od: Webmaster     datum: 2007-09-06
Diskuse ke článku Bezezbytková dieta.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Diskuse ke článku Bezezbytková dieta od Lenky

Název: Re: Diskuse ke článku Bezezbytková dieta od Lenky

- od: iva     datum: 2007-11-24
prosím o radu, jak dietně vařit při diagnoze ulcerozní kolitida, případně název knihy o této dietě, nemůžu nikde žádnou knihu sehnat.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Diskuse ke článku Bezezbytková dieta od Lenky

Název: Re: Re: Diskuse ke článku Bezezbytková dieta od Lenky

- od: Veronika     datum: 2008-01-19
jak zajistit dostatečný příjem minerálů, vitamínů a celkově vyváženost stravy? Vždyť člověk z toho, co se považuje za "zdravé" téměř nic nesmí... A ještě potřebuje přibrat... Kde najít příklad třeba týdenního jídelníčku? Díky za radu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Diskuse ke článku Bezezbytková dieta od Lenky

Název: Re: Re: Re: Diskuse ke článku Bezezbytková dieta od Lenky

- od: Ludmila     datum: 2008-05-06
Radu pro týdenní jídelníček přímo nemám, ale existují potravinové doplňky, které jsou vhodné i pro osoby trpící jednak touto chorobou, ale i pro celiaky. Více lze najít na stránkách sunkins.cz S pozdravem Ludmila
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Diskuse ke článku Bezezbytková dieta od Lenky

Název: Nové články a recepty

- od: Webmaster     datum: 2007-09-06
Dobrý den, tento týden jsem vložil nové články od Lenky - Bezezbytková dieta, od paní Radany - Příběh Kristýnky. Moc děkujeme. Lenka napsala ještě další články o dietách, pokusím se je přidat co nejdříve. Také jsem vložil recept na Linecké těsto vánoční od Zdeňky D. Také děkujeme. Protože se blíží doba pečení vánočního cukroví, tak máte možnost vložit své recepty pomocí formuláře nebo mi je případně zašlete na email a já je vložím přímo. A pokud máte nějaké připomínky k webu, tak mi je vložte sem nebo mi je pošlete emailem. Díky. Zdraví Vás Váš Webmaster :-)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Nové články a recepty

Název: péče o osobu blízkou a invalidní důchod

- od: Lenka     datum: 2007-09-06
zdravím, mám dceru,na kterou jsem pobírala POB nyní péče o ...Přiklepli mi plný invalidní důchod,poud budu u syna stále vedena jako osoba o něj pečující,budu moct i tak mít péči o osobu blízkou? nevadí to?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : péče o osobu blízkou a invalidní důchod

Název: Re: péče o osobu blízkou a invalidní důchod

- od: Lenka     datum: 2007-09-06
o dceru. Omlouvám se. Syn tady běhá koloem mě,tak jsem se překlepla.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: péče o osobu blízkou a invalidní důchod

Název: alergie na mléčné výrobky

- od: Petra     datum: 2007-09-05
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli se u mě může projevit ve 22 letech alergie na mléčné výrobky?...všude čtu že tím trpí především malé děti...Dlouho jsem měla problémy s trávením ..vždy jsem tak po dvou hodinách co jsem snědla jogurt(denně jsem je snídala) udělalo špatně a měla jsem křeče v břiše...pořád jsem nevěděla od čeho ...Nejhorší ale byl jogurtový kefír...potom jsem myslela že se zblázním a budu muset snad i na pohotovost..bolest asi po hodině ustala, měla jsem silné křeče v břiše a nemohla jsem vůbec stát.Ze začátku jsem vůbec nemyslela, že bych to mohla mít z jídla, ale když už mě to opravdu začlo trápit psala jsem si všechno co za den sním a z toho vyplynulo, ´že to mám většinou po mléčných výrobcích.Někdy mi je špatně víc a někdy míň.Rozhodla jsem se tedy jogurt, mléko a tvaroh vyřadit ze svého jídelníčku a od té doby mi je dobře.Předem děkuju za odpověď.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : alergie na mléčné výrobky

Název: Re: alergie na mléčné výrobky

- od: bea     datum: 2007-09-05
ahoj, alergii můžes získat v každém věku, třeba po nějaké těžší nemoci, stresu, nebo jsi prostě už svoji dávku mléka vyčerpala. Trochu níž v této diskusi jsou příspěvky holek, které se alergizovaly taky po 20. Diagnozu, popř. nějakou léčbu, rady ti poskytnou na alergologii a hlavně na gastorenterologii. Nemá ale cenu chodit do malých nemocnic, na tuto nemoc jsou odborníci pouze ve větších, fakultních nemocnicích. Na a mléčné bílkoviny jsou ve spoustě jiných potravin, v uzeninách, pečivu. Kdyby ti bylo ještě špatně, pátrej tímto směrem. Záleží na individuální toleranci. Sója není vhodná náhražka pro podobnost bílkovin - mohla by ses na ni taky alergizovat.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na mléčné výrobky

Název: Re: alergie na mléčné výrobky

- od: Mája     datum: 2007-12-04
Dobrý den, je mi 19 let a skoro před rokem jsem měla mononukleózu. Musela jsem držet přísnou jaterní dietu celých 6 měsíců, ale po první měsíci držení diety (kdy jsem se konečně mohla vrátit do školy) se mi v puse objevilo hodně aftů. Nikdy jsem na afty ani opary netrpěla a teď jsem měla třeba 14 aftů v puse!!! Nemohla jsem ani jíst, jak to bolelo...Chodila jsem různě po doktorech, nasadili mi antibiotika, herpesin, a pořád nic...nikdo nevěděl co s tím, ani alergologové!Jeden náš známý, kteý se zabývá alternativní medicínou mi předepsal nějaké čínské léky, a afty úplně vymyzely (i akné, které se mi v omezené míře také začelo objevovat, přestože kvůli tomu beru už pár let úspěšně antikoncepci). Ale pokaždé, když sem léky dobrala (byly na 8 dn), afty se znovu objevily, několik "pupínků" na obličeji taky...Pak mi jedna známá řekla, že ona to taky zažila a že mám alergii na mléčné výrobky a že si musím sama zkusit, co mi vadí a co ne...Do té doby jsem už od malička pila každý den minimálněhrneček mléka...Zkusila jsem tedy nerada mléko vysadit a všechny příznaky vymyzely...Zkoušela jsem jíst statní výrobky (bílý jogurt, tvaroh, máslo) a nic z toho mi mé problémy nevrátilo... Tak neví, jestli by se to vrátilo, kdybych ty jogurty třeba snědla v jeden den dva nebo taky ne...Je možné mít alergii pouze na mléko? Nebo je možné, že ostatní mléčné výrboky mohu jíst v omezené míře?Mám se poradit s alergologem v Motole, přestože sám netušil, co mi je?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na mléčné výrobky

Název: vitamíny

- od: marika     datum: 2007-09-04
Prosím Vás poradí mi niekto vitamíny bez chemických prísad, farbív a tiež aby neobsahovali laktózu, nakoľko mám laktózovú intoleranciu, alergiu na hrozno a zatoxikovaný organizmus. Ďakujem Marika
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : vitamíny

 

  Počet všech příspěvků : 4837

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava