Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4840

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: Potravinové alergie v dospělosti??

- od: Eva     datum: 2008-07-17
Jestli máš jakékoli podezření ohledně zdraví dětí, první krok je vždycky praktický lékař, který tě pošle na alergologii. V dnešní době to není zas až tak složité na zjištění. A určitě je vždycky lepší nemoc nezanedbat, než mít na krku vývojové poruchy. Já bych teda neváhala.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Potravinové alergie v dospělosti??

Název: Re: Potravinové alergie v dospělosti??

- od: Jurij     datum: 2008-07-18
Dobrý den, v odborném časopise byxl článek o celiakii a možnosti jejího určení testem DNA. Tímto se údajně prokáže nemoc, která dosud nepropukla, ale je možno určit, že dítě je co se gentické výbavy v tomto bodě oslabeno a s vysokou pravděpodobností se u něj nemoc projeví. Tak je možno zavést dietní opatření dokud ještě nevhodné stravování v organismu nezpůsobilo žádné škody.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Potravinové alergie v dospělosti??

Název: Re: Potravinové alergie v dospělosti??

- od: Soňa     datum: 2008-07-19
O testech jsem nikdy neslyšela. Nevíte náhodou kdo tyto testy provádí?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Potravinové alergie v dospělosti??

Název: ALERGIE NA CHLAD

- od: Marie     datum: 2008-06-16
Po vánocích,denně při procházce venku mně pokaždé začali hrozně svědit uši,vůbec jsem nechápala proč.Když jsem přišla domů,za chvíli to přestalo.Když začalo jaro a teplo svědění se nedostavilo,až minulý týden,kdy se ochladilo,byla jsem s dětma v parku a znovu to přišlo,svědění až pálení uší.Tak mě právě napadla alergie na chlad.Před tím bych nevěřila,že něco takového existuje.Je mi 39let,nechápu jak jsem k tomu přišla.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : ALERGIE NA CHLAD

Název: Re: ALERGIE NA CHLAD

- od: bea     datum: 2008-06-17
ALERGII muzes ziskat kdykoli, zajdi se ke kvalitnimu alergologovi
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: ALERGIE NA CHLAD

Název: Re: ALERGIE NA CHLAD

- od: Havelka     datum: 2011-01-05
Je to neprijemne tak si kupte kapky a nechodte v zimne ven az tak jare kdyz bude nejhur nebo v lete nasledanou
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: ALERGIE NA CHLAD

Název: Re: ALERGIE NA CHLAD

- od: veronika brandová     datum: 2011-02-23
hm,taky až dosud jsem neěvděla že něco takového je.Než se mi narodily dvojčátka,tak bylo vše v pořádku,ale od porodu se mi to děje každý den,když jduven.Když je hodně pod nulou tak víc a když je těsně nad nulou tak mín.Ode dneška beru Claritin,nic jiného na alergie nemám,ale jsem objednaná ke s véé lékařce,takže uvidím.Já si myslím že tahle alergie se spustila velkou hormonální změnou.Už tak jsem měla špatný těhotenství,pak mi nestihly udělat císařský řez,tak jsem rodila dvojčátka sponntáně.Začala jsem se strašně moc potit ikdyž jsem byla venku a byla zima tak ze mě teklo a nejvíce v noci.tTed to pocení ustalo,ale ta alergie už trvá 5 měsíců.Je to strašný,kdo nepocítil neví.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: ALERGIE NA CHLAD

Název: Kam na alergologii

- od: Zuzana     datum: 2008-06-12
Prosím vás všechny zkušené o názor kde je nejlepší alergologie v Praze a okolí. Mě byla doporučna pediatrem nemocnice Bulovka, ale první termín objednání je až v říjnu.U mého 18 měsíčního syna byl proveden krevní test na alergii na bílkovinu kravského mléka.Je pozitivní.Mléko máme vysazené již měsíc,náhradou dostal Nutrilon Allergy Care. Trpí neustálými průjmy a ekzémem.Naše lékařka tvrdí , že může být příčinou právě Nutrilon,ale že jiné mléko neexistuje.Popřípadě se prý jedná ještě o alergii na lepek.Dala nám doporučení na již zmíněnou Bulovku,ale zarazily mě tak dlouhé objednavací termíny .Nemáte zkušenosti s alergologií jinde? Třeba na Homolce? Zde na diskuzi jsem se dočetla o mléku Neocate,je možnost ho koupit bez receptu? Děkuji předem za rady. Zuzka
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Kam na alergologii

Název: Re: Kam na alergologii

- od: bea     datum: 2008-06-12
Lékaře neporadím, ale určite se zkus vecpat někam dřív, musíte ihned naadit dietu. Pokud selžou možnosti objednat se amblantně,tak bych se nechala hospitalizovat, pak už se k nějakému dr. v nutíš. Myslím, že s malým dítětem s průjmy by vás někam do nemocnice vzali. Jinak pro alergiky je nutrilon pepti 1 a ještě víc naštěpený je Neocae. To mléko se sama asi nekoupíš, jedna krabice stojí 1300Kč, nutrilon pepti stojí cca 500. Když ti je napíš lékař, doplácíš cca 150 na krabici. Taky je dobré se do těch mlík pustit co nejdříve, jsou hrozně nechutná, takže čím dřív si dítě zvykne, tím líp
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Kam na alergologii

Název: Re: Kam na alergologii

- od: Petr     datum: 2008-06-13
Neocate podle mne bez receptu nepořídíte a jedno balení stojí kolem 1500,- Kč a vydrží na cca 5 dnů, takže Vám stejně nezbude než si ho nechat předepsat (90% ceny pak hradí zdravotní pojištovna).
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Kam na alergologii

Název: Re: Kam na alergologii

- od: Denisa     datum: 2008-06-13
Obraťte se na vaši lékařku,pokud dítě neprospívá musí to řešit.A obzvlášť ,když takové mléko ekzistuje.Jenže ho nemůže předepsat ona,ale je v její kompetenci vás na doporučení poslat na pracoviště,kde vám ho předepíší hned.Stav je akutní,když nemá dítě co jíst.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Kam na alergologii

Název: Re: Kam na alergologii

- od: Lenka     datum: 2008-06-13
Zkusila bych v Praze -Ke Karlovu 2, Praha 2, gastroenterologii. Máme tam výbeorné zkušenosti a mléko vám tam předepíšou hned jiné. Udělají celkový rozbor krve a pak už s výsledky můžete na tu alergo na bulovku. ¨Takže doporučuji postup, objednat se na tu bulovku - taky máme termín v říjnu, a zárověň si nechat napsat lístek na vyšetření na gastro Ke karlovu. Jsou tam ochotní vstřícní, samé dobré zkušenosti mám. Tam napíší mlíko hned a udělají komplatní krevní rozbor a pak už budete chytřejší a v říjmu můžete na alergo na Boiulovku. Takže kvůli průjmům na gastroenterologii a pak na alergo. Máme to tak a funguje to dobře. Určitě si nechtě napsat doporučení od pediatra a běžte tam. napíšou vám mlíko a objednají vás do poradny, nebo se objednejte rovnou do gastro poradny, ale přes prázdniny nevím jaký jsou ted termíny. Mlíka Nutrolon Pepti i Nurolon Pepti MCT se dají koupit bez receptu, ale je to dost drahé. Neocate, jak již bylo řečeno se koupit nedá. Ale pediatr s II. atestací tyto mléka napsat může, to se domluvte s tím Vaším. Ale průjem bych rozhodně žačla řešit na gastroenterologii.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Kam na alergologii

Název: Re: Kam na alergologii

- od: Zuzana     datum: 2008-06-16
Děkuji Vám všem za užitečné rady. S tou Gastroenterologií je to dobrý nápad, asi to zkusím. Mléko Neocate jsem koupila, byl to celkem problém,nikdo o tom neslyšel,ale v lékárně Centrum v Kladně mi ho objednali do druhého dne.Cena 1680kč. Malý ho měl asi pětkrát, naprosto v pohodě ho vypil a to je opravdu nechutné.Bála jsem se když je tak velký-18m,že bude stávka. Již druhý den měl normální stolici a zatím je jeho bříško v pohodě.Jen opravdu musím najít někoho kdo Neocate předepisuje, za tuto cenu je to neúnosné! Ještě jednou děkuji. Zuzka a Filípek
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Kam na alergologii

Název: Prosím o kontakt na MUDr.Stanislava Bannasová-Svojsíková

- od: Zuzana     datum: 2008-06-10
Prosím kdo víte kde bych sehnala tel.číslo nebo webové stránky,nebo e-mail na paní doktorku napište mi.Trpím lupénkou v dost velkém rozsáhlem stádiu a chtěla jsem poradit vyzkoušet autovakcíny. Moc vám všem předem děkuji.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Prosím o kontakt na MUDr.Stanislava Bannasová-Svojsíková

Název: Re: Prosím o kontakt na MUDr.Stanislava Bannasová-Svojsíková

- od: Andy     datum: 2008-06-10
MUDr. Stanislava Bannasová - Svojsíková, PARACELSIUM Praha s.r.o., Vinohradská 1381/77, 120 00, Praha 2, tel.222727093 - našla jsem na webu
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Prosím o kontakt na MUDr.Stanislava Bannasová-Svojsíková

Název: Diskuse ke článku Michalka - těžký atopický ekzém, erytrodermie

- od: Petr     datum: 2008-06-08
Paní Květa K. vložila příběh svůj a zejména své dcery Michalky, která trpí od narození těžkým atopickým exémem a erytrodermií. Paní Květě moc děkuji a Michalce moc držíme palce a přejeme mnoho zdraví a štěstí.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Diskuse ke článku Michalka - těžký atopický ekzém, erytrodermie

Název: Re: Diskuse ke článku Michalka - těžký atopický ekzém, erytrodermie

- od: Tanita     datum: 2008-08-06
Dobrý den, u paní doktorky Čapkové jsem se léčila od roku 1992 do jara 2008. Je to skvělá doktorka, která mi moc a moc pomohla. Imunosupresiva (neoral,cyclosporin) jsem brala 11 let. Je to v těchto případech moc dobrá věc a díky tomu jsem mohla žít normální život bez AE, ale můj boj začal skoro nanovo.Po 11 letech jsem se rozhodla vysadit imunosupresiva, protože už nezabírala jak měla a dostávala jsem záněty v obličeji.Paní doktorka Čapková mě v mém rozhodnutí podpořila. Nyní procházím imunomodulací a zatím je vše relativně v pořádku. Trochu jsme se s rodiči nechali ukolébat léčbou imunosupresivy a to se nevyplatilo.Chci jen na tento fakt upozornit a snažte se o této léčbě více informovat.Michalka je mladá a jednou bude chtít mít děti... Moc Vám držím palce, protože vím co je to za hrozný boj, který nemá snad konce.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Diskuse ke článku Michalka - těžký atopický ekzém, erytrodermie

Název: Re: Diskuse ke článku Michalka - těžký atopický ekzém, erytrodermie

- od: Michaela Hnilicová     datum: 2008-08-27
Dobrý den, po přečtení Vašeho článku Vám držím palce, aby se onemocnění drželo co nejdéle v mezích. Chtěla jsem se s Vámi podělit o svou zkušenost, mám dva syny oba s AE, nikdy u nich naštěstí nedosáhl AE takových rozměrů. Daří se nám ho udržovat v mezích dodržováním diety a především nám zabírá moře. Jezdíme k němu každý rok na 4 týdny. V případě obou synů se exém u moře první týdny zhoršil a to značně, a teprve po 3 týdnech (ani o den dříve) se začal zlepšovat. V případě staršího syna jsme u moře byli dokonce 5 týdnů než jsme dosáhli zlepšení. Je to finančně náročné (Chorvatsko,vaříme si sami, hledáme levné ubytování - mimo sezonu, ale ne pod stanem v prachu)a taky psychicky (zhoršení exému, mimo domov celý měsíc, atd), ale nic lepšího jsme nevymysleli, navíc jsou obě děti bez léků a kromě AE se jim zlepšily i dýchací cesty (kde hrozilo astma). Ale je možné, že prostě máme štěstí a funguje nám to. Každopádně držím pěsti, protože zátěž tohoto onemocnění pro celou rodinu je obrovská. M.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Diskuse ke článku Michalka - těžký atopický ekzém, erytrodermie

Název: Re: Re: Diskuse ke článku Michalka - těžký atopický ekzém, erytrodermie

- od: Maruska     datum: 2008-09-16
Ahoj, memu synovi pomohlo vynechani, no, spis omezeni mlecnych vyrobku a snazim se mu nedavat cokoladu a smazene veci - zadna velka dieta a ekzem je temer fuc. Na ty zbytky davame osvedcenou masticku Grahams Natural alternatives a na spani pyzamko Dermasmart. Z pocatecniho strachu, ze ekzem bude problem, neni dnes vic, nez trochu pozornosti tomu, co jime. Nekdy staci opravdu malo. Nemyslim, ze ma alergii na mleko, proste mu jen nedela uplne dobre. Zkuste kozi mleko ci ryzove - v jidle to nas Kubik ani nepozna...
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Diskuse ke článku Michalka - těžký atopický ekzém, erytrodermie

Název: Diskuse ke článku Michalka - těžký atopický ekzém, erytrodermie

- od: MilošKotrsal     datum: 2009-01-21
Dobry den, mohl bych Vas, pani Kveto K. poprosit o kontakt na vyse uvedene doktorky pani Capovou a Svobodovou, ktere Vam tak pomohli. Byl bych Vam moc vdecny dekuji Kotrsal
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Diskuse ke článku Michalka - těžký atopický ekzém, erytrodermie

 

  Počet všech příspěvků : 4840

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava