Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4830

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: potravinova alergie ve vyssim veku

- od: bea     datum: 2008-06-08
Na potraviny se můžeš naalergizovat kdykoli, v kterémkoli věku. Je to tak, že existují genetické předpoklady a setkáš se se spouštěčem - tj. nějaká zátěž, silná infekce, u žen těhotenství, stres, atd..Teď jsem někde četla, že herečce janě krausové zjistili celiakii a nesnášenlivost laktózy teď, je jí určitě kolem 50. pátrala bych tímto směrem, na gastroenterologii ve větší nemocnici.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: potravinova alergie ve vyssim veku

Název: Podvýživa

- od: Jana     datum: 2008-06-07
Prosím,potřebovala bych radu,jsem celý život hubená a podle příznaků si myslím,že bych mohla trpět celiakií-přesně ty problémy já mám,ale četla jsem,že doktor není moc ochotný udělat krevní test.Tak co radíte?Je mi 35 mám 2 děti a štít.žlázu mám v pořádku.Když jsem si u lékaře stěžovala na celoživ. občasné průjmy po mléč. výr a naopak pak zas zácpy a plynatost napsal mi jedno balení vlákniny za 300Kč ,ale co když je to právě toto.V dětství jsem špatně rostla a trpěla nechutenstvím-v ozdravovně jsem nenabrala ani deko.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Podvýživa

Název: Re: Podvýživa

- od: Denisa     datum: 2008-06-07
Jani..Co ti poradit..To bě je jasnéže něco není v pořádu a doktor top nehodlá řešit..Mě se to jeví jednoznačně.Vyměň doktora a nech se pořádně vyšetřit!To vyšetření doktora nic nestojí,jde jen o ochotu a vstřícnost.A na to máš právo.Hodně štěstí.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Podvýživa

Název: Re: Re: Podvýživa

- od: Petr     datum: 2008-06-07
Určitě souhlasím s Denisou. Je někdy až neuvěřitelné, jaký přístup mají někteří lékaři k problémům pacientů. Určitě se snažte, aby jste se dostala k odborníkům, což znamená gastroenterologie nebo případně alergologie. Jinak máte možnost vynechat z jídelníčku ty potraviny, které obsahují lepek (v případě Celiakie) nebo mléko a mléčné výrobky (Alergie na bílkovinu kravského mléka nebo intolerance laktózy). Pokud vynecháte něco z jídelníčku, tak pro efekt nelze hovořit o dnech ale spíše o týdnech až měsících. P.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Podvýživa

Název: Re: Podvýživa

- od: bea     datum: 2008-06-08
určitě se objednejte na gastro a alergo v nějaké velké, fakultni nemocnici. Na okrese moc nevyřídíte, tam budou stejně neochotní, jak váš dr. Nedoporučuji vynechávat lepek, protože tím zkreslíte výsledky testování. Pokud byste měla celiakii a sama si naordinovala bzl dietu, tak vám vymizí protilátky proti lepku z krve a výsledek bude falešně negativní. Dietu nasaďte až po testování. Jinak ty příznaky opravdu vypadají na celiakii s nesnášenlivostí laktózy. na nic nečekejte a sežeňte se pořádného doktora
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Podvýživa

Název: alergie na bílkovinu krav. mléka a vejce

- od: Markéta a Toník     datum: 2008-06-06
Zdravím všechny, mám dvou letého chlapečka a má alergii na bílovinu kravského mléka a vejce. Ještě jsem mu do nedávna podávala mléko z láhve a je na to zvyký, prosím o radu, co mu mám podávat místo mléka a jakých potravin se mám vyvarovat? Škodí mu i pečivo? Neprojevuje se mu atopickým exémem,ale od půl roka, co jsem ho přestala kojit je šíleně zahleněný a nemůžeme se zbavit zelených "nudlí". Díky za odpovědi. Jsem úplně bezradná!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : alergie na bílkovinu krav. mléka a vejce

Název: Re: alergie na bílkovinu krav. mléka a vejce

- od: Denisa     datum: 2008-06-07
Toto musí vyřešit doktor..Jsou mléka naštěpená a pak "nemléka" jako třeba neocate,který s mlékem nemá nic společného a přesto je výživný.Je na předpis.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na bílkovinu krav. mléka a vejce

Název: Re: alergie na bílkovinu krav. mléka a vejce

- od: Lenka     datum: 2008-06-13
Záleží na jsou bílkovinu máte alergii. Měl by poradit dokror, ale vím, že to většinou nedělají. Takže obecně - čti podrobně etikety - kde je zmínka o nějakém derivátu mléka - tak nebrat - např. mléčný pudr, kasein, syrovátka, podmáslí apod. obecně k pečivu - číst složení - sladké pečivo žádné, z chlebou pouze obyč. šumavu. do některých chlebů se přidávásyrovárka nebo podmáslí, tak pokud je možnost koupit balený chleba, kde je napsáno složení.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na bílkovinu krav. mléka a vejce

Název: dieta bílkovinná bezezbytková

- od: Romana     datum: 2008-05-28
Zdravím, může mi, prosím, někdo pomoci s jídelníčkem??? Absolutně nemám představu cop babičce vařit....
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : dieta bílkovinná bezezbytková

Název: Re: dieta bílkovinná bezezbytková

- od: Denisa     datum: 2008-05-30
Bezezbytková dieta: Velmi přísně je třeba bezezbytkovou dietu dodržovat v období akutních potíží souvisejících s onemocněním, v klidovém období nemoci nemusí být dieta tak přísná, ale je třeba její zásady zachovávat pořád. Hlavním znakem diety je konzumace takových potravin, které po zpracování trávicím ústrojím zanechávají minimum nestavitelných zbytků, čímž se sníží mechanické dráždění střeva a jeho následné reakce. Z jídelníčku by měly být vyřazeny luštěniny a většina ovoce a zeleniny. V případě jejich konzumace, musí být zbavena slupek a zrníček, nejlépe předvařená v kašovité konzistenci. Bílkovinná:maso,vejce,mléko a pod..
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: dieta bílkovinná bezezbytková

Název: Re: Re: dieta bílkovinná bezezbytková

- od: Romana     datum: 2008-06-03
Moc děkuji za odpověď.....:o) Pokoušela jsem se najít nějaký jídelníček na webu,...ale zatím bez úspěchu..:o((
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: dieta bílkovinná bezezbytková

Název: Re: Re: dieta bílkovinná bezezbytková

- od: Lenka     datum: 2008-06-13
souhlasím s uvedeným - u této diety se upřednostnují bílkoviny, zejména maso. Je třeba si dát pozzor i u brambor, snášenlivost je indoviduální. Více info najde na stránkách věnovaných crohnově chorobě a ulcerosní kolitidě (crohn.cz)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: dieta bílkovinná bezezbytková

Název: bezlepková dieta a sója ?

- od: terka     datum: 2008-05-27
dobrá den,potřebovala bych vědět jestli je při bezlepkové dietě vhodná sója.mám intoleranci laktózy tak nevím jestli mám používat sójové bezlaktózové mléko.prosím poraďte,nějak jsem to tu nenašla.budu vděčná za jakoukoliv radu dík moc¨
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : bezlepková dieta a sója ?

Název: Re: bezlepková dieta a sója ?

- od: Denisa     datum: 2008-05-30
Soja je přirozeně bezlepková..Sojová mléka bez laktozy můžete..
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: bezlepková dieta a sója ?

Název: Neocate, Alfare - vzorek

- od: Blanka     datum: 2008-05-26
Moc prosím maminky z Prahy, jestli by nějaká nebyla tak hodná a neprodala mi za rozumnou cenu vzorek Neocate nebo Alfare. Stačila by nám asi polévková lžíce. Potřebujeme to na testování EAV a nechce se mi naslepo kupovat celé balení, když to dceři třeba nebude vyhovovat. Nutrilon Pepti a Low Laktosa už nám otestovali a pro nás to není vhodné.Za týden budeme opět na netu a můžeme si pro to kamkoliv po Praze dojet.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Neocate, Alfare - vzorek

Název: Re: Neocate, Alfare - vzorek

- od: Janam113     datum: 2008-06-11
Paní Blanko.Ráda vám dám i větší množství, ale jsem z Čáslavi,tak nevím jestli by vám to pomohlo.Kdyžtak naPIŠTE NA email. Janam
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Neocate, Alfare - vzorek

Název: Príspevky pri alergií na kravské mlieko

- od: Helenka     datum: 2008-05-23
Dobrý den chcela by som sa opýtať máte nárok na nejaké príspevky ked má dieťa alergiu na kravskú bielkovinu? Sťahujeme sa do Čiech a vo Vaších zákonoch sa veru nevyznám. Dakujem veľmi pekne, Helka a Tobik
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Príspevky pri alergií na kravské mlieko

Název: Reakce na článek Eliška - alergie na kravskou bílkovinu u novorozence

- od: Dana     datum: 2008-05-19
alergie na bílkovinu kravského mléka Reaguji na článek o malé Elišce,která stejně jako moje malá Pavlínka trpí alergií na bílkovinu kravského mléka.I ona byla plně kojena. S kojením jsem měla po císařzkém řezu značné problémy - ragády,mastitida,retence.Přesto jsem se snažila kojení vydržet,ikdyž mi tekly slzy bolestí.Po třech měsících se mi začlo dařit vše zvládat a dokonce jsem si kojení vychutnávala.Vše bylo vpořádku asi měsíc.Pak s úlekem zjišťuji,že se ve stolici oběvuje krev.Hned jsme navštívili lékařku,která si myslela,že máme salmonelu,nebo jinou podobnou chorobu a udělala výtěr.Výsledky vpořádku,náš stav se střídavě zhoršoval a zase lepšil.Po dalším výtěru,který nic neukazoval jsme se radili v nemocnici,kde nám paní doktorka doporučila pobyt v nemocnici s tím,že se nejspíš jedná o alergii na bílkovinu kravského mléka.Naší dětské lékařce se to jevilo jako nesmysl a uraženě nám vypsala papíry na příjem do nemocnice se slovy,že je to nesmysl,když je miminko plně kojeno.Alergije se samozřejmě potvrdila.a mi museli přestat kojit,protože ani má dieta nepomohla.Bylo mi to velmi líto Pavlínka nechtěla pít z lahve.Po týdnu naše problémy zcela vymizeli až na mou zásobu mléka.Naštvaná paní doktorka mi ani nedala léky k ukončení tvorby mateřského mléka a tak mi musel pomáhat tatínek odsávat.Bude nám rok a mi se snažíme přejít na obyčejný sunar.Bohužel nemáme vyhráno,protože zvracíme.Zřejmě jsme moc dlouho trápili zažívací rakt našeho miminka,než se na problém přišlo.Tato alergie by ale do dvou let měla vymizet,Tak nám držte palce:)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Reakce na článek Eliška - alergie na kravskou bílkovinu u novorozence

Název: Re: Reakce na článek Eliška - alergie na kravskou bílkovinu u novorozence

- od: Lenka     datum: 2008-05-22
Jen bych ti chtěla napsat, pokud máte potvrzenou alrgii na BKM, tak nemůžeš dávat jiné mléko než našpené - jen nutrrilon pepti, MCT nebo neocate, které ti napíšou v odborné poradně. Sunar ani jiná "normální" mléka spíše uškodí. Nediv se, že malá zvrací, má nevhodné mléko. Pro potvrzené alergie musí být pouze naštěpená mléka dle závažnosti alergie. POkud ti někdo řekl, že to do dvou let vymizí a nyní je Vám rok, tak bych rozhodně nebyla optista. Je tu spoustu rodičů s mnohem staršími dětmi, co alergii na BKM mají. Záleží na jakou bílkovinu alergii máte a dalších vlivech. Alergie potravinové se často kombinují či transformují na alergii na pyly. POkud máte potíže se zvracením, tak jedině Vám pomůžou v odborné ambulamci na gastroenterologii či alergologii, ale musíte do velké nemocnice.Jen moje poznámka na konec - podle toho co jsi napsala, hledala bych jiného pediatra. Tento Vám z dlouhodobého hlediska rozhodně nebude podporou a nechci napsat něco jiného.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Reakce na článek Eliška - alergie na kravskou bílkovinu u novorozence

Název: Re: Re: Reakce na článek Eliška - alergie na kravskou bílkovinu u novorozence

- od: Terezka     datum: 2008-07-02
Dobrý den, po přečtení článku Eliška mi nedalo a musím napsat o svojí zkušenosti a bezradnosti..V listopadu 2007 se nám narodilo čtvrté dítě, krásná, donošená holčička..Porod bez problémů, kojení také bez komplikací..Vše začalo ve třech týdnech, kdy malá bez jakýchkoliv příznaků začala mít plnou plenku krvavých hlenů. Nikdy jsem nic podobného nezažila u takto malého dítěte. Jako zdravotní sestru mě to pořádně vyděsilo(ale myslím, že tohle by vyděsilo každého) a ještě ten večer jsme s malou jeli do fakultní nemocnice..K mému zděšení to nikoho na dětském oddělení nerozházelo, bez pečlivějšího vyšetření diagnostikovali potravinovou alergii na BKM. Malá byla plně kojená a já měla ze své stravy vysadit veškeré mléčné složky. Prý to samo odezní..Také nám říkali, že do dvou let se stav upraví sám..Po třech dnech kdy jsem s hrůzou malou rozbalovala a krve neubývalo, jsme dětskou kliniku navštívili opět. Malé nabrali krev na KO, biochem. rozbor, vše v pořádku, máme prý vydržet..Stav se upravil při mé dietě až za 7dnů..Poté jsme zkusili po měsíci kelímek jogurtu a opět plná plena krve. Od té doby držím přísnou bezmléčnou dietu, doporučení doktorky, že mléko mohu do tolerance malé, jsem raději neakceptovala..Terezce je v současné době 8měsíců, Je kojená, v poledne dostává masozeleninovou polévku a odpoledne ovocné pyré..Krev se neobjevuje a ekzém nás také minul. Chtěla jsem po naší pediatričče doporučení do gastro poradny, ale prý to není nutné, malá prospívá a stejně bychom se tam prý nic nového nedozvěděli..Jsem bezradná, víceméně tápu a řídím se jen svým instinktem . Mám obavu, aby malé nechyběl vápník, nebo další složky potravy..A také se děsím toho, až dojde řada na obiloviny, aby se nepřidala celiakie..Informace o alergii na BKM sháním po internetu, ale i tady je toho zoufale málo.Jsem vděčná všem maminkám, které přidaly své zkušenosti do diskuse..
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Reakce na článek Eliška - alergie na kravskou bílkovinu u novorozence

 

  Počet všech příspěvků : 4830

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava