Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4833

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: lepek v cukru a dzemech?

- od: Michala     datum: 2008-01-03
Ahoj,chtela jsem se zeptat,zda-li v mouckovem cukru,resp. v tech protihrudkujicich latkach,co se do nej pridavaji,nemuze byt lepek.A dale si nejsem jista,jak je to s dzemem,marmeladou.Dekuji za odpoved,s pozdravem Michala.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : lepek v cukru a dzemech?

Název: Re: lepek v cukru a dzemech?

- od: bea     datum: 2008-01-03
myslím, že v protispékací látce lepek není, ael určitě se prodává moučkový cukr bez této látky. V marmeládě by být taky neměl, v domácí, ale u kupované se přečti složení.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: lepek v cukru a dzemech?

Název: :)

- od: Zuzanka     datum: 2007-12-25
Exem mám už od 3 měsíců. Není to nic příjmeného, ale když se podíváte okolo sebe tak je mnohem horších věcí. Je mi 17 let, a je to docela těžké vyrovnat se s tím, že máte něco jiného než ti ostatní a, že ti ostatní se na vás koukají jinak... Ale, když máte kolem sebe lidi, kteří vás mají rádi, a nezáleží jim na tom, že máte nějaké flíčky, tak pak se to dá všechno zvládnout... Začít se musí s razantní dietou, a pak pozorovat co vám vadí, co nesmíte jíst!... Měj te se:)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : :)

Název: Pro maminku Kvetusky

- od: mirka     datum: 2007-12-17
Diky za clanek,za vas pribeh. Opravdu v tom nejste sama ani vy. Tento pribeh jakoby z oka vypadl tomu nasemu,zde tedy nezverejnenemu. Moji dcerce je nyni sedm let a verte,nikdy jsem neverila,ze se to pohne k lepsimu. POHNE. Sice ne uplne,ale alespon to skrabani,spinkani,stres ditete odpadne. Vychytate postupne opravdu vsechny alergeny a bude lepe. U nas se to zaclo obracet ve ctyrech letech,do te doby jsem na stridacku s manzelem /patri mu velky dik/ spala resp.prosedela noc s malou dcerkou a drzela ji rucky a hladila svedivou kuzi. Nyni ma celkove Ige neco pres 200 a to pred tremi lety (od roku do ctyr) mela pres 2000,ani to jiz nebylo vycislene...Alergeny jsou stale stejne,nektere trochu klesaji,jine stoupaji,pridalo se astma,nicmene se toto uz vsechno da psychicky i fyzicky lepe zvladnout,protoze se vsichni VYSPIME. Takze drzim palce a verte BUDE LEPE!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Pro maminku Kvetusky

Název: Re: Pro maminku Kvetusky

- od: Pro Mirku od maminky Květušky     datum: 2007-12-17
Moc děkuji za Vaší odpověď,ani nevíte,jak moc mi to dodalo síly o povzbudilo.Nové výsledky dopadly velmi špantně.Další nové alergie.Už nemůže k snídani placky z brambor a kukuř.To jí vyšlo nově.Vlastně jí zbylo vepřové maso a jablko.Bylo to straštné.Nemáme žádnou mouku,kterou mohu použít,vyšly obiloviny všechny.Tak se vracím k rýži, na kterou zatím reaguje přijatelně.Paradoxně nejsme bezlepk. ale mouky nemůže.IGE máme přez 2000. Vím,proč se říká:že nejsladší je spánek.Tolik let nespat pochopí,jen ten kdo to prožil.Ne týden,měsíc,ale rok či déle. Zatím s tak podobnými /velkými/problémy jsem se nesetkala.Prosím napište mi.Janam113@seznam.cz. Ráda bych s Vámi vyměnila recepty a rady.Děkuji Jana m.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Pro maminku Kvetusky

Název: Re: Re: Pro maminku Kvetusky

- od: Denisa     datum: 2007-12-18
Ahoj,jsem maminkou také silného alergika..celkové IgE 3500.Alergický je na všechny mouky,všechnu zeleninu,všechno ovoce mimo banánu..Mouky používám,nejčastěji rýžovou,kukuřičnou..Opravdu nejste sama,opravdu se to někdy špatně zvládá.Syn spí se zašitými rukávy a ikdyž je alergický na vše a ekzém zvládnutý úplně nemáme,opravdu se to s věkem zlepší a už nebudete muset být v noci vzhůru..Tedy aspoň ne tak často..Chodím k přednímu alergologovi a neustále mě utěšuje,že na 100% dětem takto rozsáhlé alergie do dospělosti nezůstávají..jednou se to zlomí,ale bohužel nikdo neví kdy..Držím Vám palce a hodně sil..
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Pro maminku Kvetusky

Název: Re: Re: Re: Pro maminku Kvetusky

- od: Pro maminku Denisku     datum: 2007-12-27
Moc děkuji za další povzbuzení a velmi mne potěšilo,že Vám vyšli ve škole vstříc.Zatím tak daleko nechci přemýšlet,protože mám z toho strach,jestli mi vyjdou vstříc.Prosím napište mi na email/v předešlém příspěvku/ podrobněji jaké výsledky vám vyšly a jaké recepty dáte dohromady,ráda se s Vámi vyměním zkušenosti.Moc mi pomáhájí Vaše ohlasy.Děkuji Janam,
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Pro maminku Kvetusky

Název: Individuální stravování a stanovisko hygienika v Pardubicích

- od: Denisa     datum: 2007-12-14
Ahoj,asi mám v tomhle štěstí na lidi kolem sebe.V ZŠ Studánka v Pardubicích,kam Štěpánek začal v září chodit do první třídy, mi vyšly paní ředitelka,paní hospodářka i paní kuchařky ohromně vstříc ohledně jeho diety.Paní ředitelka koupila pro Štěpánka mikrovlnnou troubu,já jsem jim tam donesla třídílný termojídlonosič,do kterého odebírají jídlo než do něj přidají pro nás nepřípustné potraviny,každý týden jim na internetu vychází jídelníček,který jim podrobně rozepíši,co mají s jakým jídlem dělat,případně nějaké jídlo donesu připravené už z domu,když to odebrat nejde.Na hygieně o nás vědí,jídlo,které donesu musí být označené cedulkou(které jsem si vyrobila),kde musí být přesný datum a čas a je na nich napsáno,že jsem to donesla já a že je to určeno na dietu pro mého syna.Jídlo musí být donešeno v den konzumace čerstvé,nelze ho tam skladovat třeba den dopředu.Musí být uloženo v lednici třeba s mlékem(paradoxně,když ho nesmí),nesmí být uloženo v lednici společně s vajíčky,masem a jinými potravinami,které mají riziko kontaminace.Přála bych všem maminkám,aby jim vyšly školní jídelny takhle vstříc,je to velká pomoc.Hezký den.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Individuální stravování a stanovisko hygienika v Pardubicích

Název: IGA a IGE

- od: Iwana.K     datum: 2007-12-12
Dobrý den. Byla jsem u obvodního lékaře na krevních testech kvůli častým respiračním chorobám. Dělala testy na Iga a Ige. Nevím přesně jak který vyšel. Jeden je ale zvýšený a druhý snížený. Syn má intoleranci bílkoviny kravského mléka, ale žádná alergie zjištěna nebyla. MUDr. mi řekla, že to vypadá na alergii a posílá mě na alergologii. Je možné, abych měla třeba alergii na mléko, když ho už 8 měsíců kvůli synovi nepiji (ani nejim nic, kde by mléko mohlo být)? Mám sice často rýmu a kašel, ale mám dvě děti. Staší ze školky nosí spoustu nemocí. Myslela jsem, že je to jen oslabená imunita. Ani nepozoruji, že by se to v určitých momentech zhoršilo. Když jsem četla něco o IGe, přišlo mi, že se tím zjišťujou hlavně potravinové alergie. Může mi to prosím někdo alespoň krátce vysvětlit? V archivu už jsem četla, ale stejně to nějak nechápu. Děkuji
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : IGA a IGE

Název: Re: IGA a IGE

- od: bea     datum: 2007-12-12
nejsem lékař, ale myslím, že je to tak nějak: IGE a IGA jsou obojí protilátky, ale každé jiné. IGE jsou specifické protilátky proti všem možným alergenům (pyl, prach, plísně, potraviny, zvířata, roztoči, chemikálie, atd....) IGA jsou autoprotilátky proti vlastnímu tělu, typické u autoimunitních onemocnění. Pokud máš časté respirační onemocnění a zvýšené IGE, je možné, že máš třeba nějakoa respirační alergii např. na prach, roztoče. Ta se dá léčbou ovlivnit, takže potom bys mohla být zdravější. Ale já jsem byla taky víc nemocná, když dítě začalo chodit do školky, to je taky vysvětlení, tahají domů spoustu bacilů a my na mateřské jsme málo odolné..tak si vyber. To že se tady mluví o IGE v souvislosti s potravinami je tím, že jsi na stránkách o potr. alergii
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: IGA a IGE

Název: Re: Re: IGA a IGE

- od: Iwana.K     datum: 2007-12-13
:-) Koukala jsem i jinde, sem chodim kvůli synovi. Děkuji za odpověd. A to Ige mám 242
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: IGA a IGE

Název: Re: Re: IGA a IGE

- od: Monika     datum: 2008-05-27
Dobrý den. Já jsem astmatička a trpím ekzémy. Dýchání je teď v klidu, ale ty ekzémy se silně zhoršily. Hodnota IEG v krvi nala 7650. Může mi někdo poradit, zda se stím dá něco dělat?Lékař říkal něco o Omalizumabu, který je spíše na astma...Má stím někdo zkušenosti?Děkuji!!!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: IGA a IGE

Název: napište poslanci

- od: bea     datum: 2007-12-10
Na podzim psala několika poslancům kvůli příspěvku na péči pro děti s metabolickými vadami. Jediná, která se o věc zajímá a má snahu opravdu něco změnit, je Alena Párolová. Psala mi, že vytváří databázi lidí, kterým zamítli příspěvek na péči u dětí s metabolickými vadami. Dám vám sem na ni mail, doporučuji, abyste jí napsaly, koho se to týká. Paralova@psp.cz Do předmětu dejte něco jako celiakie, nebo metabolické vady
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : napište poslanci

Název: Re: napište poslanci

- od: bea     datum: 2007-12-10
mám tam překlep. poslankyně se jmenuje Alena Páralová, mail je v pořádku
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: napište poslanci

Název: Re: napište poslanci

- od: Webmaster     datum: 2007-12-11
Dobrý den, nepomohlo by zveřejnění dopisu na našich stránkách? P.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: napište poslanci

Název: odpověď poslankyně

- od: bea     datum: 2007-12-12
Vážená paní ..., od 1. ledna 2008 skutečně vstoupí v účinnost tzv. "vládní batoh", který umožní mamince zůstat doma do 10 let dítěte, pokud bude hodnoceno ve stupni I. dle zákona o sociálních službách. Dále je v sociální oblasti pamatováno na lidi s dietou, jejichž příjem je pod úrovní životního minima. Ceny dietních potravin i problémy s přípravou jídla jsou mi známy, hovořila jsem s mnoha lidmi, absolvovala celou řadu konferencí a seminářů. Celiakie je nemoc, nejedná se tedy o sociální problém. Pokud by se tedy stát rozhodl částečně hradit dietní potraviny, mělo by to být, dle mého názoru, na lékařský předpis ze zdravotního pojištění. Žádná vláda na to zatím neslyšela, je třeba změnit vyhlášku, která není v kompetenci Parlamentu, a patrně by její změně předcházela složitá jednání se zdravotními pojišťovnami. Současná vláda předložila (právě v tzv. botohu) novelu zákona č. 48/1997 Sb.o veřejném zdravotním pojištění, která vstoupí v účinnost 1. 1. 2008. Posílám ji v příloze. V § 11 odst. 1, písm. e) je určitý posun v tom, že jsou zde uvedeny "potraviny pro zvláštní účely". Domnívala jsem se, že zde dochází k posunu, ale zatím mi nejsou známy žádné skutečnosti, které by nasvědčovaly tomu, že tomu tak opravdu je. Zkuste se, prosím, obrátit na poslance zdravotního výboru Poslanecké sněmovny. Já jsem členkou sociálního výboru. S pozdravem Alena Páralová
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : odpověď poslankyně

Název: Re: odpověď poslankyně

- od: Denisa     datum: 2007-12-13
Ahoj Blani,díky za rozsáhlé informace.Já jsem se právě předevčírem dozvěděla,že Štěpánkovi přiznali I. stupeň,tak jsem hrozně ráda.Bezlaktózové výrobky jsou srovnatelně drahé jako bezlepkové,tak jsem ráda,že je budu moct Štěpánkovi koupit.Na tento měsíc jsem mu nakoupila bezlaktózové výrobky skoro za 2000 Kč,ale je to jen spíš tak na olíznutí než,že by se najedl.Má na každý den jeden jogurt a můžu mu namazat tak dva rohlíky a do jídla přidat trochu mléka,takže žádné,že by si vzal mísu jídla a ládoval se,ale i tak jsem ráda,že se tyto výrobky dostaly konečně k nám do republiky.Štěpánkovi teď po konzumaci bezlaktózových mléčných potravin přestaly dlouhodobé noční křeče a bolesti do nožiček a přestaly se mu štěpit nehty.I přesto,že mu odmala vápník v různých formách do těla dodávám,tak to nestačí.Mléko obsahuje fosfopeptidy a aminokyseliny,které napomáhají v těle vstřebávání vápníku a dalším faktorem,který vstřebávání vápníku napomáhá je enzym laktáza,který můj Štěpánek v těle nemá.Naštěstí mám kolem sebe hodné lidi,kteří mi pomáhají,sice lítám skoro každý den do školní jídelny s nějakým jídlem,vypisuju jim podrobně v jídelníčku,co mají s jídlem dělat,ale hlavně,že to jde.Přeji Vám všem,aby Vám přiznali také alespoň ten I. stupeň a žilo se Vám trochu snadněji,alespoň po finanční stránce.Hezký den.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: odpověď poslankyně

Název: článek od poslankyně

- od: bea     datum: 2007-12-12
Milé dámy, vážení pánové, v těchto dnech jsem odpověděla jedné paní redaktorce na dotazy a tím jsem vpodstatě odpověděla i na celou řadu Vašich dotazů. V příloze proto posílám otázky i odpovědi i Vám. Dejte mi, prosím, vědět o případech dětí s celiakií nebo fenylketonurií, které nedostaly příspěvek na péči. Děkuji. S pozdravem Alena Páralová 1. Kolik lidí – z řad rodin s dětmi trpícími poruchami metabolismu, se na Vás obrátilo? Za devět let, co jsem ve Sněmovně, se na mne obrátily desítky rodin, ale nejednalo se pouze o děti, ale i o dospělé. Byla jsem i na jejich celostátním setkání a přislíbila jsem, že se budu tímto problémem zabývat. Nyní nově se na mne obrátilo kolem dvacítky rodin. Ten problém totiž zatím nepostihl všechny dotčené rodiny, protože v zákoně je dvouleté přechodné opatření, které zatím ještě působí v těch případech, kdy nedošlo k přehodnocení zdravotního stavu. 2. Proč Vám přijde jejich rozhořčení oprávněné? Dlouhá léta se organizace lidí trpících poruchami metabolismu snaží docílit, aby dietní potraviny byly alespoň částečně hrazené ze zdravotního pojištění, aby bylo možno je zakoupit například na lékařský předpis s doplatkem. Dle mého názoru by to bylo správné, neboť potraviny pro celiaky a fenylketonuriky jsou velmi drahé. Děti trpící celiakií nebo fenylketonurií musí dodržovat přísnou dietu a nemohou (až na několik výjimek ve velkých městech) navštěvovat mateřskou školu. Pokud dítě s fenylketonurií nebude dodržovat přísnou dietu, bude mentálně postižené. Maminka nemůže nastoupit do zaměstnání, protože musí s dítětem zůstat doma a věnovat mu zvýšenou pozornost. Její chybějící příjem rodina samozřejmě postrádá, protože je zatížena více než jiné rodiny tím, že musí nakupovat drahé dietní potraviny. Kromě toho rodiče s takovým dítětem absolvují celou řadu lékařských vyšetření, často najezdí stovky kilometrů, což je také velký stres. Do konce roku 2006 pobíraly maminky s takto postiženým dítětem příspěvek při péči o osobu blízkou do 7 let dítěte. Navíc úřady nerozhodují všude stejně. Pokud někdo pobíral příspěvek při péči o osobu blízkou, byla osoba, o kterou je pečováno automaticky překlopena do stupně III. Podle nového zákona se pobírá příspěvek na péči ve výši 9000 Kč. To však trvá pouze do doby než je přehodnocen zdravotní stav. V několika případech se stalo, že nebyl přiznán příspěvek na péči vůbec. Rodičovský příspěvek se u postižených dětí pobírá do 7 let věku dítěte. Stává se však, že dítě s celiakií není uznáno jako postižené a ve 4 letech je vyplácení rodičovského příspěvku zastaveno. 3. Co jste se pokusila prosadit do stabilizačního balíčku a proč se to nepodařilo? Nejprve vysvětlení proč je to tak těžké: Zákon o sociálních službách rozděluje postižení na 4 stupně I. lehká závislost, příspěvek na péči 2000 Kč (do 18 let 3000 Kč) - pomoc při více než 12 (5 do 18 let)úkonech II. středně těžká závislost, 4000 Kč (5000 Kč), 18 (10) úkonů III. těžká závislost, 8000 Kč, (9000 Kč), 24 (15) úkonů IV. úplná závislost, 11 000 Kč, (11 000 Kč), 30 (20) úkonů Úkony jsou vyjmenovány v zákoně - například "mytí těla, přijímání stravy, dodržování pitného režimu, vstávání z lůžka, chůze po rovině, chůze po schodech", atd. Problém je v tom, že dítě s dietou nebo i s těžkým interním onemocněním (leukémie, nutnost napojení na umělou ledvinu, těžká srdeční vada) se samo nají, samo chodí, samo se umyje a tak to jaksi do toho zákona nezapadá. Samozřejmě, že jsme se několikrát pokusili něco naformulovat, ale vždy to bylo prohlášeno za "nesystémové". Nejvíce se úředníci ministerstva bojí toho, aby se do zákona nedostala diagnóza. Stačí jedna, zákon se "prolomí" a pak tam prý budou zákonodárci formou lidové tvořivosti přidávat jednu diagnózu za druhou a ze státní kasy se penízky pohrnou. Nikdo nechce slyšet o dalším rozšiřování množiny těch, kteří pobírají příspěvek na péči. Náklady na sociální služby totiž vzrostly daleko víc než činily nejsmělejší odhady ministerstva a i tento týden vláda odsouhlasila rozpočtové opatření, kterým dosypala na sociální služby další finanční prostředky. A obávám se, že to nebylo letos naposledy. Při jednáních o vládním baťohu jednala skupina poslanců ODS s ministrem Nečasem několik hodin a nakonec jsme se dohodli na některých změnách. Pan ministr slíbil, že ministerstvo připraví pozměňovací návrh, který bude načten ve druhém čtení panem premiérem. Požadovali jsme II. stupeň, aby za pečující osobu bylo hrazeno zdravotní a sociální pojištění. Pak běželo 6 neděl, kdy jsem ve všech médiích tvrdila, že ve vládním baťohu se všechno napraví, neboť jsme se takto dohodli a pan ministr nám to slíbil. Dva dny před druhým čtením (kde se musí pozměňovací návrhy načíst) mi telefonoval pan ministr, že II. stupeň nepřipadá v úvahu, že pro tyto diagnózy budou maminky do 10 let pod zdravotním a sociálním pojištěním a dítě dostane I. stupeň. Do 7 let pak bude pobírat 7600 Kč rodičovského příspěvku, což je více než dříve, kdy příspěvek při péči o osobu blízkou byl cca 5500 Kč. Ptala jsem se jak docílí, aby byl uznám rodičovský příspěvek do 7 let dítěte a on odpověděl, že změnou vyhlášky, což se dá udělat hned. Bohužel nic jiného připraveno nebylo a tak jsem souhlasila. Byl to přece jen určitý posun. Tehdy jsem udělala velkou chybu - neměla jsem souhlasit, aniž bych měla před sebou navrhovanou změnu v písemné formě. Baťoh obsahuje i změnu zákona o zdravotním pojištění, kde se nově hovoří i o dietních potravinách. Bohužel o žádné tehdy pouze telefonicky slíbené změně vyhlášky dnes nikdo, ani pan ministr, neví. Požádala jsem pana ministra, aby ministerstvo popsalo stav, který nastane po 1. lednu 2008, abych uměla odpovídat na četné dotazy maminek. Výsledkem je materiál, který visí na stránkách MPSV a který jsem v předběžné formě rozeslala. 4. Čeho chcete nyní dosáhnout a jakým způsobem? Není pro mne přijatelné, aby rodina malého dítěte s celiakií, fenylketonurií, s diabetem 1. stupně (tj. musí si několikrát denně píchat inzulín a měřit hladinu cukru), nebo i většího dítěte do 15 let s leukemií, rakovinou, s jakýmkoli těžkým interním nálezem nedostala maximální podporu společnosti. Podle mého názoru by všechny tyto diagnózy měly být klasifikovány ve stupni postižení II, aby pečující rodič byl automaticky celou dobu pod zdravotním a sociálním pojištěním. Bude velký oříšek to do stávajícího zákona zapracovat. Jak jsem již uvedla, tyto děti provádějí samostatně všechny úkony, a tak ze zákona úplně vypadávají. Navíc ministr nesmí v tomto případě, tedy v rámci zákona o sociálních službách, zmírnit tvrdost zákona. A rodiče v současné době při nesouhlasu s hodnocením postižení svého dítěte žádají marně o zmírnění tvrdosti zákona. Tvrdost zákona může ministr zmírnit v rámci zákona o důchodovém pojištění a zákona o sociálním zabezpečení (tj. např. když se žádá o příspěvek na vozidlo nebo na dopravu). Byla bych ráda, kdyby se podařilo zapracovat možnost žádat o zmírnění tvrdosti zákona i do zákona o sociálních službách. Jakým způsobem toho chci dosáhnout? Hovořím o tom s panem ministrem, mírně, ale soustavně na něho tlačím. Má toho hodně, je to ministr mé vlády a tak bych nerada sama něco předkládala bez jeho souhlasu. To udělám až v krajním případě jestli to bude trvat dlouho jako zoufalý pokus. Navíc pan ministr má, na rozdíl od úředníků ministerstva, kteří zákon psali, naštěstí podobný názor jako já. 5. Víte, o jakých změnách se - v souvislosti s těmito případy, uvažuje v rámci novely zákona? Pan ministr uvažuje o tom, že by 1. se do zákona o sociálních službách zapracovala možnost požádat o zmírnění tvrdosti zákona 2. se do zákona doplnila klasifikace - případ ohrožení života a zdraví dítěte ( tj. pokud by dítě nedodržovalo dietu, došlo by k ohrožení jeho zdraví a nakonec i života) S tím bych samozřejmě vřele souhlasila, i když včera bylo pozdě.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : článek od poslankyně

Název: Alergie mléko, vejce

- od: Hanka     datum: 2007-12-06
Zuzce v létě zjistili alergii na mléko a vaječný bílek. Měla ráda moc sýry, jogurty a pomazánky z tvarohu. Teď nevím z čeho pomazánku udělat. Zkoušela jsem z perly a byla moc řídká, jakoby sražená. Z jakého tuku pečete cukroví při alergii na mléko? Dále mám strach, aby jí nechyběl vápník. Díky za radu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Alergie mléko, vejce

Název: Re: Alergie mléko, vejce

- od: bea     datum: 2007-12-06
ahoj, já moc nepeču, ale něco se mi povedlo ze sádla. Pomazánku můžeš dělat tak, že do perly zamícháš nastrouhaný vařený brambor a třeba nakrájenou šunku, rybičky. A při alergii na mléko by ti gastroenterolog měl napsat nějaké náhradní mléko - rozložené na aminokyseliny - neocate, neutrilon pepti, to je bohatě nacpané vitamíny, dobře se z toho vstřebávají, potom je vápníku dost. Akorát ty mléka děsně odporně chutnají.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie mléko, vejce

 

  Počet všech příspěvků : 4833

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava