Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4838

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: alergie na kofein

- od: Schlegelová     datum: 2014-03-28
Četla, jsem váš dotaz a mám ten stejný problém. Po kávě je mi nevolno až na zvracení. Pokud tento odkaz budete číst, tak napište na můj email k další výměně názorů.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na kofein

Název: Re: Re: alergie na kofein

- od: VS     datum: 2014-04-30
Mám to samé, ale týká se to spíš jen kafe, čaj (pokud není zelený příliš silný) nebo maté pít normálně můžu. Kafe ale dost často (hlavně teď na jaře) nemůžu ani cítit, hned mám záchvat rýmy, kašle a občas mi i teče z očí. Vypít šálek kávy u mě znamená, že jsem celý den K.O., nevolnost, bušení srdce, hrozné stavy.. přesně jak popisujete i vy ostatní. Ještě, že mi maté nevadí, u mě z 99 procent nahradilo čaj i kávu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: alergie na kofein

Název: Re: alergie na kofein

- od: Varess     datum: 2014-06-08
pokud by to šlo, potřeboval bych nějaké odpovědi na můj problém. Mě nějaké slabší kafe problémy nedělá, ale strašně mi dělají problém coca cola, kofola a takové ty kofeinové sodovky a samozdřejmě(ale né tak moc jako kof.min.) energetické nápoje. Například v posledním půl roce se mi stává že když vypiju pozdějš jak ve 4 odpoledne litr coca coly, tak nemůžu usnout až například do 8 do rána. Na to je jednoduchá odpověd, přestat to pít. Ale už se mi i párkrát stalo, že sem si dal ráno energiták, potom sem vypil pár skleniček coca coly v průběhu dne a nemohl jsem usnout dva dny v kuse. Jako například včera/dnes. Od včerejška od soboty od půl 12 dopoledne nespím a je neděle 10 večer a nemám nějak velké známky únavy i přesto že jsem odpoledne 2 hodiny pracoval a zbytek dne prochodil. Připadám si už jako s prominutím feták. Nemohlo by tohle způsobeno nějak narušeným metabolismem?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na kofein

Název: Re: Re: alergie na kofein

- od: Petra     datum: 2014-06-17
Otázkou je, zda jde ve Vašem případě o problém s kofeinem, protože například Coca-cola obsahuje 6x méně kofeinu než káva. Energy drinky pak asi polovinu toho, co káva. Je samozřejmě otázkou množství vypité tekutiny kolik kofeinu do svého těla nakonec dostanete.

Pro přehlednost uvádím obsah kofeinu v některých nápojích:
Coca-cola - 0,1 promile
Kofola - 0,15 promile
Red Bull - 0,32 promile
Čaj - 0,25 promile
Káva - 0,6 promile
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: alergie na kofein

Název: Re: Re: Re: alergie na kofein

- od: aff     datum: 2014-06-18
Mám to přesně jako vy. Po kafi nebo energetáku nevolnost, průjem, bolest břicha, klepu se, stavy zimy a tepla, motání hlavy...coca cola mi nevadí, dělá mi to jen kafe a energy.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: alergie na kofein

Název: Re: Re: Re: Re: alergie na kofein

- od: kiki     datum: 2014-12-31
Panická porucha by sa nevyskytovala iba po kofeíne. Tiež trpím precitlivenosťou, ale začalo to tak až po 32. roku, dovtedy som pila kávu každy deň a veľmi ma mrzí je už ju piť nemôžem. Je mi potom hrozne zle, pocit akoby som mala nejaky predinfarktovy stav, zrychleny tep a tlak na hrudníku. Ale je to len po konzumácii kofeinu. Nielen po káve, aj po niektorych čajoch, hlavne po tych tmavych a keď sa dlho luhujú. Takže si musim davať pozor čo pijem. Dokonca sa mi to stalo aj po tzv. bezkofeinovej kave, takze az tak velmi pravda to asi nebude, ze neobsahuje kofein.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: alergie na kofein

Název: Alergie na kofein

- od: Nik     datum: 2015-03-02
Můžu jen potvrdit vše výše uvedené: bušení srdce, neklid, nevolnost, třes, studený pot, úzkost. Užil jsem si své, když jsem pracovně objížděl všechny možné podniky a v kanceláři nechtěl kafe; říci že mám alergii na kafe bylo spíše k smíchu..vážně:)Je mi 33 a řekl bych že to trvá min. 10 let. No a zelený čaj totéž, ne-li ještě silnější reakce.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Alergie na kofein

Název: Re: alergie na kofein

- od: janka     datum: 2016-04-20
Dobrý deň, alergia na kofeín sa vo všeobecnosti nazýva intolerancia na kofeín. Prejavuje sa žaludočnými nevoľnosťami, pocitu na zvracanie, potením, triaškou, búšením srdca, alebo bolesťou hlavy. Tieto symptómy pociťujú kávičkári po vypití kávy s kofeínom. Ak máte radi chuť kvalitnej kávy, nemusíte sa vzdať kávy s kofeínom a kvôli intolerancii piť nezmysly bez kofeínu. Na slovenskom a európskom trhu je už konečne aj Cafézia, káva s kofeínom bez jeho nežiaducich účinkov. Autorom kávy je Prof. Dr. Ing. Tomáš Dobránsky, PhD. Ak by ste mali záujem ochutnať píšte na info@cafeziaherbalcoffee.sk, radi Vám urobíme prednášku spolu s ochutnávkou zadarmo kdekoľvek.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na kofein

Název: Re: Re: alergie na kofein

- od: Marie     datum: 2017-05-13
Káva je především ovoce. (možná už to někdo zde zmínil?) A hned po té obrovský byznys. Tím spíš, že se jedná o ovoce, je jakákoliv abnormální reakce organismu po jejím požití naprosto legitimní. Měli bychom poslouchat své tělo a pokud nám něco nedělá dobře, tak to přestat konzumovat. Jestli to dodržíme nebo ne, je už naše volba....:-)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: alergie na kofein

Název: Alergie na mléko

- od: Jana     datum: 2008-02-16
Dobrý den, píši sem poprvé. Mému skoro 4 letému synovi s začala dělat vyrážka na zádech a bříšku , má řidší stolici po mléku,kakau. Setkal se někdo se začínající potravinovou alergii v tomto věku.Paní doktorka nám chce udělat odběr krve na potr.alergii. Poradíte mi? Děkuji všem Jana
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Alergie na mléko

Název: Re: Alergie na mléko

- od: Janam     datum: 2008-02-18
Určitě si nechte udělat testy nic tím nezkazíte.Zjistěte si,jestli nemá průjem také i po jiném jídle a test na lepek.Držím palce.Janam
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie na mléko

Název: erytrodermie

- od: kveta kucerova     datum: 2008-02-16
dobry den,chtěla sem se zeptat,jestli je někdo u koho došlo k zhoršeni atopickeho ekzemu-erytrodermii.u me pětilete dcery k tomu došlo,stav je to naprosto šileny,nastupujeme do nemocnice,kde dostane kortikoidy v kapačkach.mam velke obavy,je někdo kdo by se mohl podělit o skušenosti?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : erytrodermie

Název: Re: erytrodermie

- od: Janam     datum: 2008-02-19
Dobrá den.Nepíšete proč má dcera exzém.Má potravin.Alergii?Moje dcera měla také ošklivý exzém důsledkem potr.alergie o které jsem nevěděla.Sice se to malinko zlepšilo po zjištění,na které potr. je alergická a vynechání těchto potravin,ale léky jí nezabíraly,jen kortikoidy-mastě.Kortikoidy jí dávaly kapačkou po alerg. reakci na látku, zvyšující imunitu,v které byly obsaženy látky na které měla alergii.Nevím,co vám vyvolalo tuto reakci,jestli potraviny nebo má jinou nemoc.Držím palce.Janam
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: erytrodermie

Název: ERYTRODERMIE

- od: KVETA KUCEROVA     datum: 2008-02-20
DEKUJI ZA ODPOVĚD.POTRAVINOVOU ALERGII MAME.VIME O NI UŽ 3 ROKY.DODRŽUJEME BEZLEPKOVOU,BEZVAJEČNOU ABEZMLEČNOU DIETU.DALE NEJIME OŘECHY,RYBY A JINE POTRAVINY,KTERE BY ALERGICI NEMĚLI JIST.DOMA NEMAME KOBERCE,ZAVĚSY,ŽADNE ČALOUNĚNI.POSLEDNI ROK SE EKZEM ZAČAL ZHORŠOVAT,AZ DO ZMINĚNEHO STAVU ERYTRODERMIE.PO LEČBĚ KORTIKOIDY SE STAV ZLEPŠIL,PŘESTO JE TO POŘAD HROZNE.EKZEM JE STALE PO CELEM TĚLE,SILNĚ SVĚDI.USTOUPILA ZIMNICE A SILNE ŠUPINATĚNI KUŽE.LEČITELU JSME NAVŠTIVILY ŘADU,BEZ USPĚCHU.HOMEOPATIE TAKTEŽ.NEVIME CO ERYTRODERMII ZPUSOBYLO,MICHALKA NEMOCNA NEBYLA.BĚŽNE NEMOCI SE JI VYHYBAJI.SNAD PRO TO,ŽE BYLA DO 4,5 KOJENA.NEVIM CO DAL,NEVIM KDE DĚLAM CHYBU.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : ERYTRODERMIE

Název: Re: ERYTRODERMIE

- od: Janam     datum: 2008-02-20
Podle toho jak píšete,tak bych řekla,že vám vadí další potravina nebo zvíře.Takové podobné problémy jsme měli s dcerou.Pořád jsme hledali,co by jí mohlo vadit a lítali po doktorech.Po nových testech na potraviny,jsme zjistili,že má stále nové a nové potraviny,na které dřív neměla alergii a nyní ano. Nechte si udělat nové testy.Užívá dcera nějaké léky? Nám ze začátku nic nezabírala,co ostat.dětem ano.Také jsem kojila do 2.5 let,ale asi na tuto nemoc je to zanedbatelné.Podle jídla ,které malá jedla by nás nenapadlo,že práve tato potrav. jí dělá zle,tak to zkuste.Jana
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: ERYTRODERMIE

Název: Re: ERYTRODERMIE

- od: Markéta     datum: 2008-02-21
Dobrý den,chtěla bych poprosit p.KVETU KUCEROVOU jestli by se swemnou mohla spojit na můj mail marketka.fromlova@seznam.cz mám syna rok a půl starého ,který ma tolik potravin.alergií i atopický ekzém,astma.chtěla bych ji moc poprosit o nějeke rady ohledně jídelničku.jsem už opravdu zoufalá Děkuji moc Markéta
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: ERYTRODERMIE

Název: erytrodermie

- od: kveta kucerova     datum: 2008-02-23
co se tyče leku jsme na maximu,4 krat dene nalkrom,jednou aerius,3 krat fenistil kapky.zviře doma nemame.nejhorši potiže ma michalka po ranu a v noci.to ukazuje na roztoče.myslim,že proti rostočum jsme už udělali hodně.ješte nam chybi povlečeni protirostočove.je to dost drahe.mame protirostočovy kryt na matraci,peřinu i polštař.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : erytrodermie

Název: Re: erytrodermie

- od: Lenka     datum: 2008-02-24
souhlasím, se všemi tady, nechte si udělat nové testy na alergo. ale chtěla jsem vám říct, že v období 5 let dochází ke změně potravinových alegií na pyly a roztoče a vzniku astmatu. Již v tomto období kvetou kočičky, tedy vrba, která je dosti častým alergenem. Najděte si zkřížené alergie k vašim potravinám - stromy - keře. mohla by to být jedno z možných variant, ale chytřejší budete až potěch testech.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: erytrodermie

Název: Pomůže někdo?

- od: lenka     datum: 2008-02-12
Obraím se na zkušené "dietáře".Můj otec má diabetes,celiakii a alergii na kravské mléko. S touto kombinací je obtížné vařit anajít recepty. Má někdo zkušenosti a poradí? Díky
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Pomůže někdo?

Název: Re: Pomůže někdo?

- od: Ev a     datum: 2008-02-19
Ahoj Lenko, s diabetem zkušenost nemám, ale pokud je Tvůj otec alergický na potraviny a má upravený jídelníček, pak je třeba to říct diabetologovi, aby mu věnoval více pozornosti a je třeba pořádně ohlídat aby se otci diabetes nějak "nerozhodil". Mně doporučovali kvůli alergii na mnoho potravin i návštěvu výživového specialisty, aby pomohl se sestavením jídelníčku - ale ještě u mě neskončil proces vyšetření co vše mi vadí, a tak tam půjdu až se seznamem co vše nesmím :))). Pro celiaky existuje hromada náhražek (je třeba si jen pohlídat, aby i na tyto náhražky člověk neměl alergii - třeba sója, kukuřice, řepka atp.). Co se týče bezmléčné diety, řeším to tak, že někdy lze mléko nahradit obyčejnou vodou (třeba pudink,těsta na buchty)anebo používám do sladkých pokrmů kokos milk (prášek který se rozpouští ve vodě)a do obyčejných pokrmů bezlepkový oves milk od stejného výrobce. Kokos milk se dá nasypat i do kávy, prodávají to ve zdravé výživě.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Pomůže někdo?

 

  Počet všech příspěvků : 4838

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava